faezeh.day

New Member
لایک ها
27
[FONT=&quot]باتوجه به نتایج مرحله دو ،دوره هفده تنها 9نفر از 39 نفر پذیرفته شده دختر بودند لطفاً بدون تعصبات بی جا وتفکر عامی وجبهه گیری این مساله را ریشه یابی کنیم :
[/FONT]
[FONT=&quot]دقیقاً نمی دونم تعداد شرکت کنندگان پسر چند برابر دخترا بود اما دیگه فک نمی کنم چهاربرابر بوده باشه ،پس اینکه بگیم پسرا بیشتر بودن دخترا کمتر، دلیل قانع کننده ای نیست.به هوش وتلا ش کسی هم توهین نکنیم .
[/FONT]
[FONT=&quot]اگه علت رومی دونیم یا راه حل رو( که تاکیدم بیشتر رو راه حل هست)بگیم تا لااقل امسال این نسبت از 4به1 ،به3به1برسه.[/FONT]

[FONT=&quot]من که فک می کنم علتش روش مطالعه ما است اما اینکه روش مطالعه مون رو به چه صورتی تغییر بدیم تانتیجه بگیریم؛ نمی دونم[/FONT]!

Goodi

New Member
لایک ها
100
پاسخ : ریشه یابی

به نظر من دلیلای زیادی داره
که اصلی ترینشون (از نظر من البته!) اختلاف تعداد دبیرستان های خوب پسرونه و دخترونس
اگه اشتباه نکنم تو المپیادای دیگه هم همینجوریه
مثلا تو همین تهران تعداد مدارس پسرونه خوب خیلی بیشتر از تعداد مدارس دخترونه خوبه
(البته قبول دارم قبولی تو المپیاد به خود آدم برمیگرده ولی باید قبول کنیم نقشی که مدرسه تو قبولی و المپیادی شدن بچه ها داره زیاده)

Im Myself

New Member
لایک ها
22

از 8 طلا
7 پسر 1 دختر
نسبت 7 به 1 :4:

amirreza16

New Member
لایک ها
554

به نظر من دخترا خیلی ریسک پذیری نیستن و روی چیزی وقت میذارن که احتمال موفقیت خیلی زیاده،احتمال موفقیت تو کنکور خیلی خیلی بیشتر از المپیاد هست.
درسته تعداد شرکت کننده های پسر چهار برابر دختر نیست ولی آیا چند درصد شرکت کننده های دختر جدی واسه قبولی مرحله2. میخونن؟!!!حداقل تو فامیل ما دخترا خیلی خوب درس میخونن ولی المپیاد رو در حد قبولی مرحله1 میخونن و بیشتر وقتشون رو روی کنکور میذارن.
از نظر من تعداد قبولی یا تعداد طلا ی بیشتر پسرا نسبت به دخترا ربطی به باهوش بودن پسرا نداره.
ویک دلیلم که فکر میکنم باعث موفقیت بیشتر پسرا میشه اعتماد به نفس بالاشون هست.

S.E.J

New Member
لایک ها
175

اگه دقت کنین میبینین که اکثر مدارس خوب کشور مثل انرژی اتمی ، طباطبایی و... شعبه دخترانه نداره و حتی در همون سمپادم سطح حلی ها از فرزانگانا بالاتره و توی اکثر

مدارس دخترانه سطح شهر دبیر مرد ممنوعه! به جز یه سری مدارس خاص که اونم کلی دگ و فنگ داره ! و معمولا اکثر دبیرای خوبمونم آقایون هستن...

همچنین سه عامل استرس ، رقابت ، و مخصوصا حسادت که بیشتر در دخترا دیده میشه در پسرا خیلی کمه...!

کلا پسرا دو گروهن یه سری اصلا نمیخونن و یه سری هم که میخونن واقعا میخونن! پس بردشون بیشتره و رقابت کمتره!

یکی از بچه ها هم میگفت موفقیت سه عامله: هوش، استدلال، نظم

هوش که به طور متوسط بین همه تقسیم میشه و ربطی به دختر یا پسر بودن نداره..نظم در دخترا درصد بیشتر داری اما معمولا استدلال پسرا بهتره!

در کل همه ی ما میدونیم که اینا فرعیاتن و موفقیت ربطی به دختر یا پسر بودن نداره..مهم تلاش و انگیزه و هدف فرده..

soshiant

New Member
لایک ها
107

تو المپیاد های مختلف فرق میکنه. مثلا تو ادبی به نظرم حتی دختر ها بیش تر بودند.
به نظر من علاقه به پزشکی بین دخترا کم تر از پسرا هستش و اکثر کسایی که زیست میخونن میخوان برن تجربی. پس طبیعیه که پسرا بیش تر باشند.

Shinygirl

New Member
لایک ها
3

به قول يكي از مدال دارا دخترا خيلي بيشتر از پسرا استرسي هستن و همين همه چيو خراب مي كنه،

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

دوره 16 نسبت سه به یک بود!
دوره 17 چهار به یک
دوره 18 پنج به یک نشه صلوات بفرست :4:!
من نظر خودمو میگم ممکنه درست باشه نباشه!
تاحالا چندتا از والدین رو دیدین که عشق کنکور نباشن و هی با المپیادی شدن بچشون مخالفت نکنن؟!
تاحالا چند تا دبیر این چنینی دیدین؟!
حالا به نظرتون,درصد پسرایی که به حرف اطرافیانشون اهمیت میدن و سراغ حرفه یی المپ خوندن نمیرن بیشتره یا دخترا؟!!!
والا ما یه رفیقی داشتیم مدال داشت!دوره هجده قبول نشد عین خیالش نبود! ولی حالا یه دختر جای ایشون بود امروز صبح باید یه سر تو بهشت زهرا سر به ایشونم میزدم! :) ( استرس و تاثیر حرف فک و فامیل دشمن هر دانش پژوهیه!)

لایک ها
167

اگر در جمع پسر ها بوده باشید ٬ میفهمید که به حرف اینو اون زیاد نگاه نمیکنن و صرفا کاری که خودشون میخوان رو انجام میدن ٬ در حالی که دختر ها بیشتر به حرف اطرافیان گوش میدن.
و یه علت دیگه میتونه داشته باشه که از نظر من زیست شناسی مفهومی ترین درسه٬ اما معمولا دختر ها بیشتر حفظیاتشون قویه! نتایج قلم چی میگه ها!
اینم میتونه یک علت باشه.

Mehdi_ebay

New Member
لایک ها
2

والا خیلی بده :d
همه دخترا خرخونن
یا علی میگن همینطور میخونن میرن جلو چیزی هم نفهمن بازم میخونن
یک دختره بود تو شعبه یک باباش دو روز اینو ندیده بود یارو تو اتاقش خر میزده

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

واقعا توی زیست شناسی هم پسرا از دخترا بهترن؟
باز ریاضی این وضعیت رو داره قابل درک هست(دلیلش هم که واضحه...)
ولی فکر میکردم دخترا بیشتر از پسرا درس میخونن
نمیخونن؟
شیمی چطور؟تو اون هم پسرا بهترن؟

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

واقعا نمیخواستم در این تاپیک نظر بدم ولی بعضی ها ادمو مجبور میکنن.اولا که متاسفانه فقط زیست نیست که این شرایط رو داره و امسال تقریبا در تمام هفت رشته این اختلاف مشهود بود.ولی چون قبلنا زیستی ها اینجوری نبودن این سوال مطرح میشه.
دوما اینکه متاسفانه این اتفاق افتاده هیچ ربطی به درس خوندن،چه جوری درس خوندن، چرا درس خوندن،با چه هدفی درس خوندن و چه مقدار درس خوندن نداره.درسته من قبول دارم که روش درس خوندن اصلا جو درس خوندن دخترا با پسرا فرق داره مثلا تمرکز دختراشدیدا مستعد تخریب شدن هست ولی تعداد خیلی خیلی زیادی از دخترا با این شرایط درس خوندن و موفق هم شدن.چیزی که من خودم دیدم فقط و فقط اینه که پسرا راحت ترمیتونن بر استرسشون غلبه کنن همین به نظرم علت اصلی هست.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

والا خیلی بده :d
همه دخترا خرخونن
یا علی میگن همینطور میخونن میرن جلو چیزی هم نفهمن بازم میخونن
یک دختره بود تو شعبه یک باباش دو روز اینو ندیده بود یارو تو اتاقش خر میزده
به قول یکی از اعضا =====>امام صادق (ع) : چهار خصلت است که انسان بواسطه آنها آقایی پیدا میکند عفت ، ادب ، سخاوت و خرد

بالا