SAJJADM

New Member
لایک ها
37
سلام . از دوستانی که در مرحله دوم شرکت کرده اند و اطلاع دقیق دارن خواهش می کنم که بفرمایند در مرحله دوم المپیاد شیمی برای حل مسایل استوکیومتری حتما باید از روش ضریب تبدیل (کتاب درسی ) استفاده کنیم ؟ برای نوشتن جواب سوالات باید از اعداد یا حروف فارسی استفاده کنیم یا اعدا د و حروف لاتین ؟ ممنون:89:

kouchak

New Member
لایک ها
364
پاسخ : راهنمایی در مورد مرحله ی دوم

سلام . از دوستانی که در مرحله دوم شرکت کرده اند و اطلاع دقیق دارن خواهش می کنم که بفرمایند در مرحله دوم المپیاد شیمی برای حل مسایل استوکیومتری حتما باید از روش ضریب تبدیل (کتاب درسی ) استفاده کنیم ؟ برای نوشتن جواب سوالات باید از اعداد یا حروف فارسی استفاده کنیم یا اعدا د و حروف لاتین ؟ ممنون:89:
سلام
اطلاعات دقیق دارم ولی مرحله 2 شرکت نکردم !!!

1- میدونم و یقین دارم که باید از روش کتاب درسی بریم.
2- به احتمال زیاد هر دو مدل نوشتن درسته، ولی اینو مطمئن نیستم.

hellium

New Member
لایک ها
76

1- حتما باید از روش کتاب درسی رفت و روش هایی که در کتاب های مختلف به عنوان راه سریع و خفن و... نام برده شده اگر در برگه ی تشریحی نوشته شه کسر نمره ی بالایی رو داره
2-از هر دو روش میشه استفاده کرد ولی نباید مخلوط بشه (یه رقم فارسی یه رقم انگلیسی) فک کنم اینم کسر نمره داشته باشه

S Aee

New Member
لایک ها
44

راه حل شما در مرحله دوم زیاد مهم نیست. یکی از طراحان مرحله دوم میگفت من اول جواب نهایی رو نگاه میکنم اگه درست بود بعد یه نگاهی هم به پاسخش میکنم.
مهم اینه که راه حل تون درست باشه. حالا ممکنه راه کتاب درسی نباشه.
در ضمن روی دفترچه سوالات تشریحی مرحله دوم تاکید کرده که حتما سوالات رو با اعداد فارسی جواب بدید.
Good luck:3:

FPasha

New Member
لایک ها
128

راه حل شما در مرحله دوم زیاد مهم نیست. یکی از طراحان مرحله دوم میگفت من اول جواب نهایی رو نگاه میکنم اگه درست بود بعد یه نگاهی هم به پاسخش میکنم.
در ضمن روی دفترچه سوالات تشریحی مرحله دوم تاکید کرده که حتما سوالات رو با اعداد فارسی جواب بدید.
بنده خيلي عذر مي خوام كه حرفتون رو نقد مي كنم ولي والا تا جايي كه ما شنيديم و مي دونيم توي استوكيومتري اگر از روشي غير از ضريب تبديل بريم (مثلا تناسب) مصحح با تشكر از اين كه كارشو راحت كرديم خيلي شيك(!) روي راه حل خط مي كشه و با يه صفر گنده پاداشمون رو ميده!
حالا اين چيزي كه شما فرموديد شايد براي چيزاي ديگه غير از استوكيومتري درست باشه اما استوك رو مطمئنم!
راجِ ب گفته ي دومتون هم ما هرچي پاسخنامه ديديم كه چه از طرف باشگاه و چه از طرف منابع غيررسمي ديگه ارائه شده همشون با اعداد لاتين جواب دادند و فك نمي كنم چندان مشكلي باشه،ديگِ نمي دونم!

kouchak

New Member
لایک ها
364

خدایی؟!!
باید فارسی بنویسیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
:179:
من 1 سال تمرین کردم لاتین بنویسم ، حالا میگن باید فارسی بنویسیم ...
بد بخ شدم !!!
یعنی اگه لاتین بنویسیم صفر میدن ؟!

S Aee

New Member
لایک ها
44

بنده خيلي عذر مي خوام كه حرفتون رو نقد مي كنم ولي والا تا جايي كه ما شنيديم و مي دونيم توي استوكيومتري اگر از روشي غير از ضريب تبديل بريم (مثلا تناسب) مصحح با تشكر از اين كه كارشو راحت كرديم خيلي شيك(!) روي راه حل خط مي كشه و با يه صفر گنده پاداشمون رو ميده!
حالا اين چيزي كه شما فرموديد شايد براي چيزاي ديگه غير از استوكيومتري درست باشه اما استوك رو مطمئنم!
راجِ ب گفته ي دومتون هم ما هرچي پاسخنامه ديديم كه چه از طرف باشگاه و چه از طرف منابع غيررسمي ديگه ارائه شده همشون با اعداد لاتين جواب دادند و فك نمي كنم چندان مشكلي باشه،ديگِ نمي دونم!
با سلام خدمت شما و دوستان.
قبل از حرف اصلیم اینو بگم که نقد کردن اصلا معذرت خواهی نمی خواد چون ممکنه حرف شما درست باشه.
در ضمن شما میگید که این که راه حل توی مرحله دوم مهمه رو شنیدید ولی من خودم تجربه کردم و اینو میدونم که اگه راه حل منطقی باشه قابل قبوله مگه اینکه یه چیز نامشخص و نامفهوم باشه.
در کل راه حل زیاد توی مرحله دوم نمره نداره. مثلا توی یه سوال 10 نمره ای 8 نمره مال جواب نهاییه و 2 نمره مال راه حل.

FPasha

New Member
لایک ها
128

با سلام خدمت شما و دوستان.
قبل از حرف اصلیم اینو بگم که نقد کردن اصلا معذرت خواهی نمی خواد چون ممکنه حرف شما درست باشه.
در ضمن شما میگید که این که راه حل توی مرحله دوم مهمه رو شنیدید ولی من خودم تجربه کردم و اینو میدونم که اگه راه حل منطقی باشه قابل قبوله مگه اینکه یه چیز نامشخص و نامفهوم باشه.
در کل راه حل زیاد توی مرحله دوم نمره نداره. مثلا توی یه سوال 10 نمره ای 8 نمره مال جواب نهاییه و 2 نمره مال راه حل.
با سلام، اون عذرخواهي رو براي اين گفتم چون بنده تجربه ي شما رو ندارم كه دراين باره نظر ميدم.
همونجوري كه گفتم اين چيزي كه فرموديد براي چيزاي ديگه ب غير از استوكيومتري صدق مي كنه، اما توي استوك من مطمئنم كه اگر به جاي ضريب تبديل از تناسب استفاده كنيم نمره اي از راه حل نمي گيريم.يعني بحثش فراتر از شنيدنه،يه چيز كاملا بديهيه ايني كه من ميگم، حالا اين ك تناسب منطقي هست يا نيست ديگِ با خودتون،ولي اينو مي دونم كه بهش نمره اي تعلق نمي گيره.
راجع ب اين كه راه حل نمره ي زيادي نداره بايد بگم ك حرفتون كاملا درسته،ولي با همين ٢ نمره اي كه فرموديد ممكنه آينده ي يه نفر تغيير كنه!
بازهم ميگم من نه مدال دارم،نه تجربه ي شما رو دارم،اينايي كه گفتم صرفن چيزايي بود كه راجع بشون تحقيق كرده بودم.

S Aee

New Member
لایک ها
44

با سلام، اون عذرخواهي رو براي اين گفتم چون بنده تجربه ي شما رو ندارم كه دراين باره نظر ميدم.
همونجوري كه گفتم اين چيزي كه فرموديد براي چيزاي ديگه ب غير از استوكيومتري صدق مي كنه، اما توي استوك من مطمئنم كه اگر به جاي ضريب تبديل از تناسب استفاده كنيم نمره اي از راه حل نمي گيريم.يعني بحثش فراتر از شنيدنه،يه چيز كاملا بديهيه ايني كه من ميگم، حالا اين ك تناسب منطقي هست يا نيست ديگِ با خودتون،ولي اينو مي دونم كه بهش نمره اي تعلق نمي گيره.
راجع ب اين كه راه حل نمره ي زيادي نداره بايد بگم ك حرفتون كاملا درسته،ولي با همين ٢ نمره اي كه فرموديد ممكنه آينده ي يه نفر تغيير كنه!
بازهم ميگم من نه مدال دارم،نه تجربه ي شما رو دارم،اينايي كه گفتم صرفن چيزايي بود كه راجع بشون تحقيق كرده بودم.
راستشو بخوای من این سوالی که ذهن شما رو درگیر کرده از دبیر شیمی فیزیک دوره( همون کسی که سوال ابر رسانای دوره بیست و چهارو طرح کرد) پرسیدم.
همون چیزایی رو که تو پست قبلی نوشتم رو بهم گفت.
در ضمن دوباره ممکنه شما درست بگید. شاید من اشتباه شنیدم یا ...

SAJJADM

New Member
لایک ها
37

یه سوال کوچولوی دیگه : ( چون مرحله دو شرکت نکردم :177:نمیدونم و می پرسم ) جواب سوالات تشریحی رو باید با خودکار نوشت یا مداد ؟

hellium

New Member
لایک ها
76

یه سوال کوچولوی دیگه : ( چون مرحله دو شرکت نکردم :177:نمیدونم و می پرسم ) جواب سوالات تشریحی رو باید با خودکار نوشت یا مداد ؟
با مداد بنویسید صفر میدن
خودکار

hellium

New Member
لایک ها
76

آخرش لاتین نمیشه نوشت ؟؟؟؟
مگه میشه لاتین نمره کم کنه؟؟؟؟
نوع نوشت افزار رو چون خود باشگاه مشخص کرده(خودکار) هیچ حرفی نمیزاره
ولی لاتین یا فارسی نوشتن هیچ مانعی نداره چون جایی نوشته نشده (مگر خودشون رو دفترچه بنویسن که فارسی باید بنویسید)

rahmati 76

New Member
لایک ها
25

سلام دوستان به عنوان کسی که م 2 قبول شدم (اینوگفتم تا شاید لحظه ای به حرفم فکر کنید) از این حواشی که چه طوری تشریحی بنویسم و با خودکار سبز پرنگ بویسم یا کم رنگ و دیگه.....با حروف لاتین بنویسم یا یونانی یا تناسب بنویسم یا ننویسم بیایید بیرون.شما تو تستی که نیازی نداری راه حل بگی. تو تشریحی هم که دیگه احتمالن استو کیومتری خالص نیست(همراه مباحث سال 4 میاد)اگه هم استوکیومتری خالص بیاد شما میتونی برا نمونه تشریحی دوره 23 روببینی که واقعن سوال زیباییه. شما اگه تو اون سوال جواب اخرت درست بود نمره رو(با احتمال99.99)میگرفتی.دوره 22هم همینطور.این چرت و پرت ها یی که شما نگرانش هستی یا ازش سوال داری برا دوره های قبل از 20 هس که کف 95درصد بود.پس برید از لحاظ علمی خودتون رو تقویت کنید 4تا کتاب درست حسابی بخونید یه امتحان با تمرکز بدید و قبول شید.کاری هم نداشته باشید کی چی کار میکنه به همین سادگی شاید فکر کنید اینا خیلی سادس ولی واقعن فقط 30 یا40 نفر انجامش میدن.راستی یادم رفت جدیدن هم که جواب اخر =نمره سوال .عزت زیاد

آخرین ویرایش توسط مدیر

SAJJADM

New Member
لایک ها
37

یک سوال دیگه : بچه ها کسی میدونی کف نمره قبولی مرحله دوم امسال (اردیبهشت 93 ) چطور بود ؟ تشریحی ها رو همه رو باید می نوشتیم؟

FPasha

New Member
لایک ها
128

یک سوال دیگه : بچه ها کسی میدونی کف نمره قبولی مرحله دوم امسال (اردیبهشت 93 ) چطور بود ؟ تشریحی ها رو همه رو باید می نوشتیم؟
منبع موثق دارم كه ميگه 78% ، يعني حدود 351 نمره از 450 !
انشاالله اين دوره از اين هم پايينتر بياد!
اين نمره هم برايند نمرات تستي و تشريحي هاست،يعني مجموعشون و مورد ديگه اينكه ارزش تستي ها دو برابر تشريحي هاست! تستي 300 تشريحي 150

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا