حل سوال اپن

MGH000

New Member
لایک ها
219
با سلام و درود خدمت بزرگواران.
من یه سوال برام پیش اومده اگه یه شخصی یه سوال اپن رو حل کرده باشه کجا باید ارائه کنه جوابشو؟؟؟
ممنون از همه ی دوستان.

aboly

New Member
لایک ها
110
پاسخ : حل سوال اپن

اول با معلمات صحبت کن وسپس اگه تایید کردن راه حل تو به خانه ریاضیات شهرتون ببر
راستی خودت سوال اپن حل کردی؟در چه موضوعی

MGH000

New Member
لایک ها
219

اول با معلمات صحبت کن وسپس اگه تایید کردن راه حل تو به خانه ریاضیات شهرتون ببر
راستی خودت سوال اپن حل کردی؟در چه موضوعی
خودم حلش کردم،سوال تثلیث زاویه فقط با خطکش و پرگار،خودم که بررسی کردم به نظرم درست اومد(تا حدودی میشه گفت روشمو اثبات کردم)
ممنون از راهنماییتون.

aboly

New Member
لایک ها
110

خودم حلش کردم،سوال تثلیث زاویه فقط با خطکش و پرگار،خودم که بررسی کردم به نظرم درست اومد(تا حدودی میشه گفت روشمو اثبات کردم)
ممنون از راهنماییتون.
ببین نمی خوام اذیتت کنم ولی خیلیا همچین حرفیو زدن ولی همشون یه جای کارشون اشکال داشت اثبات شده که نمی شه
شاید تو انقدر روشتو پیچوندی که نفهمیدی کجاش غلطه

New Member
لایک ها
120

اپن چیه
سوالاش کجاست؟

MGH000

New Member
لایک ها
219

ببین نمی خوام اذیتت کنم ولی خیلیا همچین حرفیو زدن ولی همشون یه جای کارشون اشکال داشت اثبات شده که نمی شه
نه عزیز من،اصلا نپیچوندم،فکرم نکنم که اثبات شده باشه نمیشه تثلیث کرد،حالا بازم دوباره چک میکنمش ببینم چی میشه.

MGH000

New Member
لایک ها
219

یه دور دیگه چک کردم،هم راه حلم درسته،هم روش اثباتم.

New Member
لایک ها
120

کجا میتونم پیداش کنم؟

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

دوست عزیزی که روشی ارائه دادید که بشه زاویه رو تثلیث کرد، برای مشاهده اثباتی از این موضوع که نمیشه یه زاویه رو در حالت کلی تثلیث کرد می تونید صفحه 147 کتاب ریاضیات چیست و یا لینک مقابل رو ببینید: Angle trisection - Wikipedia, the free encyclopedia

قبل از شما هم ادعاهایی مشابه مطرح شده: http://www.artofproblemsolving.com/Forum/viewtopic.php?f=46&t=352695&p=1906998

MGH000

New Member
لایک ها
219

دوست عزیزی که روشی ارائه دادید که بشه زاویه رو تثلیث کرد، برای مشاهده اثباتی از این موضوع که نمیشه یه زاویه رو در حالت کلی تثلیث کرد می تونید صفحه 147 کتاب ریاضیات چیست و یا لینک مقابل رو ببینید: Angle trisection - Wikipedia, the free encyclopedia

قبل از شما هم ادعاهایی مشابه مطرح شده: http://www.artofproblemsolving.com/Forum/viewtopic.php?f=46&t=352695&p=1906998
از اثبات این که در حالت کلی نمیشه که چیزی سر در نیاوردم.
در مورد ادعاهای قبلی هم باید بگم روش من شبیه هیچ کدوم از اون ها نیست و فرق داره.
بازم ممنون.:175::59::19:

tressa

New Member
لایک ها
128

البته در صورت مسئله اومده که با استفاده ا ز پرگار و ستاره ، شما از درجه بندی خط کش استفاده نکردین که؟

MGH000

New Member
لایک ها
219

البته در صورت مسئله اومده که با استفاده ا ز پرگار و ستاره ، شما از درجه بندی خط کش استفاده نکردین که؟
از درجه بندی خط کش اصلا استفاده نکردم،فقط برای کشیدن خط صاف استفاده کردم ازش.

بالا