zahra

New Member
لایک ها
609
پاسخ : دلخوری های المپیادی های المپیاد ریاضی

بعدشم من دارم میگم معلمای ما همه شهرستانین!!
این ینی چی؟؟؟!!!
این دهمین تاپیک راجب این مسائل که من توش علنی اعلام کردم که مارو تو تهران از بچه های شهرستان بیشتر از حلی و انرژی اتمی می ترسونن!!!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

من قبول دارم که تهران از لحاظ داشتن معلم خیلی قوی تره ولی اخه اصلا المپیاد این نیست!
90% این بچه ها واقعا تلاش می کنن!
ببینید مدرسه یخود ما دائم برای المپ کلاس داره اما تقریبا بی خوده!
کلاس شاید ی راهی باشه برای رفع اشکال چون سرعت این جوری کلاسا نسبت به سرعتی که برای خوندن المپ لازمه کمه...
حالا فرض کنیم شهرستانا این امکانو ندارن پس سایتایی مثل ایریسک چین؟؟!!
بازم من نمی گم جایگزینه ولی دلیل عدم موفقیتو نمیشه فقط نبود امکانات دونست!
من فقط هم خودمو مثال میزنم...استفاده ی من و دوستام از این سایت و بچه هاش بیشتر از کلاسای مدرسس!
این کلاسا حداقل تو تهران که داوطلب زیاده اینقدر شلوغ میشن که بلااستفاده باشن...
شما فقط تجربتون تو رشته زیست هست...به نظرم تو زیست فرد خیلی مهمتره....به لیست نگاه کنید متوجه میشید.....به هرحال تا المپیاد کاملا فرهنگ سازی و برابر سازی نشه، این حرفا و شکایت ها همیشه هست....مطمئن باشید فقط حضور در کلاس خودش محرک و منبع انگیزه هست.....

لایک ها
206

من قبول دارم که تهران از لحاظ داشتن معلم خیلی قوی تره ولی اخه اصلا المپیاد این نیست!
کلاس شاید ی راهی باشه برای رفع اشکال چون سرعت این جوری کلاسا نسبت به سرعتی که برای خوندن المپ لازمه کمه...
من فقط هم خودمو مثال میزنم...استفاده ی من و دوستام از این سایت و بچه هاش بیشتر از کلاسای مدرسس!
اتفاقاً حق با mahallem هست!!!
تازه ایشون یه مرکز استان مثل تبریز رو با تهران مقایسه کردن ولی باز هم حق با ایشونه!
الان برید تولیست نگاه کنید ببینید چند نفر از شهرستانهای غیر مرکز استان قبول شدن!!
به خاطر نام تاپیک این پست رو نوشتم چون از 42 نفر ریاضی فقط 5 تا تهرانی نیستند!! این خوبه؟!!!

تازه اون 5 نفر اهل کجان؟ 1- مشهد 2- اصفهان 3- شیراز 4- کرج 5- شهر ری
2 تا آخری بیخ تهرانن!! 3 تا اولی جزء بزرگترین شهر های ایرانند!! که واقعاً گذاشتن نام شهرستان روی اونها کاری واقعاً عجیبه!!!!
وقتی آقای علیپور یا ثروتی یا آقای وکیلی یا آقای صفا معلم المپیاد من برای هر شاخه از المپیاد باشه و من همین تلاش حال حاضرم رو داشته باشم به نظرتون قبول نمیشم؟!!

تازه تلاش ما 2 یا 3 برابر تهرانی هاست که با وجود امکانات برای شهرهای بزرگ حداکثر می تونیم تو مرحله 1 قبول بشیم!!!
مطمئن باشید کسانی که از شهرهای بزرگ قبول میشن هوش و استعداد و تلاش ما رو دارند ولی استعداد آنها بهتر شکوفا شده!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

عزيزان!!!كاملا محترمانه ميگم
سهميه داشتن المپياد خيلي مسخرست......چرا؟؟؟چون همه ميان شهرستان به هواي سهميه....و حق اوني كه زحمت كشيده خورده ميشه....اگه بخواد اينطور باشه المپياد هاي جهاني هم بايد سهميه داشته باشن چون بالاخره كشورهاي محروم هم هستن....اما آيا همچين چيزي ميبينيد؟؟؟؟تو المپ فقط بحث سر معلوماته و ايده.....پس درستون رو بخونيد.
شما هم بريد به مدال هاي شهرستاني بگيد چرا نمياي شهر خودت درس بدي.....نه اين كه بگيد چرا مدال هاي شهر هاي بزرگ ميرن تو مدرسشون
خواهشا منطقي باشيد
وقتی مدرسه به کارشون اهمیت نمیده چرا بیان؟!...وقتی تو تهران موفقتر و راحتترن چرا بیان؟!...وقتی مدرسه حاضر نیست یه کم واسه کلاس خرج کنه و هی ما رو دست به سر میکنه انتظار دارین بیان؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لایک ها
206

شما فقط تجربتون تو رشته زیست هست...به نظرم تو زیست فرد خیلی مهمتره....به لیست نگاه کنید متوجه میشید.....به هرحال تا المپیاد کاملا فرهنگ سازی و برابر سازی نشه، این حرفا و شکایت ها همیشه هست....مطمئن باشید فقط حضور در کلاس خودش محرک و منبع انگیزه هست.....
بله باز هم حق با ایشونه!
زیست و شیمی این وسط تا حدودی استثناء اند!
چون از همین شهر ما 5 سال پیش نقره جهانی زیست بود.(ریا نشه دختر عموی بنده بود!)
ولی المپ ریاضی با معلم سرعت و کیفیت کار بیشتر میشه
تازه بحث معلم کنار بذاریم
بحث بودن کتاب و کتاب فروشی هم مطرحه!!!

Alice

New Member
لایک ها
189

حالا خوبه اکثرتون از مراکز استانید تو شهر کوچیکی مثل مال ما کسی اصن نمیدونه المپ چی هست منم یه جورایی اتفاقی اشنا شدم
وقتی که خیلی دیر بود جوری که واسه م اول هیچی نخوندم و واسه م دو حدود سه هفته وبا این حال نزدیکای56%زدم خب اگه مثل
بقیه زودتر می فهمیدم قبول می شدم

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

کسی که بخواد قبول بشه ،،، تمام تلاششو میکنه و قبول میشه ربطی به شهرستانی بودن هم نداره

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

وقتی مدرسه به کارشون اهمیت نمیده چرا بیان؟!...وقتی تو تهران موفقتر و راحتترن چرا بیان؟!...وقتی مدرسه حاضر نیست یه کم واسه کلاس خرج کنه و هی ما رو دست به سر میکنه انتظار دارین بیان؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب شد دو حالت:1) مدرسه بودجه اضافه نداره كه بخواد خودش معلم بياره....خرج هاي خود مدرسه واسه يه مثقال بودجش كافيه
2) شما چرا هزينه نميكني؟؟؟واقعا فكر ميكنيد بچه هاي مدرسه هاي شاخه تهران نشستن و معلم ها با كلي قربون صدقه بهشون درس ميدن؟؟؟؟اونا هم هزينه ميكنن.شما هم هزينه كن
بعدش هم شما اگه كارتون هم درست باشه چرا مدرسه مخالفت كنه؟؟؟كدوم مدرسست كه از اسم در كردن بدش بياد؟؟

mahallehm

New Member
لایک ها
487

.............................................................................................................................................................................................................................................
حالا که دیگه بحث شده مجبورم یکم غیبت کنم(خدایا منو ببخش!:27:)
وقتی میری پیش مدیر میگی کلاس بذار میگه نگران نباش هر کسی از استان قبول بشه از مدرسه ما هست، من باید چی کار کنم؟!!(به امضا توجه کنید)
وقتی با هزار خواهش و تمنا میگی کلاس بذار میگه کمین باید بیشتر باشین و من مجبور میشم تو مدرسه به کسایی که نمیشناسم هم تبلیغ المپ کنم، من باید چی کار کنم؟ آخه اصلا من اون کلاس رو میخوام چی کار؟!با اون سطح فوق العادش........
وقتی............................................من چی کار کنم؟!
حالا خوبه میذارن المپ رو بدیم....:دی

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خب شد دو حالت:1) مدرسه بودجه اضافه نداره كه بخواد خودش معلم بياره....خرج هاي خود مدرسه واسه يه مثقال بودجش كافيه
2) شما چرا هزينه نميكني؟؟؟واقعا فكر ميكنيد بچه هاي مدرسه هاي شاخه تهران نشستن و معلم ها با كلي قربون صدقه بهشون درس ميدن؟؟؟؟اونا هم هزينه ميكنن.شما هم هزينه كن
بعدش هم شما اگه كارتون هم درست باشه چرا مدرسه مخالفت كنه؟؟؟كدوم مدرسست كه از اسم در كردن بدش بياد؟؟
بحث سر بودجه نیست....نمی خواد خرج کنه همین....ما هم که نمیگیم مفت کلاس بذاره(غیرتی میشن زیر منت نمیرن :دی)....من چه قدر میتونم خرج کنم برم کلاس خصوصی؟!! مدرسه ما اصلا مخالف نیست اتفاقا خیلی هم حمایتمون میکنن ولی بی مهری های خودشون رو هم دارن دیگه...ولش کنید...هر کی تلاش کنه نتیجشو میبینه اینو مطمئنم........

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

بله همین طوره توی شهرستانها و به خصوص مازندران که مسئولان هیچ اهمیتی به مدرسه سمپاد نمیدن تازه مدرسه ما که همه ی معلم های اونا داره باز میگه ما بهتریم فکر میکنید استدلالشون چیه میگن ما کنکور آنقدر دادید اونا با سهمیه اونقدر آخه یکی نیست بگه اون تیزهوشان باید آنقدر قوی باشه که بچه هاش به سئوالایی که ما حل می کنیم بخندن چند روز لیست منابعو به دوستم تو سمپاد بود دادم میگه اینا چیه ول کن بابا تازه توی شهرستان که اصن کلاس به درد نمیخوره امسال یکی اومد المپیاد ریاضی اونم یه بار در هفته (برای سمپاد شهرمون همین طور) درس بده الکی وقت گرفت تازه معلم یه دبیرستان دولتی خیییلی ضعیف تو بابلسر بود تازه اینجا معلم حتی نمیدونن چه منابعی بگن ما بخونیم تازه اگه پیدا شه هر چی بخوای آقا یه برنامه بهت بدن با اون مطالبو بخونی گوش نمیدن

ash1374

New Member
لایک ها
422

الان شهرستان ها هم دارن خیلی خوب نتیجه میگیرن!
!
4 به 38 یعنی نتیجه ی خیلی خوب!!!؟؟؟

من دقیقا نمی فهمم منظور شما از امکانات چیه؟!؟!
والا من خودم که تهرانم تمام راهنمایی هایی که لازم دارمو از بچه های شهرستانا میگیرم!
تمام معلماییم که برای ما میارن اکثرا شهرستانین!
دیگه چجوری باید شهرستانا مقام بیارن که نمیارن؟؟؟!
ا
واقعا منظور از امکانات معلوم نیست?!
این که معلم های شما شهرستانی هستند آیا نتیجه میده که شهرستانی ها در المپیاد موفق هستند? آمار چیز دیگه ای میگه. در واقع نتیجه گیری صحیح اینه که شهرستانی های موفق معلم های شما هستند. به علاوه اینجا صحبت بیشتر روی رشته هایی مثل ریاضی هست.

قطعا همه ی این بچه ها تلاش می کنند و ما تلاش هیچ یک از عزیزانی رو که قبول شده اند یزر سوال نمی بریم.
بیخوده؟؟؟ ناشکری نکنید. بچه ها تو شهرستان تازه بعد از یک سال تحصیلی اگر مرحله یک قبول بشن مثلا در حالت خوشبینانه یک هفته توی عید نوروز کلاس دارند و اونجا چند روز اول صرف این میشه که بفهمند المپیاد چی هست. بعد تازه یکم درس میخونن و... توی خیلی شهرستان ها اوضاع از این چیزی که شما فکر می کنید وخیم تره...

سهميه داشتن المپياد خيلي مسخرست......چرا؟؟؟چون همه ميان شهرستان به هواي سهميه....و حق اوني كه زحمت كشيده خورده ميشه....اگه بخواد اينطور باشه المپياد هاي جهاني هم بايد سهميه داشته باشن چون بالاخره كشورهاي محروم هم هستن....اما آيا همچين چيزي ميبينيد؟؟؟؟تو المپ فقط بحث سر معلوماته و ايده.....پس درستون رو بخونيد.
شما هم بريد به مدال هاي شهرستاني بگيد چرا نمياي شهر خودت درس بدي.....نه اين كه بگيد چرا مدال هاي شهر هاي بزرگ ميرن تو مدرسشون
خواهشا منطقي باشيد
بله سهمیه اصلا چیز منطقی نیست و البته نه به این دلیل که شما گفتی. این که یک دلیل خیلی کوچیکه و دلایل جدی تری در نفی این عمل وجود داره ...
واضحه که مدال های شهرستانی کم تر تمایل دارن برن توی شهرستان درس بدن. چون عموما توی تهران تحصیل و حتی زندگی می کنند. حضور اونها در شهرستان ها نیاز به یک عامل خارجی داره. نیازه تشویق بشند و ...

حالا خوبه اکثرتون از مراکز استانید تو شهر کوچیکی مثل مال ما کسی اصن نمیدونه المپ چی هست منم یه جورایی اتفاقی اشنا شدم
وقتی که خیلی دیر بود جوری که واسه م اول هیچی نخوندم و واسه م دو حدود سه هفته وبا این حال نزدیکای56%زدم خب اگه مثل
بقیه زودتر می فهمیدم قبول می شدم
بله توی شهر هایی که مراکز استان نیستند چیزی به اسم المپیاد عموما توی فرهنگ لغات وجود نداره. شرایط شما به مراتب مشکل تره

کسی که بخواد قبول بشه ،،، تمام تلاششو میکنه و قبول میشه ربطی به شهرستانی بودن هم نداره
این دیگه چه منطقیه. پس کلا نیاز نیست به هیچ کس امکانات بدیم. چون تلاشش رو میکنه و موفق میشه ربطی هم به بی امکانات بودن نداره.
یا این که به یک نفر قلم و کاغذ ندیم و بگیم تلاشت رو بکن و ریاضی دان بشو.
یا به یک نفر ابزار نقاشی ندیم و بگیم تلاشت رو بکن و یه نقاش حرفه ای شو.
یا به یک نفر توپ فوتبال ندیم و بگیم تلاشت رو بکن و مارادونا بشو.
و...

اولا همونطور که گفتم امکانات رو در معلم و کلاس خلاصه نکنید.

با هزینه ای که توی تهران میشه معلم خوب( و نه یه معلم با قیمت بالا) آورد توی شهرستان به دلایل روشنی نمیشه و هزینه ها خیلی میزنه بالا. توی شهرستان یک نفر وضع مالیش هم اونقدر خوب باشه که بتونه همچین خرج هایی بکنه باز هم مشکلات زیادی هست.

بعدش شما فکر میکنید مدرسه خیلی مثلا هوای المپیادی ها رو داره و از این حرف ها. مدرسه سنگ اندازی نکنه خودش خیلیه. چه بلا هایی که سر ما المپیادی ها نیاورد مدیر محترم. شرحی نمی دهم که سخن میشود دراز...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Yousefi

Well-Known Member
لایک ها
602

سلام

ابتدا دیدم که چند تا پست زده شده، گفتم به این بحث یه جواب بدم.
در ابتدا بگم که فقط المپیاد نیست و تهران از هر لحاظ، بله هر لحاظ امکانات بیشتری نسبت به شهرستان ها داره، این دقیقا مثل این می مونه که اسلوونی رو با انگلستان مقایسه کنیم! خیلی هم از المپیاد و معلم خوشتون میاد می تونید بیاید تهران، خیلی ها این کار رو کردن. جمعیت تهران رو با جمعیت شهر/شهرستان خودتون مقایسه کنید و سپس این نسبت رو با در نظر گرفتن امکانات بیشتر تهران توی مرحله 2 بگذارید. حتی شمایی که اهل تبریز، شیراز، کرج یا ... هستی اگه یه مدالی بیاری، 100% دانشگاه رو میای تهران چون بهتره، بعد همینجا تو تهران تشکیل زندگی میدی و اگه شدی معلم المپیاد هم، میشی معلم المپیاد مدارس تهران، پس هیچ چیزه عجیبی نیست که تهران امکاناتش بیشتره، به نظر من هیچ اعتراضی هم به این وارد نیست، دومین مساله اینه که تقریبا هیچ یک از المپیادی ها اجدادشون هم توی تهران نبودن! بالاخره به دلیل امکانات بیشتر تهران مهاجرت کردن از شهر هاشون به تهران. بالفرض که این طوری که شما می گید هم باشه، بازم این بحث هیچ فایده ای نداره، با پست زدن توی آیریسک، مشکل بی امکاناتی شهر ها و شهرستان های بغیر از تهران، حل نخواهد شد. پس میتونید با شرایط بسازید، یا تلاش خودتون رو بیشتر کنید، یا اگه واقعا دوست دارید معلم داشته باشید، به تهران بیاین یا معلم خصوصی بگیرید تا بیاد به شهرتون.

Marshall

New Member
لایک ها
970

ببینید به نظرم من مهم تر از اینکه در مرکز استان یا تهران باشی خود مدرسه هست

طی سالای قبل دبیرستان هایی مثل علامه حلی کرمان برای دانش اموزانشون معلم و مدال اوران سال قبل رو میارن که اتفاقا خیلی هم نتیجه داده و الان اقای گنجوئی عضو تیم ملی هستن و 5-6 نفر هم از این مدرسه به دوره راه پیدا کردن

اگر مدرسه شما مشتاق باشه که شما پیشرفت کنید و در المپیاد موفق باشید و در صورت بودن بودجه مسلما براتون معلم میگیره

مشکل کتاب هم فکر نکنم زیاد جدی باشه

اگرم در شهر شما کتاب های مربوط به المپیاد نباشه میتونید از کتابخانه ها بگیرید یا برید مرکز استان و یا جایی که داشته باشن که فکر نکنم زیاد وقت گیر باشه

البته نباید شاخ و فوق قوی بودن مدرسه رو هم در نظر نگرفت

دبیرستان هایی مثا علامه حلی تهران و انرژی اکثر دانش اموزانشون معدلشون بالای 19.50 هست که به نظر من گرفتن چنین معدلی در مدارس سطح بالایی مثل این مدارس زیاد اسون نیست

آخرین ویرایش توسط مدیر

ash1374

New Member
لایک ها
422

سلام

در ابتدا بگم که فقط المپیاد نیست و تهران از هر لحاظ، بله هر لحاظ امکانات بیشتری نسبت به شهرستان ها داره، این دقیقا مثل این می مونه که اسلوونی رو با انگلستان مقایسه کنیم! خیلی هم از المپیاد و معلم خوشتون میاد می تونید بیاید تهران، خیلی ها این کار رو کردن. جمعیت تهران رو با جمعیت شهر/شهرستان خودتون مقایسه کنید و سپس این نسبت رو با در نظر گرفتن امکانات بیشتر تهران توی مرحله 2 بگذارید. حتی شمایی که اهل تبریز، شیراز، کرج یا ... هستی اگه یه مدالی بیاری، 100% دانشگاه رو میای تهران چون بهتره، بعد همینجا تو تهران تشکیل زندگی میدی و اگه شدی معلم المپیاد هم، میشی معلم المپیاد مدارس تهران، پس هیچ چیزه عجیبی نیست که تهران امکاناتش بیشتره، به نظر من هیچ اعتراضی هم به این وارد نیست، دومین مساله اینه که تقریبا هیچ یک از المپیادی ها اجدادشون هم توی تهران نبودن! بالاخره به دلیل امکانات بیشتر تهران مهاجرت کردن از شهر هاشون به تهران. بالفرض که این طوری که شما می گید هم باشه، بازم این بحث هیچ فایده ای نداره، با پست زدن توی آیریسک، مشکل بی امکاناتی شهر ها و شهرستان های بغیر از تهران، حل نخواهد شد. پس میتونید با شرایط بسازید، یا تلاش خودتون رو بیشتر کنید، یا اگه واقعا دوست دارید معلم داشته باشید، به تهران بیاین یا معلم خصوصی بگیرید تا بیاد به شهرتون.

حق با شماست. امکانات بیشتر تهران توی همه ی زمینه هاست. ولی نه اینقدر. استان تهران 38 نفر و کل بقیه ی ایران 4 نفر. یعنی 9.5 برابر. در حالی که کل بقیه ی ایران جمعیتش فکر کنم حدود سه برابر تهرانه. مثلا میتونید این رو با کنکور مقایسه کنید. گرچه مقایسه ی صحیحی نیست ولی شهود میده بهمون. قابل قبوله که قبولی های تهران مثلا ده برابر مشهد باشه یا ده برابر اصفهان یا تبریز یا اهواز یا شیراز یا ... . ولی نه ده برابر کل بقیه ی ایران.
حالا به ابن همه تفاوت هیچ اعتراضی وارد نیست؟ چرا. میشه این تفاوت ها رو کمرنگ کرد. اگر به شهرستانی ها فکر کنیم و مدیران با کفایت تری براشون انتخاب کنیم و ...

نکته ی بعد این که طوری میگید بیاین تهران که انگار به همین سادگیه و شهرستانی ها خیلی راحت می تونن مهاجرت کنن و ... . به علاوه فرض کنیم بتونن. آیا راه حل این مشکل اینه که آقا پاشین بیاین تهران. اینجوری که تهران نابود میشه. کمی منطقی باشیم لطفا

در مورد آخر هم کاملا حق با شماست. با پست زدن تو آیریسک این مشکل حل نمیشه و حتی ممکنه به مایه ی یاس شهرستانی ها تبدیل بشه و تنبلشون بکنه. شاید تنها فایدش اینه که باعث میشه بعضی ها قدر امکاناتشون رو بدونن و بعضی ها حرف دلشون رو بزنن. به هر حال تهش این تاپیک به جایی نمیرسه و حرف شما در این مورد منطقی تره. من هم تمام سعیم رو می کنم که دیگه پستی تو این تاپیک ندم:4:.

در پناه خدا

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ali.N

New Member
لایک ها
51

من نمی فهمم امکانات دقیقا چه تاثیری داره چون ما که تهارنیم یکی قبول میشه میگیم خودش خوند قبول شد!
در ضمن اگر به امکانات تو رشته های دیگه ام باید تاثیرشو بذاره اما تو زیست تهرانیا افتضاحن...
من فک می کنم بهتر دنبال عوامل دیگه ای برای توجیح این تفاوت باشین!
مگر اینکه اب و هوای تهران باهوش کرده باششون:4:
پس پرا زیست و شیمی تو تهران خوب نیست؟؟!
اگر امکانات بود که باید رو اینام تاثیر میذاشت!
آخه شما ریاضی رو بابقیه مقایسه میکنی؟شما هنو اولین متوجه نیستین.....

خواهشا منطقي باشيد
چرا شما منطقی نیستین.؟الان شما ها دارین ما رو شیر میکنین بریم بخونیم که سال دیگه کسی روحیه داشته باشه شرکت کنه که نگین از بین تعداد کمی قبول شدین و تعداد قبولی بره بالا که بازم به نفع شماست.اصن به نظر من بحث دراین مورد بی فایده است.بهترینکار اینه که بچه های نقاط محروم دیگه شرکت نکنن و المپ رو تحریم کنن.جالبه که این تهرانی هایی که طلا میارن و میرن دانشگاه دربرابر شهرستانی هایی که رتبه برتر کنکور آوردن حرفی برای گفتن ندارن.ما دانش آموز متوسط داشتیم رفت علامه حلی و الان از شاخ های فیزیک کشوره.

سلام

با این اوصاف بهتره المپیاد رو فقط تو تهران برگزار کنن و وقت شهرستانی ها رو بیخود نگیرن.همه چیز علاقه نیس.

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

چرا شما منطقی نیستین.؟الان شما ها دارین ما رو شیر میکنین بریم بخونیم که سال دیگه کسی روحیه داشته باشه شرکت کنه که نگین از بین تعداد کمی قبول شدین و تعداد قبولی بره بالا که بازم به نفع شماست.اصن به نظر من بحث دراین مورد بی فایده است.بهترینکار اینه که بچه های نقاط محروم دیگه شرکت نکنن و المپ رو تحریم کنن.جالبه که این تهرانی هایی که طلا میارن و میرن دانشگاه دربرابر شهرستانی هایی که رتبه برتر کنکور آوردن حرفی برای گفتن ندارن.ما دانش آموز متوسط داشتیم رفت علامه حلی و الان از شاخ های فیزیک کشوره.
عزيز من!!!!!!!!
خيلي داري اشتباه فكر ميكني!!!!يعني چي"الان شما ها دارین ما رو شیر میکنین بریم بخونیم که سال دیگه کسی روحیه داشته باشه شرکت کنه که نگین از بین تعداد کمی قبول شدین"؟؟؟؟؟

amideoxy

New Member
لایک ها
400

بسم الله

جا داره چند نکته رو بگم

یه سری چیزا که تو تهران جزو مسائل تقریبا حل شدست شهرستان بچه ها بابتش خودشونو به در و دیوار میزنن

مثلا جیم زدن کلا ...دارم میگم مثلا

ما خودمونو کشتیم تهشم با هزار اعصاب خردی و منت چنتا کلاس جیم زدیم

تهران اعصاب بچه ها سر این خرد نمیشه آرامش بیشتری دارن

یا کتاب

من برا یه کتاب thecellیه سال گشتم برا کمپبل تکست دو سال!!!!

لنینجر و باقی هم با هزار بدبختی گیرم اومد

همینا استرس زمان رو بالا میبره

یا استاد المپیاد

خیلی فاجعس تو کل بندر فقط یه نفر بیاد المپیاد زیست تدریس کنه نه؟؟؟؟؟

ما تموم مدت با خودمون رفع اشکال میکردیم چون میدونستیم تو چن جلسه کلاس اشکالامون همه رفع نمیشه

تهرانی هایی که میگن امکانات چیه بفرمایند ببینند...امکانات همیناس که میگم!!!

zahra

New Member
لایک ها
609

آقا ما بپذیریم امکانات داریم حله؟؟؟!!!
هیچ کس نمیگه همدلی و ارامشی که تو شهرستان هست تو تهران نیست!
عوض تمام این امکانات تعداد اونقدر زیاده که این امکانات دیگه به درد نمی خوره!
کلاسای المپ شده کلاس کنکور!
ما خودمون تو مدرسمون دو تا کلاس المپ زیست30 نفره داشتیم!
همین وضع تو ریاضی و شیمی بود فقط فیزیک ی کلاس 30 نفره بود!!

من به شخصه پذیرفتم...
تمام بچه های تهرانی به امکاناتی که داشتن به این موفقیتا رسیدن!
الان که چی؟؟؟!!
شماها وا3 همین جا میزنین؟؟!!
چرا همون4 تا شهرستانی که با تلاش به ی جایی رسیدن یادشون رفت چجوری درس خوندن اومدن تهران حداقل نمی کنن به گوش مسئولین برسونن یا خودشون دست به کار شن؟؟؟!!!
من کاری به ایناش ندارم ولی اگر جای شماها بودم به تلاشم ادمه میدادم...
این خیلی حرف زشتیه که بگی داری مارو شیر می کنی که بخونیم بعدش...
آخه این ینی چی؟؟!!
فرض کنیم تمام حرفای شما درست می خواین همین جوری بمونین؟؟!!
ی نفر بعد این همه سال نکرده ی کاری کنه...
فقط مونده این درد و دلا و غرغراش!
من قبول کردم اما اینم بگم که نمیذارم تلاش این بچه هام نادیده گرفته شه!
من به چشمم تلاش اینارو دیدم!!
امکانات20 درصد همه ی این نتیجه هاس...
مطمئنن 10 درصدش قابل جبرانه...
10 درصدشم خدای عادلی هست که نذاره حق کسی که تلاش کرده ضایع شه!
اگر به خدا اعتقاد داری تلاشتو کن!
نتیجرو بسپار به اونی که خیلی بهتر از همه ی ماها قضاوت می کنه!
بازم دارم میگم من خیلی بی طرف این حرفارو زدم و نمی گم امکانات بی تاثیره اما یا باید ی کاریش کرد یا اگر تواناییش نیست ی جوری جبرانش کرد!!

موفق هستیم!

لایک ها
82

خواهشا منطقي باشيد
با عرض معذرت ولی حرفاتون خیلی مزحکه چون از حرفاتون برداشت میشه شهرستانی هایی که الان قبول نشدن اصلا زحمت نکشیدن 30 سال به نفع تهران بوده منطقی نیست که لا اقل دو سال به نفع شهرستان ها باشه حرفا میزنیدا

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

با عرض معذرت ولی حرفاتون خیلی مزحکه چون از حرفاتون برداشت میشه شهرستانی هایی که الان قبول نشدن اصلا زحمت نکشیدن 30 سال به نفع تهران بوده منطقی نیست که لا اقل دو سال به نفع شهرستان ها باشه حرفا میزنیدا
همچين منظوري ندارم و نخواهم داشت.بحث سهميه بود گفتم اگه سهميه بياد اينجور ميشه.وگرنه كه همه تلاش ميكنن.كيه كه نميكنه؟؟

بالا