mahdi77

New Member
لایک ها
215
پاسخ : جواب تشریحی سوالات المپیاد فیزیک سال93 مرحله اول

سلام، با تشکر از پاسخ هاتون، به نظرتون پاسخ سوال 5 پاسخ کوتاه، با توجه به نمودار و راه حل، 9 نمیتونه بشه؟ من راه حل دقیقشو رفتم و اگر بسیار دقیق و با ماشین حساب محاسبه کنیم، پاسخ 8/4 میشه. به نظرتون عاقلانه نیشت که 9 رو هم قبول کنن؟ با توجه به اینکه دو تا سوال دیگه رو که حتی دقیق تر بدست میومدن، دو تا جواب رو قبول کردن!!!

لایک ها
10

سلام، با تشکر از پاسخ هاتون، به نظرتون پاسخ سوال 5 پاسخ کوتاه، با توجه به نمودار و راه حل، 9 نمیتونه بشه؟ من راه حل دقیقشو رفتم و اگر بسیار دقیق و با ماشین حساب محاسبه کنیم، پاسخ 8/4 میشه. به نظرتون عاقلانه نیشت که 9 رو هم قبول کنن؟ با توجه به اینکه دو تا سوال دیگه رو که حتی دقیق تر بدست میومدن، دو تا جواب رو قبول کردن!!!
چون که گفته مقاومت داخلی باتری قابل اغماض است معنی اش اینه که بالاخره مقاومتی دارد ولی بسیار اندک و این می تواند به ما کمک کند بین 8 و 9 8 رو انتخاب کنیم(اون 8.4 مهم نیست حتی اگر 8.9 هم بود جواب 8 میشد) ولی اگه 9 رو هم درست بگیرند غیر عاقلانه نیست ولی لزوما هم عاقلانه نیست

لایک ها
6

بله. به نظر من 9 هم میتونست جزء پاسخ باشه.

بالا