لایک ها
112
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

هیچ وقت فکر نمیکردم کسایی که توی کنکور رتبه خوب اوردن اینطوری بودن(شیطون و این چیزایی که گفتید)
فکر می کردم از همون اول دبیرستان شروع میکردن
حل سوال استاندار
خُب یه ابهامی برای بنده پیش اومده!
امسال و چند سالی هست همه گاج پایه میزدن
خب چرا امسال تجربی ها از فیزیک نالیدن؟
پی نوشت: این رو می دونم که داشتن کتاب ربطی به موفقیت نداره و ادم باید اون رو خوب کار کنه.
سلام ...دلیل این که امسال خیلی ها از فیزیک نالیدن به نظرم دو دلیل داشت:یکی این که زیست خیلی سخت داده بودن و تمرکزشون رو برای فیزیک ریخت بهم و هم بهشون استرس داد از طرف دیگه سوال های امسال ترتیبشون بهم خورده بود و این هم غیر عادی بود و همین باعث شد بچه ها فکر کنن فیزیک خیلی سخت هست...

only physics

New Member
لایک ها
2,386

من پایه عربی وزبانم چندان خوب نیست...درس نامه نشرالگوی عزبی کوتاهه وجواباشم خوب توضیح نداده...بنظرتون گاج عربی چطور کتابیه؟
برای زبان چی بخونم کلا..چطور بخونم...باتست یادبگیرم...لغت جدا..گرامر جدا بخونم؟؟

من تو تابتون ترازم حدود7400.با این وضعیت چیکارکنم پیشرفت کنم...امید رسیدن به تهران هس برام؟
میشه عکس کارنامه هامو براتون بفرستم.پیشنهاد بدین چیکارکنم که وضعیتم بهتر شه...

سلام و وقت بخیر .

والله کتاب گاج عربی رو ندیدم . من خودم جامع نشرالگو داشتم که حتی درسنامه هم نداشت و فقط تست و پاسخ کوتاهش بود

البته من جزوه ی عربیم به لطف دبیرم خیلی خوب و جامع بود .

در مورد گاج نظری ندارم ولی خب از کتاب فوت و فن عربی هم تعریف زیاد شنیدم . به نظرم این کتاب هم میتونه کمک تون کنه.

برای نحوه مطالعه زبان ، مراجعه کنید به صفحه ی دوم همین تاپیک ، پست 14 بعد بازم اگه سوالی بود من در خدمتم .

ببینید این تراز قطعا یه تراز ثابت نیست . خیلی ها بعد از تابستون افت شدید پیدا میکنن ( این مربوط به کسایی میشه که توی

تابستون زرنگ بازی در میارن ! از جمله اینکه چون دفترچه های عمومی و اختصاصی الان ازهم جدانیست ، میرن بیشتر وقت شون

رو میذارن رو اختصاصیا ، یا اینکه قبل آزمون زرد عمومی میخونن و میرن سرجلسه و ... خب بدیهیه این افراد ترازی که میگیرن یه

تراز کاذبه پس اگه جزو این دسته از افراد هستید ، بدونید بعد از تابستون قطعا افت شدید خواهید داشت مگر اینکه توی فرصت

باقیمونده روش تون رو درست کنید ) و بعضیا هم پیشرفت میکنن . تو هر بازه ای احتمال پیشرفت یا پسرفت افراد هست .

جدای از این یکی ممکنه خیلی خوب عمل کنه اما سر جلسه ی کنکور ، خوب نده آزمونش رو .

و ...

هزار جور اتفاق دیگه که احتمال رخ دادنش صفر نیست واسه همین به صرف یه عدد که اینجا گفتید نمیتونم بگم دانشجوی کدوم

دانشگاه میشین اما میتونم اینو بگم که رسیدن به دانشگاه های شهرتهران ، چیز نشدنی نیست . اگه درست درس بخونید و

درست آزمون بدید و یه سری نکات دیگه رو رعایت کنید قطعا میتونید . و معتقد باشید که کار نشد نداره .

از الان هم به صرف این عدد برای خودتون و نتیجه تون حکم صادر نکنید .

و اما برای پیشرفت توی آزمون ، باید دوتا کار کرد :

1- نقاط ضعف و اشتباهات تکنیکی توی آزمون دادن تون رو شناسایی و برطرف کنید .

2- تکنیک های مناسب خودتون برای آزمون دادن رو پیدا کنید و اونا رو دنبال کنید .

حالا اگه خواستید میتونید هم کارنامه هاتون رو و هم به نظر خودتون ایرادهایی که توی آزمون دادن دارید رو مطرح کنید تا باهم

به یه نتیجه ای برسیم .

ان شاء الله موفق باشید .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

هیچ وقت فکر نمیکردم کسایی که توی کنکور رتبه خوب اوردن اینطوری بودن(شیطون و این چیزایی که گفتید)
فکر می کردم از همون اول دبیرستان شروع میکردن
حل سوال استاندار
خُب یه ابهامی برای بنده پیش اومده!
امسال و چند سالی هست همه گاج پایه میزدن
خب چرا امسال تجربی ها از فیزیک نالیدن؟
پی نوشت: این رو می دونم که داشتن کتاب ربطی به موفقیت نداره و ادم باید اون رو خوب کار کنه.

سلام و وقت بخیر .

ببینید این گلایه ی بچه ها از فیزیک تجربی امسال ، تا حدیش کاذبه .

آدم وقتی سر جلسه ی کنکور میشینه ، ناخودآگاه تحت تاثیر جو و تشنج آزمون قرار میگیره حتی اگه خودش خیلی سعی کنه که بهش

توجه نکنه اما بازم هست . این خودش باعث میشه سرجلسه یه سری سوالات سخت تر و پیچیده تر از اون چیزی که واقعا هستن به

نظر بیان . در حالی که اگه الان همون سوالات فیزیک تجربی 94 رو مجددا بذارید جلوی بچه ها میتونن همه شو درست حل کنن !

این اتفاق واقعا به عینه ثابت شده به من . یادمه سال سوم ، مرحله دوم المپیاد شیمی که تموم شد ، همه مون می نالیدیم که

چقدر سوالاتش سخت بوده اما وقتی یه عده از بچه های مدال دار سوالات رو بررسی کردن و جوابش رو گذاشتن و تحلیل کردن ،

گفتن سوالات اون دوره جزو ساده ترین دوره ها محسوب میشده در حالی که ما دقیقا برعکس فکر میکردیم که سوالات دوره ی ما ،

سخت ترین دوره بوده .

چند وقت پیش ، توی تیم ایرکام ، سوالات کنکور 94 رو بررسی و تحلیل کردیم و تحلیلش رو گذاشتیم روی سایت .

اتفاقا تحلیل بخش فیزیکش با من بود . من شخصا هیچ سوال سخت یا با ایده ی نو ندیدم و با اینکه الان یک ساله از کنکور فاصله

گرفتم اما بازم خیلی هاش رو تونستم حل کنم و سر هیچ سوالی گیر نکردم . اتفاقا همون جا تعجب کردم که چرا بچه ها انقدر

هی میگن فیزیک امسال فلان بوده ! واقعا نبود !

بحث دیگه هم اینه که سر جلسه بعضا ممکنه وقت کم آورده باشن بخاطر اینکه درس زیست و شیمی امسال نسبتا وقت گیر بودن

یا اینکه سر همین هول شده باشن و ...

دلیل زیاد میشه آورد اما چیزی که در واقعیت هست اینه که هیچکدوم از سوالات فیزیک تجربی امسال ، نو و با ایده ی استثنایی یا

خیلی پیچیده نبود و حداقل توی کتابای معروف فیزیک بازار مطرح شده بود .

ان شاء الله موفق باشید .

daryaa

New Member
لایک ها
9

سلام خانوم [MENTION=11888]only physics[/MENTION]
برا فیزیک دوم الگو
سوم خیلی سبز
و پیشو گاج گفتین
حالا یه تعداد سوال
1- فیزیک الگوئی که برا دوم گفتین منظورتون کتاب اموزشش بود یا تستش؟؟/ نظرتون کلا در مورد کلا اموزش و تستش چیه ؟؟؟؟
2-چرا برا سوم یا پیش الگو رو نگفتین؟
3-منظورتون از خیلی سبز سال به سالشه یا جامعشه ؟؟؟
3-چرا برا دوم یا پیش خیلی سبزو نگفتین؟
4- به نظرتون اموزشو ادم از رو خیلی سبز برطرف کنه و تستو از الگو خوب نی ؟؟؟ ( گاج داشتم درسنامش اصلا خوب نبود برام .. چون من سطحم متوسط رو ب پایینه یا کلا بگیم پایینه / تستاشم زیاد خوشم نیومد..

++++++++++++= بحث جدا : من سرعت مطالعم حین درس خوندن خیلی کمه ( نه طول روز ) مثلا مطلبی که بقیه در نیم ساعت میخوننو من تو دو ساعت میخونم .. مثلا 1 ساعت میکشه تا 1 صقحه از حفظیات شیمی بخونم یا بگیم 1 صفحه لغت از پشت ادبیات بخونم... نمیدونم چیکار کنم این منو کاملا سست و از درس زده میکنه .. روشی راه حلی چیزی نی ؟ب

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام خانوم @only physics
برا فیزیک دوم الگو
سوم خیلی سبز
و پیشو گاج گفتین
حالا یه تعداد سوال
1- فیزیک الگوئی که برا دوم گفتین منظورتون کتاب اموزشش بود یا تستش؟؟/ نظرتون کلا در مورد کلا اموزش و تستش چیه ؟؟؟؟
2-چرا برا سوم یا پیش الگو رو نگفتین؟
3-منظورتون از خیلی سبز سال به سالشه یا جامعشه ؟؟؟
3-چرا برا دوم یا پیش خیلی سبزو نگفتین؟
4- به نظرتون اموزشو ادم از رو خیلی سبز برطرف کنه و تستو از الگو خوب نی ؟؟؟ ( گاج داشتم درسنامش اصلا خوب نبود برام .. چون من سطحم متوسط رو ب پایینه یا کلا بگیم پایینه / تستاشم زیاد خوشم نیومد..

++++++++++++= بحث جدا : من سرعت مطالعم حین درس خوندن خیلی کمه ( نه طول روز ) مثلا مطلبی که بقیه در نیم ساعت میخوننو من تو دو ساعت میخونم .. مثلا 1 ساعت میکشه تا 1 صقحه از حفظیات شیمی بخونم یا بگیم 1 صفحه لغت از پشت ادبیات بخونم... نمیدونم چیکار کنم این منو کاملا سست و از درس زده میکنه .. روشی راه حلی چیزی نی ؟ب

سلام و وقت بخیر .

والله من هرجا که اسم هرکتابی رو بردم ، هدفش رو هم گفتم .

گفتم دانش آموز وقتی توی مقطع خاصی باشه ، باید این کتاب رو بخونه واسه همون مقطع .

اما اگه کنکوریه ، واسه فیزیک همون میکروطبقه بندی گاج نقره ای از همه چی بهتره . نه اینکه سال پیش دانشگاهی بشینه این

3 تا کتاب جورواجور رو بخونه !

شماهم اگه پیش هستید بهتره فقط برید سراغ همون میکروطبقه بندی گاج نقره ای .

با این حساب فکر میکنم دیگه نیازی نباشه که به این 4 تا سوال تون جواب بدم
:88:

چرا راه حل قطعا وجود داره اما وقتی میشه راه حل داد که آدم بتونه مشکل رو پیدا کنه .

حالا به نظر خودتون ، علت این سرعت خیلی پایین تون چیه ؟

فکر کنید روش و جواب بدید ، اگه نتونستید من چندتا مورد میگم و ببینید کدومش هستید .

ان شاء الله موفق باشید .

daryaa

New Member
لایک ها
9

سلام و وقت بخیر .

والله من هرجا که اسم هرکتابی رو بردم ، هدفش رو هم گفتم .

گفتم دانش آموز وقتی توی مقطع خاصی باشه ، باید این کتاب رو بخونه واسه همون مقطع .

اما اگه کنکوریه ، واسه فیزیک همون میکروطبقه بندی گاج نقره ای از همه چی بهتره . نه اینکه سال پیش دانشگاهی بشینه این

3 تا کتاب جورواجور رو بخونه !

شماهم اگه پیش هستید بهتره فقط برید سراغ همون میکروطبقه بندی گاج نقره ای .

با این حساب فکر میکنم دیگه نیازی نباشه که به این 4 تا سوال تون جواب بدم
:88:

چرا راه حل قطعا وجود داره اما وقتی میشه راه حل داد که آدم بتونه مشکل رو پیدا کنه .

حالا به نظر خودتون ، علت این سرعت خیلی پایین تون چیه ؟

فکر کنید روش و جواب بدید ، اگه نتونستید من چندتا مورد میگم و ببینید کدومش هستید .

ان شاء الله موفق باشید .
سپاس از اینکه جواب دادین ..
در مورد فیزیک گاج عرض کنم ..
من دبیرستان معلم درس حسابی برا فیزیک نداشتم
ب همین خاطر پایم ضعیفه ..
فیزیک گاج برا اونایی خوبه که در کنار معلم خصوصی یا مدرسشون میخوان کار کنن باش..
نه برا منی که هیچی از فیزیک نمیدونم .. چون درسنامه جامعی نداره .. من چند فصلو ازش خوندن ولی دیدم برا اصلا مفید نیست..
من فارغ التحصیلم ینی وختم زیاده میتونم تمومش کنم ..
به 4 تا سوال اولم جواب بدین .. همه چی حله .. خیلی ممنون..

+ والله میان میگن وسواسی داری حین مطالعه یا میگن حواست اونجا نی یا .. هیچ کدوم .. هم حواسم کاملا جمعه هم وسواسی ندارم و ...
ب احتمال زیاد دلیلش کند خوان بودنم باشه .. ولی راه حل تند خوانی چیه .. ؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سپاس از اینکه جواب دادین ..
در مورد فیزیک گاج عرض کنم ..
من دبیرستان معلم درس حسابی برا فیزیک نداشتم
ب همین خاطر پایم ضعیفه ..
فیزیک گاج برا اونایی خوبه که در کنار معلم خصوصی یا مدرسشون میخوان کار کنن باش..
نه برا منی که هیچی از فیزیک نمیدونم .. چون درسنامه جامعی نداره .. من چند فصلو ازش خوندن ولی دیدم برا اصلا مفید نیست..
من فارغ التحصیلم ینی وختم زیاده میتونم تمومش کنم ..
به 4 تا سوال اولم جواب بدین .. همه چی حله .. خیلی ممنون..

+ والله میان میگن وسواسی داری حین مطالعه یا میگن حواست اونجا نی یا .. هیچ کدوم .. هم حواسم کاملا جمعه هم وسواسی ندارم و ...
ب احتمال زیاد دلیلش کند خوان بودنم باشه .. ولی راه حل تند خوانی چیه .. ؟

سلام و وقت بخیر .

اتفاقا میکروطبقه بندی گاج نقره ای واقعا کتاب خیلی خوبی هست و درسنامه های خوبی هم داره . شاید شما کتاب متفاوتی از گاج

خوندین .

ولی خب درسنامه ی کتاب تستی نشرالگو خوب نیست ، باز خیلی سبز کمی بهتره ولی خب مطالب اضافه برسازمان هم کم نداره .

1- تستش . کتاب آموزشیش رو ندیدم . ولی تستش برای دوم خوبه . منتها درسنامه هاش به درد یادگیری نمیخوره چون خیلی کوتاهه.

2- کتاب تست دومش خیلی مناسب تره .

3- سال به سال .

4- خیلی مناسب نیست برای دوم و پیش .

اینم جواب 4 تا سوال تون . ولی بازم میگم برای یه داطلب کنکوری ، فیزیک میکروطبقه بندی گاج خیلی خیلی بهتر از ایناست .

+ مگه بقیه میدونن تو ذهن شما چی میگذره یا اینکه چطوری میخونین ؟! خب یه سری از مشخصات تون حین مطالعه رو میشه بیان

کنید ؟

almass

New Member
لایک ها
0

سلام...
به نظرتون برا آزمونای قلمچی چجور دوهفته رو برنامه ریزیی کنیم که به کل درسا برسیم....؟؟؟؟منم مشاور ندارم لطفا مفصل برام توضیح بدید
با تشکر از شما

به نظرتون با توجه به اینکه کتاب های پایه و پیش گاج تا الان بهترین منابع فیزیک کنکور بودن با اومدن کتابای فیزیک فرید شهریاری انتشارات مبتکران بنظرتون ارزش خریدن دارند؟

لطفا یکم در مورد گلچین کردن تستا توضیح بدید؟دقیقا چه تستایی رو علامت دار میکردید؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام...
به نظرتون برا آزمونای قلمچی چجور دوهفته رو برنامه ریزیی کنیم که به کل درسا برسیم....؟؟؟؟منم مشاور ندارم لطفا مفصل برام توضیح بدید
با تشکر از شما

به نظرتون با توجه به اینکه کتاب های پایه و پیش گاج تا الان بهترین منابع فیزیک کنکور بودن با اومدن کتابای فیزیک فرید شهریاری انتشارات مبتکران بنظرتون ارزش خریدن دارند؟

لطفا یکم در مورد گلچین کردن تستا توضیح بدید؟دقیقا چه تستایی رو علامت دار میکردید؟

سلام و وقت بخیر .

سوال اول تون خیلی کلی و هم چنین مبهمه . یعنی چی چطوری برنامه ریزی کنیم ؟!

جزئی ترش کنید لطفا .

در مورد سوال دوم ، ببینید میکروطبقه بندی گاج برای درسی مثل فیزیک تاییدشده هست و واقعا کتاب خیلی خوبی حساب میشه .

من درمورد کتاب که اسم بردید اطلاعاتی ندارم ولی خب من اگه جای شما بودم ترجیح میدادم برم سراغ یه کتابی که تاییده شده باشه

و خیلی ها ازش راضی باشن نه یه کتابی که تازه اومده توی بازار و معلوم نیست چطوریه . به نظرم با گاج میکروطبقه بندی نقره ای

کار کنید خیلی بهتره . زمان می بره تا مبتکران جوابشو پس بده و اگه کتاب خوبی نباشه و شما بخونید صرفا وقت تون تلف میشه و

ضرر می کنید .

در مورد سوال سوم ، تستایی رو که غلط میزدم ( البته غلط اساسی ، بی دقتی رو نه ) ، سوالاتی که بلد نبودم جواب بدم و نکته ی

خاصی داشتن ، سوتی هام رو هم یه جا مینوشتم واسه خودم .

ان شاء الله موفق باشید .

almass

New Member
لایک ها
0

یه سوال برنامه روزانه میریختید مثلا امروز قراره12ساعت بخونید با حجم مشخص اگه به کل برنامه نرسیدید برای فردا همونو میذارید اولویت؟؟؟؟
یه سوال دیگه که من خیلی درگیرش بودم اگه کلا از یه ازمون جا بمونی درسای اون ازمونو توی برنامه میاوردید یا کلا بیخیالش میشدید؟؟؟؟؟
وسوال دیگه به نظرتون برای فیزیک اول زوج تستها بعد تستای فرد رو حل کنیم به نظرتون روش خوبیه؟؟؟؟یاکلا از همون اولی تا اخری حل بشه؟؟؟؟
ممنون ببخشین زیاد بود

M.R.A.K

New Member
لایک ها
4

سلام خانم تاج آبادی.وقتتون بخیر.
مطالب زیادی در مورد کیفیت مطالعه خوندم و شنیدم اما واقعا هنوز متوجه نشدم منظور از کیفیت مطالعه دقیقا چیه؟!
چطور افزایشش بدیم؟
چطور ، طوری بخونیم که مطالعمون به اندازه کافی نتیجه بده؟

almass

New Member
لایک ها
0

لطفا به سوالام پاسخ بدین ...یه دنیا ممنون
1) روند صحیح تحلیل آزمون باید چجوری باشه؟
2)بنظرتون توی این فرصت باقیمونده از تابستون درسایی که خوندم رو تست بیشتر بزنم و مسلط بشم یا درسای نخونده رو بخونم؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

یه سوال برنامه روزانه میریختید مثلا امروز قراره12ساعت بخونید با حجم مشخص اگه به کل برنامه نرسیدید برای فردا همونو میذارید اولویت؟؟؟؟
یه سوال دیگه که من خیلی درگیرش بودم اگه کلا از یه ازمون جا بمونی درسای اون ازمونو توی برنامه میاوردید یا کلا بیخیالش میشدید؟؟؟؟؟
وسوال دیگه به نظرتون برای فیزیک اول زوج تستها بعد تستای فرد رو حل کنیم به نظرتون روش خوبیه؟؟؟؟یاکلا از همون اولی تا اخری حل بشه؟؟؟؟
ممنون ببخشین زیاد بود

سلام و وقت بخیر .

ببینید باید یه تعریف درست از برنامه ریزی داشته باشید . وقتی من مثلا برنامه میریزم که امروز توی 12 ساعت ، فلان درس ها و

فلان مباحث رو بخونم یعنی باید این برنامه رو منطقی و سنجیده و به دور از ایده آل گرایی و برحسب شناختی که از خودم و توانایی هام

و سرعت خوندن و سطح و سنگینی مباحث امروز و ... دارم ، ریخته باشم نه الکی روی هوا .

وقتی همه ی این جوانب رو درست بسنجید ، بدیهتا برنامه ای چیده میشه که میتونید همه ش رو پوشش بدین .

اما اگه بازم بنا به دلایلی یه بخشی از برنامه انجام نشد یا وقت کم اومد و ...

ببینید من توی همین تاپیک ، توی پست هایی که درمورد برنامه ریزی توضیح دادم ، گفتم که برنامه ی خوب باید یه برنامه ی قابل

انعطاف باشه . حالا این یعنی چی ؟

یعنی همیشه باید یه احتمال رو درنظر بگیرید که ممکنه یه بخشی از برنامه بمونه و اجرا نشه ، خب پس این ایجاب میکنه که توی

برنامه ی هفتگی یه روز یه ساعت خاصی رو اختصاص بدید که اگه چیزی عقب افتاد رو توی اون تایم بخونید و اگه چیزی جا نیفتاده بود

اون تایم رو میتونید بذارید برای مرور یا مطالعه یا ... هر چیز دیگه .

مثلا تعیین کنید که پنجشنبه ها ، 3 ساعت بذارید واسه این کار . یا مثلا هر روز 1 ساعت آخر مطالعه رو اختصاص بدین واسه این .

اما در هر حالتی حتی الامکان باید سعی کنید برنامه ای که میریزین رو کامل اجرا کنید ، همیشه اجرای برنامه خیلی مهم تر و بدیهتا

سخت تر از ریختن برنامه هست .

خب سوال دوم تون دقیقا جوابی مثل سوال اول داره . باید سعی کنید طوری برنامه بچینید که بودجه بندی آزمون رو جا بدید توی فرجه ی

مربوطه . اما اگه جا موند یا باید طری پخشش کنید که توی هفته های بعدی بخونید ، منتها همیشه همیشه همیشه باید مطالعه و

تمرین آزمون پیش روتون رو در اولویت قرار بدید و اگه وقت اضافه آوردید برید سراغ مباحث که از آزمون قبلی جاموندن یا سراغ مباحثی

که تصمیم دارید زودتر از موعد بخونید .

اگه هم نشد باید بذارید برای وقتی که به ایستگاه های مرور و جمع بندی می رسید و دوباره اون مطلب در طول سال توی برنامه ی

آزمون قرار میگیره .

و سوال سوم ، باید همه رو حل کنید و به ترتیب باشن . زوج و فردی خوب نیست .

ان شاء الله موفق باشید .

سلام خانم تاج آبادی.وقتتون بخیر.
مطالب زیادی در مورد کیفیت مطالعه خوندم و شنیدم اما واقعا هنوز متوجه نشدم منظور از کیفیت مطالعه دقیقا چیه؟!
چطور افزایشش بدیم؟
چطور ، طوری بخونیم که مطالعمون به اندازه کافی نتیجه بده؟

سلام و وقت بخیر .

ببینید اینجا دوتا مقوله مطرحه . یکی ساعت مطالعه و اون یکی بازده مطالعه .

توی تعیین نتیجه ، بیشتر از ساعت مطالعه ، بازده مطالعه ست که تاثیر داره . یعنی فرد بازدهیش رو به 100 درصد نزدیک کنه .

یعنی وقتی میشینه 7 ساعت درس میخونه ، این 7 ساعت رو واقعا واقعا واقعا درس خونده باشه و ذهنش و تمرکزش و انرژیش روی

درس باشه نه اینکه مثلا 4 ساعتش رو درس خونده باشه تازه اونم با حواس پرتی ، و 3 ساعت رو الکی فقط پای کتاب و توی اتاق

مطالعه بوده باشه نه اینکه مطالعه ی به درد بخور داشته باشه .

کیفیت مطالعه تا حد زیادی به معنی همون بازده مطالعاتی هست . طبیعیه که هرچقدر بازده مطالعه به 100 نزدیکتر باشه ،

کیفیت مطالعه بیشتره .

این که از تعریف پایه ایش .

حالا برای افزایش کیفیت ، خب یه سری راهکارها هست که خیلی خلاصه میگم ، باز هر کدوم نیاز به توضیح بیشتر داشت بهم بگین تا

بسطش بدم .

1- کنار گذاشتن عواملی که حواس پرتی ایجاد میکنن از جمله موبایل ، نت و شبکه های اجتماعی ، داشتن رابطه با جنس مخالف و ...

2- در لحظه بودن یعنی وقتی میرید که درس بخونید فقط و فقط به درس خوندن فکر نکنید نه هیچ چیز دیگه .

3- افزایش تمرکز .

4- تعیین بازه های درست مطالعه .

5- استراحت کوتاه بین وعده های مطالعاتی

و ...

کلی چیز دیگه رو هم میشه جا داد . حالا اگه نیازی هست بفرمایید تا تک تک موارد رو بسط بدم .

ان شاء الله موفق باشید .

M.R.A.K

New Member
لایک ها
4

خیلی خیلی ممنونم.
در مورد اولی،مشکلی ندارم.اما اگه ممکنه موارد بعدی رو یه توضیح مختصر بدید.
مشکل اینجاست که من حتی افکار مزاحم رو ، در یک برگه مینوشتم تا بعدا در موردشون فکر کنم اما باز هم فایده نداشت.
خیلی واضح بگم.یه مواقعی نمیدونم حواسم به چیه!!به هیچ چیز فکر نمیکنم! اما بازدهی مطالعه خیلی خیلی پایینه!

متشکرم.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

خیلی خیلی ممنونم.
در مورد اولی،مشکلی ندارم.اما اگه ممکنه موارد بعدی رو یه توضیح مختصر بدید.
مشکل اینجاست که من حتی افکار مزاحم رو ، در یک برگه مینوشتم تا بعدا در موردشون فکر کنم اما باز هم فایده نداشت.
خیلی واضح بگم.یه مواقعی نمیدونم حواسم به چیه!!به هیچ چیز فکر نمیکنم! اما بازدهی مطالعه خیلی خیلی پایینه!

متشکرم.

سلام و وقت بخیر .

اجازه بدید قبلش من یه سوال بپرسم ازتون .

شما بازده مطالعاتی رو چطور تعریف می کنین ؟

مثلا اومدین فصل اول شیمی سال دوم رو خوندین . خب بعدش از کجا متوجه میشین که بازده مطالعاتی تون چقدره ؟

با چه ملاکی ؟

M.R.A.K

New Member
لایک ها
4

سلام و وقت بخیر .

اجازه بدید قبلش من یه سوال بپرسم ازتون .

شما بازده مطالعاتی رو چطور تعریف می کنین ؟

مثلا اومدین فصل اول شیمی سال دوم رو خوندین . خب بعدش از کجا متوجه میشین که بازده مطالعاتی تون چقدره ؟

با چه ملاکی ؟
ملاک اول تست هاییه که بعدش میزنم.واقعا پایینتر از حد انتظارم میتونم پاسخ بدم.
مورد بعدی نتایج آزمون هاست.واقعا شکه شدم وقتی نتجه آخرین آزمونی که دادم رو دیدم!(البته در مورد بقیه آزمون ها هم تقریبا همینطوره.)

ممنون که وقت میذارید برای پاسخ به سوالها :)

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

سلام میخواستم ببینم که مترادف های انگلیسی کلمات زبان توی کنکور کاربرد داره یه نه{خوندنشون ضروریه؟؟؟}:53::53:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ملاک اول تست هاییه که بعدش میزنم.واقعا پایینتر از حد انتظارم میتونم پاسخ بدم.
مورد بعدی نتایج آزمون هاست.واقعا شکه شدم وقتی نتجه آخرین آزمونی که دادم رو دیدم!(البته در مورد بقیه آزمون ها هم تقریبا همینطوره.)

ممنون که وقت میذارید برای پاسخ به سوالها :)

سلام و وقت بخیر .

یه سوال دیگه هم دارم ازتون !

میشه روش های درس خوندن تون رو توضیح بدید ؟

مثلا میخواین فصل مکانیک فیزیک رو بخونید . خب ؟

چطوری شروع می کنید ؟ با چی ؟ تو چه مدت میخونیدش ؟ چه شکلی میخونید ؟

و ...

سلام میخواستم ببینم که مترادف های انگلیسی کلمات زبان توی کنکور کاربرد داره یه نه{خوندنشون ضروریه؟؟؟}:53::53:

سلام و وقت بخیر .

دقیقا متوجه منظورتون از مترادف ها نشدم .

میشه یه چند نمونه مثال بزنید ؟

ممنون میشم .

M.R.A.K

New Member
لایک ها
4

سلام و وقت بخیر .

یه سوال دیگه هم دارم ازتون !

میشه روش های درس خوندن تون رو توضیح بدید ؟

مثلا میخواین فصل مکانیک فیزیک رو بخونید . خب ؟

چطوری شروع می کنید ؟ با چی ؟ تو چه مدت میخونیدش ؟ چه شکلی میخونید ؟

و ...

البته من تو همین مدت تصمیم گرفتم روشم رو عوض کنم تا شاید نتیجه بگیرم!
روشی که قبلا استفاده میکردم این بود:
مطالعه جزوه ها ؛ انجام تکالیف؛حل چند تست .
و با اینها تراز آزمونهام تقریبا 6100 بود همیشه.

روشی که الآن تصمیم گرفتم اجراش کنم هم اینه:
مطالعه جزوه؛حل همه مثال هایی که تو کلاس یه بار معلم حل کرده؛انجام تکالیف؛حل همه تست های اون مبحث.

به نظر شما این روش تا چه حد میتونه تاثیرداشته باشه؟اصلا ، درست و کامل هست؟!شما چه پیشنهادی دارید؟!

باز هم ممنونم. : )

only physics

New Member
لایک ها
2,386

البته من تو همین مدت تصمیم گرفتم روشم رو عوض کنم تا شاید نتیجه بگیرم!
روشی که قبلا استفاده میکردم این بود:
مطالعه جزوه ها ؛ انجام تکالیف؛حل چند تست .
و با اینها تراز آزمونهام تقریبا 6100 بود همیشه.

روشی که الآن تصمیم گرفتم اجراش کنم هم اینه:
مطالعه جزوه؛حل همه مثال هایی که تو کلاس یه بار معلم حل کرده؛انجام تکالیف؛حل همه تست های اون مبحث.

به نظر شما این روش تا چه حد میتونه تاثیرداشته باشه؟اصلا ، درست و کامل هست؟!شما چه پیشنهادی دارید؟!

باز هم ممنونم. : )

سلام و وقت بخیر .

بله روش خوبیه منتها باید به نحوه ی مطالعه ی این موارد هم توجه کنید .

اینکه مثلا وقتی جزوه ی دبیر فیزیک تون رو میخواین بخونید ، تک تک مثال هاش رو خودتون حل کنید نه اینکه برید صورت سوال رو با

جوابش بخونید و برید بعدی !

باید خودتون روی سوال فکر کنید و راه های مختلف رو انتخاب کنید و الی آخر .

نمیدونم چرا ولی یه لحظه حدس زدم شاید مشکل توی نحوه ی مطالعه تون باشه و میخوام اگه اینجا ایرادی هست برطرف بشه بعد

بریم سراغ تمرکز و بازده و این حرفا !

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

سلام من میخواستم ببینم از بین 4 تا کتاب زیر برای عربی کدوم بهتره؟؟؟
عربی 2 نشر الگو
عربی جامع خیلی سبز
عربی کامل گاج
عربی سفید گاج

بالا