amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272
من تصمیم گرفتم دیگه المپیادو کنار بذارم آخه با این همه تهرانی شانسی نداریم با اون همه امکانات
38قبولی از تهران یکی کرج و یکی شهر ری+مشهد و اصفهان
یعنی کرج با اون همه امکانات یک سی و هشتم اونا قبولی داره ما که واویلا
از شهر ما کلا 1 نفر قبول شده که تازه اونم توشهرمون زندگی نمیکنه و فقط از شهر ما ثبت نام کرده بود

ولی فال گرفتم اومد:
شما مدتی است که آینده ای خیلی خوب در ذهن خود مجسم میکنید.باید برای رسیدن به آن صبر کنید داشتن آینده خوب بسیار لذت بخش است ولی شما نباید زمان حال خود را از بین ببرید هر لحضه ممکن است فرصت زندگی تمام شود به جای آنکه به نداشته هایمان بیندیشیم و غم بخوریم از آنچه داریم لذت ببریم ولی برای آینده تلاش کنیم.

و الان تصمیم گرفتم هم درس و هم المپیادو شدیدا بخونم و مساله حل کنم
و به امید خدا قبول شم

آخرین ویرایش توسط مدیر

Marshall

New Member
لایک ها
970
پاسخ : دلخوری های المپیادی های المپیاد ریاضی

من تصمیم گرفتم دیگه المپیادو کنار بذارم آخه با این همه تهرانی شانسی نداریم با اون همه امکانات
یعنی کرج با اون همه امکانات یک سیو هشتم اونا قبولی داره ما که واویلا
از شهر ما کلا 1 نفر قبول شده که تازه اونم توشهرمون زندگی نمیکنه و فقط از شهر ما ثبت نام کرده بود

ولی فال گرفتم اومد:
شما مدتی است که آینده ای خیلی خوب در ذهن خود مجسم میکنید.باید برای رسیدن به آن صبر کنید داشتن آینده خوب بسیار لذت بخش است ولی شما نباید زمان حال خود را از بین ببرید هر لحضه ممکن است فرصت زندگی تمام شود به جای آنکه به نداشته هایمان بیندیشیم و غم بخوریم از آنچه داریم لذت ببریم ولی برای آینده تلاش کنیم.

و به امید خدا قبول شم
قصد دخالت ندارم اما
جناب این نام ها بر اساس الفبا هست شاید همون کرجی که فکر میکنید 38 شده اول شده باشه !!

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

چه ربطی داره
مگه من با رتبه کار دارم میگم کرج 1/38 تهران قبولی داره شد؟

aynaz2

New Member
لایک ها
52

قبول دارم که امکانات توی تهران خیلی بیشتر از شهرستان هاست برای همین وقتی بخوای قبول شی باید خیییللللیییی بیشتر از تهرانی ها زحمت بکشی !
که البته چون توی رشته ی مورد علاقتی این تلاش واست شیرینه !!:1:

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

من تصمیم گرفتم دیگه المپیادو کنار بذارم آخه با این همه تهرانی شانسی نداریم

و به امید خدا قبول شم
دوست عزیز بالاخره ما نفهمیدیم شما قصد کنار گذاشتن المپیاد رو داری یا قصد ادامشو :d (شوخی)

آقا به خدا ما که تو تهرانیم امکانات آنچنانی نمی بینیم .... به جز یکی دو تا کلاس با هزینه های سرسام آور و با مدت کوتاه دیگه امکانات آنچنانی نیست به خدا .... بله دبیرستان هایی مثل انرژی یا علامه حلی برای بچه های خودشون کلاس میذارن ولی ما که تو مدرسه عادی داریم درس میخونیم خودمون باید تلاش کنیم .... من مثلا خودم تو خونه می خونم یه مدت مدرسمون جو گیر شد کلاس گذاشت .... اما کلا تو 6 ماه به ما فقط یه تشابه درس دادن + یه جایگشت که اونم تو خود کتابای درسی هست .... اینقدر می گین تو تهران امکانات هست کسی ندونه فکر می کنه هر ده متر ده متر یکی وایساده داره به ملت المپیاد یاد میده

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

قصد دخالت ندارم اما
جناب این نام ها بر اساس الفبا هست شاید همون کرجی که فکر میکنید 38 شده اول شده باشه !!
نه اشتباه نکنین
چرا مشهدی ها رو دست کم می گیرین ؟؟؟ شاید اخوان اول شده باشه!!!!!!!!!!!!!!

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

دوست عزیز بالاخره ما نفهمیدیم شما قصد کنار گذاشتن المپیاد رو داری یا قصد ادامشو :d (شوخی)

آقا به خدا ما که تو تهرانیم امکانات آنچنانی نمی بینیم .... به جز یکی دو تا کلاس با هزینه های سرسام آور و با مدت کوتاه دیگه امکانات آنچنانی نیست به خدا .... بله دبیرستان هایی مثل انرژی یا علامه حلی برای بچه های خودشون کلاس میذارن ولی ما که تو مدرسه عادی داریم درس میخونیم خودمون باید تلاش کنیم .... من مثلا خودم تو خونه می خونم یه مدت مدرسمون جو گیر شد کلاس گذاشت .... اما کلا تو 6 ماه به ما فقط یه تشابه درس دادن + یه جایگشت که اونم تو خود کتابای درسی هست .... اینقدر می گین تو تهران امکانات هست کسی ندونه فکر می کنه هر ده متر ده متر یکی وایساده داره به ملت المپیاد یاد میده
من اصلا قصد جسارت ندارم منم منظورم همون مدارس بودن خوب من نمیگم اونا اصلا استعداد ندارن ولی خوب مغزشونو پر کردن از ایده و به همین خاطر راحت قبول میشن و
به همین خاطر هم هست که ما پیشرفت علمی(تولید مقاله نه پیشرفت علمی)نمیکنیم شاید خیلی از شهرستانیا هستن که استعدادشون خیلی بیشتره ولی باید قبول کرد که اونجا
استعدادا راحت تر شکوفا میشن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اگه یه خورده امکانات عادلانه تر توضیع شه
استادا و مدال آورای المپیاد پا نشن برن تهران درس بدن و تو مناطق محروم یا شهر خودشون درس بدن
اگه همه ی اماکن دولتی و شرکت های دیگه تو تهران جمع نشن
اگه اساتید دانشگاه ها به همون حقوقی که تهرون میدن پاشن برن دانشگاه های بزرگ دیگه هم درس بدن
اگه اون مراکز علمی و تحقیقی که تو تهرانه تو تمام ایران پراکنده میشد
و.............................
دیگه تهران بیش از یک هشتم جمیعت ایران رو نداشت و عدالت تو همه ی عرصه ها رعایت میشد

لایک ها
82

جناب ما همونم نداریم ناشکری نکن

Ali.N

New Member
لایک ها
51

ما کوچکترین امکانات رو هم نداریم.از اول سال سه جلسه بی فایده برای مرحله دوم داشتیم.ما حتی برای کتاب هم باید از این سایت به اون سایت بریم و سفارش بدیم و هر بار پول پست بدیم و چند روز هم منتظر باشیم.اینکه امکانات جلوی روته و جنابعالی استفاده نمیکنی مشکل خودته.اصن قراره با باشگاه صحبت کنیم تا برای استان ها ی محروم سهمیه اختصاص بدن.کنکور که برای همه یکسانه سهمیه داره اونوقت المپیاد نباید داشته باشه؟
اگه این کار رو هم نکنن بنظرم بهتره المپیاد رو فقط تو تهران برگزار کنن و وقت شهرستانی ها رو بیخودی نگیرن.واقعا اگه همین وقت رو برای کنکور میزاشتیم تک رقمیمون قطعی بود.فقط بخاطر علاقه تا اینجا اومدیم.البته همه چیز هم علاقه نیس.

math

New Member
لایک ها
1,096

درسته در شهرستان ها امکانات کمه و مشکلاتی هست مثل نبودن کتاب و... ولی چند نکته رو باید در نظر بگیرید :

1 ) اگر مدرسه ی شما به همون مقدار امکانات داشت چه تعدادی قبولی میداد ؟؟

2) بچه های تهران یکسری امکاناتی دارن اما نه در حد 100 در 100 شاید تاثیرش 20 تا 30 درصد باشه که کاملا قابله جبرانه . نیست ؟

3) توجه کنید که در بین بچه های دوره طلا های سال های قبل کم شهرستانی نبودن از سال قبل تا حالا امکانات کمتر شده ؟

4) در کنکور میزان هوش زیاد موثر نیست و خوندن زیاد میتونه کافی باشه برای همین کمبود امکانات تاثیر زیادی داره برای همین سهمیه داره ایا در المپیاد زیاد خوندن و زیاد ایده دوستن کافیه ؟

بهتر انصاف رو رعایت کنیم و خودمون رو جای شخصی که در بارش قضاوت میکنیم بگذاریم

Ali.N

New Member
لایک ها
51

درسته در شهرستان ها امکانات کمه و مشکلاتی هست مثل نبودن کتاب و... ولی چند نکته رو باید در نظر بگیرید :

2) بچه های تهران یکسری امکاناتی دارن اما نه در حد 100 در 100 شاید تاثیرش 20 تا 30 درصد باشه که کاملا قابله جبرانه . نیست ؟

3) توجه کنید که در بین بچه های دوره طلا های سال های قبل کم شهرستانی نبودن از سال قبل تا حالا امکانات کمتر شده ؟

4) در کنکور میزان هوش زیاد موثر نیست و خوندن زیاد میتونه کافی باشه برای همین کمبود امکانات تاثیر زیادی داره برای همین سهمیه داره ایا در المپیاد زیاد خوندن و زیاد ایده دوستن کافیه ؟

یعنی میخوای بگی شما تهرانی ها نابغه این دیگه؟.از شما تهرانی ها حرف دیگه ای انتظار نمیره که بزنین.بایدم همین رو بگین چون اصن جای ما نیستین که بفهمین.

zahra

New Member
لایک ها
609

من نمی فهمم امکانات دقیقا چه تاثیری داره چون ما که تهارنیم یکی قبول میشه میگیم خودش خوند قبول شد!
در ضمن اگر به امکانات تو رشته های دیگه ام باید تاثیرشو بذاره اما تو زیست تهرانیا افتضاحن...
من فک می کنم بهتر دنبال عوامل دیگه ای برای توجیح این تفاوت باشین!
مگر اینکه اب و هوای تهران باهوش کرده باششون:4:
پس پرا زیست و شیمی تو تهران خوب نیست؟؟!
اگر امکانات بود که باید رو اینام تاثیر میذاشت!

لایک ها
82

از شما دیگه انتظار نداشتم فقط همین قدر بدونید که خود دبیران المپیاد اقرار کردن که 80 تا 90 درصد از قبولی توی المپیاد به کلاس المپیاد بستگی داره جدایی از این که شما منابع هم از ما بهتر گیرتون میاد قرار نیست خودمون گول بزنیم که خودتونم میدونید که اگه یک جلسه برید سر کلاس المپیاد دیدتون نسبت به حل سوال عوض میشه حالا یه سال دیگه جای خود دارد انصافا بدون معلم شما الان این چیزی که هستید میبودید قبول کنید دیگه هرچند شما نمیفهمید چون مرفهین بی دردید و فقط همه چی رو تو تهران میبینید امارم که میبینید نمیدونم باشگاه چطور روش میشه نتایج بزنه بعدم صاف و صاف بگه عدالت کامله و سکوت کنه

ash1374

New Member
لایک ها
422

سلام دوستان. من شاید به عنوان کسی که تا دوم دبیرستان شهرستان(اهواز) بودم و بعدش هم تهران بودم بتونم منصفانه تر قضاوت کنم.

اولا در مورد نظرات بچه های شهرستانی: این طور نیست که تهران همش یعنی امکانات و امکانات همش یعنی مدال طلای المپیاد و مدال طلای المپیاد همش یعنی موفقیت. بچه های شهرستانی لطفا این طور فکر نکنند. مثلا کسی رو میشناسم که از شهرستان المپیاد ریاضی قبول شد و نقره شد و بعد اومد تهران و امکاناتش هم بیشتر شد و درس هم خوب می خوند و طبق منطق شما قطعا باید سال بعد به راحتی طلا میشد ولی دوباره هم نقره شد.

دوما در مورد نظر تهرانی ها : مسئله فقط کلاس و معلم و کتاب نیست. مسئله ی مهمتری هم هست و اون جو. جو . شما تا المپیاد خوندن توی شهرستان رو تجربه نکنید نمی فهمید شهرستانی ها چی میکشند. المپیاد خوندن توی مدرسه ای که هیچ مسئولی درک درستی از المپیاد نداره. المپیاد خوندن تو مدرسه ای که معلم ها چپچپ به المپیادی ها نگاه می کنند. المپیاد خوندن توی یک استانی که تا شعاع چند صد کیلومتری شما کسی نمیدونه المپیاد واقعا چیه. جایی که دانش آموزان دو دسته اند. یا خودشون رو برای کنکور آماده می کنند و یا الافند( شاید هم علاف) و همه شما رو جز الاف ها حساب مب کنند. جایی که وقتی شما یک هفته به خاطر مرحله دو نمیری مدرسه، اولین روزی که میری، اولین جلسه، معلم شیمی تو رو میاره پای تخته و تمام تلاشش رو میکنه که با پرسیدن سخت ترین سوال های ممکن، بگه : (( آخه بچه. تو که درس مدرسه رو بلد نیستی چه به المپیاد))... حالا کنار همه ی این ها نبود معلم و کتاب و کلاس رو هم بگذارید...

خوب ما هم نمیگیم تمام تهران. خیلی جا ها تو تهران فرق زیادی از نظر کلاس و معلم با شهرستان نداره( ولی از نظر های دیگه داره). به طور خاص منظورمون یک تعدادی مدارسی مشخصه که البته کم هم نیست تعدادش. نه اینکه این مدارس کار نکنند. بلکه شهرستان ها رو تقویت کنیم.

اگه یه خورده امکانات عادلانه تر توضیع شه
استادا و مدال آورای المپیاد پا نشن برن تهران درس بدن و تو مناطق محروم یا شهر خودشون درس بدن
اگه همه ی اماکن دولتی و شرکت های دیگه تو تهران جمع نشن
اگه اساتید دانشگاه ها به همون حقوقی که تهرون میدن پاشن برن دانشگاه های بزرگ دیگه هم درس بدن
اگه اون مراکز علمی و تحقیقی که تو تهرانه تو تمام ایران پراکنده میشد
و.............................
دیگه تهران بیش از یک هشتم جمیعت ایران رو نداشت و عدالت تو همه ی عرصه ها رعایت میشد
استادا و معلم ها از اونجا که خیلی هاشون توی تهران تحصیل می کنند و یا زندگی می کنند طبیعیه که پا شن برن تهران. به نظرم شاید بهترین کار این باشه که باشگاه یک سری کلاس منظم توی شهرستان ها برگذار کنه و روش نظارت هم داشته باشه. حتی توی تهران هم برگذار کنه که اگر کسی خواست بره. و معلم ها رو خودش انتخاب کنه و هزینشون رو هم بده. البته واضحه به این سادگی نیست و نیاز به بودجه ی سالانه ای داره که الان باشگاه در اختیار نداره. و تا وقتی وضع باشگاه خوب نیست هیچ کار خوبی پیش نمیره...

1. بیش از تعدادی که الان داده

2. متاسفانه امار اصلا نشون نمیده که این تاثیر 20 تا 30 درصده. بلکه نشون دهنده ی فاصله ی فاحش تریه. تاکید می کنم امکانات رو در کلاس و معلم خلاصه نکنید.

3. بله. بسی مایه ی خوشحالی بود که تعدادشون خیلی کم نبود. ولی الان یک نگاه به تیم بندازین. فقط عارف از کرجه که کرج رو هم من نیمه تهرانی میدونم( با توجه به حرف های خود عارف صادقی) امکاناتشون به اندازه ی تهران نیست ولی از شهرستان ها خیلی بیشتره.

4. مقوله ی کنکور پیچیده تره. مقایسه های این گونه درست نیستند.

یک چیزی دیگه هم اینه که توی بعضی رشته ها مثل ریاضی یک تسلسلی به وجود اومده. یعنی هر سال یک عده تهرانی قبول میشن. بعد میرن تهران توی مدارس خودشون درس میدن. بعد تهران بیشتر قبولی میده. دوباره این تهرانی های بیشتر میرن تو مدارس خودشون بیشتر درس میدن و بعد تهرانی ها بیشترتری قبول میشه و ... . و با ادامه این این روند خیلی به تدریج، شهرستانی ها از لیست قبولی های مرحله دو بیرون انداخته میشن.

من نمی فهمم امکانات دقیقا چه تاثیری داره چون ما که تهارنیم یکی قبول میشه میگیم خودش خوند قبول شد!
در ضمن اگر به امکانات تو رشته های دیگه ام باید تاثیرشو بذاره اما تو زیست تهرانیا افتضاحن...
من فک می کنم بهتر دنبال عوامل دیگه ای برای توجیح این تفاوت باشین!
مگر اینکه اب و هوای تهران باهوش کرده باششون:4:
پس پرا زیست و شیمی تو تهران خوب نیست؟؟!
اگر امکانات بود که باید رو اینام تاثیر میذاشت!
به نظر میرسه تاثیر این امکانات همه ساله توی ریاضی، کامپیوتر و فیزیک واحش تره. شاید دلیلش اینه که این سه المپیاد بیش از بقیه مبتنی بر تمرین هستند و یک راهنمای خوب توی این سه رشته خیلی میتونه کمک زیادی کنه. تو بعضی رشته ها مثل زیست هم بعضی شهر های دیگه یک سری فعالیت های خودجوش بسیار مفید انجام دادن که باعث شد این تفاوت کمرنگ بشه...

حرف آخرم هم خطاب به شهرستانی هاست. با همه ی این اوصاف بسی دیده شده که این تفاوت امکانات( که وجود هم داره و زیاد هم هست) تبدیل به دست مایه ای برای توجیه شده. با تمام این ها باز هم از شهرستان ها کسانی قبول میشند و طلا میشند و تیم میشند و ... . این محدودیت ها بار ها توسط هم شهری های شما پشت سر گذاشته شده. شما هم درس بخونین و فقط سعی کنین ته تهش از تلاش خودتون خرسند باشین.

ببخشید سرتون رو درد آوردم

این حرف ها ته دلم مونده بود

هم تهرانی و هم شهرستانی... موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

یعنی کرج با اون همه امکانات یک سی و هشتم اونا قبولی داره ما که واویلا

ولی فال گرفتم اومد:

و به امید خدا قبول شم
سلام دوست گرام
میگم بالاخره بوسیدی گذاشتی رو تاقچه یا هنوز وبال گردنته ؟:دی :دی
اما جدا از شوخی ...
حق با شماست که تهرانی ها امکانات بیشتری دارند..
اما همه چیز امکانات نیست..
و این هم دلیل نمیشه که هر کس که تهران هست امکانات کامل دارد.(اشاره به خودم بود!)
مدرسه و خانواده خودشون دوتا سد بزرگند!
اما تنها چیزی که میتواند موفقیت شما را تضمین کند فقط و فقط یک چیز است :
(میخوام داد بزنم ، اِهِم : :دی )
:
تلاش تلاش تلاش تلاش

و لا غیر!

Dimond96

New Member
لایک ها
373

درست است که تعداد خیلی کمی از این افراد از شهرستانند ولی آیا شما تو این لیست کسی رو می بینید که از یه مدرسه ی عادی باشه؟!!!(البته یه نفر هست که مدرسش رو ننوشتن)

zahra

New Member
لایک ها
609

بازم به نظر من درست نیست این جوری توجیه کنیم!
الان شهرستان ها هم دارن خیلی خوب نتیجه میگیرن!
من دقیقا نمی فهمم منظور شما از امکانات چیه؟!؟!
والا من خودم که تهرانم تمام راهنمایی هایی که لازم دارمو از بچه های شهرستانا میگیرم!
تمام معلماییم که برای ما میارن اکثرا شهرستانین!
دیگه چجوری باید شهرستانا مقام بیارن که نمیارن؟؟؟!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

بازم به نظر من درست نیست این جوری توجیه کنیم!
الان شهرستان ها هم دارن خیلی خوب نتیجه میگیرن!
من دقیقا نمی فهمم منظور شما از امکانات چیه؟!؟!
والا من خودم که تهرانم تمام راهنمایی هایی که لازم دارمو از بچه های شهرستانا میگیرم!
تمام معلماییم که برای ما میارن اکثرا شهرستانین!
دیگه چجوری باید شهرستانا مقام بیارن که نمیارن؟؟؟!
وقتی از علامه حلی تهران حدود 46 نفر قبول میشن ولی از مدرسه ی سمپاد تبریز کمتر از 10 نفر این یعنی چی؟ میشه توجیهش کنید؟!!!

zahra

New Member
لایک ها
609

وقتی از علامه حلی تهران حدود 46 نفر قبول میشن ولی از مدرسه ی سمپاد تبریز کمتر از 10 نفر این یعنی چی؟ میشه توجیهش کنید؟!!!
من قبول دارم که تهران از لحاظ داشتن معلم خیلی قوی تره ولی اخه اصلا المپیاد این نیست!
90% این بچه ها واقعا تلاش می کنن!
ببینید مدرسه یخود ما دائم برای المپ کلاس داره اما تقریبا بی خوده!
کلاس شاید ی راهی باشه برای رفع اشکال چون سرعت این جوری کلاسا نسبت به سرعتی که برای خوندن المپ لازمه کمه...
حالا فرض کنیم شهرستانا این امکانو ندارن پس سایتایی مثل ایریسک چین؟؟!!
بازم من نمی گم جایگزینه ولی دلیل عدم موفقیتو نمیشه فقط نبود امکانات دونست!
من فقط هم خودمو مثال میزنم...استفاده ی من و دوستام از این سایت و بچه هاش بیشتر از کلاسای مدرسس!
این کلاسا حداقل تو تهران که داوطلب زیاده اینقدر شلوغ میشن که بلااستفاده باشن...

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

عزيزان!!!كاملا محترمانه ميگم
سهميه داشتن المپياد خيلي مسخرست......چرا؟؟؟چون همه ميان شهرستان به هواي سهميه....و حق اوني كه زحمت كشيده خورده ميشه....اگه بخواد اينطور باشه المپياد هاي جهاني هم بايد سهميه داشته باشن چون بالاخره كشورهاي محروم هم هستن....اما آيا همچين چيزي ميبينيد؟؟؟؟تو المپ فقط بحث سر معلوماته و ايده.....پس درستون رو بخونيد.
شما هم بريد به مدال هاي شهرستاني بگيد چرا نمياي شهر خودت درس بدي.....نه اين كه بگيد چرا مدال هاي شهر هاي بزرگ ميرن تو مدرسشون
خواهشا منطقي باشيد

بالا