لایک ها
93
همان طوری که میدونید حداکثر تا 1 ماه ونیم دیگر مرحله اول برگزار می شود و دیگه نوبت حل سوال و نمرینه
از تمامی دوستان می خوام اگه نکته ای، خلاصه ای یا هر چیز مفیدی(به نظر خودشون) دارند اون را اینجا با بقیه به اشتراک بگذارند و مهمتر از همه از سال بالایی ها می خوام که تجربیاتشون را منتقل کنند
اولین سوال هم بامن
چند درصد بزنیم که ریسک نکرده باشیم و حتما قبول شیم؟ البته میدونم که درصد مرحله 1 در قبولی دوره تاثیر داره.

آخرین ویرایش توسط مدیر

a-partovi

New Member
لایک ها
1,015
پاسخ : جمع بندی المپیاد فیزیک

همان طوری مه میدونید حداکثر تا 1 ماه ونیم دیگر مرحله اول برگزار می شود و دیگه نوبت حل سوال و نمرینه
از تمامی دوستان می خوام اگه نکته ای، خلاصه ای یا هر چیز مفیدی(به نظر خودشون) دارند اون را اینجا با بقیه به اشتراک بگذارند و مهمتر از همه از سال بالایی ها می خوام که تجربیاتشون را منتقل کنند
اولین سوال هم بامن
چند درصد بزنیم که ریسک نکرده باشیم و حتما قبول شیم؟ البته میدونم که درصد مرحله 1 در قبولی دوره تاثیر داره.
سلام.
فکر خيلی خوبی هست. اميدوارم همه مشارکت کنند.

کف قبولی هز سال به سطح دانش آموزان و سطح سؤالات بستگی داره و معمولاً درصد کف بين 10 تا 20 درصد متغير هست.
بنابراين حداقل بايد بيش از 20 درصد بزنيد تا خيالتون راحت باشه.
ولی بايد بيشترين درصد ممکن رو بزنيد تا يه جورايی برای مرحله دو هم امتياز کسب کنيد.

بعد از امتحانات ترم هم بهترين کار حل سؤالات دوره های گذشته هست و مرور مطالب و بررسی سؤالات هم در کنارش.
سؤالات رو از دوره 10 شروع کنيد وطوری برنامه ريزی کنيد تا 20 بهمن تموم بشه.
هر هفته حداقل 2 ازمون و حداکثر 4 ازمون ! در وقت مناسب.
بررسی آزمون خيلی خيلی مهم هست.

موفق باشيد.

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

حدود پنجاه درصد سوالات مکانیکه. یعنی از 40 تا 20 تا!!!
اصولا کسایی که بالای 10-15 درصد تو سال های پیش میزدند، قبول می شدند.
یعنی اگه 8-12 تا جواب بدی قبولی(تو دوره های مختلف فرق میکنه).
نورهندسی هم که 4-5 تا سوال هست رو که تقریبا راحت میشه جواب داد.
یعنی شما نور ها رو بزن، بعد 4-5 تا مکانیک رو هم حل کن مطمئن باش قبولی.
البته واسه کسی که میخواد مرحله دوم هم قبول شه، باید مرحله اول بالای 40-50 درصد بزنه.(اصولاً)

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

یک سوال الان بنه مباحث مکانیک و نور رو بلد باشم میتونم قبول شم یا نه الکتریسیته هم باید بخونم

لایک ها
224

یک سوال الان بنه مباحث مکانیک و نور رو بلد باشم میتونم قبول شم یا نه الکتریسیته هم باید بخونم
فکر نکنم بشه اینطوری قضاوت کرد

خیلی ها بودن هیچ کدوم از مباحث رو درسطح عالی نمیدونستند و قبول شدند

بعضی ها هم رو همه تسلط نسبی داشتند و قبول نشدند

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

آره...
پنجاه درصد سوالات مرحله 1 مکانیکه و 4-5 تا نور...
باید 10-20 درصد بزنی تا قبول بشی...
پس حتما قبولی...
ولی چون نمره مرحله اول تو قبولی مرحله دوم نقش داره، هرچی بیشتر جواب بدی بیشتر بهت کمک میکنه...
ولی با توجه به اینکه دومی و دوما دیگه امسال نمیتونن برن دوره، بخون واسه سال دیگه...
موفق باشی...

sbagheri74

New Member
لایک ها
39

سال دوم خیلیا اینطوری قبول میشن،شما هم چون دومید برنامه خودتونو پیش بگیرید. سعی کنید روی همون مباحثی که بلدید تسلط پیدا کنید

Mohammadjj

Active Member
لایک ها
119

اعتماد به نفس خیلی موثر من سوال قبل دوره 26 مرحله اول فقط 4 فصل کتاب هالیدی تمرین حل کردم با تا 7 هم فقط خونده بودم تونستم 10 درصد بزنم.البته ریسک بالایی داشت خدا کمک کرد.

کاش یک راهی داشت تا سال بعد هم بشه المپیاد داد.

لایک ها
93

پس چرا بقیه پیش المپیادی ها هیچ تجربه ای را بازگو نمی کنند

kian007

مشاور فیزیک
لایک ها
137

اساسا تو هيچ كدوم از مراحل المپياد هيچ بودجه بندي ثابتي براي تعداد سوالايي كه از هر مبحث مياد وجود نداره بنابراين كسي كه ميخواد قبول بشه بايد رو تمام مباحث تسلط داشته باشه چون اون مبحثي كه يك شخص احساس مي كنه به طور كامل بلده سوال زيادي نياد يا اصلا بياد ولي اونقدر سخت باشه كه نشه سر جلسه حل كرد اما براي الان توصيه مي كنم سراغ مباحث جديد نريد و رو همون چيزايي كه بلديد سرمايه گذاري كنيد در ضمن چيزي كه بيشتر از فيزيك براي المپياد فيزيك نيازه محاسبات رياضيه سعي كنيد سرعت و دقت محاسباتتونو تا مي تونيد زياد كنيد...

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
314

سلام . شما که سال دومین خوبه رویکردتون بیشتر مرحله سومی باشه . یعنی همین مباحثی رو که تا حالا خوندین در حد پیشرفته یاد بگیرین و حول نزنین که همه ی مباحثو بخونین . با توجه به افزایش بیش از حد ظرفیت ها با انجام این کار مرحله اول قبولین . یعنی بدون این که به مرحله اول فک کنین کار خودتونو بکنی مرحله اولرو هم امتحان بدین . فک نکنین که اگر ترمو و مغناطیس و فیزیک جدید و ... بلد نباشین دیگه تمومه . با یه مکانیک و الکتریسیته ی خوب و بلد بودن نور در حد اول دبیرستان بدون هیچ شکی مرحله اول قبولین . حتی شاید فقط با نور و مکانیک هم . البته با افزایش بیش از حد ظرفیت فقط 3 نفر پارسال از مدرسه ی ما شانسی قبول شدن . من این اطمینانو به آقای amir navid میدم که امسال قبولن .

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
224

سلام . شما که سال دومین خوبه رویکردتون بیشتر مرحله سومی باشه . یعنی همین مباحثی رو که تا حالا خوندین در حد پیشرفته یاد بگیرین و حول نزنین که همه ی مباحثو بخونین . با توجه به افزایش بیش از حد ظرفیت ها با انجام این کار مرحله اول قبولین . یعنی بدون این که به مرحله اول فک کنین کار خودتونو بکنی مرحله اولرو هم امتحان بدین . فک نکنین که اگر ترمو و مغناطیس و فیزیک جدید و ... بلد نباشین دیگه تمومه . با یه مکانیک و الکتریسیته ی خوب و بلد بودن نور در حد اول دبیرستان بدون هیچ شکی مرحله اول قبولین . حتی شاید فقط با نور و مکانیک هم . البته با افزایش بیش از حد ظرفیت فقط 3 نفر پارسال از مدرسه ی ما شانسی قبول شدن . من این اطمینانو به آقای amir navid میدم که امسال قبولن .
بعد یک سوال فنی و حرفه ای

این احتمال وجود نداره که اگه ازالان رویکردمون مرحله سومی باشه سال بعد به پوچی برسیم؟

البته بیشتر جنبه مزاح دارد سخنم.

shirvani

New Member
لایک ها
0

برادر من شما که همه چی رو بلدی!!:3:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

برادر من شما که همه چی رو بلدی!!:3:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

یک سئوالی داشتم اینه که از الآن مرحله1 رو حل کنیم یا به مطالعه هالیدی و کلپنر ادامه بدیم و اونچیزایی که تا الآن خوندیم رو مرور کنیم:3:

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174

ادامه بده....
حل سوال بهتره واسه 2 هفته آخر

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

همان طوری که میدونید حداکثر تا 1 ماه ونیم دیگر مرحله اول برگزار می شود و دیگه نوبت حل سوال و نمرینه
اولین سوال هم بامن

این جایی که قرمز رنگ کردم.... فقط برای فیزیکه؟؟؟؟؟ یا همه رشته ها؟:225:

لایک ها
314

شما الان نباید سراغ مرحله اولا و دوما برین . حتی اگر در کتابی از آنها سوالی آورده نباید ببینید . باید سال سوم از خودتون امتحان بگیرید .

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

سلام.

ظاهرا یه دوستی گفته بودند که چرا المپیادیها تجربه شون رو نمیگن.

منم یه تجربه کوچیکی دارم که لازم میدونم بگم.

اصولا کسانی که مرحله 1 شرکت می کنند سه دسته اند.

1- به احتمال بالای 70 درصد شانس قبولی توی مرحله 2 رو دارند.

2- احتمال قبولی مرحله 2 شون رو چیزی زیر بین 5 تا 10 درصد میدونند.

3- یه نفر فقط میخواد مرحله اول قبول شه و کاری به مرحله 2 نداره.

از اونجایی که من جزو دسته سوم بودم فقط در حد یه خط راجع به افراد 1 و 2 نظر میدم و لزوما هم درست نیست.اگه جزو دسته اول هستید که مرحله اول هیچی:24:

اگه جزو دسته دوم هم هستید من تخصصی ندارم ولی به نظرم چون به احتمال 99 درصد مرحله 1 قبول میشید پس طبیعتا بهتره روی مباحثی از مرحله 2 وقت بذارید که ضعیفتر هستید که شانس مرحله 2 تون بالاتر بره.

چون من هدفم کنکور بود توی این بازه زمانی دی تا بهمن علاوه بر اینکه سوالات مرحله اول سالای پیش رو حل و رفع اشکال کردم توی مباحثی که ضعیف بودم وقت گذاشتم و مطالعم رو بالا بردم.

با سواد در حد بالای 80 درصد فیزیک کنکور و حل سوالات مرحله اول دوره های قبل از 35 تا سوال حدودا 20 تا رو تونستم حل کنم( با اغماضی شدید(!) از سوتی های محاسباتی که فک کنم میشه دوازده سیزده تا درست!)

پس اگه هدفتون کنکوره توی این وقت باقیمونده مباحث فرار سال دوم مثل فشار و گرما رو بخونید و حسابی خودتون رو توی مدار که تازه خوندیدش تقویت کنید!

بالا