moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
سلام دوستان
خسته نباشید
این تایپیک رو به این منظور ایجاد کردم که جزوه های تابستانی المپیاد زیست و جزواتی که تو دوره ی بسیج بهمون داده بودند همچنین 2.3تا فایل صوتیی که از دوره ی بسیج رو دارم رو در اختیارتون بذارم.هر جزوه ای رو که اسکن کردم لینک دانلودش رو تو همین تایپیک قرار میدم فقط چون اسکن میکنم و بخاطر دلایلی شاید دو هفته یک بار یا هفته ای یکبار یکی از جزوات رو بتونم برسمو در اختیارتون بذارم ...امیدوارم براتون مفید باشه حتی خیلی کم.
فقط امیدوارم برام دعا کنید
یا علی

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
پاسخ : جزوات یک دوره ی تابستانی المپیاد زیست و دوره ی نوروزی بسیج

این هم لینک دانلود اولین جزوه
جستاری در رده بندی زیست شناختی -اصول و مبانی-
http://s3.picofile.com/file/7615502903/radebandie.rar.html

آخرین ویرایش توسط مدیر

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

سلام
دوره ی نوروزی بسیج-فایل صوتی-میکروبیولوژی-کوشا پایداری
میکروبیولوژی 1

یکی هم اینکه به بقیه دوستاتون هم که دوست دارن این جزوه هارو داشته باشن اینجا نیستند ادرسو بدید تا اون ها هم دانلود کنند

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
آخرین ویرایش توسط مدیر

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

سلام
مقدمه ای بر اصول رده بندی حشرات-دوره ی تابستانی
http://s1.picofile.com/file/7615509030/hasharat.rar.html

دوستان اگه دانلود فایل ها مشکل داشت خبر بدید چون خودم دانلودشون نمیکنم.ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

خب ایشون خودشون زحمت کشیدن و از دوره هایی که حضور داشتند جمع آوری کردن! یعنی بصورت اختصاصی برای همه رشته ها وجود نداره!

بله درسته.شرمنده.من چون المپ زیستی بودم جزوات زیست رو در اختیار دارم .در مورد ریاضی از بچه های المپ ریاضی درخواست کنید در اختیارتون میذارن

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

دوره ی نوروزی-اقای انوشه-بخش اول
(توضیحات دو فایل صوتی از اقای انوشه در مورد این جزواتی هست که از اقای انوشه میذارم)
جزوه ی اول اقای انوشه

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

stalwart جان سلام.:89:
شما برای مرحله ی اول چقدر خواندید؟ منظورم تعداد و نام کتابهایی که خواندید و زمان مطالعه تان؟
در ضمن شما از چه زمانی شروع به خواندن المپیاد کردید؟ چند وقت قبل از مرحله اول؟
برای مرحله اول روی چه مباحثی باید تمرکز بیشتری داشت؟ مثلا بیشتر حفظی بخوانیم یا آنها را بطور استدلالی یاد بگیریم؟
برای مرحله دوم چقدر و چگونه خواندید؟
علت اصلی موفقیت شما چه بود؟
با تشکر از زحماتتان
:41:

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

[FONT=&amp]سلام خسته نباشید .من سال اول دبیرستان ریاضی میخوندم مباحثی که تو زیست بیشتر میتونست کمکم کنه ریاضی رو با اقای زائری مدتی(نه زیاد)کار کردم (بخاطر علاقه به ریاضی)و بعد وارد المپیاد زیست شدم از سال دوم. ساعت مطالعه من یه ساعت ثابت نبود هم المپ زیست میخوندم و هم درس های مدرسه تا جایی که میشد میخوندمو این بستگی به خود فرد داره که با چند ساعت خوندن رو مبحث میتونه به اون مسلط بشه و این هم تو هر فردی متفاوت هست و نمیشه گفت فردی چقدر بخونه موفق میشه.خیلی وقت هست که پرونده ی المپ رو بسته م اما راهنمایی که اقای ال محمد یا اقای پایداری و انوشه و مهدی زاده ...کردن رو خیلی زود در اختیارتون میذارم.[/FONT]

[FONT=&amp]دوستان بخاطر وقفه ای که به وجود اومده عذر میخوام خیلی زود بقیه ی جزوات رو هم قرار میدم.[/FONT]

آخرین ویرایش توسط مدیر

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

دوره ی تابستانی-metabolism-بخش اول
دوستان چون حجم فایل خیلی زیاد میشد تو چند بخش میفرستم هنوز این بخش کامل نیست(برای اینکه خوانا باشه با کیفیت بالا باید اسکن بشه که باعث میشه حجم بالا بره)
metabolism

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام
شما برای مرحله اول چه کتابهایی رو خوندید؟ چقدر خواندید تا مرحله اول قبول شدید؟
سطح سوالات مرحله دوم و سوم چگونه بود؟
من دوم دبیرستان هستم و کتابهای کمپبل و دبیرستان و دو جلد اول سولومون رو خوندم. به نظر شما برای مرحله اول دیگه چی بخونم؟ به نظر شما با این معلومات مرحله اول قبول میشم یا نه؟
سرمایه گذاری روی المپیاد بهتر هستش یا کنکور؟
با تشکر از زحماتتان :33:

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

خسته نباشید
می خواستم بدونم وضع دوره تابستانی باشگاه چطور بود؟ مثلا چند نفر تو خوابگاه بودند؟ افرادی که تو خوابگاه با یکدیگر قرار می دانند همشهری و هم استانی بودند؟
آیا می توان به آنجا لپ تاپ یا وسایل ارزشمند برد؟
خواندن تو آنجا سخت نبود؟ کتابخانه داشت یا نه؟
شما به مسابقات جهانی اعزام شدید یا نه؟
ببخشید که سوالات زیادی کردم. واقعا این تایپیکی که گذاشتید عالیه. من آدرس اون رو به تمام دوستام دادم. اگه ممکنه به سایت وبسایت تخصصی المپیاد زیست شناسی بیایید و در فروم آنجا هم بعضی مطالب بگذارید ممنون می شم.
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش توسط مدیر

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

خسته نباشید
می خواستم بدونم وضع دوره تابستانی باشگاه چطور بود؟ مثلا چند نفر تو خوابگاه بودند؟ افرادی که تو خوابگاه با یکدیگر قرار می دانند همشهری و هم استانی بودند؟
آیا می توان به آنجا لپ تاپ یا وسایل ارزشمند برد؟
خواندن تو آنجا سخت نبود؟ کتابخانه داشت یا نه؟
شما به مسابقات جهانی اعزام شدید یا نه؟
ببخشید که سوالات زیادی کردم. واقعا این تایپیکی که گذاشتید عالیه. من آدرس اون رو به تمام دوستام دادم. اگه ممکنه به سایت وبسایت تخصصی المپیاد زیست شناسی بیایید و در فروم آنجا هم بعضی مطالب بگذارید ممنون می شم.
با تشکر فراوان
ممنونم لطف کردید..امیدوارم مفید باشه
یه نصیحت نصیحت نیست توصیه س ...در حدی نیستم که توصیه یا نصیحتی بکنم ولی چون تو جو الم افتادم میخواستم اینو بگم.زیاد به حاشیه نرید تو متن باشید شما که دوم هستید تا چشم به هم بزنید میبینید که مرحله اول ازمونش رسیده اگه به فکر حاشیه المپ خوابگاه و دوره و این جور مسائل بشید ذهنتون درگیر میشه حواستون مدام پرت میشه و وقتتون رو صرف میکنید تا جواب این سوال ها که مربوط به حاشیه س رو بگیرید و بدنبالش باز ...فقط بخونید بخونید بخونید ذهنتون رو بذارید روی درسی که میخونید این مسائلو یه هفته مونده حتی موقع ثبت نام هم میتونید بفهمید قدر وقتی که الان داریدو بدونید نذارید هدر بره

پاسخ سوال بالایی رو مفصل توضیح میدمو سریع جوابشو میذارم همراه توصیه استادا.خیلی زود میذارم.بخاطر تاخیر عذر میخوام

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام
لطفا کارها یی رو که ما میتونیم تو این فرصت باقیمانده بکنیم را عرض کنید. توصیه هایتان را نیز بگویید.
البته این سوالات مال من نیستند. یک نفر از من پرسید و بنده هم از شما پرسیدم. وگرنه من اصلا تو حاشیه نیستم.
شما برای مرحله اول چه کتابها و مطالبی رو خوندید؟ به نظر شما من مطالبی را که خواندم برای مرحله اول کافیه؟
طریقه جواب دادن به سوالات چطوریه؟ مثلا چکار کنیم تا در روز امتحان وقت برای پاسخ دادن کم نیارم.
در ضمن برای کاهش استرس چکار کنم؟
به نظر شما الان من به راهیان نور بروم یا اینکه در خانه بمانم و بخونم؟

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

سلام
لطفا کارها یی رو که ما میتونیم تو این فرصت باقیمانده بکنیم را عرض کنید. توصیه هایتان را نیز بگویید.
البته این سوالات مال من نیستند. یک نفر از من پرسید و بنده هم از شما پرسیدم. وگرنه من اصلا تو حاشیه نیستم.
شما برای مرحله اول چه کتابها و مطالبی رو خوندید؟ به نظر شما من مطالبی را که خواندم برای مرحله اول کافیه؟
طریقه جواب دادن به سوالات چطوریه؟ مثلا چکار کنیم تا در روز امتحان وقت برای پاسخ دادن کم نیارم.
در ضمن برای کاهش استرس چکار کنم؟
به نظر شما الان من به راهیان نور بروم یا اینکه در خانه بمانم و بخونم؟
فقط یه توصیه بود امیدوارم ناراحت نشده باشید تجربیاتم چه کم چه زیاد چه بگم چه نگم نه سودی برای من داره نه زیان
راهیان نور؟والا من جای شما بودم وقتی که برای راهیان نور قرار بود صرف کنم رو میذاشتم برای درس های المپ و مدرسه راهیان نور شاید برای بسیج فعال شدنتونو سربازی و ...تاثیر بذاره ولی برای درستون هیچ تاثیری نداره و تو این دوره فقط با درس میتونین خودتونو بالا بکشید من جای شما بودم وقت اونو برای درس هام میذاشتم.البته مختارید.این فقط نظر من بود.
در مورد استرس نمیدونم تا چه حد به توکل و خدا و نماز اعتقاد و ایمان دارید اگه از ته دلتون باور داشته باشید که خدایی هستو همه ی زحمت هایی که میکشید چه کم چه زیاد رو میبینه و هیچکدوم از زحماتتون رو بی نتیجه نمیذاره ترسی به دلتون راه پیدا نمیکنه من خودم به این نتیجه رسیدم که تو هر کاری اگه به نهایت تلاشت رو بکنی و هر کاری که از دستت بر میاد رو برای رسیدن به هدفت چه کوچیک چه بزرگ انجام بدی و بگی خدایا تا این حد در توانم بود و بقیه ش رو بسپاری به خدا و بگی از این به بعدش با خودت مطمئن باش اگر به مصلحتت باشه دعات رو براورده میکنه اگر هم بر اورده نشد نباید ناراحت بشی چون به خدا توکل و اعتماد کردی و خدا خوبی و صلاح تو رو میخواد تو باید نهایت تلاشت رو بکنی تا اگه نشد از کوتاهی کردن تو نباشه و خیالت راحت باشه که هر کاری میتونستی کردی نمازاتو بخون تلاشتو بکن بخدا توکل کن.از کسی نپرس چقدر خوندی کجایی چیا خوندی چند ساعت میخونی خودت باش و با خودت رقابت کن تا از ساعت قبلت خیلی بهتر باشی از روز قبلت عالی تر کار کنی اگه به اطرافیان و دوستان و حرفاشون توجه کنی چه بخوای چه نخوای بین حرفاشون یه جمله ای پیدا میشه که روت اثر بذاره و سرعت درس خوندنتو کند تر بکنه.فقط خودت باشو برای خودت درس بخون.

در مورد توصیه استاد ها در مورد مباحثی که مطالعه کنیم و...
اگه فردی از اول تا اخر کتاب درسی و کمپبل رو بخونه مرحله اول رو کاملا پوشش میده حدود 70 درصد مرحله دوم رو هم همین کتاب ها پوشش میدن.
سعی کنید از همین الان رو زبان انگلیسیتون کار کنید هر چه قدر قوی تر بهتر
از گایتون:مباحثی که الویت دارند قلب و گردش مواد و سیستم عصبی و عضله و عصب و کلیه مباحثی که بعد اینا مهم هستند و در الویت دوم قرار دارند تنفس و گوارش
از البرتش:فصل های 7-15-16-17-18-19
رو جانور شناسی زیاد لازم نیست کار بکنید یه هفته مونده به ازمون مرحله اول رده بندی اخر کتب پیش رو بخونید کفایت میکنه
در مورد اکولوژی مقدمه ای بر اکولوژِ فتار وهاب زاده و الفبای اکولوژی جمعیت پایداری
اگه وقت کردید یه کتاب اکولوژِی جمعیت به زبان انگلیسی هم بخونید
بقیه رو هم اگه اجازه بدید به مرور که یادم بیاد همین جا مینویسم

بالا