به نظرتون يه المپيادي موفقتره يا يه كنكوري؟

لایک ها
282
پاسخ : به نظرتون يه المپيادي موفقتره يا يه كنكوري؟

نه خیر نفرات اول کنکور (نمی گم همشون)اکثرا راه حل تستی بلدن
تو فقط ساز مخالف بزن باشه ؟:91:

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

تو فقط ساز مخالف بزن باشه ؟:91:
خوب دلیلی نداره که همه با نظر شما موافق باشن. ضمنا منم خودم با این حرف موافقم که اکثر رتبه های اول کنکور بیشتر راه حل تستی بلدن. سوالی که با یه دقیقه فکر کردن روش بشه حلش کرد اصلا سوال نیست. (این نظر شخصی منه, امیدوارم کسی ناراحت نشه)

لایک ها bgo
لایک ها
282

خوب دلیلی نداره که همه با نظر شما موافق باشن. ضمنا منم خودم با این حرف موافقم که اکثر رتبه های اول کنکور بیشتر راه حل تستی بلدن. سوالی که با یه دقیقه فکر کردن روش بشه حلش کرد اصلا سوال نیست. (این نظر شخصی منه, امیدوارم کسی ناراحت نشه)
من فقط منظورم این بحث نیس

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

گودرز راست میگه
مثلا من یه المپیاد فیزیکیم معلم فیزیکمون وقتی سوال تستی می ده همه زود تر از من و بقیه المپیادی ها حل می کنن ولی وقتی سوال مفهومی میده همه هم دیگه رو نگاه می کنن

Aref

New Member
لایک ها
1,008

گفتم اکثرا راه تستی بلدن هیچ ربطی هم به ذهن باز نداره 4 تا سوال کلیشه ای که ذهن باز نمی خواد
مگه شما تبلیغ کانونو ندیدید دو سوم کل 1 تا 10 ها کلاس کنکور میرن(تازه فقط کانون) بعد شما میگین ذهن باز دارن؟؟؟!!!
مگه شما کلاس المپیاد نمی ری؟

لایک ها
105

اشتباه می کنی . شما یه المپیادی به من معرفی کن که کلاس های فوق برنامه ی المپیاد خارج از مدرسه ی خودش رفته باشه . وای به حال روزی که همچین اتفاقی بیفته !

لایک ها
105

اولا من نگفتم همه ی کنکوری ها . اکثر کنکوری ها . من افرادی رو میشناسم که کنکور می خونن و خیلی هم با سوادن . دوما من سواد آدم تو هر شاخه رو توانایی زدن 50 تا تست تو 30 دقیقه زدن نمی دونم . فک نکنم حرفم غیر منطقی باشه . اینظور نیست ؟

mahanmath

New Member
لایک ها
701

اشتباه می کنی . شما یه المپیادی به من معرفی کن که کلاس های فوق برنامه ی المپیاد خارج از مدرسه ی خودش رفته باشه . وای به حال روزی که همچین اتفاقی بیفته !
من از بین طلایی‌ها ۳،۴ تا میشناسم . (طلا‌های ریاضی‌ )

لایک ها Aref

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

به نظر من اگه بخوای تو کنکور یک رقمی بشی باید خیلی بیشتر از طلای المپیاد درس بخونی...
تو المپیاد فقط رو یه رشته تمرکز میشه ولی کنکور این جوری نیس ! تو هر زمینه ای باید تلاش کنی! حتی درس عمومی مثه دین و زندگی رتبه ات رو کلی جابجا می کنه!
در ضمن رقابت تو کنکور خیلی شدیدتر از المپیاده! تو کنکور میبینین از یه شهر کوچک یا حتی روستا رتبه یک می شن! همین آقای رستگار رحمانی...
ولی المپیاد مخصوصه چندتا شهر بزرگه ! چون تو شهر کوچیک امکاناتش نیس که استعدادها شکوفا بشه!
در مورد کلاس هم باید بگم کانون کلاس نیس! آزمونه! ولی المپیادیا همه وقتشون تو کلاس میگذره!
همین کلاسها هستن که تفاوت بین شهر های کوچیک و بزرگ رو تعیین می کنن! ولی چون تو کنکور کلاس زیاد مطرح نیس بچه های شهرستان هم نتیجه می گیرن!
کنکور سالهای اخیر هم واقعا مفهومی شده و مسلما یه فرد بی سواد نمی تونه رتبه یک بشه!

لایک ها
105

بستگی به نگاه شما به سواد داره . شما سواد رو زدن 50 تا تست تو نیم ساعت می بینی ؟ شما به رتبه ی 1 کنکور بگید که بعد از آزمون بیاد تمام سوالایی رو که درست زده گزینه به گزینه تحلیل کنه و برای ملت توضیح بده که چرا درست یا غلط اند . میتونه ؟

لایک ها
105

مگه بیرون از مدزسه اصلا کلاس داریم ؟ من باورم نمیشه ... یعنی کادر استادایی که اونجا درس میدن قویتر از استادایه داخل مدرسه ان ؟؟!؟!؟!؟ :225::63:

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

به نظر من اگه بخوای تو کنکور یک رقمی بشی باید خیلی بیشتر از طلای المپیاد درس بخونی...
تو المپیاد فقط رو یه رشته تمرکز میشه ولی کنکور این جوری نیس ! تو هر زمینه ای باید تلاش کنی! حتی درس عمومی مثه دین و زندگی رتبه ات رو کلی جابجا می کنه!
در ضمن رقابت تو کنکور خیلی شدیدتر از المپیاده! تو کنکور میبینین از یه شهر کوچک یا حتی روستا رتبه یک می شن! همین آقای رستگار رحمانی...
ولی المپیاد مخصوصه چندتا شهر بزرگه ! چون تو شهر کوچیک امکاناتش نیس که استعدادها شکوفا بشه!
در مورد کلاس هم باید بگم کانون کلاس نیس! آزمونه! ولی المپیادیا همه وقتشون تو کلاس میگذره!
همین کلاسها هستن که تفاوت بین شهر های کوچیک و بزرگ رو تعیین می کنن! ولی چون تو کنکور کلاس زیاد مطرح نیس بچه های شهرستان هم نتیجه می گیرن!
کنکور سالهای اخیر هم واقعا مفهومی شده و مسلما یه فرد بی سواد نمی تونه رتبه یک بشه!
من با یه بخشایی موافق نیستم. به قول یکی از دوستان, اگه المپیادیا اون وقتیو که تو اون سه سال واسه المپیاد گذاشتن, واسه درسای کنکور میذاشتن, دیگه فکر نمی کنم نکته ای می موند که اونا ندونسته باشن یا تستیو نتونن جواب بدن. اکثر بچه ها به این دلیل میرن سمت المپیاد چون بهش بیشتر از درسایی مثل عربی علاقه دارن.
با این موافقم که آدم نباید درخت چنار بار بیاد, ولی خداییش چندتا المپیادی رو میشناسی که به غیر از رشته خودشون هیچ چیز دیگه ای بلد نباشن؟
اینم قبول که تو کنکور رقابت شدیدتره, خوب هرچی باشه مردم به المپیاد به چشم یه شاخه فرعی رسیدن به دانشگاه نگاه می کنن. حتی خیلی ها هم هستن که اصلا نمی دونن المپیاد یعنی چی!!!!! ولی این که میگی المپیاد مخصوص شهرهای بزرگه, درسته بعضی از مدرسه ها دارن المپیادو به گند میکشن و امکانات شهرها خیلی بیشتره, ولی این دلیل نمیشه که شخص با استعدادی تو یکی از شهرستان ها نتونه باهاشون رقابت کنه. مثلا تو رشته خود ما, افرادی مثل آقای شکریان, آقای پدرام فر, آقای توکلی, آقای تفاق و خیلی های دیگه (که من نسبت به همشون ارادت دارم) هیچ کدوم از کلاسایی که تهرانی ها داشتن رو نداشتن, ولی می بینیم که موفق شدن و خیلی هم خوب نتیجه گرفتن.
در مورد کلاسای کانون هم, یکی از بچه ها چند وقت پیش حرف جالبی زد, گفت کانون دیگه داره المپیاد آزمایشی هم برگزار میکنه, بعید نیست دو سال دیگه طرف بیاد تو تلویزیون بگه: من فلانی هستم, مدال طلای جهانی, از اول دبیرستان در آزمون های کانون شرکت می کردم!!!!
در مورد کنکور هم, چون الان تقریبا یه ساله هیچ امتحان تستی ندادم نمی تونم زیاد نظر بدم, ولی مسلما تو کنکور توانایی تست زدن اهمیتش اگه بیش تر از سواد نباشه کمتر نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها bgo

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

مگه بیرون از مدزسه اصلا کلاس داریم ؟ من باورم نمیشه ... یعنی کادر استادایی که اونجا درس میدن قویتر از استادایه داخل مدرسه ان ؟؟!؟!؟!؟ :225::63:
احتمالا منظورش این بوده که بعضیا با بعضی از معلمای تو مدرسه بیرون مدرسه هم کلاس دارن :3:

لایک ها
105

من همیشه فک میکردم که تو المپیاد ریاضی یه سری افراد باهوش میرن یه تعداد بسیار زیادی مسئله حل میکنن و نتیجه می گیرن .حداقل المپیاد ریاضی هایی که من تو مدرسمون میدیدم اینطوری بودن . واسه همین وقتی اینو شنیدم خیلی تعجب کردم . :3:

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

من همیشه فک میکردم که تو المپیاد ریاضی یه سری افراد باهوش میرن یه تعداد بسیار زیادی مسئله حل میکنن و نتیجه می گیرن .حداقل المپیاد ریاضی هایی که من تو مدرسمون میدیدم اینطوری بودن . واسه همین وقتی اینو شنیدم خیلی تعجب کردم . :3:
آره, سابقا این طوری بود, ولی زمونه داره عوض میشه.... :3:

Aref

New Member
لایک ها
1,008

بفرما: خودم.
البته بستگی داره المپیادی رو چی تعریف کنیم.

Aref

New Member
لایک ها
1,008

ولی خداییش چندتا المپیادی رو میشناسی که به غیر از رشته خودشون هیچ چیز دیگه ای بلد نباشن؟

مسلما تو کنکور توانایی تست زدن اهمیتش اگه بیش تر از سواد نباشه کمتر نیست.
با جمله اولتون موافقم. این رو از این جهت میگم که توی خوابگاه همه نوع المپیادی دیدم و عمیقا معتقدم المپیادی یعنی یه آدم n بعدی همه فن حریف.

با جمله ی دومتون مخالفم.

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

با جمله ی دومتون مخالفم.
میشه بگین چرا؟ من دلیلی که واسه حرفم دارم اینه که اگه یه آدم نتونه خوب تست بزنه, هرچقدر هم خفن باشه نمی تونه تو یه آزمون تستی نتیجه بگیره. چندبار که با بچه های فیزیکی و نجومیمون که الان (متاسفانه) باید کنکور بدن صحبت می کردم, می گفتم مثلا بخش فیزیکش که برای شما آب خوردنه, ولی اونا در جوابم می گفتن: نه خیر, هیچم این طوری نیست. باید کلی نکته تستی و راه و روش تست زدن بلد باشی تا بتونی مثلا فیزیکتو خوب بدی. مسلما کسی که المپیاد فیزیک یا نجوم خونده سوادش تو فیزیک کم نیست, پس.....

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

مگه شما کلاس المپیاد نمی ری؟
چرا می رم ولی معلم درس نمی ده مسئله حل می کنیم مباحثو خودمون می خونیم

بالا