saranini

Active Member
لایک ها
154
پاسخ : برگزیدگان استانی

ببینید جزوه 48 صفحست! که البته همش متن نیست!
شما اگر شبی 7 صفحه بخونید تا جمعه تموم میشه که البته پیشنهاد من اینه که بیشتر بخونید که دقیقه ی 90 تموم نشه!
و حالا اگرم فرض کنیم شبی 10 صفحه بخونید نیم ساعت وقت میگیره تا 45 دقیقه!
حالا وارد بخش محاسبات ایده آل میشیم :)
روز 24 ساعته ، 8 ساعت خواب به طور معمول لازمه! میمونه 16 ساعت!
شما اگر تابستون روزی شش ساعت هم بخونید (که انصافا کم نیست، حداقل از دید من!)) بازم 10 ساعت دیگه براتون میمونه ... حالا از این 10 ساعت 45 دقیقشو نانو بخونید! تموم میشه!
حتی غیر ایده آل هم حساب کنیم حداقل دو ساعت وقت آزاد در روز میمونه! :)
مگر اینکه تابستون مدرسه برید که قضایا کمی فرق میکنه ولی باز هم میشه!
و نکته ی دیگه اینه که مثلا 7 صفحه ی اولش کلیاتی هست که بلدید، بعدش ایکس آر دی هست که معمولا تو دوره های آمادگی برای مرحله اول تدریس میشه و توی مرحله اول هم ازش سوال میاد. بقیشم نمیدونم! :) ولی در اکثر بخش هاشو یک پیش زمینه ای در اون دارید!
و در نهایت به خودتون تلقین نکنید که تموم نمیشه! استرس هم نداشته باشید! اگر واقعا هم نتونستید بخونید حداقل بخش الکتروریسی رو یک مرور سطحی بکنید که توی دوره گیج نشید!
چی بگم آقای شیرزاد جز اینکه حرف حق جواب نداره....
فصل اول که ....
فصل دوم کمی سخته نمیدونم چرا هربار xrd میخونم همون سوالای همیشگی دارم!ان شاالله حداقل دوره این مشکل منو حل کنه...
فصل سوم جالب تر از همه اس مخصوصا نتیجه گیری :)

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

اگر مشکلی از جزوه دارید همینجا مطرح کنید شاید بتونیم جوابی براش پیدا کنیم. چون اینطوری هم تو دوره وقتتون کمتر گرفته میشه هم اشکالتون همین الآن برطرف میشه.
.
.
.
بیچاره کیوان ... :)
نمره ی آزمایشگاهش که پرید، شبیه سازی هم که 5 جلسه متوالی از شنبه تا چهارشنبست تازه روششم مونت کارلو شده و "مطابق با کار های عملی دوره" هستش ... همدردی منو بپذیر! :)

Mister J

New Member
لایک ها
1

سلام دوستان ، من کلاس دوم رو تموم کردم میرم سوم، دوره استانی المپیاد نانو رو هم قبول شدم.

امسال که هیچ، ولی بنظرتون ارزششو داره که وقت زیادی برای نانو بذارم تا سال دیگه دوره ی 10 روزه رو قبول بشم ؟ چون من امید زیادی به کنکور دارم و اینکه از درس و مشق مدرسه بزنم و نانو بخونم یکم استرس زاست واسم.

حتی الآن هم واسه خوندن جزوه 48 صفحه ای وقت کم میارم، چون مدرسه میرم.

راستی جزوه چرا اینقد گنگه ؟ مباحث فوریه مادون قرمز و الکتروریسی خیلی دیر فهم و ناگیراست، کس دیگه ای هم این مشکلو داره ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

kfxray13

New Member
لایک ها
201

اگر مشکلی از جزوه دارید همینجا مطرح کنید شاید بتونیم جوابی براش پیدا کنیم. چون اینطوری هم تو دوره وقتتون کمتر گرفته میشه هم اشکالتون همین الآن برطرف میشه.
.
.
.
بیچاره کیوان ... :)
نمره ی آزمایشگاهش که پرید، شبیه سازی هم که 5 جلسه متوالی از شنبه تا چهارشنبست تازه روششم مونت کارلو شده و "مطابق با کار های عملی دوره" هستش ... همدردی منو بپذیر! :)
بعله. امسال هم مث که قضیه من همون دیپلم افتخاره... امسال که فک میکردم میتونم بهتر باشم!!
خداکنه باشگاه کنار دیپلم یه کوزه هم بده. دیپلمامو (احتمالن 3تا) بذارم توی کوزه. ابشو بخورم.

متاسفانه به طرق مختلف، اداره توی کار من کوتاهی کرد.

saranini

Active Member
لایک ها
154

سلام دوستان ، من کلاس دوم رو تموم کردم میرم سوم، دوره استانی المپیاد نانو رو هم قبول شدم.

امسال که هیچ، ولی بنظرتون ارزششو داره که وقت زیادی برای نانو بذارم تا سال دیگه دوره ی 10 روزه رو قبول بشم ؟ چون من امید زیادی به کنکور دارم و اینکه از درس و مشق مدرسه بزنم و نانو بخونم یکم استرس زاست واسم.

راستی جزوه چرا اینقد گنگه ؟ مباحث فوریه مادون قرمز و الکتروریسی خیلی دیر فهم و ناگیراست، کس دیگه ای هم این مشکلو داره ؟
[FONT=&quot]سلام ... به نظر من المپیاد نانو نیاز نداره وقت زیادی براش بزارین[/FONT][FONT=&quot]!!! [/FONT][FONT=&quot]فقط برنامه ریزی خوبی باید داشته باشین و اینکه سال سوم ممکنه آخرین شانستون باشه چون سال بعد کنکور دارین و[/FONT][FONT=&quot] ....
[/FONT][FONT=&quot]بهتره از همین تابستون شروع کنید چون عید رو باید برای امتحانات نهایی وقت بزارید. و اینکه اگه کم کم بخونید و اشکالاتتون رو حل کنید با توجه به اینکه این دوره هم میتونه فرصت خیلی خوبی باشه[/FONT][FONT=&quot]...[/FONT]

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

افزایش نرخ تغذیه باعث افزایش قطر الیاف میشه؟؟
چرا اینقد مبهمه این پارمترها!!!

کسی درباره پهنای پیک میتونه توضیح بده ...اگه زیاد باشه یعنی نانوذره کوچیکتره یا بزرگتر؟؟ من همیشه تو مفهموم پیک ها مشکل داشتم ...فک کنم دوتا چیز به این پیک ها مربوط میشه که عکس هم هستن دقیق یادم نیس فک کنم در بلور فرق دارن ...

صفحه 39 پاراگراف سوم تقریبا چیزی نفهمیدم ...میشه از نانو کاوش استفاده کرد ؟؟ به نظرتون بدرد میخوره ؟؟؟
اشتباه تایپی ص 41 پاراگراف فشار خط4 : .........در نوک سوزن اضافه میشود؟؟ نه؟!!

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

نانو، در مقایسه با المپیاد های دیگه خیلی ساده تره.
ببین اصلا نیاز نیست وقت زیاد روش بزاری، فقط مطالعه ی مستمر داشته باش چون منابعش اونقدر زیاد نیست. و واقعا هم می ارزه که قبول شی.
ولی سال سوم و امتحان نهایی خیلی مهمه و اگر می خوای کنکورت خوب بشه حتما باید معدلت خوب باشه، خوب هم یعنی بالای 19/40!
خلاصه اینکه اگر واقعا علاقه داری بخون (میدونی که جوایزش با المپیاد های دیگه فرق میکنه؟) ولی اصلا مدرستو فدای نانو نکن! به هیچ وجه. من خودم مدرسه رو فدا نکردم و راضیم! :)
و این تاثیر معدل هم واقعا جدیه! به حدی که خوندن برای المپیادی غیر از نانو که ساده تره اشتباهه! چون اگر طلا نگیری و معدلت خراب شه (که احتمال هر دوش بالاست!) باید برای رتبه دو رقمی بخونی تا رتبت 3 رقمی شه!

نانو، در مقایسه با المپیاد های دیگه خیلی ساده تره.
ببین اصلا نیاز نیست وقت زیاد روش بزاری، فقط مطالعه ی مستمر داشته باش چون منابعش اونقدر زیاد نیست. و واقعا هم می ارزه که قبول شی.
ولی سال سوم و امتحان نهایی خیلی مهمه و اگر می خوای کنکورت خوب بشه حتما باید معدلت خوب باشه، خوب هم یعنی بالای 19/40!
خلاصه اینکه اگر واقعا علاقه داری بخون (میدونی که جوایزش با المپیاد های دیگه فرق میکنه؟) ولی اصلا مدرستو فدای نانو نکن! به هیچ وجه. من خودم مدرسه رو فدا نکردم و راضیم! :)
و این تاثیر معدل هم واقعا جدیه! به حدی که خوندن برای المپیادی غیر از نانو که ساده تره اشتباهه! چون اگر طلا نگیری و معدلت خراب شه (که احتمال هر دوش بالاست!) باید برای رتبه دو رقمی بخونی تا رتبت 3 رقمی شه!

saranini

Active Member
لایک ها
154

راستی پخش زنده دوره المپیاد هم ایده خوبی بود
...جاداره که ازشون تشکر کنیم
..چون من یادم نمیاد پارسال اینکار کرده باشن!!! امیدوارم تا اینجا بهشون خوش گذشته باشه...اینجوری که بنظر میاد برنامه امسال منسجم تره!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

kfxray13

New Member
لایک ها
201

پهن شدگی پیک های xrd ینی ذرات اندازه شون کوچکتره.
و این رو میشه از رابطه شرر هم فهمید. توی رابطه شرر اندازه ذرات با پهنای نصف پیک رابطه معکوس داره.
(نمیتونم رابطه رو تایپ کنم اینجا - یه سرچ کنید)

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

[font=&amp]سلام ... به نظر من المپیاد نانو نیاز نداره وقت زیادی براش بزارین[/font][font=&amp]!!! [/font][font=&amp]فقط برنامه ریزی خوبی باید داشته باشین و اینکه سال سوم ممکنه آخرین شانستون باشه چون سال بعد کنکور دارین و[/font][font=&amp] ....
[/font][font=&amp]بهتره از همین تابستون شروع کنید چون عید رو باید برای امتحانات نهایی وقت بزارید. و اینکه اگه کم کم بخونید و اشکالاتتون رو حل کنید با توجه به اینکه این دوره هم میتونه فرصت خیلی خوبی باشه[/font][font=&amp]...[/font]

کسی درباره پهنای پیک میتونه توضیح بده ...اگه زیاد باشه یعنی نانوذره کوچیکتره یا بزرگتر؟؟ من همیشه تو مفهموم پیک ها مشکل داشتم ...فک کنم دوتا چیز به این پیک ها مربوط میشه که عکس هم هستن دقیق یادم نیس فک کنم در بلور فرق دارن ...

صفحه 39 پاراگراف سوم تقریبا چیزی نفهمیدم ...میشه از نانو کاوش استفاده کرد ؟؟ به نظرتون بدرد میخوره ؟؟؟
اشعه ایکس که به نمونه تابیده میشه پراشیده میشه و در زوایای مختلف تابیده میشه و در بعضی زوایای خاص این موج ها همدیگه رو همپوشانی یا تقویت می کنند که این باعث میشه شدت بازتاب در اون زاویه زیاد شه بخاطر همین در نمودار پیک یا همون قله بوجود میاد.
حالا برای پهنای پیک چون در تمام طول قله تغییر میکنه میان میانگینشو در نظر میگیرن که میشه پهنای قله در نصف ارتفاع!
طبق فرمول اندازه دانه (اونی که اندازه ی تقریبی رو میده) اندازه دانه باb یا همون پهنای پیک رابطه عکس داره پس در نتیجه هر چی ذره کوچکتر باشه b بزرگتره چون طول موج و k و تتا ثابتند. به همین خاطر در نمونه های نانو ساختار پهنای پیک زیاد میشه.

[FONT=&amp]سلام ... به نظر من المپیاد نانو نیاز نداره وقت زیادی براش بزارین[/FONT][FONT=&amp]!!! [/FONT][FONT=&amp]فقط برنامه ریزی خوبی باید داشته باشین و اینکه سال سوم ممکنه آخرین شانستون باشه چون سال بعد کنکور دارین و[/FONT][FONT=&amp] ....
[/FONT][FONT=&amp]بهتره از همین تابستون شروع کنید چون عید رو باید برای امتحانات نهایی وقت بزارید. و اینکه اگه کم کم بخونید و اشکالاتتون رو حل کنید با توجه به اینکه این دوره هم میتونه فرصت خیلی خوبی باشه[/FONT][FONT=&amp]...[/FONT]

اشعه ایکس که به نمونه تابیده میشه پراشیده میشه و در زوایای مختلف تابیده میشه و در بعضی زوایای خاص این موج ها همدیگه رو همپوشانی یا تقویت می کنند که این باعث میشه شدت بازتاب در اون زاویه زیاد شه بخاطر همین در نمودار پیک یا همون قله بوجود میاد.
حالا برای پهنای پیک چون در تمام طول قله تغییر میکنه میان میانگینشو در نظر میگیرن که میشه پهنای قله در نصف ارتفاع!
طبق فرمول اندازه دانه (اونی که اندازه ی تقریبی رو میده) اندازه دانه باB یا همون پهنای پیک رابطه عکس داره پس در نتیجه هر چی ذره کوچکتر باشه B بزرگتره چون طول موج و K و تتا ثابتند. به همین خاطر در نمونه های نانو ساختار پهنای پیک زیاد میشه.

saranini

Active Member
لایک ها
154

ممنون از جواباتون...متوجه شدم...فقط
در نقاطی که تداخل سازنده است پیک هایی تشکیل میشه یعنی چی؟ تداخل سازنده مربوط به پرتوهای X بازتاب شده است؟ و فرقی نمیکنه که درون ماده باشه یا روی سطح؟

این سیستم الکتروریسی فرقش با شکل جزوه در صفحه جمع کننده اس؟؟ و اینکه آیا تفاوتی میکنه در شکل ماده ای که نهایتا بدست میاد ..یا از هر لحاظ دیگه ( قطر و..)..?

M.A.GHarAat

New Member
لایک ها
37

سلام بچه ها

من ديشب تازه شروع كردم به جزوه خوندن

اين روش سوال و جوابو موافقم باهاش ، عاليه ، ديشب جا ٢٠ و ٣٠ ، اومدم پاي نت تا پخش زنده باشگاهو ببينم :4:

شوخيدم ، ولي خيلي كار دلسوزناكى بود واقعا ، من كه خيلى دلم سوخت :177:

خب اينو من بگم....
"پيك هايي تشكيل ميشه"، يني همون قله ها تشكيل ميشن ، يني داخل نتيجه ايكس آر دى يي كه ميدن بهتون كه يه نمودار ه ، بر حسب شدت موج بازتابي و زاويه ، توي اون نموداره ، پيك به جاهايي مي گن كه نمودار قله داره

همينو ميخواستين بپرسين ديگه؟! من اينجور سوالتونو متوجه شدم

بعد كلن اين پرتو هايي كه بازتاب ميشن ، از همه جاي ماده هستن ، شما فك كنيد چن تا صفحه رو گذاشتن روي هم ، از همه ي صفحات بازتاب ميشه ، مثلا يهو ميبينيد پرتو بازتابي از صفحه اولي با پرتو بازتاب شده از صفحه دومي ، تداخل سازنده ميكنن و يه پيك رو تشكيل ميدن

طول پيك ، يني اين كه چقد يه پيك بالا ميره ، هم بستگي به تعداد صفحاتي داره كه ماده با اون انديس ميلر خاص داره ، يني مثلا صفحات (١١١) ه اون نمونه بيشتره

اين عكسه هم دستگاه الكتروريس ه ،ماله نانو فناورانه (از عكسشم پيداس) ، تو سايتش مي تونيد ويژگياشو ببينيد
منم به اون آخراي جزوه نرسيدم شخصا ، صفحه جمع كننده ولي همشون مگه نبايد داشته باشن؟؟؟؟؟

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

میگم این بخش طیف سنجی UV-vis رو برای ما نوشتن یا برای دانشجو ها؟؟؟ یکم اصطلاحاتش سنگینه آخه! البته اصل المپیاد همینه ها ولی به شرطی که قبلش منابع دانشگاهی خونده باشی! من که خیلی مبهم فهمیدم! فقط من اینطوریم یا بقیه هم هستن؟ :)

kfxray13

New Member
لایک ها
201

نهایی لعنتی رو دادم.

---------
از خانم ابراهیمیان بسیار سپاسگزارم که فایل های دوره تا روز دوم رو بهم ایمیل کردن.
به فولدر دوره 5م هم اضافه شدن.
شامل پاور پوینت های : هیدروترمال + شبیه سازی 1 و 2 (روز اول و دوم)
لینک فولدر دوره 5م:
https://drive.google.com/open?id=0ByjgPISMAraeMDFkWE1lZFNNQTQ&authuser=0

(بخش 5th_Science)

جزوه 35تایی ها که رفت توی فولدر دوره 5م.
ما 30تایی ها نسبت به اون جزوه :
1- فصل ایمنی و ازمایشگاه رو اضافه تر داریم. که با پارسال یکسانه. توی فولدر دوره4م پیدا میشه.
2- یه مطالب ویژه هر گروه توی جزوه هست. که هنوز آپلود نشدن
3- شبیه سازی هم هست.
متن شبیه سازی جزوه رو گیر اوردم.
به فولدر دوره 5م به صورت پی دی اف اضافه شد.
منبع : http://www.comphys.ir/methods-and-algorithms/item/32-monte-carlo-method.html
(نویسنده اش هم استاد شبیه سازی دوره هست)

saranini

Active Member
لایک ها
154

اين عكسه هم دستگاه الكتروريس ه ،ماله نانو فناورانه (از عكسشم پيداس) ، تو سايتش مي تونيد ويژگياشو ببينيد
منم به اون آخراي جزوه نرسيدم شخصا ، صفحه جمع كننده ولي همشون مگه نبايد داشته باشن؟؟؟؟؟
بله اقای قرائت میدونم دستگاه الکتروریسه....صفحه جمع کننده همشون داره ولی میتونه متفاوت باشه ...این عکس دستگاه الکتروریسه که صفحه جمع کننده چرخنده داره !! میخواستم بدونم فرق الیافی که بدست میاد چیه ؟؟
و اینکه شما که پارسال بودید خبر ندارید قراره با کدوم کار کنیم ؟ چون طرز کار با این دستگاه با این جمع کننده رو دوره برگزیدگان پارسال کم بیش بهمون یاد دادند و من هرجا هم سرچ کردم کار با این دستگاه اومده بود ولی خودم احتمال میدم
طرز کار کردن باهاشون فرقی نداشته باشه!!!
شعه ایکس که به نمونه تابیده میشه پراشیده میشه و در زوایای مختلف تابیده میشه و در بعضی زوایای خاص این موج ها همدیگه رو همپوشانی یا تقویت می کنند که این باعث میشه شدت بازتاب در اون زاویه زیاد شه بخاطر همین در نمودار پیک یا همون قله بوجود میاد.
طبق فرمول اندازه دانه (اونی که اندازه ی تقریبی رو میده) اندازه دانه باB یا همون پهنای پیک رابطه عکس داره پس در نتیجه هر چی ذره کوچکتر باشه B بزرگتره چون طول موج و K و تتا ثابتند. به همین خاطر در نمونه های نانو ساختار پهنای پیک زیاد میشه.
خیلی خوب بود ...ممنون
"پيك هايي تشكيل ميشه"، يني همون قله ها تشكيل ميشن ، يني داخل نتيجه ايكس آر دى يي كه ميدن بهتون كه يه نمودار ه ، بر حسب شدت موج بازتابي و زاويه ، توي اون نموداره ، پيك به جاهايي مي گن كه نمودار قله داره

همينو ميخواستين بپرسين ديگه؟! من اينجور سوالتونو متوجه شدم

بعد كلن اين پرتو هايي كه بازتاب ميشن ، از همه جاي ماده هستن ، شما فك كنيد چن تا صفحه رو گذاشتن روي هم ، از همه ي صفحات بازتاب ميشه ، مثلا يهو ميبينيد پرتو بازتابي از صفحه اولي با پرتو بازتاب شده از صفحه دومي ، تداخل سازنده ميكنن و يه پيك رو تشكيل ميدن

طول پيك ، يني اين كه چقد يه پيك بالا ميره ، هم بستگي به تعداد صفحاتي داره كه ماده با اون انديس ميلر خاص داره ، يني مثلا صفحات (١١١) ه اون نمونه بيشتره
خیلی خوب بود ...ممنون
میگم این بخش طیف سنجی UV-vis رو برای ما نوشتن یا برای دانشجو ها؟؟؟ یکم اصطلاحاتش سنگینه آخه! البته اصل المپیاد همینه ها ولی به شرطی که قبلش منابع دانشگاهی خونده باشی! من که خیلی مبهم فهمیدم! فقط من اینطوریم یا بقیه هم هستن؟ :)
بقیه هم هستن
...واقعا نمیدونم چرا ولی موقع خوندن طیف سنجی و اون پارامترها فک میکنم فقط میخواستن یه چیزی نوشته باشن.....البته با حفظ احترام!

ضمنا سوال 45 المپ سوم هم سوال خوبی بود در زمینه XRD ..که من تازه امروز متوجه پاسخش شدم!!!

ممنون میشم اگه کسی پاسخنامه المپ چهارم رو بهم بده.

راستی چرا تو شکل ص 13 خلا رو مشخص کرده!!؟ مگه متن نگفته XRD به خلا نیاز نداره؟!
چرا XRD به خوبی توانایی تفکیک نمونه ای از یک اتم سنگین در کنار اتمی سبک رو نداره؟

میزان کرنش داخلی موجود در شبکه بلوری که توی رابطه ویلیامسون-هال بود دقیقا چیه؟!

اون دستگاهی که ما رو باهاش آشنا کردن این بود...

از این لینک هم دستورالعملش رو میشه دانلود کرد..
http://www.fnm.ir/download/Fnm_Electroris_manual.pdf

آخرین ویرایش توسط مدیر

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

راستی چرا تو شکل ص 13 خلا رو مشخص کرده!!؟ مگه متن نگفته XRD به خلا نیاز نداره؟!
منظور از اینکه خلا نیاز نیست اینه که در فاصله ی بین منبع و نمونه خلا لازم نیست ولی در داخل خود منبع خلا لازمه چون اگر نباشه الکترون ها از مسیرشون منحرف میشن و به عنصر هدف نمیخورند! ولی خوب برای اشعه ایکس این مشکلات پیش نمیاد! شکل هم منبعو رسم کرده نه کل دستگاه.
چرا XRD به خوبی توانایی تفکیک نمونه ای از یک اتم سنگین در کنار اتمی سبک رو نداره؟
ببینید اگر نمونه فقط عنصر سبک باشه در تمام طول نمودار شدت کمه و متوجه میشید که عنصر ها سبک بودند.
اگر سنگین باشه هم برعکس.
حالا وقتی عنصر سبک و سنگین کنار هم قرار میگیرن در نمودار قله های بلندی مشخص میشه ولی دقیقا معلوم نمیشه که نقاط پایین تر بخاطر عدم همپوشانی پرتو هاست یا قله ی عنصر کمتر. البته این چیزی بود که خودم ازش فهمیدم ولی خوب احتمالا درسته. خلاصه اینکه نمیتونه این دو عنصر رو جدا از هم نشون بده و به نظر میاد همش عنصر سنگینه!
یک مثال از کتاب زیست دوم :)
وقتی در شب به آسمان با چشم غیر مسلح نگاه می کنیم چیزی که به نظر یک ستاره می آید ممکن است در واقع دو ستاره باشد.
ولی چشم ما نمیتونه اینارو از هم تفکیک کنه!
میزان کرنش داخلی موجود در شبکه بلوری که توی رابطه ویلیامسون-هال بود دقیقا چیه؟!
منم نمیدونم. ولی اصلا مهم نیست. شما فقط فرمولشو یاد بگیرید. اگر هم سوالی بدن عددشو بهتون میدن!

kfxray13

New Member
لایک ها
201

پاسخ المپیاد ها توی لینک امضای من موجوده.
درباره کرنش داخلی هم فقط میدونم با آنبل کردن میشه از بینش برد. و اگه آنیل نشه نمونه ، رابطه ویلیامسون هال به کار میره و دقیق تره. میزانش و یکا ش رو نمیدونم!

آخرین ویرایش توسط مدیر

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

میزانش که فکر کنم برای هر شبکه ای متفاوت باشه و منطق حکم میکنه که واحدش همون واحد ky/D باشه (y منظورم لاندا هست! :) ) که به نظرم بشه متر! آخه اگر نباشه برای پهنای پیک دو واحد متفاوت بدست می آد! البته بازم میگم این نظر خودمه شاید استثنایی چیزی باشه!

saranini

Active Member
لایک ها
154

منظور از اینکه خلا نیاز نیست اینه که در فاصله ی بین منبع و نمونه خلا لازم نیست ولی در داخل خود منبع خلا لازمه چون اگر نباشه الکترون ها از مسیرشون منحرف میشن و به عنصر هدف نمیخورند! ولی خوب برای اشعه ایکس این مشکلات پیش نمیاد! شکل هم منبعو رسم کرده نه کل دستگاه.
اصلا حواسم نبود نوشته لوله اشعه x !!! شرمنده
منم نمیدونم. ولی اصلا مهم نیست. شما فقط فرمولشو یاد بگیرید. اگر هم سوالی بدن عددشو بهتون میدن!
فقط کنجکاوی بود....
یه سوال دیگه : اگه شدت پیک زیاد باشه نشون دهنده چیه؟

اگه خدا بخواد سوالات xrd تموم شد! خیلی ممنونم
امروز هم که از باشگاه زنگ زدن که فرم رضایت نامه و روپوش آزمایشگاه هم بیاریم!

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

برای این یکی نظری ندارم ... یعنی خوب واضحه که یعنی در اون صفحه خاص همپوشانی خیلی انجام شده ولی این که باز همین چه مفهومی رو میرسونه من در موردش نظری ندارم!
آره به من هم زنگ زدن! ظاهرا برنامشون برای استخر منتفی شده! :)
البته از اول هم حدس میزدم، آخه تو 3 روز؟ :)
ولی من که شخصا ناراحت نمیشم اگر بازدید برج میلاد ببرن! :)

saranini

Active Member
لایک ها
154

روز دهم که آزمونه....من فک میکنم برنامه ما فقط دو روز هست !!!
برج میلاد؟؟ فک کنم برنامه تفریحی نداریم!!! یعنی بنظر من بهتره به جای برنامه تفریحی تو ازمایشگاه کار کنیم:46:!!
دو روز واقعا کاری نمیشه کرد خسته هم نمیشیم که برنامه تفریحی داشته باشیم...پس بهتره نهایت استفاده رو بکنیم....

بالا