F-narges-F

New Member
لایک ها
143
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

ممنون به خاطر راهنماییتون...و زیارتتون هم قبول باشه ...:eek:
یه سوال دیگه هم داشتم....
نمی دونم با جعبه ی لاینتنر آشنا هستید یا نه... ولی من یه چند وقتی هست که لغات انگلیسی ولغات آخر کتاب ادبیات و عربی رو با این جعبه مرور می کنم...
می خواستم ببینم اگه با این روش آشنایی دارید نظرتون رو بهم بگید...
بازم ممنون...

only physics

New Member
لایک ها
2,386

من می روم پیش تجربی.منظورم از جو پایین کلاس،دانش آموزانی است که کلاس را با شوخی های مسخره پر می کنند و معلمان هم با آن ها راه می آیند و در نتیجه سطح تدریس اصلا به سطح کنکور نمی رسد.

پيشنهادي كه من براي درس خوندن تون دارم اينه كه شما بعد از برگشت از مدرسه ، تا ساعت حدود 5 يه خواب ظهر داشته باشيد و حداكثر از ساعت 6 شروع به خوندن كنيد.

يا اگه هم زودتر از خواب بلند شديد ، زودتر شروع كنيد و اگه در توان تون هست تا ساعت 1-2 شب مطالعه كنيد . ( ممنون ميشم اگه بگيد مي تونيد چه ساعاتي بيدار باشيد يا چه ساعاتي بخوابيد )

ولي ترجيحا كلاس فوق العادتون رو بريد .ببينيد قبول دارم هرچي جوكلاس بهتر باشه ، بازده تدريس ميره بالا اما دقت كنيد...

بازده تدريس ميره بالا . بقيه ش باخودتونه . حالا يعني چي ؟

كلاسي كه من توش بودم جو فوق العاده شلوغي داشت ، تو كلاس سروصدا بود ،شوخي بود ، تيكه پروني بود و...

حتي يكي از همين افراد خود من بودم !!!

در عوض كلاس ديگه ي تجربي مون فوق العاده آروم ، جو سنگين ، خشك و...

الان كلاس ما 3 تا رتبه ي زير 1000 تجربي داده كه خدا روشكر رتبه هاي همه مون به پزشكي شهرهاي خوب ميخوره.

ولي اون كلاس فقط يه رتبه ي نزديك به 1000 داده .

در حالي كه جو كلاس ما شلوغ و پرسروصدا بود و حتي تدريس هم بازدهي بالايي نداشت .

پس بدونيد اول و آخر خودتون هستيد .اين شوخي ها و شلوغي هاي كلاس هم واقعا واسه روحيه تون لازمه.

من يادمه بعد از عيد كه مدرسه مون تعطيل شد ، تو خونه انقدر كسل و بي حوصله بودم كه بازدهيم شديدا اومده بود پايين.

ولي همون 2-3 هفته اي كه واسه امتحانات باز رفتم تو جو دوستام كلي روحيه م عوض شدوانرژي مضاعف گرفتم.

به همين خاطر توصيه ميكنم بريد و درس معلم رو گوش كنيد.

باور مي كنيد اگه بگم هيچكدوم از دبيراي من كنكوري كار نميكردن؟

همه فقط متن كتاب رو درس ميدادن .

نه نكته ي كنكوري ، نه تست نه هيچ چيز ديگه . فقط متن كتاب رو درس ميدادن.

پس من چطوري رسيدم به اينجا ؟

بدونيد مهم خودتون هستيد .

حالا اينكه ميگم اين كلاس ها رو بريد دلايل ديگه اي هم داره .

ازجمله اينكه من با كلاس خصوصي و عمومي توي سال كنكور مخالفم و معتقدم سال كنكور فقط بايد كلاساي مدرسه رو بريد.

شايد الان وقت كافي داشته باشيد اما از آذر به اونور شديدا محتاج وقت ميشين و به كاراتون نمي رسيد.

پس حتي الامكان نريد كلاس كنكور مگر اينكه توي يه درس واقعا ضعيف باشيد و نتونيد خودتون رو قوي كنيد كه اونم ممكنه.چرا؟

چون من خودم به لطف خدا فيزيكم رو از نمره ي 13 امتحان رسوندم به 100 درصد كنكور .پس شماهم مي تونيد تو درساتون قوي شيد.

از طرفي افراد بعد از 4-6 ساعت مدرسه بودن شديدا خسته ن و نميتونن مثلا بلافاصله بعد از تعطيلي مدرسه درس بخونن .

مثلا ساعت 2 هيچكي نميشينه درس بخونه پس زماني كه شما سر كلاس هستيد در واقع يه استفاده ي مفيد از وقتيه كه قراره بيهوده بگذره.

اما اگه كلاس خصوصي برداريد اومديد وقت مطالعه تون رو با دستاي خودتون نابود كرديد .

به همين خاطر توصيه ميكنم فقط كلاساي مدرسه تون و حتي همون كلاس فوق العادتون رو بريد.

البته من فقط نظر خودم رو دادم . تصميم گيري با خود شماست و من نميخوام نظرم رو تحميل كنم.

نگران حجم مونده ي درساتون نباشيد .

شما هرچي كه تا اول مهر بخونيد ، بايد كات كنيد ، بذاريد كنار و دوباره شروع كنيد از اول .

بهتون توصيه ميكنم اگه آزمون نمي رين از اول مهر بريد قلم چي.

پس نگران نباشيد كه چي مونده . فقط سعي كنيد همون چيزايي رو كه ميخونيد خوب بخونيد كه اواسط سال كارتون سبك تر باشه.

هيچ عجله اي هم واسه اتمام درسا نداشته باشيد.

شكر خدا چون رشته ي رياضي بوديد ، فيزيك و رياضي تون نسبت به خيليا قوي تره .

يعني تا همين جاش هم 2 هيچ به نفع شماست چون اكثر بچه هاي تجربي تو فيزيك و رياضي ضعف دارن .

پاشنه آشيل داوطلب هاي تجربي هم رياضي و فيزيكه .

اما حواستون به امتحاناتون خيلي باشه . سعي كنيد اكثر درسا رو 20 بگيريد . اگه معدل تون 20 يا بالاي 19/80 بشه سال بعد توي كنكور ( با فرض تاثير 25 درصد مستقيم ) ،

حداقل 150-200 تا رتبه تون جابجا ميشه .پس حواستون به امتحانات تون باشه.

اگه جايي بي جواب مونده يا ابهامي هست بفرماييد تا توضيح بيشتري بدم.

اگه بازم هر سوالي هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ممنون به خاطر راهنماییتون...و زیارتتون هم قبول باشه ...:eek:
یه سوال دیگه هم داشتم....
نمی دونم با جعبه ی لاینتنر آشنا هستید یا نه... ولی من یه چند وقتی هست که لغات انگلیسی ولغات آخر کتاب ادبیات و عربی رو با این جعبه مرور می کنم...
می خواستم ببینم اگه با این روش آشنایی دارید نظرتون رو بهم بگید...
بازم ممنون...

ممنون از لطف تون .

براي همه تون دعا كردم .

نه راستش من فقط اسم اين جعبه رو شنيدم و تا حالا نه ديدمش و نه ازش استفاده كردم.

شرمنده من تجربه اي ندارم.

اگه بازم امري هست من در خدمتم.

haniye1996

New Member
لایک ها
16

زهره جون میشه بگی واسه زیست1و2 و شیمی2 و زبان انگلیسی چ کتابایی استفاده میکردی؟؟همه زیستا نشر الگو و شیمی هامبتکران؟؟یا واسه سال های مختلف کتابای مختلف استفاده میکردی؟؟ببخشید اگه سوال تکراریه:203:

لایک ها
5

سلام علیکم خانوم تاج آبادی.من سال پیش مثل یه کنکوری با قدرت درس خوندم . الن که می خوام واسه کنکور شروع کنم یکم هم دیر شده هم خیلی خستم.میخواستم بدونم چجوری شروع کنم ؟ با چند ساعت شروع کنم ؟ با چه درسی شروع کنم؟ خانوم تاج آبادی خیلی ممنون.برام دعا کنید:63:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

زهره جون میشه بگی واسه زیست1و2 و شیمی2 و زبان انگلیسی چ کتابایی استفاده میکردی؟؟همه زیستا نشر الگو و شیمی هامبتکران؟؟یا واسه سال های مختلف کتابای مختلف استفاده میکردی؟؟ببخشید اگه سوال تکراریه:203:

بله حتما.

راستش من واسه زيست 1 و 2 خيلي سبز ميزدم اما خيلي سبز زيست و دركل كتاباي خيلي سبز بدرد سال كنكور نميخورن .

جديدا كتاب زيست نشرالگو براي هر پايه اومده . من يه نمونه سوالاش رو ديدم فوق العاده عالي ومشابه كنكور بود.

توصيه ميكنم واسه زيست نشرالگو استفاده كنيد.

شيمي 2 و 3 و پيش مبتكران داشتم.

واسه زبان هم كتاب 4 درس 4 كتاب كانون كه جلد آبي رنگ داره.هم سوم رو داره و هم پيش ( هر 2 توي يه كتاب )

ببينيد مثلا من سال دوم فيزيك نشرالگو داشتم و سال سوم خيلي سبز اما واسه كنكور توصيه ميكنم هيچكدوم اينا رو نخونيد و بريد سر ميكروطبقه بندي گاج فيزيك.

سال كنكور يه طرف ، بقيه ي سالهاي تحصيلي يه طرف ديگه.

سلام علیکم خانوم تاج آبادی.من سال پیش مثل یه کنکوری با قدرت درس خوندم . الن که می خوام واسه کنکور شروع کنم یکم هم دیر شده هم خیلی خستم.میخواستم بدونم چجوری شروع کنم ؟ با چند ساعت شروع کنم ؟ با چه درسی شروع کنم؟ خانوم تاج آبادی خیلی ممنون.برام دعا کنید:63:

سلام.

خستگي كه شما داريد به خاطر فاصله گرفتن طولاني از درس و مدرسه و جو كنكوره .

ان شاء الله به تدريج كه بريد جلو درست ميشه .

حداقل از همين 1 ماه تابستون تون بايد بهترين استفاده رو بكنيد.

روزي 7 ساعت بخونيد و توصيه ميكنم مطابق برنامه ي كانون بريد جلو و زماني كه فاز جديد برنامه شروع شد ، شماهم با اون ادامه بديد

( فكر كنم اين تيكه رو يه خرده مبهم گفتم اگه نياز هست بفرماييد تا بيشتر توضيح بدم )

اگه هم كند مي خونيد يا وسواس زياد داريد حداكثر 9 ساعت .

شما اگه بيشتر از ديگران نخونيد كمتر از اونا هم نبايد بخونيد .

با دروس اختصاصي پايه شروع كنيد .اين يه ماه رو مطابق برنامه راهبردي مباحث دوم و سوم رو ببريد جلو و براي درسي

كه توش اشكال و گير بيشتري داريد ، وقت بيشتري هم بذاريد .

تمركز روي عمومي هاتون رو بذاريد واسه نيمسال دوم اما قواعد عربي + آرايه ي ادبيات + زبان فارسي رو كار كنيد از مهر .

محتاجم به دعا . براي همه تون تو حرم آقا امام رضا (ع) دعا كردم.

اگه بازم امري هست من درخدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

لایک ها
1

خانوم تاج آبادی چی شد؟ من امکان ارسال پیام خصوصی رو ندارم. میشه از طریق یاهو مسنجر با شما ارتباط داشت؟ لطفا پاسخ بدین.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام . متاسفانه نزديك 1 هفته ست كه اينترنت و همچنين ياهو ميلم كمي مشكل پيدا كرده .

اگه تعداد پست هاتون به 10 تا برسه مي تونيد پ.خ بديد .

aloneboy: ایمیل حذف شد
دادن ایمیل در تاپیک ها ممنوع هست،لطفا در بخش "ارتباط با کاربر"قرار بدید...

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
1

ممنون از پاسخگوییتون. راستش گفت و گو در اینجا کند پیش میره و من وقت ندارم مرتب اینجا رو چک کنم. ( بالاخره کنکوری بودن و کمبود و ارزش وقت :196: ) خیلی دوست داشتم حداقل یک جلسه توی مسنجر حداقل تا قبل از شروع دانشگاه باهاتون یه صحبتی داشته باشم. به هر حال هر وقت فرصت داشتین و اوضاع اینترنتتون درست شد لطف می کنین بهم خبر بدین. خیلی متشکر.

خیلی ممنون. اگه خدا بخواد پس من طی این هفته باهاتون تماس می گیرم. ضمنا ما خونمون نزدیک به دانشگاه تهرانه. نزدیک به دانشگاه تهران یه پارک بزرگی هست، پارک لاله. ایشالله اگه دانشگاه تهران قبول شدین ، اگه مایل بودین میتونیم همدیگرم ببینیم. راستی میرین خوابگاه؟

alikalni

New Member
لایک ها
2

سلام.میخاستین ی برنامه واسه شهریور به من بدینا

asall

New Member
لایک ها
0

سلام زهره جان من به دلایلی نتونستم تو این مدت زیاد چیزی بخونم میشه راهنماییم کنی تو این چند وقت که مونده چی بخونم خوبه . در مورد زیستم میشه ی روش بگی که یادم نره متناش. در ضمن تو تابستون ازمونم شرکت نکردم واز مهر میخوام کانون برم.

سلام زهره جان من به دلایلی نتونستم تو این مدت زیاد چیزی بخونم میشه راهنماییم کنی تو این چند وقت که مونده چی بخونم خوبه . در مورد زیستم میشه ی روش بگی که یادم نره متناش. در ضمن تو تابستون ازمونم شرکت نکردم واز مهر میخوام کانون برم.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ممنون از پاسخگوییتون. راستش گفت و گو در اینجا کند پیش میره و من وقت ندارم مرتب اینجا رو چک کنم. ( بالاخره کنکوری بودن و کمبود و ارزش وقت :196: ) خیلی دوست داشتم حداقل یک جلسه توی مسنجر حداقل تا قبل از شروع دانشگاه باهاتون یه صحبتی داشته باشم. به هر حال هر وقت فرصت داشتین و اوضاع اینترنتتون درست شد لطف می کنین بهم خبر بدین. خیلی متشکر.

خیلی ممنون. اگه خدا بخواد پس من طی این هفته باهاتون تماس می گیرم. ضمنا ما خونمون نزدیک به دانشگاه تهرانه. نزدیک به دانشگاه تهران یه پارک بزرگی هست، پارک لاله. ایشالله اگه دانشگاه تهران قبول شدین ، اگه مایل بودین میتونیم همدیگرم ببینیم. راستی میرین خوابگاه؟

بله ان شاء الله ميرم خوابگاه . اصلا دوست ندارم برم خونه بگيرم اونم تو شهري مثل تهران.

موفق باشيد.

سلام.

شما فراموش كرديد به من يه سري اطلاعات بديد .

از جمله ساعات خواب ، ساعات مدرسه ، ساعات بيكاري و ...

اينكه به خواب ظهر عادت داريد يا نه ؟ صبح ها كي بيداريد و ...

اينا رو بگيد به من ، چشم ان شاء الله بهتون يه برنامه ي پيشنهادي ميدم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام .

توي اين يه ماه باقي مونده فقط و فقط روي اختصاصي هاي پايه تون تمركز كنيد.

براي درس اختصاصي كه توش ضعيف تر هستيد و گير بيشتري داريد هم وقت بيشتري بذاريد .

قواعد عربي و آرايه ي ادبيات رو هم كار كنيد اما سر بقيه ي عمومي ها نريد .

از مهر هم كه ان شاء الله كانون رفتيد طبق برنامه ي كانون پيش بريد.

زيست رو هر روز بخونيد .

موضوع به موضوع بخونيد و حفظ كنيد . يادتون باشه اولين گام حفظ كردن كلمه به كلمه ي كتابه .

مثلا توي فصل اول زيست 2 ، رد پيوند رو بخونيد چندبار و خلاصه ايش رو حفظ كنيد بعد بريد موضوع بعدي مثلا لنفوسيت t ( البته من ترتيب موضوعات زياد يادم نيست )

بعد فردا كه خواستيد مرور كنيد از اول مرور مي كنيد ولي اين دفعه سعي كنيد دقيق تر باشه و جزئي تر .

همين طور بريد جلو تا كل فصل رو حفظ بشيد.

بعد بريد سر مفهومي و تركيبي كار كردن .

توي پست 14 همين تاپيك هم روش خوندن زيست خودم رو گفتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

amin

New Member
لایک ها
515

سلام خانم تاج ابادی
متاسفانه به دلایلی که پیش امده بود نتونستم در این دوماه چیز زیادی بخونم به جز فیزیک و زبان انگلیسی
به نظر شما در عرض این ماه اخر کدوم درس ها رو بخونم بهتره و بازده بیشتری داره؟؟
ضمن اینکه من در درس شیمی ضعف زیادی دارم به نظرتون از چه کتاب دی وی دی های اموزشی استفاده کنم؟؟؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام خانم تاج ابادی
متاسفانه به دلایلی که پیش امده بود نتونستم در این دوماه چیز زیادی بخونم به جز فیزیک و زبان انگلیسی
به نظر شما در عرض این ماه اخر کدوم درس ها رو بخونم بهتره و بازده بیشتری داره؟؟
ضمن اینکه من در درس شیمی ضعف زیادی دارم به نظرتون از چه کتاب دی وی دی های اموزشی استفاده کنم؟؟؟

سلام.

ايرادي نداره از همين الان محكم شروع كنيد و بريد جلو اما نسبت به خيلي هاي ديگه بايد بيشتر تلاش كنيد.

ترجيحا توي اين 1 ماه باقيمونده روي اختصاصي هاي پايه و در درجه ي دوم روي قواعد عربي و آرايه ي ادبيات تمركز كنيد.

فيزيك ، رياضي ، شيمي و زيست رو بخونيد منتها اولويت رو بديد به مباحثي كه توش گير و ضعف بيشتري داريد.

مثلا اگه توي رياضي مشتق تون ضعيفه بريد اول مشتق رو بخونيد . چون اونطوري اواسط سال كه برسيد يه خورده حجم كاري تون كمتر ميشه.

و بعد اگه وقت اضافه آورديد بريد سر مباحث ديگه.

بعد از هر 2 ساعت اختصاصي خوندن هم حدود 1 ساعت عمومي بخونيد منتها فقط همون مباحثي كه بالا گفتم.

استراحت بعد از 1/5 ساعت هم يادتون نره.

روزي 7-9 ساعت هم بخونيد ولي ترجيحا بيشتر نشه چون خسته تون ميكنه.

ان شاء الله موفق باشيد.

لایک ها
1

سلام. یک سوال. فصل ماده ی ژنتیک سوم مبحث دوراهی همانندسازی نوشته: باکتری ها که دارای dna حلقوی هستند، ((( معمولا ))) 2 دوراهی همانندسازی تشکیل می دهند. یعنی میشه باکتری ها بیش از 2 دوراهی همانندسازی تشکیل بدن؟ بیش از یک محل شروع همانندسازی داشته باشن؟ جمله ی در هر باکتری همواره تعداد محل شروع همانندسازی با تعداد dna برابره، غلطه یا درست؟؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام. یک سوال. فصل ماده ی ژنتیک سوم مبحث دوراهی همانندسازی نوشته: باکتری ها که دارای dna حلقوی هستند، ((( معمولا ))) 2 دوراهی همانندسازی تشکیل می دهند. یعنی میشه باکتری ها بیش از 2 دوراهی همانندسازی تشکیل بدن؟ بیش از یک محل شروع همانندسازی داشته باشن؟ جمله ی در هر باکتری همواره تعداد محل شروع همانندسازی با تعداد dna برابره، غلطه یا درست؟؟

سلام .

جاي اين سوال اينجا نيست .

نميدونم والا مطمئن نيستم.

از دبيرتون يا راهبرهاي سايت يا طراحان كانون بپرسيد ان شاء الله جواب درست و مطمئني بهتون ميدن.

موفق باشيد.

omid-z

New Member
لایک ها
319

الان شروع به حل تست هاش كنيد مطابق برنامه ي آزمون تون چون حجم تست هاش يه خورده زياده و هيچ تستي رو نزده رها نكنيد . شيمي امسال همه داوطلبا رو شوكه كرد .
[/quote]
سلام،خسته نباشید
به نظرتون من چطوری درصد درس هام توی تست ها بالا ببرم؟یا زمان حل تست رو کاهش بدم؟
یغنی اینکه اگه مثلا درصدم توی درسی شصته چطوری ببرمش بالا؟یا چجوری سرعت تست زدنم رو زیاد کنم؟
ممنون

only physics

New Member
لایک ها
2,386

الان شروع به حل تست هاش كنيد مطابق برنامه ي آزمون تون چون حجم تست هاش يه خورده زياده و هيچ تستي رو نزده رها نكنيد . شيمي امسال همه داوطلبا رو شوكه كرد .
سلام،خسته نباشید
به نظرتون من چطوری درصد درس هام توی تست ها بالا ببرم؟یا زمان حل تست رو کاهش بدم؟
یغنی اینکه اگه مثلا درصدم توی درسی شصته چطوری ببرمش بالا؟یا چجوری سرعت تست زدنم رو زیاد کنم؟
ممنون[/quote]

سلام.

سوالتون رو خيلي كلي پرسيديد.

هر درس قواعد تست زني خاص خودش رو داره.

مثلا براي رياضي و فيزيك بايد سرعت تون توي محاسبات بره بالا و تا حدودي حرفه اي عمل كنيد و يه بخش هاي مسئله رو

روي كاغذ نياريد مثلا فرمول ها ، يا ...

از طرفي توي شيمي بايد به مرور ساده كردن اعداد براتون مثل آب خوردن بشه يعني انقدر مسئله حل كنيد كه توي ثانيه هاي اول

متوجه بشيد كه فلان عدد با چه اعدادي ساده ميشن كه مسلما نياز به حل تمرين زياد و استفاده نكردن از ماشين حساب داره.

ولي توي زيست بايد دقت تون بره بالا اينكه همزمان كه جمله ي تست ها رو مي خونيد ( چه صورت سوال و چه گزينه ها ) بايد تحليل هم بكنيد و حواستون

خيلي به كلمه ها باشه . گاهي مثلا تبديل فعل "است" به "مي شود" گزينه رو غلط ميكنه يا اينكه چون صرفا حواستون به مفهوم گزينه ست ، يه سري كلمات رو اون

وسط ناديده مي گيريد و تست مي سوزه.

و...

قرار نيست هميشه با سريع زدن ، درصد بهتري بگيريد ! هر مبحث يه وقت قانوني و يه زمان نقصاني داره ( اگه نياز هست توضيح بدم بفرماييد )

من خودم اواسط سال شديدا سرعتم غيرقابل كنترل شده بود .اصلا يه وضعي . هم عمومي و هم اختصاصي رو 15-25 دقيقه زودتر تموم ميكردم .

بعد ميومدم خونه و شاهكارها و بي دقتي هام رو مي ديدم !

و تصميم گرفتم در ازاي كمتر كردن سرعتم ، دقتم رو ببرم بالا.

اگه نيازي به توضيح بيشتر هست بفرماييد.

اگه بازم امري هست من درخدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

eve66

New Member
لایک ها
0

سلام
مرسی بخاطر پاسختون
گفتید چند تا نکته ایمنی هست که اگر بگید ممنون میشم
توی توضیحات اولیه تون در مورد تست زدن درس عربی به یه سری تکنیک اشاره کردید میشه اونارو هم بگید
و همین طور در مورد زمان نقصانی هم توضیح بدید
با تشکر

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام
مرسی بخاطر پاسختون
گفتید چند تا نکته ایمنی هست که اگر بگید ممنون میشم
توی توضیحات اولیه تون در مورد تست زدن درس عربی به یه سری تکنیک اشاره کردید میشه اونارو هم بگید
و همین طور در مورد زمان نقصانی هم توضیح بدید
با تشکر

سلام.

خواهش ميكنم.

توصيه هاي ايمني (!) رو توي پست 42 گفتم.

تكنيك هاي مطالعه و تست زني دروس رو توي پست 14 گفتم.

زمان نقصاني...

ببينيد سر هر آزموني براي هر درس يه زمان پيشنهادي وجود داره . مثلا 35 سوال شيمي ، 30 دقيقه.

قبول داريد كه توي دفعه ي اول كه ميريد سر زدن تست هاي يه درس توي آزمون ، نمي تونيد همون اول بعضي سوالات رو جواب بديد يا يه

سري سوالات هستن كه متوجه ميشين وقت گيرن يا راهشون طولانيه و حل شون نمي كنيد و مي ذاريد براي بعد.

چيزي كه من ميگم مطابق تعداد سوالات و زمان داده شده توي كنكوره .

توي كنكور 25 تا سوال ادبيات و 20 دقيقه زمان داريم . اين 20 دقيقه ميشه زمان پيشنهادي.

حالا زمان نقصاني چيه؟

اينكه فرض كنيم براي جواب دادن به 25 سوال ادبيات كنكور 15 دقيقه زمان داريم .

توي اين 15 دقيقه بايد به سوالاتي كه مي تونيم جواب بديم و اون سخت ها رو علامتگذاري كنيم واسه بعد .

و تا جايي كه ممكنه توي اين 15 دقيقه فرصت كنيم همه ي سوالات ادبيات رو بخونيم و بزنيم اونايي رو كه بلديم.

اين جا 5 دقيقه زمان باقي مي مونه . اين 5 دقيقه مي تونه صرف زدن سوالات ادبيات بشه يا ذخيره ش كنيم واسه درسي كه ميدونيم توش وقت زياد لازم داريم.

اگه قلم چي ميرين اواخر سال و نزديك به كنكور اينا رو بهتون ميگن .

حالا شماهم بايد سعي كنيد از هر درس تا جايي كه ممكنه 2-5 دقيقه زمان ذخيره كنيد .

واسه اختصاصي هاهم به همين شكل.

اگه نيازي به توضيح بيشتر هست بفرماييد تا بگم.

اگه بازم سوالي هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

سوال من هم اینه که برای درس ادبیات به هیچ وجه از روی کتاب های تست کمکی ادبیات فارسی 2 و 3 که درس به درس هستند نخونیم ؟
یا اینکه هراه خوندن اونها از نشر الگو مبحثی استفاد کنیم ؟ اصولا تست ادبیات درس به درس (مثلا خیلی سبز) چه موقع از سال و چه کاربردی داره ؟
.
.
.
.
.
در ضمن این پست شماره 100 هست !!!
چند وقت بود که تاپیک به این پر و پیمونی تو آیریسک ندیده بودم !!!

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا