حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
با سلام خدمت دانش پژوهان کشور با توجه به سایت المپیاد هندسه ایران یعنیhttp://www.igo-official.ir/
و گفته انها از 20 تیر پیش ثبت نام برای شرکت در المپیاد هندسه شروع خواهد شد
و بقیه توضیحات در سایت مربوطه .
من یک سوال دارم که برای اینکه من حال در سطح پیشرفته هستم ینی سطح پیشرفته را مجاز به امتحان دادن هستم ایا فقط خوندن و مسایل اخر کتاب اقای احمد پور کافیه یا نه؟
فقط خوب فک کنم 300 تا مسئله بدون حل هست انجا که من فک کنم فقط 100 130 تا شو بتونم حل کنم چون روزی یک یا دو تا میشه دیگه خوبه ؟؟
و تا سال بعد نیز میتونم روی همشون فکر کنم ینی برای مرحله ی دو ی سال بعد.
پیشاپیش ممنون از پاسختون.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
پاسخ : ==>دومین المپیاد هندسه ایران<==

با سلامی دوباره خدمت شما عزیزان.
خیلی متشکرم که این حضور با شکوه رو در این تاپیک داشتین!!:4:
چند نکته از المپیادی های دوره اولی که شرکت کردند میشه سطح سوالات یه نظری بدن و کف گرفتن برنزو بگن و از این حرفای خوب و حاشیه ای ؟؟!!!
و از این که کمیته هندسه نرسیده داره بد قولی میکنه ممنونم چون قراربود از امروز ثبت نام شروع بشه که هنوز نشده.!!!؟
اون کسایی رو که شاید پارسال شرکت کرده بودند رو تگ کنین یا یاد کنین من که این کارو میکنم .
aras2213
Dadgarnia
sepidfekr
AHZolfaghari [MENTION=19852]m-saghaei[/MENTION]

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

بله منم در موردش شنیدم شما چه کتابایی رو براش خوندید تا حالا ؟ از نظر مکان برگزاریش شما اطلاعی ندارید یعنی فقط توی تهران و اصفهان برگزار میشه یا نه ؟ البته من هم اطلاع زیادی در موردش ندارم . ولی آقایی که بهم معرفی کردند گفتند که برای سطح مقدماتیش تنها خوندن هندسه ی مسطحه کافیه و اینو که من تقریبا تمومش کردم حالا نمی دونم شما همینطوری فقط برای تقویت سطح المپیاد ریاضی و برای بیشتر آشنا شدن با سوالات اون میخواید شرکت کنید یا نه من که قصدم فعلا اینه ...

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

بله منم در موردش شنیدم شما چه کتابایی رو براش خوندید تا حالا ؟ از نظر مکان برگزاریش شما اطلاعی ندارید یعنی فقط توی تهران و اصفهان برگزار میشه یا نه ؟ البته من هم اطلاع زیادی در موردش ندارم . ولی آقایی که بهم معرفی کردند گفتند که برای سطح مقدماتیش تنها خوندن هندسه ی مسطحه کافیه و اینو که من تقریبا تمومش کردم حالا نمی دونم شما همینطوری فقط برای تقویت سطح المپیاد ریاضی و برای بیشتر آشنا شدن با سوالات اون میخواید شرکت کنید یا نه من که قصدم فعلا اینه ...
یا ابوالفضل کدوم هندسه مسطحه رو تقریبا تموم کردید؟ :|

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

با سلامی دوباره خدمت شما عزیزان.
خیلی متشکرم که این حضور با شکوه رو در این تاپیک داشتین!!:4:
چند نکته از المپیادی های دوره اولی که شرکت کردند میشه سطح سوالات یه نظری بدن و کف گرفتن برنزو بگن و از این حرفای خوب و حاشیه ای ؟؟!!!
و از این که کمیته هندسه نرسیده داره بد قولی میکنه ممنونم چون قراربود از امروز ثبت نام شروع بشه که هنوز نشده.!!!؟
اون کسایی رو که شاید پارسال شرکت کرده بودند رو تگ کنین یا یاد کنین من که این کارو میکنم .
سلام !
اینایی که تگ کردید بجز آقا ارس شیرانی هیچ کدوم شرکت نکرده بودند اما آزمون المپیاد هندسه یکی از آزمون های دوره بود . بخاطر همین هم اکثر جوایز و مدال و ... رو بچه های دوره بردن از جمله خود آقا ارس @aras.2213
آزمونش تو 2 سطح بود . هر سطح 5 سوال . هر سوال 8 نمره . مجموعا 40 نمره . حالا از تاثیرش تو نمرات بچه های دوره خبر ندارم .
سطحشم همین سطح هندسه ای بود که تو المپیاد میخونیم . شاید یه خرده ایده تری بود . سوالاش هم هست میتونید ببینید .
حالا بقیه بهتر شاید بتونن اظهار نظرکنند.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

سلام !
اینایی که تگ کردید بجز آقا ارس شیرانی هیچ کدوم شرکت نکرده بودند اما آزمون المپیاد هندسه یکی از آزمون های دوره بود . بخاطر همین هم اکثر جوایز و مدال و ... رو بچه های دوره بردن از جمله خود آقا ارس @aras.2213
آزمونش تو 2 سطح بود . هر سطح 5 سوال . هر سوال 8 نمره . مجموعا 40 نمره . حالا از تاثیرش تو نمرات بچه های دوره خبر ندارم .
سطحشم همین سطح هندسه ای بود که تو المپیاد میخونیم . شاید یه خرده ایده تری بود . سوالاش هم هست میتونید ببینید .
حالا بقیه بهتر شاید بتونن اظهار نظرکنند.
ممنون از جوابتون
امسال شرکت میکنین؟:4:

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

ممنون از جوابتون
امسال شرکت میکنین؟:4:
گفتم چون یکی از امتحانات دوره هستش ، اگه ایشالله قسمت باشه مرحله دو به امیدخدا قبول شم خب قطعاً باید شرکت کنم اما اگه نشد قبول شم مرحله دو رو بعداً تصمیم می گیرم ...

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

گفتم چون یکی از امتحانات دوره هستش ، اگه ایشالله قسمت باشه مرحله دو به امیدخدا قبول شم خب قطعاً باید شرکت کنم اما اگه نشد قبول شم مرحله دو رو بعداً تصمیم می گیرم ...
اولا که شما قبول نشین کی بشه؟:4:ما رو شما رو طلا حساب کردیم مرحله دو ه هیچی نیست.
پس میتونم شما را با بچه های خوب دوره ای ببینم من که امیدی به قبولی ندارم:4:!!!چون کف خیلی بالاست.
فقط شما منو نمیشناسین اما من شما رو میشناسم اگه کسی دیدین اونجا بهتون گیر میده بدونین منم:4:البته که سقایی اینا که میان اونا منو میشناسن.!

Tmifn

New Member
لایک ها
22

فقط خواندن کتاب آقای احمد پور کافی است؟یا باید کتاب های دیگری نیز بخوانیم؟

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654
پاسخ : ==&gt;دومین المپیاد هندسه ایران&lt;==

اولا که شما قبول نشین کی بشه؟:4:ما رو شما رو طلا حساب کردیم مرحله دو ه هیچی نیست.پس میتونم شما را با بچه های خوب دوره ای ببینم من که امیدی به قبولی ندارم:4:!!!چون کف خیلی بالاست.فقط شما منو نمیشناسین اما من شما رو میشناسم اگه کسی دیدین اونجا بهتون گیر میده بدونین منم:4:البته که سقایی اینا که میان اونا منو میشناسن.!
خیلی ممنون لطف داری شما !فقط اینو داشته باش که بچه های دوره تو اصفهان المپیاد هندسه میدن نه تهران !!!الا ای حال ان شاءالله موفق باشیدبرای شرکت تو المپیاد هندسه هم باید به اندازه کافی روی حل سوال تسلط پیدا کنید .....

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اولا که شما قبول نشین کی بشه؟:4:ما رو شما رو طلا حساب کردیم مرحله دو ه هیچی نیست.پس میتونم شما را با بچه های خوب دوره ای ببینم من که امیدی به قبولی ندارم:4:!!!چون کف خیلی بالاست.فقط شما منو نمیشناسین اما من شما رو میشناسم اگه کسی دیدین اونجا بهتون گیر میده بدونین منم:4:البته که سقایی اینا که میان اونا منو میشناسن.!
خیلی ممنون لطف داری شما !فقط اینو داشته باش که بچه های دوره تو اصفهان المپیاد هندسه میدن نه تهران !!!الا ای حال ان شاءالله موفق باشیدبرای شرکت تو المپیاد هندسه هم باید به اندازه کافی روی حل سوال تسلط پیدا کنید .....

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

کتاب هندسه ی مسطحه ی ناتان آلتشیلرکورت رو تقریبا تموم کردم البته یه 20 صفحه ای ازش مونده.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127
پاسخ : ==&amp;gt;دومین المپیاد هندسه ایران&amp;lt;==

فكر كنم امسال فقط تو تهران باشه چون توي پوستر پارسال همون اول زده بودن اصفهان و تهران ولي توي پوستر امسال فقط تهران رو زده بودن.

کتاب هندسه ی مسطحه ی ناتان آلتشیلرکورت رو تقریبا تموم کردم البته یه 20 صفحه ای ازش مونده.
كتاب داستان نيست كه همينجوري برداشتين از روش خوندين. توي المپياد رياضي هنر حل مساله مهمه و فرقش هم با رياضي دبيرستاني همينه نه تعداد كتاب هاي خونده شده و ...

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

مطمئنید؟ احیانا همه سوالاشم خودتون حل کردید؟

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

مگه میشه ؟؟!!مگه داریم؟!!!
شما وقتتونو رو اون تلف کردین اصلا به درد المپیاد نمیخوره همون احمدپورو ولیدشتی خوبه!!!
شما وقتتونو تلف کردین امسالو بیخیال شین جای جالب توجه حضور خانم هاست در سطح مقدماتی که خیلی خوب حضور داشتند!!!
خب تقریبا اگه تمومی میشه مبحث سنگین میانه متقارن را توضیح بدهید؟ چون من نمیفهمم تازه مگه داستانه یا زیسته که میخونین؟!(اشاره خاصی ندارم!)
اینو بدونین اگه کسی فقط سوال حل کرده باشه بهتر از اینه که فقط کتابو از روش بخونه!:4:
با احترام!
موفق باشیند!

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

مگه میشه ؟؟!!مگه داریم؟!!!
شما وقتتونو رو اون تلف کردین اصلا به درد المپیاد نمیخوره همون احمدپورو ولیدشتی خوبه!!!
شما وقتتونو تلف کردین امسالو بیخیال شین جای جالب توجه حضور خانم هاست در سطح مقدماتی که خیلی خوب حضور داشتند!!!
خب تقریبا اگه تمومی میشه مبحث سنگین میانه متقارن را توضیح بدهید؟ چون من نمیفهمم تازه مگه داستانه یا زیسته که میخونین؟!(اشاره خاصی ندارم!)
اینو بدونین اگه کسی فقط سوال حل کرده باشه بهتر از اینه که فقط کتابو از روش بخونه!:4:
با احترام!
موفق باشیند!
عده کثیری از المپیادی ها که هردو رو خوندن اعتقاد دارن که کورت المپیادی تره
احمدپور بیشتر مثل کتب کنکوریه
ولی نثر احمدپور بسیار بهتر از کورته

ببین کسی که کورت رو خوندی (اسم نمیدونم :دی )
شما اگه واقعا قشنگ خوندی و سوالاشم کامل خودت حل کرده باشی یه نخبه ای تو هندسه با این سن #جدی

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

اولا که آقای حمید آنالیز و ( dadgarnia ) بنده نگفتم مثل رمان و داستان از روش خوندم ( خیلی توهین کردید ) منظورم از خوندن اینی که شما میگید نبود.
فعلا از 20 روز گذشته شروعش کردم و میخوام اول کلا یک بار کتابو کامل بخونم بعدش برم برای دور دوم یک نگاهی به مطالب بندازم و شروع کنم به حل کردن مسائلش روزی یک صفحه و همین الانم که میخونم وقتی همینجوری یکی از سوالا رو برای حل کردن انتخاب میکنم به راحتی میتونم حلش کنم
فقط میخوام روی تمامی مطالب کتاب مسلط باشم واین از این مورد
در مورد اینم که گفتید هر کی بهتون معرفی کرده کسی که بهم معرفی کرده هر کی نیست!! ایشون خودشون یک زمانی استاد المپیاد بوده و از اینکه شما میگید که این کتاب اصلا مربوط به المپیاد ریاضی نیست هم به نظرم دارید اشتباه می کنید توی همه ی سایتا هم این کتابو به عنوان منبع برای مرحله ی دوم معرفی شده! و حالا اگه هم من اشتباه کرده باشم و این کتاب اصلا بد نبود خیلی هم مطالب بجایی توش داشت و حالا اگر هم که ما احتمال بدیم نباشه چرا انصراف بدم اونم میخونم مگه چقدر وقت می بره ؟؟ همینطور که اینو توی 20 روز خوندم فوقش اونو توی یک ماه و .. همراه با تمارینش می خونم .
و اما آقای moshk خیلی ممنون ولی من اونقدرا که شما میگید سنم کم نیست الان می رم کلاس نهم !!! یعنی همون اول دبیرستان قذیم .

آخرین ویرایش توسط مدیر

TheOverlord

New Member
لایک ها
282

كتاب كورت، كتاب المپيادي نيست، از بعضي لحاظ شبيه نظريه اعداد ميرزاخانيه، مطالب ثقيل و غير المپيادي - دقيقتر بگم غير مرحله دويي - زياد داره و تمارين كمي داره. من نميدونم كي به شما گفته هندسه احمد پور كنكوريه (!!!!) ولي اصلا اينطور نيست.
اصولا كسي كه كورت رو ميخونه نميتونه به صورت غير داستاني بخونه چون تمرينايي كه داره اصلا المپيادي نيست. ميرزاخاني اين كمبود رو با تمرينات دوره اي جبران كرده كه تو كورت نيست. تمريناي انتهاي فصل كورت خيلي سرراسته و اصلا فكر نميخواد. اما احمدپور تعداد زيادي مساله با حل داره، كه غير از دو تا فصل - فصل آخرش كه بعضي جاها كپي پيست كورته و دواير متعامد - تمريناش در حد مناسبيه.

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

اولا که آقای حمید آنالیز و ( dadgarnia ) بنده نگفتم مثل رمان و داستان از روش خوندم ( خیلی توهین کردید ) منظورم از خوندن اینی که شما میگید نبود.
فعلا از 20 روز گذشته شروعش کردم و میخوام اول کلا یک بار کتابو کامل بخونم بعدش برم برای دور دوم یک نگاهی به مطالب بندازم و شروع کنم به حل کردن مسائلش روزی یک صفحه و همین الانم که میخونم وقتی همینجوری یکی از سوالا رو برای حل کردن انتخاب میکنم به راحتی میتونم حلش کنم
فقط میخوام روی تمامی مطالب کتاب مسلط باشم واین از این مورد
در مورد اینم که گفتید هر کی بهتون معرفی کرده کسی که بهم معرفی کرده هر کی نیست!! ایشون خودشون یک زمانی استاد المپیاد بوده و از اینکه شما میگید که این کتاب اصلا مربوط به المپیاد ریاضی نیست هم به نظرم دارید اشتباه می کنید توی همه ی سایتا هم این کتابو به عنوان منبع برای مرحله ی دوم معرفی شده! و حالا اگه هم من اشتباه کرده باشم و این کتاب اصلا بد نبود خیلی هم مطالب بجایی توش داشت و حالا اگر هم که ما احتمال بدیم نباشه چرا انصراف بدم اونم میخونم مگه چقدر وقت می بره ؟؟ همینطور که اینو توی 20 روز خوندم فوقش اونو توی یک ماه و .. همراه با تمارینش می خونم .
و اما آقای moshk خیلی ممنون ولی من اونقدرا که شما میگید سنم کم نیست الان می رم کلاس نهم !!! یعنی همون اول دبیرستان قذیم .
اين چيزيه كه شما نوشتين:
من براي تموم كردن معني ديگه اي به جز خوندن كل كتاب و حل كردن تمام مسئله هاش (اين كتاب حدود دو هزار تا سوال بدون حل داره) به ذهنم نرسيد حالا شما اگه معني ديگه اي هم براش دارين بگيد من هم بدونم در ضمن شما خودتون نوشتين كه يه دور همينجوري از روي كتاب خوندين من چيزي غير از اين گفتم؟ اگه هم فكر مي كنيد من به شما توهين كردم مي تونيد پست منو گزارش بدين. يه چيز ديگه هم اين كه تمرين ها رو نبايد همون اول جوابشو بخونيد يكم خودتون براي حلش سعي كنيد و اگه حل نشد يه قسمتي از جوابو بخونيد و خودتون دوباره سعي كنيد سوالو حل كنيد.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

كتاب كورت، كتاب المپيادي نيست، از بعضي لحاظ شبيه نظريه اعداد ميرزاخانيه، مطالب ثقيل و غير المپيادي - دقيقتر بگم غير مرحله دويي - زياد داره و تمارين كمي داره. من نميدونم كي به شما گفته هندسه احمد پور كنكوريه (!!!!) ولي اصلا اينطور نيست.
اصولا كسي كه كورت رو ميخونه نميتونه به صورت غير داستاني بخونه چون تمرينايي كه داره اصلا المپيادي نيست. ميرزاخاني اين كمبود رو با تمرينات دوره اي جبران كرده كه تو كورت نيست. تمريناي انتهاي فصل كورت خيلي سرراسته و اصلا فكر نميخواد. اما احمدپور تعداد زيادي مساله با حل داره، كه غير از دو تا فصل - فصل آخرش كه بعضي جاها كپي پيست كورته و دواير متعامد - تمريناش در حد مناسبيه.
آقای پویا پارسال میشه یه توضیحی در مورد کف گرفتن برنزش (خط کش)بگین انگار آقای شیرانی اینا میگفتند که درست اصلاح نمیشه نه؟و نمره این چند درصد تو مدال دوره تاثیر داره کلا چطور ارزیابیش میکنین؟

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

بله ببخشید من عذر می خوام اگه این طوری که میگید بوده و در ضمن اصلا منظورم به شما نبود چون شما تنها انتقادتونو نوشتید ولی آقای حمید آنالیز علاوه بر این مثل اینکه با حرفاشون قصد تمسخر من رو هم داشتند و این ناراحتم کرد واقعا با لحن نامناسبی صحبت می کردند می خواستند بگن این کتابو اشتباه خوندم درست میگفتند چرا این جوری طوری حرف زدند که من فکر کردم ... درحالی که تنها یک کتابو اشتباهی خوندم که اونم ضرری نداره بلکه کمک هم میکنه . مجددا از شما عذر می خوام بله شما کاملا درست می گیدو من باید واضح تر میگفتم و برای این این طور گفتم که اصلا قصدم در مورد صحبت کردن در مورد شیوه ی خوندن این کتاب نبود بلکه می خواستم ببینم این کتاب خوبه یانه ؟ ولی یک نکته ی دیگه اینو که دیگه ننوشتم که سوالات خود متنم فقط از رو خوندم معمولا وقتی میگن یک کتابو خوندن و سوالاتشو برای بعد گذاشتن معنیش اینه که هم مطالب و هم سوااتو از رو خوندن؟؟:13: والا من که نمی دونم حالا بگذریم از این موضوع .
آقای TheOverlord واقعا شما مطمئنید که این کتاب برای المپیاد مناسب نیست و یا مطالب این کتاب واقعا خیلی با کتاب کورت تفاوت دارند یعنی اگه من الان بخوام کتاب احمدپورو شروع کنم به نظرشما وقتمو کم تر می بره یعنی سریع تر میتونم پیش برم به هر حال نباید مباحثشون اونقدر از هم دور باشن و از این نظر هم که گفتید کتاب مریم میرزاخوانی هم برای المپیاد مناسب نیست میشه بگید که چه کتابی برای نظریه ی اعداد مفیده ؟ تازه گی ها اونم شروع کرده بودم ولی خوب شد گفتید هنوز زیاد وقتمو نگرفته بود و زیاد ازش پیش نرفته بودم . به هر حال ممنون و متشکرم از راهنمایی ها ونظرات همه ...

بالا