Hosein.D

New Member
لایک ها
862
پاسخ : بیاید باهم کنکور بخونیم

سلام علیکم

ببین من سومم نمی دونم شما چندمید
ولی این رو بدون که عربی فقط با رفتن به کلاس کنکور قابل تست زدنه( تجربه شخصی)
به عنوان مثال من برای ترجمه اول میرفتم اون عربی رو یک ساعت معنی میکردم بعد....
ولی وقتی چند جلسه ای تو کلاس کنکور شرکت کردم با روشایی اشنا شدم که محشر بودن
تازه ادم رو نسبت به عربی علاقه مند میکنه
پس تا دیز نشده بجنب:226:
شما نحوه ی مطالعه تون واسه عربی بد بوده که نمی تونستید نتیجه بگیرید!
چون عربی و مخصوصا بخش ترجمه تعریب به هیچ کلاس خصوصی احتیاج نداره!
خدا رو شکر الآن تو بازار پر از کتابای خوب هست که با خوندنش مشکل رفع شه!

Gabon

New Member
لایک ها
177

سلام
برای ترجمه سعی کنین روی کلمات مسلط باشین و فکر نکنین که این کلمات فقط برای همین درسه و بس.چون باعث میشه با رفتن به درس بعدی کلمات کمرنگ شن و از بین برن.
برای قواعد هم حفظی پیش نرین.هر مطلبی هم که کتابتون داره تجزیه ترکیب کنین.
با این روش من عربی دومم زیر 90%نیومد.اگه خوب رو کتاب کار کنین نیار چندانی به کتاب کمک درسی نخواهید داشت.
موفق باشید:d

H sahar H

New Member
لایک ها
457

چند وقت پیش یه آزمون هوش ازمون گرفتن یکی از سوالاش این بود که هنوز جواب قطعیشو نمیدونم...اگه کسی تونست حلش کنه بگه...(میدونم تایپک کنکوره ولی واسه تنوع بد نیست!! مغزتون باز میشه)
خلاصه سوالش این بود:
یه کیک به شکل متوازی الاضلاع داریم...مادر خانواده یه لوزی از داخل این کیک جدا میکنه واسه پدر خانواده! حالا چطوری میتونه با یه برش قسمت باقی مانده رو بین د فرزندش تقسیم کنه...؟
لطفا نگید آسونه و.... فقط راه حلش رو بگید لطفا

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

چند وقت پیش یه آزمون هوش ازمون گرفتن یکی از سوالاش این بود که هنوز جواب قطعیشو نمیدونم...اگه کسی تونست حلش کنه بگه...(میدونم تایپک کنکوره ولی واسه تنوع بد نیست!! مغزتون باز میشه)
خلاصه سوالش این بود:
یه کیک به شکل متوازی الاضلاع داریم...مادر خانواده یه لوزی از داخل این کیک جدا میکنه واسه پدر خانواده! حالا چطوری میتونه با یه برش قسمت باقی مانده رو بین د فرزندش تقسیم کنه...؟
بین چند نفر تقسیم کنه؟؟؟

H sahar H

New Member
لایک ها
457

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

سلام سحر جون... من از این رمز گردانیا خیلی خوشم اومده... قبلا هم بهت گفتم... بازم اگه چیز جدیدی کشف کردی بهمون بگو...:53::53:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها من واسه کلمه های زبان صدای خودم رو ضبط کردم و وقتی قراره بخوابم(آخه به محض اینکه میخوابم که قرار نیست خوابم ببره:98::98:) با هندزفری گوش میکنم تا خوابم ببره!!...اثر داره ها...هرشب واسم تکرار میشه و ناخودآگاه ملکه ی ذهنم میشن...امتحانش کنید ضرر نداره و لااقل بهتر از ترانه و فکر و خیالای بی سر و ته هست(خودمو گفتم به کسی توهین نشه:106:)
یه چیز دیگه هم هست ولی لطفا مسخرم نکنید!! فرمولای فیزیک و ریاضی و جدول تناوبی و بعضی وقتاهم شعرای حفظی ادبیات رو مینویسم رو یه کاغذ و میذارم جلوی ظرف شویی! :9:هروقت میخوام ظرف بشورم اونارو هم مرور میکنم تفریحی!!!:41:
اینجوری درس خوندن قشنگتره از نظرم...همش که نباید خودمونو تو اتاق حبس کنیم!
نظر شما چیه؟؟؟شما چجوری از وقتای مرده استفاده میکنید؟؟؟:3:
سحر جون ...خیلی کار خوبی می کنی که از وقت های مرده استفاده می کنی... بعضی وقت ها همین استفاده از وقت های مرده است که آدمو جلو می اندازه...
من که خودم تصمیم گرفتم هر جور شده این روش هارو به کار ببندم... حداقل امتحانش که ضرر نداره...

Raha75

New Member
لایک ها
1

ایول ایده ی خوبیه من به تو روحیه میدهم توبه من بده!!!:151:

آخرین ویرایش توسط مدیر

Gabon

New Member
لایک ها
177

سلام
رفت و برگشت ما به مدرسه حدود 2ساعت وقت میگیره.منم اومدم از این وقت مرده حداکثر استفاده بکنم ولی به سه ماه نکشیده چشمام نمره گرفت.برای همین دیگه چیزی تو اون بازه زمانی نمیخونم.اما همون سه ماه فوق العاده بود .اولین قدم اینه که ادم وقتای مردشو شناسایی کنه.راه استفاده از اونام کم کم خودشون میان.
از وقت مرده لازم نیست حتما برای مطالعه استفاده کنیم.فقط جهت یاداوری گفتم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

H sahar H

New Member
لایک ها
457

هیچکی نتونست این سوال هوشه رو حل کنه؟؟؟؟ حلش کنید...لطفا.
اگه جوابشو میدونستم اینجا نمیذاشتما....:83:

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

هیچکی نتونست این سوال هوشه رو حل کنه؟؟؟؟ حلش کنید...لطفا.
اگه جوابشو میدونستم اینجا نمیذاشتما....:83:
بستگی داره تو برش اول چجوری لوزی رو برش بدیم!

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

خلاصه سوالش این بود:
اولی از وسط یکی از اضلاع یه برش به موازات ضلع مجاور میزنه و کیک رو به دو قسمت مساوی تقسیم می کنه .
حالا اون قسمت های موازی رو از هم جدا نمی کنه بلکه اول یه لوزی به اضلاع دلخواه می بره که برش اول یکی از اقطار اون باشه.
وئ حلال کیک تقسیم می شه.
و اوصولا فک کنم منظورتون از تقسیم کنه به دو قسمت مساویه ؟ اگه اونتور باشه جاب باید اینجور باشه احتمالا.

H sahar H

New Member
لایک ها
457

بستگی داره تو برش اول چجوری لوزی رو برش بدیم!
خب ماهم همینو گفتیم گفتن باید یه جوابی بدین که تو همه حالات صدق کنه...

اولی از وسط یکی از اضلاع یه برش به موازات ضلع مجاور میزنه و کیک رو به دو قسمت مساوی تقسیم می کنه .
حالا اون قسمت های موازی رو از هم جدا نمی کنه بلکه اول یه لوزی به اضلاع دلخواه می بره که برش اول یکی از اقطار اون باشه.
وئ حلال کیک تقسیم می شه.
و اوصولا فک کنم منظورتون از تقسیم کنه به دو قسمت مساویه ؟ اگه اونتور باشه جاب باید اینجور باشه احتمالا.
تو صورت سوال گفته شده اول لوزی رو میبره و بعد با یه برش میخواد بقیه کیک رو به دو قسمت مساوی تقسیم کنه
شما وقتی میگید اول از وسط اضلاع یه برش به موازات ضلع مجاور میزنه ینی دارید واسه برش شرط تعیین میکنید ولی نباید شرط بذارید براش...باید یه راه حلی بدید که در هر شرایط درست باشه...:40::40:

Gabon

New Member
لایک ها
177

سلام
چرا نواموز صفته؟ما میگیم اگه شد ی چیزی رو نشون داد میگیم اسم مثل روان شناس اما اگه نشد نشون بدیم میشه صفت مثل روانشناسی
مگه نواموز رو نمیتونیم نشون بدیم؟

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

سلام
چرا نواموز صفته؟ما میگیم اگه شد ی چیزی رو نشون داد میگیم اسم مثل روان شناس اما اگه نشد نشون بدیم میشه صفت مثل روانشناسی
ببخشید شما به علت تایپ بد احتمالا به جواب نرسیدین!
<<نوآموز>>منظورتونه دیگه؟
حقیقتا چون اطلاعات دقیق ندارم نمیتونم جواب بدم!شرمنده

H sahar H

New Member
لایک ها
457

سلام
به ما میگفتن اگه بتونیم تو جمله بهش ساکن یا تر بدیم میشه صفت!
الان واسه نواموز میتونیم بگیم:
او نواموز است...یا او نواموزترین است
پس میشه صفت...طبق دونسته های من!!
اگه کسی نظر دیگه ای داره بگه لطفا

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

به ما میگفتن اگه بتونیم تو جمله بهش ساکن یا تر بدیم میشه صفت!
الان واسه نواموز میتونیم بگیم:
او نواموز است...یا او نواموزترین است
پس میشه صفت...طبق دونسته های من!!
اگه کسی نظر دیگه ای داره بگه لطفا
نه دوست عزیز
این تر و ترین مربوط به ترکیبات وصفی هست!
یعنی این روش برای تشخیص ترکیب وصفی و اضافی هست
حقیقتش من تا به حال به گوشم نخورده که بشه با تکنیک خاصی یک کلمه رو به طور منفرد تشخیص داد که صفته یا نه
مثلا در این ترکیب: کتاب نو آموز
شما نوآموز رو به عنوان مضاف الیه میبینید
اما در این ترکیب:فرد نو آموز
نوآموز به عنوان صفت به کار رفته اگه اشتباه نکرده باشم
چون میتونیم بگیم این فرد نوآموزی است
به نظر من این جمله معنی میده!پس ترکیب وصفیه!
موفق باشید:53:

Gabon

New Member
لایک ها
177

ببخشید ولی من به نتیجه ای نرسیدم!

Gabon

New Member
لایک ها
177

سلام
برای افزایش تمرکز چه راه هایی رو پیشنهاد میدید؟سر جلسه که میرم حواسم به همه چی هست الا امتحان.
پیشاپیش ممنون.

لایک ها
251

سلام
برای افزایش تمرکز چه راه هایی رو پیشنهاد میدید؟سر جلسه که میرم حواسم به همه چی هست الا امتحان.
پیشاپیش ممنون.
سلام
:75:به نظرم میتونید یه سری سوال از درس مربوطه رو یه برگه بنویسید و چند دقیقه قبل از شروع امتحان یه نگاهی بهش بندلزید تا متمرکز تر امتحانتون رو شروع کنید
موفق باشید

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

توجه

سلام بچه ها و خسته نباشید ، بنظرم این رویه ای که تاپیک پیش گرفته بیشتر حل اشکالات هستش که تاپیک های دیگه ای هم براش هست ...بنظر من بیاین با هم یه برنامه بچینیم

که هر روز یه درسایی رو بخونیم مثلا از یه تیر شروع کنیم ، من میدونم که این یه ذره غیر ممکنه ولی میتونه یه برنامه نسبی باشه برای مثال میگیم بچه ها امروز فصل 2 شیمی سال دومو

بخونیم بعد توی یه ساعت مشخصی میایم از هم سوالاتمونو میپرسیم...اینجور بازده خیلی بیشتر خواهد بود :) یعنی دو درس رو در روز مشترکا میخونیم همه با هم ، دیگه بقیه اشو هر

کی هر چی خواست...همچنین میتونیم در صورت عملی نشدن این پیشنهاد برنامه درسی روزانه یا هفتگیمونو اینجا به اشتراک بزاریم تا هم برای بچه ها یه کمک باشه و هم اشکالاتشو

متوجه بشیم ....!!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

بالا