sarah.BN

New Member
لایک ها
34
پاسخ : دلخوری های المپیادی های المپیاد ریاضی

در این که امکانات یه سری از مدارس تهران برای المپیاد از شهرهای دیگه بیشتره اصلا شکی نیست و این اختلاف هم کاملا معنادار هستش.
اما به هر حال تصمیم گیری با خودتونه. میتونید تلاش کنید و خودتون با مطالعه ی بیبشتر، استفاده از کتاب های مختلف، منابع اینترنتی و ... این اختلاف امکانات رو جبران کنید، یا این که خودتون رو کنار بکشید. ولی نظر شخصیم اینه که آدم های قوی کم تر گله می کنند و از شرایط موجود حداکثر استفاده رو می کنند.
به نظرم میرسه که هر چند تعداد قبول شده های شهرهای دیگه مثلا توی رشته ریاضی کمه، اما معمولا اون دانش آموزها کیفیت بالایی دارند. مثلا پیارسال از تیم 6 نفره ایران برای المپیاد جهانی، سه نفر غیر تهرانی بودند: محمد پدرام فر (از رشت)، مجتبی شکریان (از اصفهان) و عرفان توکلی (از آمل) که یکیشون طلا گرفت و دوتای دیگه نقره و این نتیجه تلاش زیادشون و باور به توانایی هاشونه. شکریان و پدرام فر از بچه های همین سایت بودند (و هستند) و من خاطرم نمیاد مثلا یه بار از این تاپیک ها درست کرده باشند و شروع به انتقاد از شرایط موجود کنند. به جای این کار المپیادشون رو با جدیت دنبال می کردند.
شما هم بهتره به جای بحث های دو نفره که احتمالا نتیجه ای نداره برید به درس و المپیادتون برسید و وقتتون رو تلف نکنید.
خوب اینکه تو بعضی از شهر ها امکانات کمه به کنار
به نظر من ارزش قبول شدن بچه های شهرستانی از مرحله اول (با اون امکانات و اون تصحیح ورقه ها)خیلی بیشتر از طلاست

ولی اعتراض من به اصلاح ورقه هاس

انگار نمره هارو شانسی دادن
تو تبریز امکانات کم نیس ولی ورقه هامون رو خیلی بد اصلاح کردن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

در ضمن شما که دلیلی ندارین اعتراض داشته باشین چون ورقه هاتون به بهترین شکل اصلاح شده منم اگه جای شما بودم اعتراض نمیکردم

zahra

New Member
لایک ها
609

حالا براچی حماقت؟
چون هیچ تضمینی برای قبولی وجود نداره حتی برای تهرانیا!
این حماقته که کنکورو بذاری کنار...عرصه ی اصلی رقابت تو کشور ما فعلا کنکوره!
المپو از دست بدی اتفاق خاصی نمیفته اما اگر کنکور از دست بره...

mathsmart

New Member
لایک ها
130

اگه اون پنج نفر غیر تهرانی قبول شدن پس حتما هر کس میتونه قبول بشه فقط تلاش...

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

ببخشید ری و کرج هم تهرانه که
می مونه مشهدو شیراز و اصفهان

لایک ها
2,054

سلام خدمت همه ی دوستان...لطفا بحث دو نفره نکنید و بحث های پراکنده وتوهین هم نکنید...درغیر این صورت تاپیک بسته خواهد شد...

لایک ها
206

دقیقاً حق با آقای شریفی هست! @M_Sharifi
و ما هم مطمئناً تلاشمون متوقف نمیشه!
و صد البته حق با zahra.a هست!@zahra.a
و ما ادامه میدیم که خودمون هم پیشقدم باشیم!!
ولی اون جمله رو به این خاطر نوشتم که کار من یک نفر به تنهایی نتیجه نخواهد داد!
این رو حتما شنیدین که «دست به دست هم دهیم میهن خویش کنیم آباد» خب یعنی کار دسته جمعی باید باشه! تلاش با هم دیگه!
مثل معلمان عزیزی مثل آقای خلینا و آقای خالقی که میان شهرستانها و به ما کمک می کنند!
و البته فرق مدارس تهران رو انکار نمی کنیم!! و حتی تلاش کسانی که در مدارس بسیار خوب هم هستند رو انکار نمی کنیم!

سختی اصلی نبود کتابه!! وقتی چیزی نباشه که از روش مطالعه کنیم، چه جوری پیشرفت کنیم؟ ان شاءالله ایم مطلب هم درست میشه!
امیدوارم این وسط کسی ناراحت نشده باشه! یا حرف من رو به منظور بد نگرفته باشه!! خوشبین باشید عزیزان!
و این حرف هم درسته که نباید کنکور رو رها کنیم! موافقم!:)
خب دیگه چه دلخوری هایی برای ریاضی وجود داره؟:4:

Ali.N

New Member
لایک ها
51

چون هیچ تضمینی برای قبولی وجود نداره حتی برای تهرانیا!
این حماقته که کنکورو بذاری کنار...عرصه ی اصلی رقابت تو کشور ما فعلا کنکوره!
المپو از دست بدی اتفاق خاصی نمیفته اما اگر کنکور از دست بره...
خب من که نگفتم نمیخونم.گفتم تو تابستون که وقت زیادی دارم دوتا رو باهم میخونم.خود جنابعالی مگه نگفتی سریعتر برین بخونین بجای این صحبتا؟

zahra

New Member
لایک ها
609

خب من که نگفتم نمیخونم.گفتم تو تابستون که وقت زیادی دارم دوتا رو باهم میخونم.خود جنابعالی مگه نگفتی سریعتر برین بخونین بجای این صحبتا؟
من هم مخاطبم شخص شما نبود!
تمام کسایی بود که ابراز ناامیدی می کردن...
هنوزم میگم این بحثا بی فایدس منم با اجازه از طرف تمام تهرانیا حفاتونو قبول کردم گفتمم هر کس همت داره به ی جا رسید بیاد ی کاری کنه اماالان فقط دارین وقت و انرژی هدر میدیم!

sarah.BN

New Member
لایک ها
34

به امید روزی که عدالت بین همه ی المپیادیا به طور یکسان برقرار شه

و هر کی واقعا شایستگیش رو داره قبول شه

sepehr43

New Member
لایک ها
59

درود.اون اولا یکی نوشته بود سی و هشت نفر از تهران و یکی از کرج و ...... قبول شدن.
یعنی فقط یکنفر از کرج بوده که نمرش به کف یا بالا تر از اون رسیده؟

mathsmart

New Member
لایک ها
130

درود.اون اولا یکی نوشته بود سی و هشت نفر از تهران و یکی از کرج و ...... قبول شدن.
یعنی فقط یکنفر از کرج بوده که نمرش به کف یا بالا تر از اون رسیده؟
درسته ولی برای اونایی که تو کرج هستن مشکلی خاص پیش نمیاد چون که کرج هر سال حداقل یه نفر مرحله دو قبولی می ده(تجربه نشان داده) و چون تعداد کسایی که تو کرج مرحله یک قبول میشن و برای مرحله دو امده میشن 50 نفر بیشتر نیست در نتیجه کرجی ها می تونن فکر کنن دارن برای مرحله دو فقط با 50 نفر رقابت میکنند(چون هر کی از بین این پنجاه نفر اول بشه حتما قبوله)البته میدونم این 50 نفر خفن هستند ولی با تلاش زیاد میشه بین پنجاه نفر اول شد.تازه تعدادی از این 50 نفر امیدی به قبولی در مرحله دو ندارند و این سبب میشه خیلی نخونند.
من از این ترفند برای روحیه دادن به خودم استفاده می کنم.(چون ساکن کرج هستم)کسانی هم که در استان هایی مانند اصفهان و شیراز هستند می توانند از این ترفند استفاده کنند(چون هر کدام از این دو استان حداقل یک نقر قبولی میده)

sepehr43

New Member
لایک ها
59

]درسته ولی برای اونایی که تو کرج هستن مشکلی خاص پیش نمیاد چون که کرج هر سال حداقل یه نفر مرحله دو قبولی می ده(تجربه نشان داده) و چون تعداد کسایی که تو کرج مرحله یک قبول میشن و برای مرحله دو امده میشن 50 نفر بیشتر نیست در نتیجه کرجی ها می تونن فکر کنن دارن برای مرحله دو فقط با 50 نفر رقابت میکنند(چون هر کی از بین این پنجاه نفر اول بشه حتما قبوله)البته میدونم این 50 نفر خفن هستند ولی با تلاش زیاد میشه بین پنجاه نفر اول شد.تازه تعدادی از این 50 نفر امیدی به قبولی در مرحله دو ندارند و این سبب میشه خیلی نخونند.
من از این ترفند برای روحیه دادن به خودم استفاده می کنم.(چون ساکن کرج هستم)کسانی هم که در استان هایی مانند اصفهان و شیراز هستند می توانند از این ترفند استفاده کنند(چون هر کدام از این دو استان حداقل یک نقر قبولی میده)[/quote]
درود.
مرسی از پاسختون.توی متن گفتین که کرج هر سال  بیشتر از 50 نفر تو مرحله اول قبولی نمیده.یعنی تو کل این افراد فقط حدودا این 50 نفر به کف رسیدن؟و باز هم گفتین که کرج هر سال حداقل یه نفر قبولی میده.یعنی حداقل یه نفر بین این افراد به کف رسیده؟
با حرف های بالا کم کم به این نتیجه میرسم(مثل گفته های بعضی از دوستان) که انگار استانها سهمیه بندی اند!اخه نمی فهمم  که چرا از بین این 50 نفر فقط یکی دو نفر؟در ضمن باز هم گفتین که هر کی از بین اونها اول بشه,حتماقبوله.این حرفتون  یه جورایی دو پهلو ئه.

یه سوال!
مگه هر کی نمرش به کف برسه یا از اون بالا تر باشه,قبول نمیشه؟حالا از هرکجای ایران که میخواد باشه.
اگه پاسخ بله هستش پس بدون هیچ نگرانی ای به تلاشتون ادامه بدین و مطمئن باشین که اگه خوب تلاش کنین حتما موفقد.(البته قبول دارم حرفم کلیشه ایه و بچه های مناطق دور تر از تهران از دبیرای خوب و معروف که به نظر من شانس بالایی رو برای قبولی رقم میزنن ,محرومن ولی باز هم همه چیز تو تلاش خلاصه میشه.نمونش هم  عزیزانی اند که از استان های مختلف موفق شدند و تو پست های بالاتر  نامشون اورده شده.) 
اما اگه پاسخ در گروی سهمیه و پارتی بازیو این حرفاست (که فکر نمیکنم باشه) باید بگم اگه خیلی خر شانسید ادامه بدید ,چون شاید برای اون جاهای خالی باقیمانده ,شمارو انتخاب کردن.(این طرز فکر واقعا مزخرفه)
 ا
گه یکی پیدا شد لطف کنه بگه که باشکاه چجوری دانش پژوهان مرحله دو رو قبول میکنه؟یعنی در کل این همه دانش پژوه از سراسر کشور فقط دور و بر 40 - 50 نفر به نمره کف رسیدن؟

mahallehm

New Member
لایک ها
487

نمره کف چیزی نیست که قبل از آزمون مشخص میشه...تو هر رشته حدود 40 نفر انتخاب میکنن و بین آخرین قبول شده و اولین قبول نشده یه فاصله یا گپ نسبتا زیادی باید باشه...نمره آخرین قبول شده کف محسوب میشود....

sepehr43

New Member
لایک ها
59

سلام.یعنی 40 نفر برتر بر اساس نمره؟

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

درسته ولی برای اونایی که تو کرج هستن مشکلی خاص پیش نمیاد چون که کرج هر سال حداقل یه نفر مرحله دو قبولی می ده(تجربه نشان داده) و چون تعداد کسایی که تو کرج مرحله یک قبول میشن و برای مرحله دو امده میشن 50 نفر بیشتر نیست در نتیجه کرجی ها می تونن فکر کنن دارن برای مرحله دو فقط با 50 نفر رقابت میکنند(چون هر کی از بین این پنجاه نفر اول بشه حتما قبوله)البته میدونم این 50 نفر خفن هستند ولی با تلاش زیاد میشه بین پنجاه نفر اول شد.تازه تعدادی از این 50 نفر امیدی به قبولی در مرحله دو ندارند و این سبب میشه خیلی نخونند.
من از این ترفند برای روحیه دادن به خودم استفاده می کنم.(چون ساکن کرج هستم)کسانی هم که در استان هایی مانند اصفهان و شیراز هستند می توانند از این ترفند استفاده کنند(چون هر کدام از این دو استان حداقل یک نقر قبولی میده)
مشهدو نگفتین ... مشهد یعنی کمتر از شیراز و کرج و اصفهانه !!!!!!

sima98

New Member
لایک ها
39

اون فاصله ای که میگید زیاده
مثلا چنده؟؟
فکر نکنم بیشتر از نیم نمره یا 0.25باشه!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

اون فاصله ای که میگید زیاده
مثلا چنده؟؟
فکر نکنم بیشتر از نیم نمره یا 0.25باشه!
حداقل از فاصله چند قبول شده آخر به قدری بیشتره که منطقی جلوه کنه...

بالا