حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
پاسخ : ==>دومین المپیاد هندسه ایران<==

من اگه لحنم خوب نبوده معذرت میخام اصلا قصد تمسخر نداشتم بر پایه حرف دوستان حرف زدم که اقای Theoverlordکه گفته بودند المپیادی نیست چون ایشون پارسال طلا شده بودند و از اقای اکباتانی پرسیده بودند گفته بود فقط احمد پور من اصلا قصد تمسخر نداشتم شاید میخواستم بترسونم و شوخی کنم چون همه بچه های اینجا میدونن که من شوخی زیاد میکنم!:4:
بازم معذرت اون اخرش گفتم با احترام واسه همین که بفهمین من قصد تمسخر نداشتم و اینو بدونین خوندن یه کتاب اشتباه ممکنه خیلی تاثیر بدی داشته باشه شاید یه سری ایده به شما بده که در مسئله با اونا سرو کار بزنین و به جواب نرسید و اینکه اون میانه متقارنو واقعا چند وقت بود نمیدونستم و میخاستم از کسی بپرسم که میخام از بپرسم بازم معذرت!

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

خواهش میکنم اینم الان ترسوندن بود یا شوخی بود یا جدی که گفتید تاثیر بدی داره به نظر من که اینطور نیست به هر حال هر چی منابع بیشتر ی بخونیم آیا به نظر شما ضرر داره ؟؟؟ در مورد میانه ی متقارن درست نوشته نشده ضمیرتون می خواید از من بپرسید اگه اینطوره چشم با کمال میل تا جایی که بتونم توضیح می دم ؟؟:1:

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

خواهش میکنم اینم الان ترسوندن بود یا شوخی بود یا جدی که گفتید تاثیر بدی داره به نظر من که اینطور نیست به هر حال هر چی منابع بیشتر ی بخونیم آیا به نظر شما ضرر داره ؟؟؟ در مورد میانه ی متقارن درست نوشته نشده ضمیرتون می خواید از من بپرسید اگه اینطوره چشم با کمال میل تا جایی که بتونم توضیح می دم ؟؟:1:
اون میانه رو توضیح بدین لطفا!
خوب خیلی روش تمرکز نکنین که تاثیر بدی داره یا نه برید و احمدپورو شروع کنین!

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127
پاسخ : ==&gt;دومین المپیاد هندسه ایران&lt;==

بله ببخشید من عذر می خوام اگه این طوری که میگید بوده و در ضمن اصلا منظورم به شما نبود چون شما تنها انتقادتونو نوشتید ولی آقای حمید آنالیز علاوه بر این مثل اینکه با حرفاشون قصد تمسخر من رو هم داشتند و این ناراحتم کرد واقعا با لحن نامناسبی صحبت می کردند می خواستند بگن این کتابو اشتباه خوندم درست میگفتند چرا این جوری طوری حرف زدند که من فکر کردم ... درحالی که تنها یک کتابو اشتباهی خوندم که اونم ضرری نداره بلکه کمک هم میکنه . مجددا از شما عذر می خوام بله شما کاملا درست می گیدو من باید واضح تر میگفتم و برای این این طور گفتم که اصلا قصدم در مورد صحبت کردن در مورد شیوه ی خوندن این کتاب نبود بلکه می خواستم ببینم این کتاب خوبه یانه ؟ ولی یک نکته ی دیگه اینو که دیگه ننوشتم که سوالات خود متنم فقط از رو خوندم معمولا وقتی میگن یک کتابو خوندن و سوالاتشو برای بعد گذاشتن معنیش اینه که هم مطالب و هم سوااتو از رو خوندن؟؟:13: والا من که نمی دونم حالا بگذریم از این موضوع .
آقای TheOverlord واقعا شما مطمئنید که این کتاب برای المپیاد مناسب نیست و یا مطالب این کتاب واقعا خیلی با کتاب کورت تفاوت دارند یعنی اگه من الان بخوام کتاب احمدپورو شروع کنم به نظرشما وقتمو کم تر می بره یعنی سریع تر میتونم پیش برم به هر حال نباید مباحثشون اونقدر از هم دور باشن و از این نظر هم که گفتید کتاب مریم میرزاخوانی هم برای المپیاد مناسب نیست میشه بگید که چه کتابی برای نظریه ی اعداد مفیده ؟ تازه گی ها اونم شروع کرده بودم ولی خوب شد گفتید هنوز زیاد وقتمو نگرفته بود و زیاد ازش پیش نرفته بودم . به هر حال ممنون و متشکرم از راهنمایی ها ونظرات همه ...
براي نظريه اعداد اول كتاب خوشخوانو بخونيد بعدش بريد سراغ كتاب ميرزاخاني. من منظورم از خوندن اينه كه وقتي رفتيد سراغ كتاب ميرزاخاني ديگه سوالي توي كتاب خوشخوان نباشه كه نتونيد حل كنيد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اون میانه رو توضیح بدین لطفا!
خوب خیلی روش تمرکز نکنین که تاثیر بدی داره یا نه برید و احمدپورو شروع کنین!
اگه منظورتون از ميانه متقارن زير ميانه است وقتي ميانه نظير يه ضلعو نسبت به نيمساز نظير همون ضلع قرينه كنيم خطي كه به وجود مياد رو بهش ميگيم زير ميانه البته كاربرد زيادي نداره.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

براي نظريه اعداد اول كتاب خوشخوانو بخونيد بعدش بريد سراغ كتاب ميرزاخاني. من منظورم از خوندن اينه كه وقتي رفتيد سراغ كتاب ميرزاخاني ديگه سوالي توي كتاب خوشخوان نباشه كه نتونيد حل كنيد.

اگه منظورتون از ميانه متقارن زير ميانه است وقتي ميانه نظير يه ضلعو نسبت به نيمساز نظير همون ضلع قرينه كنيم خطي كه به وجود مياد رو بهش ميگيم زير ميانه البته كاربرد زيادي نداره.
پس چرا اون سوالی که شما گزاشتین فقط حلش میانه متقارن بود که تو اون تاپیک من حل کرده بودند؟!

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

پس چرا اون سوالی که شما گزاشتین فقط حلش میانه متقارن بود که تو اون تاپیک من حل کرده بودند؟!
كي گفته تنها راه حل اون سوال ميانه متقارنه؟ بعدشم اينو بدونيد كه ميانه متقارن فقط يه تعريفه.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

كي گفته تنها راه حل اون سوال ميانه متقارنه؟ بعدشم اينو بدونيد كه ميانه متقارن فقط يه تعريفه.
نه فکر کنم منظورم این بود که حالت سوال که ایا این تنها راه حله؟!یه علامت سوال نذاشتم!ممنون

TheOverlord

New Member
لایک ها
282

سلام
من نگفتم كتاب ميرزاخاني مناسب نيست، گفتم كه كورت و ميرزاخاني يه سري نقاط مشترك دارن كه اين نقاط مشترك المپيادي نيستن.
ضمنا به زودي يه كتاب نظريه اعداد از انتشارات خوشخوان منتظر ميشه كه از ميرزاخاني و صفا بهتره.
خود كميته پارسال گفت كه تاثير المپياد هندسه حداكثر ١٠ درصد بوده. يه سري منابع ميگن حدود دو درصد بوده، كه البته زيادي كمه.
از نظر مطالب كتاب احمدپور زيرمجموعه كورته، يعني مباحثش رو بلديد، ولي اينكه آيا فرصت ميكنين سوالاش رو حل كنيد بايد ببينيد چي پيش مياد.
بعد اينكه المپياد هندسه واقعا تيم تصحيحش حجت وى بر ما تمام كرده بودن. سه چهار نفر از سر جلسه اومدن بيرون گفتن فول كرديم اصلا مدال نگرفتن. بعدا كاشف به عمل اومد تيم تصحيح حال نداشته سوال سه يه سري رو تصحيح كنه. وقتي دوباره تصحيحش كردن تا براي مدالهاي دوره تابستون درست باشه نتايج، خيلي نمره ها عوض شد.

math

New Member
لایک ها
1,096

سلام
من نگفتم كتاب ميرزاخاني مناسب نيست، گفتم كه كورت و ميرزاخاني يه سري نقاط مشترك دارن كه اين نقاط مشترك المپيادي نيستن.
ضمنا به زودي يه كتاب نظريه اعداد از انتشارات خوشخوان منتظر ميشه كه از ميرزاخاني و صفا بهتره.
خود كميته پارسال گفت كه تاثير المپياد هندسه حداكثر ١٠ درصد بوده. يه سري منابع ميگن حدود دو درصد بوده، كه البته زيادي كمه.
از نظر مطالب كتاب احمدپور زيرمجموعه كورته، يعني مباحثش رو بلديد، ولي اينكه آيا فرصت ميكنين سوالاش رو حل كنيد بايد ببينيد چي پيش مياد.
بعد اينكه المپياد هندسه واقعا تيم تصحيحش حجت وى بر ما تمام كرده بودن. سه چهار نفر از سر جلسه اومدن بيرون گفتن فول كرديم اصلا مدال نگرفتن. بعدا كاشف به عمل اومد تيم تصحيح حال نداشته سوال سه يه سري رو تصحيح كنه. وقتي دوباره تصحيحش كردن تا براي مدالهاي دوره تابستون درست باشه نتايج، خيلي نمره ها عوض شد.
سلام

خیلی وقت بود این جا پست نداده بودم .:35:

فقط من یه پرانتز باز کنم وسط حرفت که یه سری از دوستانی که گفته بودن فول کردن هم نمره شون عوض نشد :85:

کلا یه نکته خیلی مهم رو باید دوستانی که مرحله دو قبول میشن حواسشون باشه اینه که نمره هایی که بچه ها میگن ممکنه جوب بخوره راه حلشون و نمرشون پایین تر از اونی بشه که فکر میکنن . :3:

silent hell

New Member
لایک ها
41

چه قدر مسخره المپیاد ریاضی رو با هندسه تفکیک کردن راستی دوست عزیز شما هندسه رو حفظ میکنید؟ ؟؟؟ گفتید خوندید کتابو!!!!،

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

خیر اگه منظور شما به منه خیلی هم در موردش به دوستان دیگه توضیح دادم این طور نیست !! راستی یک موضوع دیگه هم بگم در مورد کتاب کورت می دونم میدونم موضوعو تموم کردم ولی اگه به این سایت مراجعه کنید می بینید برای برخی از مباحث کتاب کورت معرفی شده و برای برخی دیگه کتاب احمد پور یعنی این دو مکمل هم هستند
المپیاد ریاضی - بچه های 26 - هندسه

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

ببخشید آقای حمید آنالیز این دو روز مشغول خوندن کتابای جبر بودم مثل polynomials , calculus راستی شما اینارو برای جبر خوندید ؟
درمورد میانه ی متقارن همانطور که آقای گفتن زیاد مهم نیست و تنها چند تا اصطلاح و تعریف داره که البته همچین بیکاربرد هم نیست .اول تعریفشو میگم بعد چند تا از اصطلاحاتشو مختصر میگم :
تعریف : به متقارن هر میانه ی یک مثلث نسبت به نیمساز داخلی رسم شده از همان راس میانه ی متقارن میگوییم که همانطور که معلوم است هر مثلث دارای 3تا میانه ی متقارن است که محل برخورد این میانه ها ی متقارن که همرس هستند را نقطه ی لوموان یا به اختصار k میگوییم و همچنین در هر مثلث خطی نیز به عنوان محور لوموان نیز وجود دارد که مکان هندسی آن این طور است : هر خط مماس بر دایره ی محیطی در یک راس مثلث ضلع روبروی آن راس را در نقطه ای قطع میکند و سه نقطه ای که به این ترتیب به وجود می آیند محور لوموان مثلث هستند . و قطر بروکار : قطری است که مربوط به دایره ی محیطی هر مثلث می شود طوری این قطر را انتخاب میکنند که از نقطه ی لوموان بگذرد و یک تعریف دیگه که برای مکان هندسی میانه های متقارن کاربرد داره اینه که میانه ی متقارن برای هر ضلع مثلث مکان هندسی نقاطی است که میتوان از آنها پادهای موازی با طول های مساوی برای دو ضلع دیگر مثلث رسم کرد و فکر میکنم دیگه تعریفای مربوط به میانه ی متقارن و اصطلاحاتش همینا باشن اما قضایای دیگه ای هم وجود دارن که مربوط به فواصل نقطه ی لوموان تا اضلاع مثلث مورد نظر و نقاط همساز و مزدوجی که از برخورد این خطها و اضلاع مثلث به دست می
آیند که اگه نیازی به اوناهم هست در خدمتم اینا فقط تعریفات سادش بود که با استفاده از اونا نمونه قضایا و اثبات هایی رو انجام میدیم البته در کل مطلب سختی توش وجود نداره . امید وارم تونسته باشم خوب توضیح داده باشم فقط ببخشید که توضیحات اینا باید همراه شکل باشه ولی کشیدنش سخته .

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
پاسخ : ==&amp;gt;دومین المپیاد هندسه ایران&amp;lt;==

ببخشید آقای حمید آنالیز این دو روز مشغول خوندن کتابای جبر بودم مثل polynomials , calculus راستی شما اینارو برای جبر خوندید ؟
درمورد میانه ی متقارن همانطور که آقای گفتن زیاد مهم نیست و تنها چند تا اصطلاح و تعریف داره که البته همچین بیکاربرد هم نیست .اول تعریفشو میگم بعد چند تا از اصطلاحاتشو مختصر میگم :
تعریف : به متقارن هر میانه ی یک مثلث نسبت به نیمساز داخلی رسم شده از همان راس میانه ی متقارن میگوییم که همانطور که معلوم است هر مثلث دارای 3تا میانه ی متقارن است که محل برخورد این میانه ها ی متقارن که همرس هستند را نقطه ی لوموان یا به اختصار k میگوییم و همچنین در هر مثلث خطی نیز به عنوان محور لوموان نیز وجود دارد که مکان هندسی آن این طور است : هر خط مماس بر دایره ی محیطی در یک راس مثلث ضلع روبروی آن راس را در نقطه ای قطع میکند و سه نقطه ای که به این ترتیب به وجود می آیند محور لوموان مثلث هستند . و قطر بروکار : قطری است که مربوط به دایره ی محیطی هر مثلث می شود طوری این قطر را انتخاب میکنند که از نقطه ی لوموان بگذرد و یک تعریف دیگه که برای مکان هندسی میانه های متقارن کاربرد داره اینه که میانه ی متقارن برای هر ضلع مثلث مکان هندسی نقاطی است که میتوان از آنها پادهای موازی با طول های مساوی برای دو ضلع دیگر مثلث رسم کرد و فکر میکنم دیگه تعریفای مربوط به میانه ی متقارن و اصطلاحاتش همینا باشن اما قضایای دیگه ای هم وجود دارن که مربوط به فواصل نقطه ی لوموان تا اضلاع مثلث مورد نظر و نقاط همساز و مزدوجی که از برخورد این خطها و اضلاع مثلث به دست می
آیند که اگه نیازی به اوناهم هست در خدمتم اینا فقط تعریفات سادش بود که با استفاده از اونا نمونه قضایا و اثبات هایی رو انجام میدیم البته در کل مطلب سختی توش وجود نداره . امید وارم تونسته باشم خوب توضیح داده باشم فقط ببخشید که توضیحات اینا باید همراه شکل باشه ولی کشیدنش سخته .
من فقط و فقط یه سری جزوه محدود خوندم حدود ۱۰ تا میشدن ولی کتاب algebra in olympiadفک کنم اسمش این بود ولی شک دارم اینو میخونم خیلی کتاب خوبیه سوالاتش تماما از المپیادای تمام جهان جمع اوری شده و خیلی خوب توضیح داده ولی همین کتاب صفارو ترجیح میدم حداقل کتاب صفا به من میخوره و راحت باهاش سوال حل میکنم وبرای سطح بالای نامساوی میتونین از نامساوی های خوشخوان استفاده کنین خیلی خوبه!و تابعی هم اون جزوه معروف صد مسیله کافیه!

سلام
خیلی ممنون از جواباتون فک کنم با این وضع امسال بچه های دوره رو ببرن الم\ هندسه و یه چیز دیگه این کتابی که گفتین کی چا\ میشه؟به سن المپیاد ما میخوره؟:4:
و این که بچه ها اعزام شدند تایلند؟

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

اون قسمت هايي از كورت كه آقاي پويا گفتن المپيادي نيست فكر كنم منظورشون همين چيزا بود :|
براي جبر اين تاپيكو ببينيد كه چيزاي خوبي داره: http://www.irysc.com/forum/t17250/ توي ماراتن هاي جبر هم مي تونيد سوالاي نسبتا خوبي پيدا كنيد.

nsg2000gh

New Member
لایک ها
23

خیلی ممنون از نظراتتون ببینید در مورد منابع جبر خودم خیلی دنبالش بودم واز اول خودم قرار بود که کتاب آقای صفا رو بخونم ولی کتابای زبان فارسی اغلب کامل نیستند و اینا کتابایی که خود آقای mmahdit هم قبلا معرفی کردند بودند که هر کدومشون در مورد یه بخش از جبر عالین و الان که من فعلا یک کتابشو وساطاشم ولی از اینکه این ها منابع بهتری نسبت به کتاب آقای صفا هستند تقریبا مطمئنم چون از افراد زیادی پرسیدم .

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

چه قدر مسخره المپیاد ریاضی رو با هندسه تفکیک کردن راستی دوست عزیز شما هندسه رو حفظ میکنید؟ ؟؟؟ گفتید خوندید کتابو!!!!،
کی تفکیک کرده؟

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

بشتابید
پیش ثبت نام شروع شد

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

بشتابید
پیش ثبت نام شروع شد
شتفاتیم!ینی شتافتیم کار من یکی که خیلی سخته با برو بچ دانشجو ودوره!
یکی بگه کف مدالا چند سوال؟من حالا میتونم فقط 3 سوال حل کنم ایشالا بیشترش میکنم.
کار شما هم زیاد سخت نیس چون فقط یه پایه این و خیلی آدم نمیاد بجز بچه های شاخ مثل اقا علیرضا و برو بچ انرژی و رده ب!
خدا بهمون رحم کنه بالاخره من که با این بچه های گل دوره و دانشجو ها کیف خواهم کرد امیدوارم به شما هم خوش گزشته باشد.

البته خوش بگزرد!(ادبیاتم از اول ضعیف بود!)

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

شتفاتیم!ینی شتافتیم کار من یکی که خیلی سخته با برو بچ دانشجو ودوره!
یکی بگه کف مدالا چند سوال؟من حالا میتونم فقط 3 سوال حل کنم ایشالا بیشترش میکنم.
کار شما هم زیاد سخت نیس چون فقط یه پایه این و خیلی آدم نمیاد بجز بچه های شاخ مثل اقا علیرضا و برو بچ انرژی و رده ب!
خدا بهمون رحم کنه بالاخره من که با این بچه های گل دوره و دانشجو ها کیف خواهم کرد امیدوارم به شما هم خوش گزشته باشد.

البته خوش بگزرد!(ادبیاتم از اول ضعیف بود!)
شاخ؟؟؟؟؟ من كه هندسه ام خيلي ضعيفه و انرژي اي ها و حلي اي ها هم تا قبل از دوم كلاس ندارن و به همين دليل آدم قوي توشون كم پيدا ميشه.

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

کلا جدا از رقابت تو این امتحان فرصتیه برا پیدا کردن دوستان المپیادی :)
من شاید هدف اصلیم این باشه برم ببینمشون و باشون ارتباط برقرار کنم :)

بالا