خاطره‌ای آموزنده از پروفسور حسابی

alidelgarm

New Member
لایک ها
589
دانشجو با دیدن نمره‌اش خیلی ناراحت شد. پیش استاد آمد و گفت: «آقای حسابی، این سومین ترم است که من درس شما را می‌افتم. من که نمی‌خواهم استاد دانشگاه یا پروفسور شوم. من نهایتاً می‌خواهم یک معلم ساده‌ی فیزیک در یک مدرسه شوم. چرا شما در این درس، به این اندازه سخت‌گیری می‌کنید؟»

پروفسور یک جمله در جوابش گفت: « شاید تو نخواهی پروفسور فیزیک شوی، اما ممکن است دانش‌آموزی که شاگرد توست بخواهد به بالاترین درجات فیزیک برسد؛ او چه گناهی کرده است که معلمش در فیزیک مسلط نیست...»

Ebrahimi74

New Member
لایک ها
1,190
پاسخ : خاطره‌ای آموزنده از پروفسور حسابی

تعریف جهان سوم از قول دکتر حسابی!
از قول ایشان نقل شده است : روزی در آخر ساعت درس، یکی از دانشجویانم که دانشجوی دوره دکترا و اهل نروژ بود از من پرسید : استاد! شما که از جهان سوم می آیید، جهان سوم کجاست؟
فقط چند دقیقه به آخر کلاس مانده بود.
من در جواب مطلبی را فی البداهه گفتم که روز به روز بیشتر به آن اعتقاد پیدا می کنم.
به آن دانشجو گفتم جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه اش خراب می شود
و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد، باید در تخریب مملکتش بکوشد!

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

به نظر من تو ایران هیچ کس به پای دکتر حسابی نمی رسه!

لایک ها
181

به نظر من تو ایران هیچ کس به پای دکتر حسابی نمی رسه!
تاکنون شاید،ولی تلاش من و شما و امثال ما که خوشبختانه توی این سایت بیشینه در دستان اونهاست،میتونه به خلق حسابی های دیگری بی انجامه،فقط کافیه بخوایم.
این جمله رو به خاطر بسپارین که مغز همه خارق العاده ست،فقط کافیه به کارش بندازن.

mohadaseh

New Member
لایک ها
330

بهترین کتابی که تاالان خوندم همین استادعشق بوده که زندگی نامه ی دکترحسابی وزجرهایی که کشیدندواقعازیباست......عین یه رمان واقعی وهیجان انگیز وگاهی تلخ.....

sherlock

New Member
لایک ها
10

کتاب استاد عشق واقعا عالیه.....

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

تاکنون شاید،ولی تلاش من و شما و امثال ما که خوشبختانه توی این سایت بیشینه در دستان اونهاست،میتونه به خلق حسابی های دیگری بی انجامه،فقط کافیه بخوایم.
این جمله رو به خاطر بسپارین که مغز همه خارق العاده ست،فقط کافیه به کارش بندازن.
بله واقعا! کافیه فقط بخوایم...

MAHSA79

New Member
لایک ها
19

من هم کتاب استاد عشق رو خوندم خیلی عبرت گرفتم .......البته دو روز بعد بادم رفتااا بهر حال ما توی آسایش و رفاه کامل قرارداریم اما استاد حسابی خیلی سختی کشیده باید ازش یاد بگیریم که خیلی تلاش کنیم :221:

narmin

New Member
لایک ها
75

من خواهم رسید:203:

بالا