وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir-f

New Member
لایک ها
21
سلام به دوستای خوب المپیادی.من تازه عضو این انجمن شدم.البته یه4-5 ماهی هست بحثای اینجارو دنبال میکنم.ولی الان یه موضوعی پیش اومد خواستم مطرح کنم.حتما شما م شنیدید بعضی از مدارس هستن که دانش اموزای خوب رو میدزدن...با کلی وعده وعید الکی .این جوا قبلا تو تهران زیاد بود و مثلا میگفتن دانش اموزای سمپادی رو این مدارس غیرانتفاعی میکشن سمت خودشون..ولی جدیدا این موضوع تو بحث المپیاد هم مطرح شده..بدتر از همه این که تو شهرای غیر از تهران!!مثلا تو مشهد یه مدرسه ای هست به اسم{ مطلب حذف شده به وسیله ی ناظم}!!اقا اینا فقط دنبال اینن که دانش اموزای مارو بدزدن!!اونم با نیرنگ ودروغ الکی..حالا به کنار که اصلا نتیجه ای هم نمیگیرن!!همش دنبال مسابقات موشک و پرواز و این چرت و پرتان!! شهریه این مدرسه یه چیزی حدود 8 میلیونه!!(بهترین مدرسه مشهد بعد سمپاد شهریش تقریبا 3 تومنه) یه جیز حالبی که هست اینه که اتفاقا من تبلیغای همکاریشونو با ایریسک دیدم.اخه مدرسه ای که نه نتیجه ای میگیره نه هیچی مشخصه فقط واسه استفاده از اسم ایریسک این کارو میکنه
لازمه که همه حواسمونو خیلی جمع کنیم(البته بنده که خودم هیچی نیستم..دوستان حرفه ای تر منظورم بود:4:)
همه اینا رو گفتم تا اینو بگم!!آقا به نظر شما نباید با اینجور مدارس برخورد بشه؟؟من خودم یه کسیو میشناسم رفته این مدرسه و الان میگه من ارزومه دوباره بتونم برگردم مدرسه خودم.خب اون بدبخت چه گناهی داره؟؟؟
شمام نظرتونو درمورد این چیزا بگین..

آخرین ویرایش توسط مدیر

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253
پاسخ : تجارت آموزشی در المپیاد

به نام خداوند دانا و توانا

سلام بر شما

عنوان تبلیغاتی و ضد تبلیغاتی برای هر مدرسه و موسسه در سایت ممنوع هست.

لطفا موضوع را به صورت کلی بیان کنید

از بیان نام مدارس پرهیز کنید(( و الا پیام شما حذف یا ویرایش خواهد شد))

لطفا از هرگونه بحث های خلاف قانون سایت پرهیز شود. در غیر این صورت تاپیک بسته و در مواردی حذف خواهد شد.

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

سلام
من فک نمیکنم برخورد قانونی ای بشه کرد چون در هر صورت به زور که نیاوردن دانش آموزارو !
بلکه با اختیار خودشون رفتن.
به نظرم تنها کاری که میشه کرد اینه که چن تا برنامه توجیهی برای دانش آموزای سمپاد گذاشت و اونهارو از این خطر(!) آگاه کرد که با چار تا تبلیغات ، پا نشن برن جایی.

kouchak

New Member
لایک ها
364

به نظر من خود اون شخصی که وعده ها رو باور کرده مقصره ...
آخه هر دبیرستانی دوست داره بهترین دانش آموزای شهرش مال اونجا باشه
به هر روشی شده اقدام میکنه به جذب دانش آموز قوی
حالا ممکنه مث سمپاد تبلیغش باشه افتخارات دانش آموزای گذشته اش
یا مث اونجایی که شما میگی، وعده هاش میشه تبلیغاتش
این یه حرکت قانونیه ...
شما نمیتونی توش بی قانونی پیدا کنی !
مگه قبل از ثبت نام با اونجا قرار داد میبندی که مثلا "تضمین میشود تا سال سوم دبیرستان قطعا یک مدال المپیاد را خواهند گرفت." ؟؟؟

الآن کارشون به دلیل لفظی بودن وعده ها کاملا قانونیه و از هیچ راهی نمیتونید جولوشو بگیرید !
مگر اینکه برید کادرشو راضی کنید دیگه اینجوری وعده ندن !!

تجارت آموزشی چیز بدی نیست ! نمونه اش مدارسی تو تهران هستند که با مقدار شهریه بسیار بالا به معنای واقعی مدالت رو توی بعضی رشته ها قطعی میکنن ...

amir-f

New Member
لایک ها
21

به نظر من خود اون شخصی که وعده ها رو باور کرده مقصره ...
آخه هر دبیرستانی دوست داره بهترین دانش آموزای شهرش مال اونجا باشه
به هر روشی شده اقدام میکنه به جذب دانش آموز قوی
حالا ممکنه مث سمپاد تبلیغش باشه افتخارات دانش آموزای گذشته اش
یا مث اونجایی که شما میگی، وعده هاش میشه تبلیغاتش
این یه حرکت قانونیه ...
شما نمیتونی توش بی قانونی پیدا کنی !
مگه قبل از ثبت نام با اونجا قرار داد میبندی که مثلا "تضمین میشود تا سال سوم دبیرستان قطعا یک مدال المپیاد را خواهند گرفت." ؟؟؟

الآن کارشون به دلیل لفظی بودن وعده ها کاملا قانونیه و از هیچ راهی نمیتونید جولوشو بگیرید !
مگر اینکه برید کادرشو راضی کنید دیگه اینجوری وعده ندن !!

تجارت آموزشی چیز بدی نیست ! نمونه اش مدارسی تو تهران هستند که با مقدار شهریه بسیار بالا به معنای واقعی مدالت رو توی بعضی رشته ها قطعی میکنن ...
آخه این جو سازیه!!دروغ گفتنه!این که یه سری چیزای الکی رو به اسم افتخارات همه جا پر کنی اسمشو چی میزارین؟؟من میزارم فریب بچه های ساده المپیادی که دنبال یه راهین تا بتونن امکانات داشته باشن و یه عده ادم سودجو از این موضوع سو استفاده میکنن.تا حالا نزدیک 22-23 نفر از سمپاد رفتن این مدرسه.من که باهاشون صحبت میکردم فقط و فقط 2 نفر گفتن که پشیمون نیستن اومدن!بعد اون بنده خدا میتونه چی کار کنه؟مدرسه شو از دست داده دیگه هم نمیتونه برگرده مجبوره اونجا بمونه...تجارت اموزشی اتفاقا خیلی چیز بدیه!چون اموزش یه امر مقدسه!منظور من از اسم این تاپیک این بود که دارن از جو رقابتی که در زمینه اموزشی هست سواستفاده میکنن تا در واقع یه تجارت راه بندازن...

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوستان عزیز،
چشمم به این بحث جالب افتاد که تازه شروع شده،‌ و بهتر دیدم که از بچه‌ها دعوت کنم اگر چیزی می‌نویسند، خوب فکر کنند که فایده داشته باشه. حتما شما هم اسم "صنعت آموزش" به گوشتون خورده و اگر نخورده الان بگم که بیش‌تر مدارس الان آموزش را به عنوان صنعت می‌بینند.

اما این دو کلمه‌ چه تاثیری در آموزش داشته؟ شاید شنیده باشید که موقعی آموزش امری مقدس و زکات علم بوده، اما همین دو کلمه این موضوع را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار می‌ده. دانش‌آموزها دیگه علم یاد نمی‌گیرند که انسان مفیدی بشوند! بلکه یادگیری رو مثل سرمایه‌گذاری می‌دونند که بتونن ازش استفاده کنند یا به بیان ساده‌تر بتونند علمشون را با اسکناش بشمارند.

مدارس هم علم یاد نمی‌دهند که کار نیک و ثواب کرده باشند، بلکه سرمایه‌گذاری بچه‌ها رو ارزش‌گذاری می‌کنند و بنا به میزان هزینه، زمان، امکانات، تبلیغات و دیگر مسایلی که در یک صنعت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، خودشون را عرضه می‌کنند. حالا دیگه نمی‌شه عبارت دانش‌آموز دزدی را مطرح کرد، بلکه در صنعت این امر پیدا کردن مشتری وفادار است. الان، تبلیغات لازمه‌ی صنعت جدید می‌شه و وعده و حتی گاهی فریب، از اخلاق نادرست صنعت‌گران است.

اگر بحثی در ادامه مطرح می‌کنید، در نقد اخلاق درست و حرفه‌ای یا غلط در این صنعت نوظهور باشد، من نه با پیدایش آن موافقم و نه مخالف! هر چیزی که هست باید بهترین راهکار را برای بهبود آن یافت. نظرات شما علاوه بر اینکه توسط دانش‌آموزان (مسوولین آینده‌ی آموزش) خوانده می‌شود، توسط مسوولین آموزشی کنونی که تعدادشان در آیریسک فراوان است نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بحث را با چشم باز و نوشتار نیک ادامه می‌دهیم ...

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوستان عزیز،
چشمم به این بحث جالب افتاد که تازه شروع شده،‌ و بهتر دیدم که از بچه‌ها دعوت کنم اگر چیزی می‌نویسند، خوب فکر کنند که فایده داشته باشه. حتما شما هم اسم "صنعت آموزش" به گوشتون خورده و اگر نخورده الان بگم که بیش‌تر مدارس الان آموزش را به عنوان صنعت می‌بینند.

اما این دو کلمه‌ چه تاثیری در آموزش داشته؟ شاید شنیده باشید که موقعی آموزش امری مقدس و زکات علم بوده، اما همین دو کلمه این موضوع را تا حد زیادی تحت‌الشعاع قرار می‌ده. دانش‌آموزها دیگه علم یاد نمی‌گیرند که انسان مفیدی بشوند! بلکه یادگیری رو مثل سرمایه‌گذاری می‌دونند که بتونن ازش استفاده کنند یا به بیان ساده‌تر بتونند علمشون را با اسکناش بشمارند.

مدارس هم علم یاد نمی‌دهند که کار نیک و ثواب کرده باشند، بلکه سرمایه‌گذاری بچه‌ها رو ارزش‌گذاری می‌کنند و بنا به میزان هزینه، زمان، امکانات، تبلیغات و دیگر مسایلی که در یک صنعت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، خودشون را عرضه می‌کنند. حالا دیگه نمی‌شه عبارت دانش‌آموز دزدی را مطرح کرد، بلکه در صنعت این امر پیدا کردن مشتری وفادار است. الان، تبلیغات لازمه‌ی صنعت جدید می‌شه و وعده و حتی گاهی فریب، از اخلاق نادرست صنعت‌گران است.

اگر بحثی در ادامه مطرح می‌کنید، در نقد اخلاق درست و حرفه‌ای یا غلط در این صنعت نوظهور باشد، من نه با پیدایش آن موافقم و نه مخالف! هر چیزی که هست باید بهترین راهکار را برای بهبود آن یافت. نظرات شما علاوه بر اینکه توسط دانش‌آموزان (مسوولین آینده‌ی آموزش) خوانده می‌شود، توسط مسوولین آموزشی کنونی که تعدادشان در آیریسک فراوان است نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بحث را با چشم باز و نوشتار نیک ادامه می‌دهیم ...

amir-f

New Member
لایک ها
21

من از مطرح کردن یه مدرسه خاص منظورم این بود که تا حالا تو مشهد هیچ مدرسه ای این کارو تو المپیاد انجام نداده بود.یعنی تقریبا به جز سمپاد و یکی دو تا مدرسه خاص اصلا المپیاد کسی نمیدونست چی هست...و اول اسمشونو مطرح کردم تا همشهریای من اینو ببینن و گول اونها رو نخورن که ناظم محترم پاک کردن.وگرنه دشمنی چیزی باهاشون ندارم...:4:

Mahla.A

New Member
لایک ها
15

سلام به دوستای خوب المپیادی.من تازه عضو این انجمن شدم.البته یه4-5 ماهی هست بحثای اینجارو دنبال میکنم.ولی الان یه موضوعی پیش اومد خواستم مطرح کنم.حتما شما م شنیدید بعضی از مدارس هستن که دانش اموزای خوب رو میدزدن...با کلی وعده وعید الکی .این جوا قبلا تو تهران زیاد بود و مثلا میگفتن دانش اموزای سمپادی رو این مدارس غیرانتفاعی میکشن سمت خودشون..ولی جدیدا این موضوع تو بحث المپیاد هم مطرح شده..بدتر از همه این که تو شهرای غیر از تهران!!مثلا تو مشهد یه مدرسه ای هست به اسم{ مطلب حذف شده به وسیله ی ناظم}!!اقا اینا فقط دنبال اینن که دانش اموزای مارو بدزدن!!اونم با نیرنگ ودروغ الکی..حالا به کنار که اصلا نتیجه ای هم نمیگیرن!!همش دنبال مسابقات موشک و پرواز و این چرت و پرتان!! شهریه این مدرسه یه چیزی حدود 8 میلیونه!!(بهترین مدرسه مشهد بعد سمپاد شهریش تقریبا 3 تومنه) یه جیز حالبی که هست اینه که اتفاقا من تبلیغای همکاریشونو با ایریسک دیدم.اخه مدرسه ای که نه نتیجه ای میگیره نه هیچی مشخصه فقط واسه استفاده از اسم ایریسک این کارو میکنه
لازمه که همه حواسمونو خیلی جمع کنیم(البته بنده که خودم هیچی نیستم..دوستان حرفه ای تر منظورم بود:4:)
همه اینا رو گفتم تا اینو بگم!!آقا به نظر شما نباید با اینجور مدارس برخورد بشه؟؟من خودم یه کسیو میشناسم رفته این مدرسه و الان میگه من ارزومه دوباره بتونم برگردم مدرسه خودم.خب اون بدبخت چه گناهی داره؟؟؟
شمام نظرتونو درمورد این چیزا بگین..
من بعد از اینکه ناظم اسم مدرسه رو حذف کنن این تاپیک رو دیدم ولی کاملا میدونم منظورتون کدوم مدرسه هست. شما کاملا دارین یک طرفه قضاوت میکنین. به نظر شما 86نفر قبولی یه مدرسه تو مرحله اول کمه!!!(هر سالم داره بیشتر میشه) این مدرسه بیشترین تعداد قبولی تو مرحله یک رو بعد از هاشمی نزاد1 داد!یعنی از کل فرزانگانا و بقیه هاشمی نزادا و بقیه مدارس مشهد بهتر بود. اول بگم به قول بقیه دوستان به زور که کسی رو نمیتونن ببرن مدرسه ی دیگه ای خود شخص به هر حال میره! وعده هام اصلا دروغ نیس!چون کسی که میخواد بره میتونه از کسایی که مثل اون بودن بپرسه و بعد بره! هیچ آدم عاقلی کاری رو بدون تحقیق و پرس و جو انجام نمیده!
خوب چند تا دلیل دیگه هم میارم تا قانع بشین:1) بیشترین تعداد قبولی بعد از اون مدرسه در مرحله1 در مشهد اگه رتبه قبولی این مدرسه رو تو کشورم نگاه کنید خیلی خوبه ولی من دیگه نمیگم که ضایع نباشه اسم مدرسه.
2) سال اول دوم که تازه وارد المپیاد شد 3تا مدال آوارد و سال دوم سومم که امسال باشه 4 نفر قبول شدن مرحله2 که تا الان مشخصه یه نفرشون طلا آوارده.
3) کسایی که از مدرسه شما اومدن اینجا رو من کامل نمیشناسم اما تا اونجایی که میدونم بهترین رتبه کنکور امسال این مدرسه از همین افراد بود. خودش گفته که تلاشای این مدرسه باعث شده بتونه بره مکانیک شریف.
4) منم به این مسابقاتی که به قول شما موشک و پرواز همین چیزا توش داره اعتقادی ندارم اما نکته ای که مهمه اینه که این مسابقات مقدمه و تجربه ای برای مسابقات بزرگی مثل خوارزمی هست(که چند نفر هر سال از این مدرسه مقام میارن و از کنکور معاف میشن) روبوکاپ هم مسابقه مهمیه که توش شرکت میکنن!
من قصدم طرفداری ازیه مدرسه خاص نیس. فقط میخوام 2نکته رو بگم: 1) وقتی دانش آموز میبینه مدرسه معلم پروازی داره از تهران و بیشتر از نبوغش میتونه استفاده کنه چرا نره؟؟؟؟ و در ادامه کسی رو مجبور نمیکنن! این مشخصه که فرد بعد از شنیدن وعده ها باید تحقیق بکنه.
2) یک طرفه هیچ وقت قضاوت نکینید.
و در ادامه: شاید دوستای شما تحت تاثیر جو بچه های مدرسه قرار گرفتن. به هر حال دانش آموزا مثل سمپاد یک دست نیستن. پس خود دانش آموز باید عاقل باشه در این زمینه و فقط به هدفش فک بکنه تا بتونه از امکاناتی که در اختیارشه استفاده بکنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

hosin

New Member
لایک ها
0

سلام وعرض ادب .بیایید دور از ذهنیات خودمان در خلوت خودمان منطقی بررسی نمائیم.
این طبیعی است که آموزشگاهی فکر منافع خودش باشد.مدرسه ای را که مد نظر جنابعالی است .نتایج آن در مرحله دوم المپیاد گویای همه چیز هست.قبولی های خوارزمی معاف شدن از کنکور وقبولیهای کنکور 93گویا ومشخص است
دانش آموز سمپادی مطمئنا بهره هوشی بالایی دارد وبی جهت وبدون دلیل وبدون تحقیق مدرسه خاصی را انتخاب نمی کند.موقعی که آموزشگاه خاصی این جسارت را پیدا کرده واستاد پروازی از تهران واساتید المپیادی را از تهران دعوت کرده آیا عده ای حق ندارند از این امکان وموهبت
علی الرغم اینکه هزینه دارد استفاده کنند .

amir-f

New Member
لایک ها
21

من بعد از اینکه ناظم اسم مدرسه رو حذف کنن این تاپیک رو دیدم ولی کاملا میدونم منظورتون کدوم مدرسه هست. شما کاملا دارین یک طرفه قضاوت میکنین. به نظر شما 86نفر قبولی یه مدرسه تو مرحله اول کمه!!!(هر سالم داره بیشتر میشه) این مدرسه بیشترین تعداد قبولی تو مرحله یک رو بعد از هاشمی نزاد1 داد!یعنی از کل فرزانگانا و بقیه هاشمی نزادا و بقیه مدارس مشهد بهتر بود. اول بگم به قول بقیه دوستان به زور که کسی رو نمیتونن ببرن مدرسه ی دیگه ای خود شخص به هر حال میره! وعده هام اصلا دروغ نیس!چون کسی که میخواد بره میتونه از کسایی که مثل اون بودن بپرسه و بعد بره! هیچ آدم عاقلی کاری رو بدون تحقیق و پرس و جو انجام نمیده!
خوب چند تا دلیل دیگه هم میارم تا قانع بشین:1) بیشترین تعداد قبولی بعد از اون مدرسه در مرحله1 در مشهد اگه رتبه قبولی این مدرسه رو تو کشورم نگاه کنید خیلی خوبه ولی من دیگه نمیگم که ضایع نباشه اسم مدرسه.
2) سال اول دوم که تازه وارد المپیاد شد 3تا مدال آوارد و سال دوم سومم که امسال باشه 4 نفر قبول شدن مرحله2 که تا الان مشخصه یه نفرشون طلا آوارده.
3) کسایی که از مدرسه شما اومدن اینجا رو من کامل نمیشناسم اما تا اونجایی که میدونم بهترین رتبه کنکور امسال این مدرسه از همین افراد بود. خودش گفته که تلاشای این مدرسه باعث شده بتونه بره مکانیک شریف.
4) منم به این مسابقاتی که به قول شما موشک و پرواز همین چیزا توش داره اعتقادی ندارم اما نکته ای که مهمه اینه که این مسابقات مقدمه و تجربه ای برای مسابقات بزرگی مثل خوارزمی هست(که چند نفر هر سال از این مدرسه مقام میارن و از کنکور معاف میشن) روبوکاپ هم مسابقه مهمیه که توش شرکت میکنن!
من قصدم طرفداری ازیه مدرسه خاص نیس. فقط میخوام 2نکته رو بگم: 1) وقتی دانش آموز میبینه مدرسه معلم پروازی داره از تهران و بیشتر از نبوغش میتونه استفاده کنه چرا نره؟؟؟؟ و در ادامه کسی رو مجبور نمیکنن! این مشخصه که فرد بعد از شنیدن وعده ها باید تحقیق بکنه.
2) یک طرفه هیچ وقت قضاوت نکینید.
و در ادامه: شاید دوستای شما تحت تاثیر جو بچه های مدرسه قرار گرفتن. به هر حال دانش آموزا مثل سمپاد یک دست نیستن. پس خود دانش آموز باید عاقل باشه در این زمینه و فقط به هدفش فک بکنه تا بتونه از امکاناتی که در اختیارشه استفاده بکنه.
دوست عزیز! ظاهرا شما هم فریب دروغ های اونا رو خوردید... 86 قبولی مرحله اول اونطوری بوده که 3-4 ماه قبل مرحله1 شروع میکنن کلاس گذاشتن و واسه قبولی مرحله 1 جایزه تعیین میکنن...پس بهتره نتایج مرحله دومو بررسی کنیم...که اونهم با اون همه سرمایه گذاری و...نتیجه خوبی نیست.چون تو مدرسه ما که یک دهم اونام این جیزا نیست نتیجه ده برابر بهتره..حالا بیشتر از این وارد جزییات این مدرسه نمیشم چون همونطور که اقای خلینا گفتن بهتره این مقوله رو بررسی کنیم.نه افراد و اشخاص( ولی اگه خواستین بیاین تو صفحه من تا با هم صحبت کنیم در این مورد)
در مورد این که دانش اموز خودش مقصره تا حدودی قبول دارم.جون شرایطی رو در نظر بگیرید که یه کسی یا یه نهادی با یه عالمه وعده هایی که رویاهای دانش اموزای المپیادی شهرستانی هست وارد میشه و در اون شرایط تصمیم گیری سخته ..اما این کار از دو جهت ایراد داره:اول اینکه بالفرض اگر هم وعده ها دروغ نباشه(که من قبول ندارمو میگم هست!)وقتی دانش اموز بعد از یه مدتی از خواب رویا گونه خودش بیرون میاد میبینه ای داد برمن!مدرسه مو از دست دادم!!!
دوم این که دانش اموزی که از بجه های اون مدرسه بالاتر هست و با کلی منت میادرو نمیشه به هیچ وجه کنترل کرد چون خودشو بهتر از بچه های دیگه میبینه!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

چه بحث خوبی!!منظورتونو از اون مدرسه خاص فهمیدم.من خودم تو این مدرسه ام..و دقیقا با همین روش و وعده وعید و این چیزا اومدم.حالا به راست و دروغش کاری ندارم...
ولی چند تا چیز هست که میگم:
من سال دومم نزدیک 3-4 درصد با کف قبولی فاصله داشتم.وقتی اونا اینو فهمیدن معاون اموزشیشون داشت جلوی من بال بال میزد..
1.دوستان بالا گفته بودن دبیر پروازیو امکانات و این حرفا باعث میشه دانش اموز بیاد اینجا.دقیقا یادمه اون اولین روزی که اومدم اینجا به من گفتن یکی از معلمای خیلی خوب تهرانی(اسمشو میزاریم a)قراره بیان اینجا.من از قبل این اقایa رو میشناختم.و کلی سال دوم بهم کمک کرد.حتی یادمه معاون اموزشی اون مدرسه جلوی پدر من گوشیشو دراورد زنگ زد به این اقای a که بیا اینجا و از این سیاه بازیا!بعدا فهمیدم همش دروغ بود..هم زنگ زدنه هم اومدن طرف...خود طرف هم تا ماجرا رو فهمید زنگ زد که اینا دارن بهت دروغ میگن و به اسم من میخوان تو رو بکشونن اینجا و این حرفا!ولی خب من اونموقع کلم داغ بود:46:و این موضوع رو هم اصلا به روشون نیاوردم...ولی اینا رفتن و یه معلم دیگه از تهران اوردن.طرف معلم خوبی بود ولی برنامه ریزی صفر!!بعد 7 ماه و گند زدن به کل برنامه المپیاد من فهمیدن که اون بنده خدا برنامه خوبی نداره و باید با همون اقای a کار کنن.بعدم از من خواستن تا با این بنده خدا صحبت کنم این اقا بیادو با اینا کار کنه.
2.اون اوایل که اومده بودم اینجا رفته بودن همه جا رو پر کرده بودن که "وای ما امسال یه مدال طلا داریمو این حرفا"یادمه اون اوایل که رفته بودم اونجا مدیرپایه مون رفته بود به کنار دستیم گفته بود حواستو جمع کن که طلای شیمی سال بعد کنار تو میشینه.بعد یه مدتی درسام یه خورده افت کرد.من اون زمان یه مشکل خانوادگی بدی داشتم.تمام رفتارا باهام عوض شد.همه ی رفتارا باهام سرد شد.حتی مسئول المپیاد اونجا با من دیگه حرف نمیزد.یادمه که یه بار بهم کلاسارو خبر نداده بود.شب قبلش کشتم خودمو هیچ خبری بهم نداد.تا ساعت 1 از این و اون پرسیدمو به خودش زنگ زدم ولی خبردار نشدم. .بعد صبح ساعت7زنگ زد که تو چرا نیومدی؟ کلاس داریم. .کلاسام با بچه های دوم یکی شد. حتی به بهانه این که بچه های ما توان مالی ندارن پول کلاس من شد 7 برابر بقیه...البته من به هیچ وجه قبول نکردم چون به من قول بورسیه داده بودن موقع اومدن.ولی بعدا بهم گفتن که بورسیه منظورمون پیش دانشگاهی بوده(حالا پیش دانشگاهیش هم خبری نیست) و منم قبول کردم که پول کلاسای خودمو بدم.ولی به هر حال من با این وعده اومده بودم..ولی سر همین موضوع کلی واسه من حاشیه و درگیری ذهنی درست شد..اونا همیشه با این توهم که چون از مدرسه دیگه اومدم از بچه های اونا بهترم میخوام سرشن منت بزام سعی میکدن منو بکوبن...
3.وقتی خودمو بالا کشوندم دوباره شدم محبوب قلب هاشون:)121:).چرا؟چون معلومه دیگه فکر میکردن که مدال میگیرم.وبهم گفته بودن که ما کلا واسه مدال گرفتن به 2 نفر امید داریم که یکیش تویی..
4.وقتی قبول نشدم خب واسم اون اولا خیلی سخت بود که قبول کنم و حالم خیلی بد بود..هیچ کس حتی یه بار به من زنگ نزد که عیب نداره و باید تلاشتو بکنی واسه کنکور و از این حرفا.. .باور کنین شنیدن حتی همین یه حرف که بهم بگن ارزش تو واسه ما به مدالت نبود از هر چیزی واسم ارزشمندتر بود.ولی من هیچ وقت اینو نشنیدم.حتی رفتارای عکسشو دیدم.من از کسی انتظاری ندارم.نمیتونم از همه بخوام که آدمای خوب و مهربونی باشین!!و خب هر کسی قاعدتا باید به فکر منافع خودش باشه و این در جهت منافع اونا نبود چون من دیگه قرار نبود مدال بگیرم!!بعد یه مدتی فقط واسه این که این موضوع رو به خودم ثابت کنم گفتم که من میخوام از این مدرسه برم...حتی اینطوری هم رفتار کردم...خیلی راحت و طبیعی همه گفتن برو ولی من دیگه جایی نداشتم که برم.و من همونی بودم که تو دوران المپیادم یه بار که گفتم من خودم میخوام بدون برنامه مدرسه پیش برم و برنامه تونو قبول ندارم زود اومدن بهم گفتن باشه ما برنامه مونو عوض میکنیم.تو فقط با مدرسه بیا جلو..اونجا یاد اون روزی افتادم که سال دوم خواستم مدرسه مو عوض کنم.مدیر مدرسه هر کاری کرد که منو نگه داره..اون موقع من نه مدال داشتم نه اون از چیزی خبر داشت که وضع من تو المپیاد چه جوریه.ولی واسش ارزش داشتم...منو شکل یه تیکه حلب به اسم مدال نمیدید..
5.بعد از تمام این اتفاقا اومدم گفتم من میخوام یه سال جدیدو شروع کنم پس همه چیزو فراموش میکنم.واسه خوب شدن رابطم رفتم با معاون اموزشی مدرسه صحبت کردم که من خیلی اشتباه کردمو مقصر همه چیز منمو این حرفا.حتی به یکیشون برگشتم گفتم تو واسه من مثل داداش بزرگم زحمت میکشیدی(شاید واقعا هم اینطوری بود چون اون دوران که فکر میکردن من مدال میگیرم واسم زحمت میکشید شاید هم رفتارای بی انصافانه قبلیشو نگاه میکرده عذا وجدان میگرفته!!)به خودمم اینقدر تلقین کردم که این مثل داداشم منو دوست داره که خودمم باورم شد اینطوریه..ظاهرا هم همه چیز درست شده بود ولی بعد یه مدتی واسه توجیه کردن خودشون که ما اشتباه نکردیم شروع کردن به تیکه انداختن به من واسه توجیه اشتباهاتشون..خیلی اذیتم میکردن تو مدرسه.فکر کنم علتشم تلافی بود.اخه یکی یه بار بهم گفت تو دوران المپیادت خیلی اذیت کردی و این حرفا...(حتی یه بار یادمه از پشت در شنیدم که درباره من میگفتن:المپیاد تهش میشه مثل این که بعد با یه معدل نهایی پایین میشه سربار مدرسه.این ته انصاف اونا بود.!!!تا پارسال مدال المپیاد بودم و الان سربار!!!)و خب بعد هم روابطمونو از هم پاشیدن.الانم که طبق اخرین گفته هاشون بنده توهم میزنم و دیوونه شدم باید ببرنم پیش روانپزشک!!ولی با این که یه زمانی سعی کردم یه رابطه دوستانه باهاشون داشته باشم خب من دیگه کلا همه شونو دایورت کردم و واسم جز نتیجم چیز دیگه ای مهم نیست.گرچه که یه روز واسه این کارا به بد ترین شکل ممکن جوابشونو میدم.
این جریان من بود از دید خودم...فقط یه مثال بود که دوستان المپیادی عاقبت این جریان رو بدونن..برادر من خواهر من وقتی تو به عنوان یه کسی که قراره مدال المپیاد یا اصلا یه رتبه خوب کنکور بگیره میری یه مدرسه ای که هیچی از خودش نداره اگه نتونی مدال بگیری یا رتبه خوب بیاری میشی یه موجود بی خاصیت و بی ارزش...اینا در دیدشون(یا اقلا خاص این مدرسه)جاه طلبی های خودشونه که واسه رسیدن بهش به بچه ها دروغ میگن و فریبشون میدن...ولی ارزش ادما رو والله بالله مدال تعیین نمیکنه.این بزرگترین آفت این موضوعه!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir-f

New Member
لایک ها
21

@hosin تا جایی که من میدونم خوارزمی معافیت از کنکور نداره.بقیه نتایج و رتبه های اون مدرسه خاص هم بچه های بقیه مدارسن.از جمله اون دو تا نقره که با کلی خودکشی گرفتنو کل مشهدو پر کردن...یکی از بچه های شهرمون بود(.کاش خودش میزاشت معرفیش کنم) اتفاقا تو ایریسک هم هست.(اصلا معرفی نشد:4::4:)به اسم{حذف شده به درخواست طرف}( اسمشو مینویسم که بچه ها مخصوصا هاشمی نژادیا بفهمن کیو میگم..)که سال سوم از یه مدرسه دیگه اومد اون مدرسه.خیلی هم قوی بود.این سال قبلش با یکی از بچه های شیمی مدرسه ما که نقره 1 شد یه اکیپ قوی بودن.تو اکیپ اینا همه مدال گرفتنو مدال های خوبی هم گرفتن( همون نقره 1تا6 سه چهارتاشون از اینا بودن)...همه میگفتن این سال بعد (یعنی امسال)باید طلا بگیره.ما اماده شده بودیم که بهش تبریک بگیم که فهمیدیم ای وای!!این اصلا قبول نشده...اونم با یه اختلاف نسبتا زیاد با کف..کسی که تا قبلش اونقدر خوب کار کرده بود و همه میگفتن یه نتیجه خیلی خوب میگیره چی شد که فقط سالی که رفت اون مدرسه اینقدر افت کرد؟؟؟؟
سلام
من فک نمیکنم برخورد قانونی ای بشه کرد چون در هر صورت به زور که نیاوردن دانش آموزارو !
بلکه با اختیار خودشون رفتن.
به نظرم تنها کاری که میشه کرد اینه که چن تا برنامه توجیهی برای دانش آموزای سمپاد گذاشت و اونهارو از این خطر(!) آگاه کرد که با چار تا تبلیغات ، پا نشن برن جایی.
چرا نشه؟؟اتفاقا من فکر میکنم باید برخورد قانونی بشه.چون کسی که خودش رو فریب خورده میدونه حق شکایت از اونا به خاطر فریب دادنش رو نداره؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

.
اینو یادم رفت جواب بدم.من تا جایی که میدونم پارسال 2 تا نقره اوردن.فیزیک و کامپیوتر.با اون همه سرمایه گذاری!!من خودم نشنیدم ولی بچه ها میگفتن قبل دوره هم مسئولینشون میگفتن امسال ما یه فول مارک فیزیک داریم یه طلا 1 کامپیوتر که بعد دو تا نقره شدن.....امسالشون هم اون که میگی مشخصه طلا اورده با پارتی بازی رفته دوره و مدالش دوپینگیه وارزشی نداره.چون یه سال خودشو انداخته که سال بعد بتونه شرکت کنه..کلا هم 2 تا قبولی مر2 امسال داشتن که با کلی دروغ و خالی بندی شده 5 تا!!واسه همینه که میگم ادما رو گول میزنن.
من این جزییات رو فقط بخاطر این که مطرح کردید گفتم وگرنه میخواستم کلی بحث کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

alireza11

New Member
لایک ها
2

اینکه شما گفتید خوارزمی معاف از کنکور نیست چرا اگر در خوارزمی بالای 40درصد باشی وجزء‌نفرات اول تا سوم کشور باشی از کنکور معاف میشی .نمونه های آن هم اکنون در دانشگاهها مشغول به تحصیل می باشند اگه نیاز باشه بهمت میگم .واینکه می گویید مدال دوپینگیه اصلا این چنین چیزی در باشگاه نیست
و اینگه قول می دهند که شما صددرصد مدال می آورید این کار درستی نیست از این جهت حق با شماست ولی سئوال من این است که کدام مدرسه دولتی یا غیر انتفاعی سراغ دارید که در این حد قبولی داشته باشه .ضمنا مگه توباشگاه کلا در هرشته حدود 40نفر مدال میارن آیا ما باید انتضار داشته باشیم که هرکه تلاش کرد بایستی حتما مدال بیاره و هرکه در آموزشگاه ثبت نام کرد قبول بشه یعنی دیگه مدارس دیگر تلاش نمی کنن .سئوال دیگه آیا اساتیدی که بکار گرفته شده مدارس دیگه تونستند این کار بکنن .

amir-f

New Member
لایک ها
21

اینکه شما گفتید خوارزمی معاف از کنکور نیست چرا اگر در خوارزمی بالای 40درصد باشی وجزء‌نفرات اول تا سوم کشور باشی از کنکور معاف میشی .نمونه های آن هم اکنون در دانشگاهها مشغول به تحصیل می باشند اگه نیاز باشه بهمت میگم .واینکه می گویید مدال دوپینگیه اصلا این چنین چیزی در باشگاه نیست
و اینگه قول می دهند که شما صددرصد مدال می آورید این کار درستی نیست از این جهت حق با شماست ولی سئوال من این است که کدام مدرسه دولتی یا غیر انتفاعی سراغ دارید که در این حد قبولی داشته باشه .ضمنا مگه توباشگاه کلا در هرشته حدود 40نفر مدال میارن آیا ما باید انتضار داشته باشیم که هرکه تلاش کرد بایستی حتما مدال بیاره و هرکه در آموزشگاه ثبت نام کرد قبول بشه یعنی دیگه مدارس دیگر تلاش نمی کنن .سئوال دیگه آیا اساتیدی که بکار گرفته شده مدارس دیگه تونستند این کار بکنن .
منظور من از اصطلاح دوپینگی این بود که کسی که یه سال طلا نمیاره و یه سال خودشو تجدید میکنه تا سال بعد طلا بگیره.
درمورد خوارزمی من معذرت میخوام.اطلاع کامل در این مورد ندارم.شاید حق با شما باشه.وکسانی باشن که الان با مقام خوارزمی دانشگاهن. اما این که میگین قول مدال صددر صد میدن...به هیچ وجه من همچین چیزی نگفتم که قول مدال صددرصد میدن...قول و قرارا فقط شرایط وامکاناتیه که به بچه ها کمک کنه تا به مدال نزدیک تر بشن..ولی اینا گاها فقط قول و قرارن..و اصلا عملی نمیشن.یا ناقص عملی میشن...

پارسال علاوه بر کامپیوتر و فیزیک قبولی نانو هم داشت. امسالم 1فیزیک 1کامپیوتر 1نفر هم نانو هم زیست(میشه 4تا) اون یکیه دیگه واقعا مسخرست و حق با شماست!!!! البته اون یه نفره دیگه به هرحال کلاسای اینا رو میومده. مثل قلم چی که از رتبه های برتر کنکور برای خودش تبلیغ میکنه پس این کارشونم میشه گفت طبیعیه!
اما مسئله ای که مهمه اینه که به هر حال اون طلای کامپیوترو آوارده و از بچه های سمپاد بوده و اگر سمپاد میموند به هیچ وجه این طلا رو نمیاوارد. در ضمن برید تو سایت مدرسه قبولیای امسال ببینین چند نفر معاف از کنکور بودن اونا خوارزمی شرکت کردن.
دقت کردین که نانو رو هیچ جای کشور قبولی مرحله دو حساب نمیکنن؟؟و همچنین نقره کامپیوتری که بدون مر2 میره دوره؟؟

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

تبلیغات پر رنگ و لعابی داره این مدرسه !!! :4:
.
.
.

[/URL][/IMG]

ولی نمیشه اسمش رو فریب گذاشت !!! ولی میتونید یه جمع چند نفره بشید و یه طومار امضا کنید و

حتی یه وکیل بگیرید و از آموزشگاهشون به دلیل عمل نکردن به وعده هاشون شکایت کنید !!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

FPasha

New Member
لایک ها
128

ولی میتونید یه جمع چند نفره بشید و یه طومار امضا کنید و
حتی یه وکیل بگیرید و از آموزشگاهشون به دلیل عمل نکردن به وعده هاشون شکایت کنید !!!
دوست من بهتر بود اون دسته از تبليغاتيشونو مي ذاشتي كه توش نام و نشوني از مدرسه نبود، چون بالاخره بهتره اسمي از مدرسه برده نشه و ناظم ها پست اول رو بخاطر اينكه از مدرسه نام برده شده بود ويرايش كردند.
اما راجع به حرفت:
آهان…چه جالب!…به همين سادگي؟!
كسي به كسي تعهد رسمي ( و نه يه چيز كتبي بي اعتبار) داده كه ما تا سال سوم مدالت رو قطعي مي كنيم؟! كه شما بخواي از راه قانون وارد شي؟
يه چيزي وجود داره به اسم تحقيق…مگه كسي چاقو گرفته بيخ گلوي دانش آموز كه الا و بلا بايد پاشي بياي مدرسه ي ما؟ خب بچه ها مي خواستن از نام و نشون مدرسه تحقيق كنن! يعني هرجايي ٤ تا بنر زدن كه ما فلانيم و بهمان همه بايد پاشن برن اونجا؟

وكيل بگيرن؟ دوتا امضا جم شد در مدرسه تخته شد رفت؟ چه عالي!…اينقدر راحت؟ اون وقت اونا وكيل نمي گيرن! اونا اصلا كسي رو ندارن كه ازشون حمايت كنه! واقعن اينجوريه؟…نگو آره كه به خيلي چيزا شك مي كنم!

آخرین ویرایش توسط مدیر

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

دوست من بهتر بود اون دسته از تبليغاتيشونو مي ذاشتي كه توش نام و نشوني از مدرسه نبود، چون بالاخره بهتره اسمي از مدرسه برده نشه و ناظم ها پست اول رو بخاطر اينكه از مدرسه نام برده شده بود ويرايش كردند.
اما راجع به حرفت:
آهان…چه جالب!…به همين سادگي؟!
كسي به كسي تعهد رسمي ( و نه يه چيز كتبي بي اعتبار) داده كه ما تا سال سوم مدالت رو قطعي مي كنيم؟! كه شما بخواي از راه قانون وارد شي؟
يه چيزي وجود داره به اسم تحقيق…مگه كسي چاقو گرفته بيخ گلوي دانش آموز كه الا و بلا بايد پاشي بياي مدرسه ي ما؟ خب بچه ها مي خواستن از نام و نشون مدرسه تحقيق كنن! يعني هرجايي ٤ تا بنر زدن كه ما فلانيم و بهمان همه بايد پاشن برن اونجا؟

وكيل بگيرن؟ دوتا امضا جم شد در مدرسه تخته شد رفت؟ چه عالي!…اينقدر راحت؟ اون وقت اونا وكيل نمي گيرن! اونا اصلا كسي رو ندارن كه ازشون حمايت كنه! واقعن اينجوريه؟…نگو آره كه به خيلي چيزا شك مي كنم!

مگه موقع ثبت نام تعهد نمیدن ؟ نه برای تضمین مدال ولی برای تضمین امکانات کامل !!! که بعضی ها اشاره کردن که امکانات ناقصی ارائه شده !!!
بله به همین راحتی ! وکیل گرفتن کار شرکت ها و افراد پول دار نیست !!!
به هر حال هر کسی که طی سه سال فرصت المپیاد شرکت کردن حدود 8 میلیون تومن پول رو سرمایه گذاری میکنه حق داره از امکانات کامل و مطابق توافق بهره ببره !
میتونه شکایت بکنه و در صورت امضای طومار قانون میتونه بخشی از پول رو به صاحبان سرمایه برگردونه !!! من نگفتم قراره هیچ موسسه‌ای تعطیل بشه ولی باید مطابق وعده‌های خودش رفتار کنه !
.
.
.
مطمئن باشید با این کار حساب کار میاد دستشون و دیگه کم کاری نمیکنند !!!
.
.
.
یا حتی میشه از اونها در صورت تکرار ان کار جریمه گرفت !
عزیز من این کار یه امر رایجه که در دنیا و ایران با عنوان حقوق مصرف کننده ( مشتری ) نامبرده میشه!
.
.
.

amir-f

New Member
لایک ها
21

احساس میکنم تاپیک داره به انحراف کشیده میشه..من بیشتر از مطرح کردن مدرسه این بود که تو شهرمون این یه نمونه بارز بود..وگرنه تو تهران هم از این چیزا هست...اصل این موضوع مهمتره..لطفا اسم مدرسه رو حذف کنید دوستان..

احساس میکنم تاپیک داره به انحراف کشیده میشه..من بیشتر از مطرح کردن مدرسه این بود که تو شهرمون این یه نمونه بارز بود..وگرنه تو تهران هم از این چیزا هست...اصل این موضوع مهمتره..لطفا اسم مدرسه رو حذف کنید دوستان..

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

قرار بود بحث به هیچ وجه روی یک مدرسه‌ی خاص نباشه، انتظارم از شما برای مباحثه‌ خیلی بیشتر از نقد یک کلاس و دو تا معلم و یک مدرسه و ... بود!

الان نماینده‌ای از مدرسه برای جواب مستقیم به صحبت‌های اشاره شده و جود ندارد پس اخلاق حکم می‌کند که در صورت ادامه‌ی موضوع به این ترتیب، تاپیک بسته و حذف شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا