earth

New Member
لایک ها
31
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سلام دوباره.
راستش من مبتکران رو نخوندم و در طی سال خیلی سبز و جزوه معلم رو خوندم و تست های خیلی سبز رو زدم.میخواستم برای کار بیشتر کتاب بازرگانی رو بزنم.به نظر شماخوبه؟(آخه حجم کتابش خیلی زیاده. در ضمن کتاب من برای 3 سال قیل هستش.چاپ1390.)

لایک ها
2,386

سلام دوباره.
راستش من مبتکران رو نخوندم و در طی سال خیلی سبز و جزوه معلم رو خوندم و تست های خیلی سبز رو زدم.میخواستم برای کار بیشتر کتاب بازرگانی رو بزنم.به نظر شماخوبه؟(آخه حجم کتابش خیلی زیاده. در ضمن کتاب من برای 3 سال قیل هستش.چاپ1390.)

سلام مجدد.

ببینید اکثر کتاب های بازار سبک مشابه هم دارن به یه سری تفاوت های جزئی .

خیلی سبز هم کتاب خوبی هست .

با توجه به اینکه حجم مبتکران زیاده ، پیشنهادم بهتون اینه که اگه میخواین برای تمرین بیشتر ازش استفاه کنید در

درجه ی اول تست های vit رو بزنید ( این تست ها توی کتاب مبتکران مشخص شدن ) و اگه نکته ی خاصی داشت

مطالعه کنید و اگه بازم وقت اضافه آوردید ( که فکر نمیکنم چنین اتفاقی بیفته چون هم حجم سوالات کم نیست و هم

فرصت زیادی از دوران مرور و جمع بندی باقی نمونده ) می تونید برید سراغ بقیه ی تست ها .

ولی توصیه م بهتون اینه که قبل از رفتن سراغ مبتکران ، تست های کنکور چند سال اخیر ( از 87 به اینور ) شیمی مربوط

به همین فصولی که خوندید رو بررسی کنید تا ببینید سوالات چطور هستن و خودتون رو ارزیابی کنید و بعد برید سراغ

مبتکران .

و در مورد اینکه میگین مربوط به 3 سال پیشه ، فکر نمیکنم مشکل خاصی ایجاد بشه چون معمولا کتاب ها از یک سال

به سال بعد تغییر چندانی نمیکنن جز یه سری ویرایش های جزئی و اضافه کردن سوال های کنکور .

این نظر من بود .

اگه نیازی هست بیشتر باهم حرف بزنیم یا اگه امر دیگه ای هست من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

سلام,من یه سوال دیگه دارم{طبق معمول!!!!}اونم اینکه شما کتاب های مثل کمپل و سولومون{کتاب های از این دست!!!!}رو خوندید؟

لایک ها
2,386

سلام,من یه سوال دیگه دارم{طبق معمول!!!!}اونم اینکه شما کتاب های مثل کمپل و سولومون{کتاب های از این دست!!!!}رو خوندید؟
سلام.

هرچندتا سوال که دوست دارید می تونید بپرسید :)

توی دانشگاه منظورتونه یا تو دوران دبیرستان ؟

billgates

New Member
لایک ها
19

سلام
ممکنه لطفا نمره کل زیرگروه 1 تون رو بگید. برام مهمه برای مقایسه.
ممنون

لایک ها
2,386

سلام
ممکنه لطفا نمره کل زیرگروه 1 تون رو بگید. برام مهمه برای مقایسه.
ممنون

سلام.وقت بخیر.

والا یادم نیست چند شد ! شرمنده .

ان شاء الله موفق باشید.

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

سلام.

هرچندتا سوال که دوست دارید می تونید بپرسید :)

توی دانشگاه منظورتونه یا تو دوران دبیرستان ؟
دبیرستان!!!

لایک ها
2,386

سلام مجدد.

اگه منظورتون برای زیست دبیرستان و امتحانات و کنکوره که باید بگم من فقط

کتاب درسی زیست رو می خوندم.

اگه هم منظورتون واسه المپیاده که باید بگم من اصلا المپیاد زیستی نبودم.

اگه هم منظورتون چیز دیگه ای هست بفرمایید.

ان شاء الله موفق باشید.

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

سلام مجدد.

اگه منظورتون برای زیست دبیرستان و امتحانات و کنکوره که باید بگم من فقط

کتاب درسی زیست رو می خوندم.

اگه هم منظورتون واسه المپیاده که باید بگم من اصلا المپیاد زیستی نبودم.

اگه هم منظورتون چیز دیگه ای هست بفرمایید.

ان شاء الله موفق باشید.

گرفتم چی شد!!

1=1+1

New Member
لایک ها
13

سلام
لینک تاپیک شمارو یه دوستم بهم داد . به واسطه تاپیک شما و حرفاتون با اینجا اشنا شدم .همه حرفاتونم به عنوان مهمان خوندم و عالی بودن .ممنون واقعا .
یه سوال الن ذهنمو درگیر کرده
برا زبان .معلما اصرار دارن ریدینگ کتاب درسی چندین بار بخونیم و مسلط شیم
ولی یه سری میگن کتاب چرته . ریندینگ از رو کتابی مثل کتاب شبقره بخونیم ؟
نظر شما چیه ؟

لایک ها
2,386

سلام
لینک تاپیک شمارو یه دوستم بهم داد . به واسطه تاپیک شما و حرفاتون با اینجا اشنا شدم .همه حرفاتونم به عنوان مهمان خوندم و عالی بودن .ممنون واقعا .
یه سوال الن ذهنمو درگیر کرده
برا زبان .معلما اصرار دارن ریدینگ کتاب درسی چندین بار بخونیم و مسلط شیم
ولی یه سری میگن کتاب چرته . ریندینگ از رو کتابی مثل کتاب شبقره بخونیم ؟
نظر شما چیه ؟

سلام.

من بابت این تاخیر توی پاسخ دادن واقعا ازتون عذرمیخوام..

این روزها درسها و کلاسها فشرده شده و کمتر میام سایت ، شرمنده.

ببینید خوندن ریدینگ های کتاب درسی الزامی هست چون

هم با ساختاز جملات آشنامیشین ، هم لغات جدید رو یاد میگیرین

و هم با کاربردشون توی جمله آشنا میشین و این خودش میتونه

توی حل تست های لغت بهتون کمک کنه .

اما اینکه بخواین اون متن ها رو حفظ کنید کار درستی نیست.

ضمنا اگه میخواین توی تست های ریدینگ و کلوز مهارت پیدا کنید،

صرفا خوندن متن کتاب کافی نیست بلکه باید متن های

مختلف با لغات متفاوت و سوالات مربوط به اونا رو کارکنید.

من واسه ی ریدینگ و کلوز از کتاب " نترسیم از متن" دکتر

رضا کیاسالار استفاده میکردم و واقعا خوب بود .

به نظرم منظورتون از نشر شبقره همین کتاب باشه .

و واسه کسب مهارت باید تمرین مستمر داشته باشید و سعی

کنید روزی 2-3 تا متن زبان رو کار کنید ، وقت زیادی هم ارتون

نمیگیره .

اما برای عر درسی به هیچ وجه کتاب درسی رو کنار تذارید و حتما

بخونیدش .

در مورد نظرتون درمورد تاپیک هم من واقعا ازتون ممنونم ،

شما خیلی لطف دارید . این باعث افتخارمنه که بتونم به کسی

کمک کنم .

اگه نیازی به توضیح بیشتر هست بفرمایبد تا بیشتر باهم

صحبت کنیم .

اگه امر دیگه ای هم هست من درخدمتم.

ان شاء الله موفق باشید.

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

بازم سلام,خواستم در مورد کتاب زیست توصیه ای به دوستان بکنم!!!{خیلی کوچکتر از اونم که.....اما توصیه بشدت دوستانست!}امروز بیشتر ما بچه های تیزهوشانی توی کلاس بهترین معلم شهرمون بودیم و به نقد کتاب های تست پرداختیم!!!!من تا قبل از امروز فکر میکردم نشرالگو بهترین کتاب زیسته!!!!و خیلی از بچه ها تو همین سایت و سایت های دیگه از نشرالگو تعریف میکردن اما امروز فهمیدم نشر الگو یکی از بدترین کتاب های زیسته و غلط زیاد داره و اصلا مبنای خودش رو کتاب قرار نمیده!!!!و بالغ بر 60 درصد مطالبش اشتباهه مخصوصا سال سوم و پیش{مخصوصا پیش}و بهترین کتاب و کم غلط ترین کتاب جامع گاج!!{توی این تاپیک این رو نوشتم چون فکر میکردم به نفرات بیشتری میتونم کمک کنم!امیدوارم براتون مفید باشه!ببخشید طولانی شد}:162:

لایک ها
2,386

بازم سلام,خواستم در مورد کتاب زیست توصیه ای به دوستان بکنم!!!{خیلی کوچکتر از اونم که.....اما توصیه بشدت دوستانست!}امروز بیشتر ما بچه های تیزهوشانی توی کلاس بهترین معلم شهرمون بودیم و به نقد کتاب های تست پرداختیم!!!!من تا قبل از امروز فکر میکردم نشرالگو بهترین کتاب زیسته!!!!و خیلی از بچه ها تو همین سایت و سایت های دیگه از نشرالگو تعریف میکردن اما امروز فهمیدم نشر الگو یکی از بدترین کتاب های زیسته و غلط زیاد داره و اصلا مبنای خودش رو کتاب قرار نمیده!!!!و بالغ بر 60 درصد مطالبش اشتباهه مخصوصا سال سوم و پیش{مخصوصا پیش}و بهترین کتاب و کم غلط ترین کتاب جامع گاج!!{توی این تاپیک این رو نوشتم چون فکر میکردم به نفرات بیشتری میتونم کمک کنم!امیدوارم براتون مفید باشه!ببخشید طولانی شد}:162:

سلام.

واقعا ممنون بابت زحمتی که کشیدید تا این پست رو بذارید و اطلاعات تون رو در اختیار همه قرار بدید .

خب بدیهیه که هر کتاب و نویسنده و ناشر و ... غلط و اشتباه دارن .

خط قرآن نیست که اشتباه نداشته باشه !

خیلی سبز هم یه سری اشتباهات داره ، حتی آزمونهای کانون و ...

و اما در مورد نشر الگو ، به نظرم زمانی که کتابی به بازار میاد معمولا همه ی افراد میرن سمت اون کتاب ،

( خصوصا اگه مال یه انتشارات معروف باشه ) و به مرور که تب کتاب میخوابه تازه میرن سراغ

ایرادها و اشتباهاتش .

منم فقط یه چند وقت محدوده که دارم بازخورد دانش آموزام ( به عبارتی دوستام :) ) رو از ایرادهای

نشرالگو می بینم .

ولی ان شاء الله که اشتباهات گاج یا سایر کتابهایی که میان توی بازار کمتر باشه .

بازم خیلی ممنون از لطف تون .

ان شاء الله موفق باشید.

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

سلام.من هر کار میکنم نمیتونم ساعت مطلعمو بیشتر از 5 کنم.صبحا که میرم کتابخونه خیلی خوب میخونم ولی دیگه از کتابخونه که میام تا شب اصلا حوصله نگاه کردن به کتابو ندارم.تازه دیشب فهمیدم با رتبه امسالم مهندسی شیمی دزفول روزانه قبول میشدم.خیلی روحیم خراب شد.اگر درست انتخاب رشته کرده بودم الآن منم دانشگاه بودم و رشته مورد علاقمو میخوندم
یه مشکل دیگم اینه که من نمیتونم تست ریاضی بزنم.خیلی توی ریاضی ضعیفم.دیروز فهمیدم حتی از پس تستای لگاریتمم برنمیام.ولی توی مدرسه ریاضیم خیلی خوب بود ولی تستاشو خیلی مشکل دارم.نمیدونم چیکار کنم.میشه کمکم کنی؟؟
ممنون :)

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام.من هر کار میکنم نمیتونم ساعت مطلعمو بیشتر از 5 کنم.صبحا که میرم کتابخونه خیلی خوب میخونم ولی دیگه از کتابخونه که میام تا شب اصلا حوصله نگاه کردن به کتابو ندارم.تازه دیشب فهمیدم با رتبه امسالم مهندسی شیمی دزفول روزانه قبول میشدم.خیلی روحیم خراب شد.اگر درست انتخاب رشته کرده بودم الآن منم دانشگاه بودم و رشته مورد علاقمو میخوندم
یه مشکل دیگم اینه که من نمیتونم تست ریاضی بزنم.خیلی توی ریاضی ضعیفم.دیروز فهمیدم حتی از پس تستای لگاریتمم برنمیام.ولی توی مدرسه ریاضیم خیلی خوب بود ولی تستاشو خیلی مشکل دارم.نمیدونم چیکار کنم.میشه کمکم کنی؟؟
ممنون :)

سلام .

ببینید هرکس وقتی یه جا درس میخونه بعد از یه مدت به همون فضا عادت میکنه . واسه همینه که میگن بهتره فقط

یه جای ثابت واسه مطالعه داشته باشید که به محض وارد شدن به اون فضا حس مطالعه بهتون دست بده و حداکثر

تمرکز و کارایی رو اونجا داشته باشید .

حالا واسه رفع مشکل شما ، اول اینکه این تلقین رو از خودتون دور کنید . اینکه میگین به محض اومدن به خونه کسل میشین

و نمیتونید کتاب بگیرید دست تون یه بخشش تلقینه و این تلقین براتون تبدیل به یه عادت شده.

پس دیگه به این فکر نکنید .

این از نظر روانشناسیش و حالا از نظر فیزیکیش ، سعی کنید ساعات موندن تون توی کتابخونه رو بیشتر کنید .

مثلااگه می دونید بازده تون توی کتابخونه زیاده و 100 درصد هست سعی کنید روزی 7-8 ساعت تو کتابخونه بمونید .

یا اینکه سعی کنید خودتون رو هم به محیط خونه و هم کتابخونه عادت بدید ( البته این یه خرده سخته ولی ممکنه ) .

و در مورد شیمی دزفول و روحیه و ... !

خودتون هم دارید میگین با وضعیت " الان " ، اما این وضعیت میتونه ثابت نمونه و بهتر بشه با تلاش بیشتر ،

مطالعه ی بهتر ، برنامه ریزی درست و ...

اما همون طور که میتونه بهتر بشه ، میتونه بدتر هم بشه . خوب و بد شدنش به دست خودتونه .

اینکه سر این قضیه روحیه تون رو باختید چیزی رو درست نمیکنه بلکه اوضاع رو به سمت بدتر شدن می بره .

یکی از عوامل مهم توی سال کنکور حفظ روحیه ست پس سعی کنید هیچوقت ناامیدی به دلتون راه ندید و

زود تسلیم نشید .

و در مورد ریاضی ، ممنون میشم اگه کامل بفرمایید نحوه ی مطالعه تون واسه ریاضی چطوره تا بتونم ان شاء الله

یه راهنمایی خوب بکنم .

ان شاء الله موفق باشید.

konkurii

New Member
لایک ها
1

سلام خانم تاج آبادی
خسته نباشید:25:
یه سوال ازتون داشتم ممنون میشم جواب بدید
من چهارم تجربی هسم ..الان تو این برهه زمانی خیلی اعصابم بهم ریخته و احساس میکنم هنوز در اصل هیچی نخوندم..من تو کانون شرکت میکنم و تابستون تراز بالای 7000 بودم ولی از مهر تا الان از 6400 تا 6700 بودم:46: 2تا آزمون جمع بندی رو 6700 شدم ..ساعت مطالعه ام خیلی کمه .روزای مدرسه خیلی بخونم 6 ساعته و روزای تعطیل عالی ترینش 9-10 ساعت بوده ..این ساعت مطالعه برای من که سرعت خوندنم نسبتا پایینه تو بعضی درسا ( فقط شیمی و فیزیکو تند میخونم و کیفیت داره) خیلی کمه و احساس میکنم به هیچی نمیرسم! :179:از طرفی هدفم تهرانه و نمیخوام بیارمش پایین :46:
هر کاری که تو این 3 ماهه باقی مونده بگید انجام میدم فقط یه کمکی بهم بکنید لطفا. چه پیشنهادی برای من دارید ؟ :63:

لایک ها
2,386

سلام خانم تاج آبادی
خسته نباشید:25:
یه سوال ازتون داشتم ممنون میشم جواب بدید
من چهارم تجربی هسم ..الان تو این برهه زمانی خیلی اعصابم بهم ریخته و احساس میکنم هنوز در اصل هیچی نخوندم..من تو کانون شرکت میکنم و تابستون تراز بالای 7000 بودم ولی از مهر تا الان از 6400 تا 6700 بودم:46: 2تا آزمون جمع بندی رو 6700 شدم ..ساعت مطالعه ام خیلی کمه .روزای مدرسه خیلی بخونم 6 ساعته و روزای تعطیل عالی ترینش 9-10 ساعت بوده ..این ساعت مطالعه برای من که سرعت خوندنم نسبتا پایینه تو بعضی درسا ( فقط شیمی و فیزیکو تند میخونم و کیفیت داره) خیلی کمه و احساس میکنم به هیچی نمیرسم! :179:از طرفی هدفم تهرانه و نمیخوام بیارمش پایین :46:
هر کاری که تو این 3 ماهه باقی مونده بگید انجام میدم فقط یه کمکی بهم بکنید لطفا. چه پیشنهادی برای من دارید ؟ :63:

سلام.

خب یکی یکی حرفاتون رو باهم میریم جلو .

اول اینکه اینو بدونید با اعصاب خردی و به هم ریخته بودن و استرس داشتن چیزی که درست نمیشه هیچ ،

همون چیزهایی هم که تا الان بدست آوردید خراب میشه .

پس در درجه ی اول باید این جور چیزها رو بریزید دور و بدونید هیچوقت واسه شروع کردن یا بهتر کردن

اوضاع دیر نیست . ما داشتیم تو شهرمون ، کسی که از زمستون پیش دانشگاهی شروع کرد و شد رتبه ی

800 منطقه 2 و خدا رو شکر دندانپزشکی بابل قبول شدن ( که یکی از بهترین دندانپزشکی های کشور محسوب

میشه ) .

اما باید بدونید که با استرس داشتن ، کاری پیش نمیره .

این که از این مورد !

و اما در مورد تراز ، ببینید خیلی ها هستن که توی تابستون تراز بالای 7000 دارن اما به تدریج با شروع مهر

ترازشون افت میکنه ، به چند دلیل :

1- سطح دشواری سوالات افزایش پیدا میکنه ، آزمونهای تابستون کانون معمولا سطح شون ساده ست.

2- تعداد افراد شرکت کننده بیشتر میشه و قاعدتا میزان رقابت هم میره بالا .

3- میزان ساعاتی که فرد برای مطالعه در اختیار داره کمتر میشه بخاطر رفتن به مدرسه ، از طرفی خود درسهای

مدرسه هم هستن !

4- کانون معمولا توی تابستون عمومی هاش رو از زرد عمومی میده . واسه همین همه میرن زرد عمومی رو میخونن و

میرن سرجلسه عمومی ها رو 100 درصد میزنن و تراز کاذب میگیرن . ( اگه پست های اول من رو خونده باشید ،

می بینید که به خیلی ها توصیه کردم این کار رو نکنن )

و ...

پس بدونید تراز یک فرد به خیلی عوامل بستگی داره .

از طرفی یه سری عوامل دیگه هم هستن که موثرن .

یکیش همین ساعت مطالعه ، بازده مطالعه ، سرعت خوندن ، کنترل آزمون ، فن تست زنی و ...

پس فقط به صرف ساعت مطالعه نمیشه گفت که فرد قراره چه نتیجه ای بگیره .

و اما راهکار ...

ممنون میشم اگه یه خرده بیشتر در مورد خودتون توضیح بدید تا بتونم دقیق تر و جزئی تر راهنمایی تون کنم.

از جمله اینکه بگید ، از ساعت چند تا چند مدرسه هستید و چه ساعاتی درس میخونید؟

به خواب ظهر عادت دارید یا نه؟

شب ها ساعت چند میخوابین ؟

میزان بی دقتی تون توی آزمون ها بیشتره یا تست هایی که سفید میذارین ؟

و ... هرچیزی که میدونید میتونه به من کمک کنه رو بگید تا باز ان شاء الله بیشتر باهم بحث کنیم و

به نتیجه ی خوبی برسیم .

ان شاء الله موفق باشید.

konkurii

New Member
لایک ها
1

[FONT=&quot]بله من پستاتون رو خونده بودم تو تابستون زرد رو کار نکردم کلا
من روز درمیون تا 2 مدرسه هستم و روزهایی که تا 12 باشم 3 شروع میکنم تا 12 و روزایی که تا 2 باشم 4 شروع میکنم تا 12 ..صبحم 6 بیدار میشم یا لغات ادبیات میخونم یه نیم ساعت یا تست عمومی میزنم .بازه های خوندنم هم دقیق نیس که بگم 1 ساعت میخونم 10 دقیقه استراحت..تا زقتی خسته شم میشینم :179: ظهرم که اگه خیلی خسته باشم حداکثر 1 ساعت میخوابم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]تو آزمونا تعداد غلطام زیاده . بی دقتی دارم ولی سرعتم هم بالا نسی اونقدر که بگم از اونه ...من واقعا توانم در حد این 6 نیس میتونم خیلی بیشتر بخونم ولی بعضا به خاطر همین فکرایی که تو ذهنمه و ناامیدم میکنه بیشتر از 12 نمیتونم بیدار بمونم و حتی به زور میخوابم !! ولی میتونم عوض بشم ..:63:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]یه چیز دیگه هم هست من تو ریاضی چند برنامه ای شدم و به هیچکدومشم اونجور که میخوام نمیرسم...آزمون مثلا مشتق بود این دفعه . ولی کلاس بیرونم آخرای اسفند میرسه و دبیرمون هم چون وقتش کمه میگه نکته تستی نمیتونم بگم دیگه ! تا الان اوضاع شیمی و عربی و زبانم خیلی خوب بوده(همیشه آبی) و زیستم خوب(سبز) بوده .برای فیزیک هم مشکل ندارم غالبا.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]ممنونم از پاسخت[/FONT] :1:

SimFCB

New Member
لایک ها
16

سلام دوباره خانم تاج آبادی
خانم تاج آبادی قبلا که گفته بودم بند دو سه سال دیگه می خوام کنکور بدم(با توجه به شرایطم) معدل کتبیم 15 هست و سال 88 دیپلم گرفتم نمی دونم میشه ترمیم معدل کرد یا نه چون من دیپلم رو قبلا اعلام تاثیر مستقیم 25 درصد گرفتم(اگه می دونید شما بگید) حال در هر صورت به نظر شما من با این معدل که حداقل حدود 10 درصد ازاون نصیبم میشه و اگه میانیگن درصد هام مثلا 80 باشه حداقل حداقلش نمی تونم رتبه سه رقمی بگیرم؟؟؟؟ دوست من میگه بهترین رتبه ایی که با این معدل و درصدای 80 می گیری 2000 هست!!! حالا شما که تو جو بودی از دوستانتون کسی رو می شناسید که با معدل نه چندان خوب و درصد های خوب رتبه خوب گرفته باشن؟به نظر شما اگه کنکور 93 داده بودم و همه درسام 85 درصد می زدم و معدلم هم 15.10 رتبم چند می شد؟

لایک ها
2,386

[FONT=&amp]بله من پستاتون رو خونده بودم تو تابستون زرد رو کار نکردم کلا
من روز درمیون تا 2 مدرسه هستم و روزهایی که تا 12 باشم 3 شروع میکنم تا 12 و روزایی که تا 2 باشم 4 شروع میکنم تا 12 ..صبحم 6 بیدار میشم یا لغات ادبیات میخونم یه نیم ساعت یا تست عمومی میزنم .بازه های خوندنم هم دقیق نیس که بگم 1 ساعت میخونم 10 دقیقه استراحت..تا زقتی خسته شم میشینم :179: ظهرم که اگه خیلی خسته باشم حداکثر 1 ساعت میخوابم.[/FONT]

[FONT=&amp]تو آزمونا تعداد غلطام زیاده . بی دقتی دارم ولی سرعتم هم بالا نسی اونقدر که بگم از اونه ...من واقعا توانم در حد این 6 نیس میتونم خیلی بیشتر بخونم ولی بعضا به خاطر همین فکرایی که تو ذهنمه و ناامیدم میکنه بیشتر از 12 نمیتونم بیدار بمونم و حتی به زور میخوابم !! ولی میتونم عوض بشم ..:63:[/FONT]

[FONT=&amp]یه چیز دیگه هم هست من تو ریاضی چند برنامه ای شدم و به هیچکدومشم اونجور که میخوام نمیرسم...آزمون مثلا مشتق بود این دفعه . ولی کلاس بیرونم آخرای اسفند میرسه و دبیرمون هم چون وقتش کمه میگه نکته تستی نمیتونم بگم دیگه ! تا الان اوضاع شیمی و عربی و زبانم خیلی خوب بوده(همیشه آبی) و زیستم خوب(سبز) بوده .برای فیزیک هم مشکل ندارم غالبا.[/FONT]
[FONT=&amp]ممنونم از پاسخت[/FONT] :1:

سلام.

من واقعا شرمندم که توی جواب دادن به پیام تون انقدر تاخیر پیش اومد ، حقیقت فصل امتحاناست و

این امتحانات واسه آدم وقت سر خاروندن نمیذارن ! مشاوره و جواب دادن به پست های کاربرها که دیگه جای

خود دارد ! من واقعا شرمنده تونم .

و اما در مورد این پست تون ...

خدا رو شکر ساعت شروع و تموم کردن مطالعه تون خیلی خوبه . مثلا من خودم به خواب ظهر عادت

داشتم ( البته عادت بدی نیست :) ) و مطالعه م رو از ساعت حدود 5-6 شروع می کردم و مجبور بودم تا

ساعت 2 بیدار بمونم تا بتونم 7 ساعت درس بخونم .

پس ساعت مطالعه تون خوبه ، به شرط اینکه اولا کمترین اتلاف وقت رو داشته باشید و

دوما حداکثر بازده رو داشته باشید.

پس بدونید وقت های اتلافی تون نسبتا زیاد هست که از این بازه ی 9 ساعته فقط 6 ساعتش مربوط به

مطالعه تون میشه . پس سعی کنید کارهای جانبی و بعضا کوچیک رو سریع تر انجام بدید و خیلی روشون

وقت نذارید .

مورد بعدی اینکه فرمودید ، خوندن تون بازه ی مشخصی نداره و میخونید تا خسته بشید هم به نظرم چندان

راهکار خوبی نیست .

معمولا هیچ درسی رو نباید بیشتر از 2 ساعت پیوسته خوند ، هر 1/5 ساعت مطالعه هم نیاز به 15 دقیقه استراحت داره.

البته من خودم مثلا چون به ریاضی علاقه داشتم ، حدود 2 ساعت و نیم کار می کردم و بعد یه خستگی می گرفتم و

دوباره شروع می کردم اما مثلا واسه زیست هر 1 ساعت و نیم یه ربع استراحت میذاشتم واسه خودم.

البته این روش منه ، شما هم باید بعد از هر 1 ساعت و نیم یا حدود 2 ساعت یه استراحت ربع ساعتی واسه خودتون

بذارید . دیگه اینکه بدونید هدف ما از مطالعه ، خسته شدن نیست ! پس نباید انقدر ادامه بدید که خسته بشید !

چون اینطوری خستگیش توی ذهن و تن تون میمونه و با اون 15 دقیقه استراحت انرژی تون برنمیگرده و باقی

درس ها رو با انگیزه و تلاش کمتری میخونید .

پس سعی کنید بازه های 1/5 ساعته برای مطالعه داشته باشید و بعدش 15 دقیقه استراحت کنید و ادامه بدید.

ضمنا برای جلوگیری از خسته شدن ذهن تون بهتره عمومی و اختصاصی ها رو به صورت یکی در میون بخونید.

مثلا دینی ، ریاضی ، عربی ، زیست و ...

و هیچوقت دو تا درس اختصاصی رو پشت سرهم نخونید مثلا ریاضی بخونید و بعدش فیزیک !

چون ذهن تون کشش خودش رو از دست میده و بازدهش فوق العاده میاد پایین .

منتها تعیین بازه های مطالعه به عهده ی خودتونه .

مثال میزنم ، من خداروشکر فیزیکم قوی بود به جاش زیست ضعیفی داشتم به همین خاطر فیزیک رو با

فاصله های زمانی بیشتر میخوندم ( مثلا 2-3 روز در میون ) و وعده ی مطالعاتیم 1 ساعته بود تقریبا اما

زیست رو هر روز می خوندم و حدود 2 ساعت هربار روش وقت میذاشتم .

پس حواستون به این چندتا نکته هم باشه .

علاوه بر اینا میتونید از وقت های مرده هم استفاده کنید مثلا من توی مسیر رفت و برگشت به مدرسه با سرویس ،

تست قرابت میزدم یا لغات فارسی و زبان رو مرور می کردم و ...

مورد بعدی اینکه میگین عوض بشید و بیشتر از 12 بیدار بمونید !

ببینید موفقیت صرفا توی بیدار موندن بیش از حد خلاصه نمیشه ! قرار نیتس هرکی تا ساعت 3 نصفه شب

بیدار میمونه بشه رتبه 1 و بقیه رتبه هاشون کمتر بشه .

چیزی که مهمه اینه که هر فرد ( بسته به سطحش ) مطالعه ی کافی و مفید و پربازده رو در طول هر روز داشته

باشه و به این ساعت مطالعه برسه ، پس اگه می تونید هر روز حداقل 7 ساعت مطالعه ی مفید داشته باشید ،

اصلا نیازی نیست که خواب تون رو بهم بزنید و تا دیروقت بیدار بمونید .

و اما مورد بعدی ، بی دقتی تون ...

دلایل بی دقتی سر آزمون زیاده ، من سعی میکنم خلاصه یه چندتاش رو بگم .

1- جو آزمون با جو خونه کاملا متفاوته . پس سعی کنید سر آزمون روی خودتون و اضطراب و هیجان تون کاملا

کنترل داشته باشید .

2- سر آزمون به هیچ وجه به رتبه و تراز و نتیجه فکر نکنید و تمام تمرکزتون روی این باشه که از اطلاعاتی که دارید

بیشترین استفاده رو ببرید .

3- در لحظه باشید . یعنی وقتی می رسید به یه سوال فقط روی همون سوال فکر و تمرکز داشته باشید و به سوالات

قبلی که نتونستید حل کنید یا به حجم باقیمونده ی آزمون فکر نکنید ( البته باید زمان همیشه تو دست تون باشه )

4- حتما صورت سوال ها و گزینه ها رو کامل بخونید . توی زیست حواستون باید به تک تک قیدها ، کلمه ها ، فعل ها

و ... باشه . توی شیمی هم یه سری چیزها مثل تبدیل ثانیه به دقیقه ، بازده درصدی ، واکنش دهنده ی اضافی و

محدود کننده و ... خیلی جاها تله حساب میشن . این بی دقتی ها و تله ها به عبارتی ، توی هم ی درس ها و

سوالات هستن منتها تو هر درسی به شکلی وجود دارن .

5- وقتی به سوالی می رسید که چند قسمتیه سعی کنید قسمت به قسمت سوال رو پاسخ بدید و سعی نکنید

همون بار اول کل سوال رو بخونید و همش تو ذهن تون بمونه و حلش کنید چون ممکنه یه سری خواسته هاش رو یادتون

بره .

6- دور داده ها یا خواسته های مهم خط بکشید . مثلا بازده درصدی ، فعل نمی شود و ...

اینا خودشون میتونن یه بخشی از بی دقتی تون رو جبران کنن ان شاء الله ، روشون کار کنید .

و در مورد ریاضی تون ...

ببینید شما قراره تا آخر سال با برنامه ی کانون برید جلو پس بهتره پیوستگی و هماهنگی اصلی تون با

برنامه ی کانون باشه . کلاس های مدرسه و بیرون ، توی اولویت های بعدی قرار میگیرن .

مثلا الان که مشتق دارید توی بودجه بندی ، باید حداکثر تمرکز درس ریاضی تون روی مشتق باشه .

خوب بخونید و مسلط شید و آخر اسفند که کلاس تون به مشتق رسید ، اونجا هم براتون مرور میشه وهم

تقویت بیشتر حساب میشه و هم نکاتی رو که ممکنه بهش برنخورده باشید اونجا یاد میگیرید.

دبیرهای منم اصلا تستی و کنکوری کار نمیکردن واسه همین من خودم سعی می کردم انواع و اقسام تست

رو به اندازه ی کافی کار کنم تا هم نکته های کنکوری بیاد دستم و هم با سوالات مختلف آشنا بشم .

کنکور چیزیه که به شما و سرنوشت شما مربوطه پس اولین و آخرین نفری که باید بخاطرش تلاش کنه خودتون

هستید و اگه بخواین منتظر معلم و کلاس و ... بمونید تا بیان نکته بگن و شما رو بکنن رتبه ی برتر کنکور ، کاملا

اشتباهه . پس همه چی به تلاش خودتون بستگی داره .

اینم از این ، حالا اگه جایی از پست تون رو پاسخ ندادم یا جایی نیاز به صحبت بیشتر داره بفرمایید تا

بیشتر باهم حرف بزنیم .

اگه امر دیگه ای هم هست من در خدمتم .

بازم خیلی خیلی شرمندم بابت تاخیر .

ان شاء الله موفق باشید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام دوباره خانم تاج آبادی
خانم تاج آبادی قبلا که گفته بودم بند دو سه سال دیگه می خوام کنکور بدم(با توجه به شرایطم) معدل کتبیم 15 هست و سال 88 دیپلم گرفتم نمی دونم میشه ترمیم معدل کرد یا نه چون من دیپلم رو قبلا اعلام تاثیر مستقیم 25 درصد گرفتم(اگه می دونید شما بگید) حال در هر صورت به نظر شما من با این معدل که حداقل حدود 10 درصد ازاون نصیبم میشه و اگه میانیگن درصد هام مثلا 80 باشه حداقل حداقلش نمی تونم رتبه سه رقمی بگیرم؟؟؟؟ دوست من میگه بهترین رتبه ایی که با این معدل و درصدای 80 می گیری 2000 هست!!! حالا شما که تو جو بودی از دوستانتون کسی رو می شناسید که با معدل نه چندان خوب و درصد های خوب رتبه خوب گرفته باشن؟به نظر شما اگه کنکور 93 داده بودم و همه درسام 85 درصد می زدم و معدلم هم 15.10 رتبم چند می شد؟

سلام.

من واقعا شرمندم اولا به خاطر این تاخیری که توی دادن جواب به سوالات تون پیش اومد و دوم اینکه

حقیقت من توی اینجور مسائل اصلا وارد نیستم .

این مربوط به یه سری محاسبات از سازمان سنجش میشه که من خودم چیزی ازش سر در نمیارم.

ولی چیزهایی که میدونم و میتونه بهتون کمک کنه ان شاء الله ...

اول اینکه بدونید قرار نیست هرکسی که معدل نهاییش بالا بوده ، توی کنکور هم خوب جواب بگیره .

من خودم معدل سال سومم تعریف چندانی نداشت ، خیلی های دیگه بودن که هم معدل سال سوم و هم

معدل پیش دانشگاهی و نمرات امتحانات شون از من بیشتر می شد اما توی آزمون ها خیلی ضعیف تر از من

عمل می کردن . پس اینو بدونید که قرار نیست هرکسی که معدلش 20 هست ، توی کنکور هم خوب عمل کنه.

من این رو به عینه جلو چشمام دیدم .

دوم اینکه فرض کنیم معدل شما تاثیر خودش رو میذاره ولی به نظرم وقتی درصدهاتون خیلی بالا باشن ، این

خودش میتونه یه خرده از تاثیر بد رو برطرف کنه . مثلا اگه شما ریاضی تون رو 90 بزنید با معدل 15 ، شاید در مجموع

ترازتون بهتر از کسی بشه که ریاضیش رو 10 درصد زده با معدل 20 .

منتها بازم میگم ، من متاسفانه اصلا توی این زمینه وارد نیستم .

فقط ی چیز دیگه هم شنیدم اونم اینه که برای بچه های رشته ی ریاضی که بخوان کنکور تجربی بدن ، درصد مستقیم

معدل یه خرده کمتر میشه اگه اشتباه نکنم . یه چیز دیگه هم تو ذهنمه ، اونم اینه که چون زمانی که شما

دیپلم گرفتید چنین قانونی وجود نداشته ، شاید بتونید مجدد امتحان بدید .

منتها از هیچکدوم اینا مطمئن نیستم و چیزهایی بوده که از اطرافیانم شنیدم و یه هاله ای (!) ازشون تو

ذهنم مونده .

حالا توصیه میکنم برای اینکه بیشتر مطمئن بشید با سازمان سنجش تماس بگیرید و پیگیر این ماجرا

باشید ( شدید پیگیر باشید ها ! ) چون ممکنه تا 3 سال دیگه تاثیر معدل رو بکنن مثلا 50 درصد یا اینکه کلا

کنکور رو حذف کنن و شرظ کامل معدل بذارن !

این احتمالات هم وجود داره واسه همین بهتره پیگیر باشید .

منم اگه به موردی بربخورم که با معدل پایین دانشگاه خوب قبول شده باشن ، حتما حتما حتما میگم بهتون.

بازم شرمنده اگه نتونستم کمکی بکنم بهتون .

اگه بازم امری هست من در خدمتم .

ان شاء الله موفق باشید.

بالا