Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171
پاسخ : تولید مثل انسان و سایر جانوران عالی

من اين مقاله رو يه بار سطحي خوندم و كاملا مخالفم باهاش و از نظر من مرجعيت علمي نداره

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

اتفاقا این اولین مقاله ای بود در سال 2006 فکر کنم که نوشته شد و بعد از نوشته شدنش بحث های زیادی را هم در بر داشت . اولین مقاله ای بود که به کلمه mistake برای تکامل اشاره کرده بود و من هم به نظرم اکثر حرفاش منطقیه!! مثلا شما که رد می کنید این مثال dna polymerase ان را می توانید برای من روشن کنید !

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

من نگفتم رد ميكنم گفتم مرجعيت نداره....بيشتر شبيه مقالاتيه كه از طرف دين طلب ها نوشته ميشن تا داروينيسم رو خراب كنن

Homayoon

New Member
لایک ها
192

حال چیه دیگه..... شما مقاله ی زیر خوانده اید ....
متن زیر را در google بنویسید و ببینید تکامل اشتباه می کند یا نه؟ (اولین موردی که می آید متن pdf ای است مرتبط با این موضوع )

Evolution's Greatest Mistakes - Answers In Science
یه نگاه کلی به مقاله انداختم

این رو بخون: تولید مثل انسان و سایر جانوران عالی
این برای صفات انسان که میگی تکامل اشتباه کرده!

فقط توش به جای تولید مثل جنسی این صفت هایی رو که توی مقاله گفته رو بذار
امیدوارم منظرم رو بفهمی

در کل اثر تکامل بر انسان با بقیه موجودات تفاوت داره (به همون دلیلی که گفتم)

برای موجودات دیگه هم اگه مثالی داری بگو تا توضیح بدم

موفق هستیم!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

من نگفتم رد ميكنم گفتم مرجعيت نداره....بيشتر شبيه مقالاتيه كه از طرف دين طلب ها نوشته ميشن تا داروينيسم رو خراب كنن
دین طلب ها کیه اخه ؟؟؟؟!!!!! اصلا داروینیسم خیلی وقت پیش ها خراب شده و عقاید تکاملی الان با ان زمان متفاوت شده ..... با یک مقاله که نمی شه یک تفکر را خراب کرد .... اخرش جواب dna polymerase را هم ندادی.

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

من جوابي براش ندارم

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

پس به حقانیت اون حرف اول بنده الان رسیدید یا نه؟؟

Homayoon

New Member
لایک ها
192

حال چیه دیگه..... شما مقاله ی زیر خوانده اید ....
متن زیر را در google بنویسید و ببینید تکامل اشتباه می کند یا نه؟ (اولین موردی که می آید متن pdf ای است مرتبط با این موضوع )

Evolution's Greatest Mistakes - Answers In Science
اردوان چی شد؟
حرفم رو قبول داری یا نه؟!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

پس به حقانیت اون حرف اول بنده الان رسیدید یا نه؟؟
نه! قرار نيست چون چيزي رو نميتونم توجيه كنم نظريه مكملش رو قبول كنم!

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

به نظر من این که انسان الان محیط رو تحت کنترل گرفته و هزینه های اضافی تولید مثل به چشم نمیاد جواب خوبیه (Homayoon) الان انسان کارای زیادی می کنه که نیازی به تکامل رو از بین می بره مثلا بسیاری از بیماری ها رو از بین می بره الان احتمال بقا و انتقال ژن ها به نسل بعد برای تقریبا همه ی انسان ها با هم برابره.بنابراین جهت تکامل رو نمی تونیم بگیم به کدوم سمت میره و چرا و...و مسلما تغییر تولید مثل به تولید مثل غیرجنسی در انسان اینقدر هزینه بر و زمان بر هست و سناریو های تکاملی پیچیده ای می خواد که دلایل منطقی برای جنسی موندن تولید مثل داشته باشیم.

در ضمن اون پستی هم که نوشته بودن الان زوده و ممکنه در اینده تغییرات انجام بشه هم قبول دارم.

Kavehsame

New Member
لایک ها
0

على جان برا همين من هم بيشتر روى پريمات ها تاكييد كردم ، چون در مورد انسان كلا سازوكار تكامل متفاوت
....
در ضمن من تو حرف هاى بالا فرض رو بر اين گذاشتم كه قرار اين اتفاق بيوفته ، و فقط گفتم كه چرا هنوز نيوفتاده ، شخصا كلا با اين كه مفيد تره مخالفم !
......
اردوان ، كسى نگفت توليد مثل جنسى سود آور نيست ، بحث سر اين بود كه "ممكنه" در مورد انسان سود آور نباشه ( كه باز فكر مى كنم فهميدنش به تحقيقات خيلى بيشترى از بحث ما نياز داره ... )

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

در جواب به اردوان : تکامل مهندس نیست تعمیرکاره !! ( این جمله رو کپی نکردم من و catalyst هر دو از یه منبع مشترک شنیدیم :4: )
اون چیزایی که تو میگی اشتباه نیست !! در طول تکامل هر آنچه بتونه زنده بمونه زنده میمونه و هر آنچه نتونه زنده بمونه زنده نمی مونه .
آن موجوداتی هم که ما میبینیم موجوداتی هستند که از میلیارد ها سال و بعضا انقراض های بزرگی گذشته اند و خصوصیاتشون
برای یه دورانی مناسب ترین بوده و زنده مونده اند ولی از اون موقع تا حالا دنیا کلی تغییر کرده و لزومی نداره در شرایط حال مناسب ترین ها باشند
برخی مواقع هم یه صفت آنچنان مضر نیست که موتانت های متفاوت با اون برتری خاصی داشته باشن پس هر دو موتانت زنده میمونن
بعضی مواقع اصلا جهش لازم برای تغییر یک صفت اتفاق نمیفته . اون پلیمراز ها انقدر مضر نبودن که ما بمیریم پس نمردیم و اونا هم هنوز هستن !!
شایدم مضر هستن ولی بهر حال صاحبشون به سن تولید مثل میرسه !!
اگه نقدی به صحبتام داری بم بگو .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در جواب به سوال :
ببینید دو حالت هست :
1. شرایط طی چند میلیون سال آینده اونقدر سخت میشه که تولید مثل جنسی برتری پیدا میکنه که در اون صورت "در نهایت" تولید مثل جنسی حفظ میشه
میگم در نهایت چون ممکنه موتانت های خفنی با تولید مثل غیر جنسی پیدا بشن که در شرایط سخت زنده بمونن اما در چند میلیارد سال بالاخره به
تولید مثل جنسی احتیاج پیدا میکنن . البته هنوزم احتمال اینکه احتیاج پیدا نکنن بازم هست
2 . شرایط اونقدر سخت نمیشه . اونوقت با اینکه بکرزا ها برتری دارن ، اما بکرنزا ( :4: ) ها نمیمیرن که ! پس تولید مثل جنسی حذف نمیشه .
اما با این شرایط بکرزا ها هم زنده میمونن اونوقت دو نوع انسان داریم مجبور نیستیم حتما یکیش حذف شه !!!

بعد این جوابا کلی گوییه ینی اینا محتمل ترین اتفاقا هستن ممکن هم هست یکیش مجبور شه حذف شه اونوقت با توجه به اون شرایط حذف کننده یکی از بین میره
دو تا حالتی که گفتم جفتش حالتای پایدار هستن نه ناگهانی اینم دقت کنین

Homayoon

New Member
لایک ها
192

در جواب به اردوان : تکامل مهندس نیست تعمیرکاره !! ( این جمله رو کپی نکردم من و catalyst هر دو از یه منبع مشترک شنیدیم :4: )
اون چیزایی که تو میگی اشتباه نیست !! در طول تکامل هر آنچه بتونه زنده بمونه زنده میمونه و هر آنچه نتونه زنده بمونه زنده نمی مونه .
آن موجوداتی هم که ما میبینیم موجوداتی هستند که از میلیارد ها سال و بعضا انقراض های بزرگی گذشته اند و خصوصیاتشون
برای یه دورانی مناسب ترین بوده و زنده مونده اند ولی از اون موقع تا حالا دنیا کلی تغییر کرده و لزومی نداره در شرایط حال مناسب ترین ها باشند
برخی مواقع هم یه صفت آنچنان مضر نیست که موتانت های متفاوت با اون برتری خاصی داشته باشن پس هر دو موتانت زنده میمونن
بعضی مواقع اصلا جهش لازم برای تغییر یک صفت اتفاق نمیفته . اون پلیمراز ها انقدر مضر نبودن که ما بمیریم پس نمردیم و اونا هم هنوز هستن !!
شایدم مضر هستن ولی بهر حال صاحبشون به سن تولید مثل میرسه !!
اگه نقدی به صحبتام داری بم بگو .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در جواب به سوال :
ببینید دو حالت هست :
1. شرایط طی چند میلیون سال آینده اونقدر سخت میشه که تولید مثل جنسی برتری پیدا میکنه که در اون صورت "در نهایت" تولید مثل جنسی حفظ میشه
میگم در نهایت چون ممکنه موتانت های خفنی با تولید مثل غیر جنسی پیدا بشن که در شرایط سخت زنده بمونن اما در چند میلیارد سال بالاخره به
تولید مثل جنسی احتیاج پیدا میکنن . البته هنوزم احتمال اینکه احتیاج پیدا نکنن بازم هست
2 . شرایط اونقدر سخت نمیشه . اونوقت با اینکه بکرزا ها برتری دارن ، اما بکرنزا ( :4: ) ها نمیمیرن که ! پس تولید مثل جنسی حذف نمیشه .
اما با این شرایط بکرزا ها هم زنده میمونن اونوقت دو نوع انسان داریم مجبور نیستیم حتما یکیش حذف شه !!!

بعد این جوابا کلی گوییه ینی اینا محتمل ترین اتفاقا هستن ممکن هم هست یکیش مجبور شه حذف شه اونوقت با توجه به اون شرایط حذف کننده یکی از بین میره
دو تا حالتی که گفتم جفتش حالتای پایدار هستن نه ناگهانی اینم دقت کنین
آخه صحبت سر اینه که اگه شرایط اونقدر سخت نشه اصلا بکرزا ها بوجود نمیان که بخوان برتری داشته باشن!

پس کلا دو حالت داره ( البته اگه انسان تا اون موقع از بین نرفته باشه!)
1. شرایط خیلی خیلی سخت میشه --> تولید مثل جنسی برتری داره و غیر جنسی بوجود نمیاد
2. = = = = نمیشه --> بازم تولید مثل جنسی بوجود نمیاد!!! :دی ( تو پست های قبلی گفتم چرا)
پس (به احتمال خیلی خیلی زیاد) در کل قرار نیست انسان بکرزا بوجود بیاد!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

الان كه فكر ميكنم ميبينم پشتوانه قوي تكاملي پشت سوالمه ايول به خودم و به شماها كه داريد قانعم ميكنيد:)

آخرین ویرایش توسط مدیر

Homayoon

New Member
لایک ها
192

الان كه فكر ميكنم ميبينم پشتوانه قوي تكاملي پشت سوالمه ايول به خودم و به شماها كه داريد قانعم ميكنيد:)
مگه دیروز قانع نشدی؟!! :دی

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

آخه صحبت سر اینه که اگه شرایط اونقدر سخت نشه اصلا بکرزا ها بوجود نمیان که بخوان برتری داشته باشن!

پس کلا دو حالت داره ( البته اگه انسان تا اون موقع از بین نرفته باشه!)
1. شرایط خیلی خیلی سخت میشه --> تولید مثل جنسی برتری داره و غیر جنسی بوجود نمیاد
2. = = = = نمیشه --> بازم تولید مثل جنسی بوجود نمیاد!!! :دی ( تو پست های قبلی گفتم چرا)
پس (به احتمال خیلی خیلی زیاد) در کل قرار نیست انسان بکرزا بوجود بیاد!
یه اشتباه خیلی بزرگ کردی اونم اینه که بوجود اومدن بکرزا ها به جهش ها بستگی داره نه شرایط !
پس طی چند میلیون سال ناقابل احتمال بروز چنین جهشی کم نیست

آخرین ویرایش توسط مدیر

Homayoon

New Member
لایک ها
192

یه اشتباه خیلی بزرگ کردی اونم اینه که بوجود اومدن بکرزا ها به جهش ها بستگی داره نه شرایط سخت !
پس طی چند میلیون سال ناقابل احتمال بروز چنین جهشی کم نیست
می دونستم این حرف رو می زنی!!!
منظر بودم تا بگی جوابت رو بدم!!! :دی
برای بکرزا شدن چند تا جهش اساسی لازمه که کوچیک هم نیستن و اگه دقت کنی می بینی که اکثر این جهش ها اگه بخوان به صورت جداگانه رخ بدن باعث عقیمی فرد میشن!
خب این یعنی قرار نیست این جهش ها تو جمعیت پایدار بشن مگر اینکه همه جهش های لازم همزمان و توی یک نفر رخ بده(!!!) که احتمالش خیلی خیلی کمه و منم به همین خاطر گفتم:
"(به احتمال خیلی خیلی زیاد) در کل قرار نیست انسان بکرزا بوجود بیاد!"

قبوله یا نه؟

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

می دونستم این حرف رو می زنی!!!
منظر بودم تا بگی جوابت رو بدم!!! :دی
برای بکرزا شدن چند تا جهش اساسی لازمه که کوچیک هم نیستن و اگه دقت کنی می بینی که اکثر این جهش ها اگه بخوان به صورت جداگانه رخ بدن باعث عقیمی فرد میشن!
خب این یعنی قرار نیست این جهش ها تو جمعیت پایدار بشن مگر اینکه همه جهش های لازم همزمان و توی یک نفر رخ بده(!!!) که احتمالش خیلی خیلی کمه و منم به همین خاطر گفتم:
"(به احتمال خیلی خیلی زیاد) در کل قرار نیست انسان بکرزا بوجود بیاد!"

قبوله یا نه؟
منم میدونستم این حرفو میزنی :4:
بحث یکی دو روز نیست ما میگیم میلیون ها ( شاید 500 - 600 ) میلیون سال
مدت زمانی که کافی بود تا یک خارپوست بکرزا به انسان با همه ویژگی هاش تبدیل شه
بکرزا شدن انسان که چیزی نیست !!!
احتمال انسان شدن ستاره دریایی در 500 میلیون سال برابر است با احتمال بکرزا شدن انسان در 100 میلیون سال ( تازه خوب گفتم مشتری شی :4: )
قبوله ؟؟؟
موفق هستیم ( برو پیش بانکیمون :4: :4: )

آخرین ویرایش توسط مدیر

Homayoon

New Member
لایک ها
192

منم میدونستم این حرفو میزنی :4:
بحث یکی دو روز نیست ما میگیم میلیون ها ( شاید 500 - 600 ) میلیون سال
مدت زمانی که کافی بود تا یک خارپوست بکرزا به انسان با همه ویژگی هاش تبدیل شه
بکرزا شدن انسان که چیزی نیست !!!
قبوله ؟؟؟
موفق هستیم ( برو پیش بانکیمون :4: :4: )
خب آخه تو فرض می کنی که انسان تا 500 میلیون سال دیگه قراره وجود داشته باشه!
تو این 500 میلیون سال چه اتفاقا که نیفتاده!
معلوم نیست چند تا شهاب سنگ به زمین برخورد کردن! اصلا اگه کار طبیعت هم نداشته باشیم
معلوم نیست چند تا جنگ جهانی دیگه رو رد کرده باشیم! مطمئن باش تا اون موقع سلاح ها اون قدر پیشرفت کردن که بشه سیاره ها وستاره رو به کل نابود کرد! جنگ انسان ها با ربات های دست ساز خودش ...
احتمالا اگه طبیعت هم زورش به ما نرسه ما خودمون خودمون رو نابود کردیم!!!:4:
در ضمن به طور متوسط هر گونه 100 هزار سال عمر می کنه! حالا ما با بقیه فرق می کنیم، قبول. ولی 500 میلیون سال؟!
کلا 10 هزار سال هست که هومو ساپینس به صورت چشمگیر داره رو طبیعت تاثیر میذاره و نمودار این رشد(تاثیر روی طبیعت) هم نمایی بوده. تفاوت الان با 10 هزار سال پیش رو در نظر بگیر، خب حالا مقایسه کن با الان و 500 میلیون سال دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظرم انسان تا اون موقع یا به کل نابود شده یا اگر هم وجود داشته باشه مطمئن باش نمیذاره اون شرایط خیلی سخت بوجود بیاد!:4: بله، این جوریاست!!!:4:
اینا رو که داشتم مینوشتم یاد فیلمای علمی تخیلی افتادم! من رو به چه کار هایی که وادار نمی کنی آرش!!!:4:

بانکیمون هم بعد اون کار قبلی ما (یادت اومد که!:4:) دچار دوگانگی ازرشی شده(!) و در کما به سر می بره!!!:4:

موفق هستیم!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

خب آخه تو فرض می کنی که انسان تا 500 میلیون سال دیگه قراره وجود داشته باشه!
تو این 500 میلیون سال چه اتفاقا که نیفتاده!
معلوم نیست چند تا شهاب سنگ به زمین برخورد کردن! اصلا اگه کار طبیعت هم نداشته باشیم
معلوم نیست چند تا جنگ جهانی دیگه رو رد کرده باشیم! مطمئن باش تا اون موقع سلاح ها اون قدر پیشرفت کردن که بشه سیاره ها وستاره رو به کل نابود کرد! جنگ انسان ها با ربات های دست ساز خودش ...
احتمالا اگه طبیعت هم زورش به ما نرسه ما خودمون خودمون رو نابود کردیم!!!:4:
در ضمن به طور متوسط هر گونه 100 هزار سال عمر می کنه! حالا ما با بقیه فرق می کنیم، قبول. ولی 500 میلیون سال؟!
کلا 10 هزار سال هست که هومو ساپینس به صورت چشمگیر داره رو طبیعت تاثیر میذاره و نمودار این رشد(تاثیر روی طبیعت) هم نمایی بوده. تفاوت الان با 10 هزار سال پیش رو در نظر بگیر، خب حالا مقایسه کن با الان و 500 میلیون سال دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظرم انسان تا اون موقع یا به کل نابود شده یا اگر هم وجود داشته باشه مطمئن باش نمیذاره اون شرایط خیلی سخت بوجود بیاد!:4: بله، این جوریاست!!!:4:
اینا رو که داشتم مینوشتم یاد فیلمای علمی تخیلی افتادم! من رو به چه کار هایی که وادار نمی کنی آرش!!!:4:

بانکیمون هم بعد اون کار قبلی ما (یادت اومد که!:4:) دچار دوگانگی ازرشی شده(!) و در کما به سر می بره!!!:4:

موفق هستیم!
:4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4: :4:
ببین سبک نگارشت عین bh شده خیلی ازش تاثیر گرفتی
همایون احساس نمیکنی رفتیم سر نقطه اول ؟
اگر تا چندین میلیون سال آینده نسل انسان به ... نره
اونوقت دو حالت داریم ...
2 . شرایط اونقدر سخت نمیشه . اونوقت با اینکه بکرزا ها برتری دارن ، اما بکرنزا (:4:) ها نمیمیرن که ! پس تولید مثل جنسی حذف نمیشه .
حالا نظرت چیه دوباره از اول بحث کنیم ؟ :4:
بانکیمونو خودم آدمش میکنم :4:
موفق هستیم - باشیم :4:
با بهترین آرزو ها :4: :4: :4:

بالا