لایک ها
5
پاسخ : زهره تاج آبادي( رتبه 59 منطقه) پاسخ مي دهد

سلام خانوم تاج آبادی.من عباس آبرون فارغ تحصیل از دبیرستان اسرار سبزوارم. من خیلی در درس خوندن تلاش وپشتکار دارم ولی خانوم تاج آبادی بعضی از اوقات سوالهایی در درس خوندن برام پیش می آید و خودم خیلی نمی توانم مشکلم را به خوبی حل کنم ویا حداقل روش تضمین شده ای نیست.و خیلی از مشاور های شهر هم هستندکه خودتان از من بهتر می دانید... میخواستم ازتون درخواست کنم اگه میشه شمارتون رو بدین که لحظاتی که واقعا نمی تونم مشکلم رو حل کنم مزاحم شما شوم.واقعا خودم هم شرمنده ام ولی به خدا خیلی نگرانم وحتی بعضی اوقات شب ها هم فکر میکنم. من خیلی به راهنمایی های شما اعتماد دارم . قول میدم خیلی مزاحمتون نشم.ممنون

chimica

New Member
لایک ها
256

سلام
میدونم جملم خیلی کلیشه ایه..اما تبریک میگم بهتون و به شخصه خیلی برای کارتون و تلاشتون ارزش قایلم...
من یه سوالی داشتم...
من فیزیک 2 رو تقریبا تموم کردم...و قراره طبق برنامه ای که مشاورمون بهم داده تو پاییز فیزیک سال سوم رو بخونم.
حالا یه سوال داشتم...
قلمچی الان از اول سال تحصیلی قراره برای فیزیک پایه سال اول و سال سوم رو بطور موازی شروع کنه(منظورم آزموناشه چون من فقط ازموناشو میدم)
حالا به نظرتون من با برنامه قلمچی جلو برم؟؟ در واقع منظورم اینه که طبق برنامه مشاورم برم جلو یا ازمونای قلمچی رو مد نظر قرار بدم و تو هر دوره زمانی فقط به مباحث ازمون پیش رو فکر کنم؟؟
و اینکه من الان فیزیک سه رو شروع کنم یا فیزیک یک رو؟؟؟
فیزیک 3 هم خیلی ضعیف هستم و خیلی ازش میترسم...
ممنون

sahel2

New Member
لایک ها
3

سلام خانم تاج ابادی،تبریک میگم خاطر رتبه خوبتون.از اول تیر تا اواسط مرداد متاسفانه درگیر کلاس ها بودم و بعد از تموم شدن کلاس هام مطابق با برنامه کانون تقریبا(نه به طور کامل)مباحث رو کم و بیش کارکردم و بیشتر روی ادبیات و زیست تمرکز کردم و تا پایان تابستان تقریبا 15روز دیگه فرصت دارم و کلی از مباحث باقی مونده به نظرشما چیکارکنم؟ ؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

نه متشکرم جوابتون کامل و بی نقص بود ممنونم

آیا ازین دوتا کتاب میشه تو سال دوم استفاده کرد؟ یا صزف کنکوریاس؟

و یه سوال دارم ! سوال که نمیشه اسمشو گذاش
آیا کنکوری خوندن روش خاصی داره؟؟

راستی شما از همون اول تست زنی تون قوی بود؟

ببينيد توي كنكور فقط كتاب زبان فارسي 3 ملاكه .

بعضي موضوعات ممكنه بين زبان فارسي 2 و 3 مشترك باشن ، اونا رو مي تونيد تست بزنيد از روي هر دو كتاب ولي دقيقا يادم نيست كه

چه مباحثي مشتكرن و يا اينكه اصلا مباحث مشتركي دارن يا نه؟

ولي مجموعا توصيه اي كه واسه همه تون دارم اينه كه از الان براي گرفتن كتاب عجله نكنيد .

هر سال انتشارات مختلف ويرايش جديد كتابشون رو ميدن بيرون كه هم سوالات كنكورجديد رو ضميمه داره و هم سبك سوالاتشون رو مشابه كنكور ميكنن.

بهتره از كتابهاي كتابخونه استفاده كنيد و سال پيش دانشگاهي اگه خواستيد كتاب خريد كه ديگه جديدترين ويرايشش باشه.

من خودم حتي سال پيش دانشگاهي كتاب نخريدم ! فقط 2 تا خريدم .

سوال خوبي پرسيديد...بله روش خاصي داره.

منتها روش هركسي خاص خودشه اما چيزي كه توي همه ي روش ها مشتركه اينه كه روش خوندن كنكور با روش هايي كه تا الان درس ميخونديم ،

كاملا متفاوته.

ببينيد همه ي ما تا پايان سال سوم تقريبا يه روش مشابه واسه درس خوندن داريم.

شب امتحان ميشينيم ميخونيم نصف كتاب رو ، نصف كتاب رو سر صف ميخونيم ، نصفش رو زنگ تفريح ، فردا ميريم نمره ميگيريم ، پس فردا يادمون ميره !

اما سال كنكور ديگه اين حرفا نيست . قرار نيست امشب بخونيم فردا يادمون بره . قرار نيست فقط 1 كتاب رو آزمون بديم نزديك به 30 تا كتابه .

كاملا باهم فرق دارن.ما الان ميريم جلو كه فقط نمره بگيريم ، يه شب ميخونيم فرداش امتحان ميديم بعدشم هرنمره اي شد ، شده !

ولي تو كنكور ديگه بحث اين حرفا نيست . بايد تستي خوند كه البته پايه ش بايد بايد بايد تشريحي خوندن باشه ، بايد بارها مرور و دوره كرد ، بايد

فقط حفظ نكرد ( كاري كه همه ي ما تو سال هاي تحصيل انجام ميديم ) و ... خيلي كارهاي ديگه.

نه قوي نبود . منم مثل بقيه اصلا تستي نميزدم و بيشتر تشريحي ميخوندم . از سال كنكور كه شروع كردم و هم چنين براي المپياد كه تست ميزدم ،

كم كم فن تست زني سر آزمونها يا توخونه به دستم اومد و شكر خدا قوي شدم .

اگه جايي هست كه جواب نگرفتيد بفرماييد تا بيشتر توضيح بدم.

اگه بازم امري هست من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سلام از بین کتب زیر کدومو مناسب تر میدونید برای دین و زندگی؟؟

خیلی سبز

نشر الگو جدیده

گاج نقره ای

سلام.

كتاب نشرالگو رو نديدم تا حالا ولي بين گاج نقره اي و خيلي سبز ، گاج نقره اي بهتره.

موفق باشيد.

سلام خانوم تاج آبادی.من عباس آبرون فارغ تحصیل از دبیرستان اسرار سبزوارم. من خیلی در درس خوندن تلاش وپشتکار دارم ولی خانوم تاج آبادی بعضی از اوقات سوالهایی در درس خوندن برام پیش می آید و خودم خیلی نمی توانم مشکلم را به خوبی حل کنم ویا حداقل روش تضمین شده ای نیست.و خیلی از مشاور های شهر هم هستندکه خودتان از من بهتر می دانید... میخواستم ازتون درخواست کنم اگه میشه شمارتون رو بدین که لحظاتی که واقعا نمی تونم مشکلم رو حل کنم مزاحم شما شوم.واقعا خودم هم شرمنده ام ولی به خدا خیلی نگرانم وحتی بعضی اوقات شب ها هم فکر میکنم. من خیلی به راهنمایی های شما اعتماد دارم . قول میدم خیلی مزاحمتون نشم.ممنون

سلام.

اشكالات درسي تون رو ترجيحا يه جا يادداشت كنيد و وقتي تعدادش حدود 10-15 تا شد تو همين سايت بنويسيد يا بديد دبيراتون براتون رفع اشكال كنن.

يا بهم ايميل بزنيد تا جوابشون رو بدم.

نه والا من زياد تو زمينه ي مشاورهاي سبزوار و اينجور چيزا اطلاعات ندارم چون اصلا دنبال نبودم و به شماهم توصيه نميكنم.

چشم شمارمو ميدم بهتون فقط يه لطفي كنيد پيش خودتون باشه و به بچه هاي ديگه ي مدرسه تون يا دوستاتون نديد.

شما خودتون بهتر از من مي دونيد بچه هاي مدرسه تون اصلا افراد جالبي نيستن ( بلانسبت شما ) و خب نظر به اينكه باباي من مديرشون بوده

اگه شماره ي من بيفته دستشون يا هر اطلاعات ديگه اي ، ممكنه براي من و خانوادم گرون تموم بشه .

پس لطفا دست خودتون بمونه.براتون پيام خصوصي ميكنم.

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام
میدونم جملم خیلی کلیشه ایه..اما تبریک میگم بهتون و به شخصه خیلی برای کارتون و تلاشتون ارزش قایلم...
من یه سوالی داشتم...
من فیزیک 2 رو تقریبا تموم کردم...و قراره طبق برنامه ای که مشاورمون بهم داده تو پاییز فیزیک سال سوم رو بخونم.
حالا یه سوال داشتم...
قلمچی الان از اول سال تحصیلی قراره برای فیزیک پایه سال اول و سال سوم رو بطور موازی شروع کنه(منظورم آزموناشه چون من فقط ازموناشو میدم)
حالا به نظرتون من با برنامه قلمچی جلو برم؟؟ در واقع منظورم اینه که طبق برنامه مشاورم برم جلو یا ازمونای قلمچی رو مد نظر قرار بدم و تو هر دوره زمانی فقط به مباحث ازمون پیش رو فکر کنم؟؟
و اینکه من الان فیزیک سه رو شروع کنم یا فیزیک یک رو؟؟؟
فیزیک 3 هم خیلی ضعیف هستم و خیلی ازش میترسم...
ممنون

سلام.

ممنون شما لطف داريد .

ميشه بفرماييد امسال ميريد چه پايه اي ؟

سوم يا پيش دانشگاهي ؟

بعد من ان شاء الله جواب سوالات تون رو ميدم.

سلام خانم تاج ابادی،تبریک میگم خاطر رتبه خوبتون.از اول تیر تا اواسط مرداد متاسفانه درگیر کلاس ها بودم و بعد از تموم شدن کلاس هام مطابق با برنامه کانون تقریبا(نه به طور کامل)مباحث رو کم و بیش کارکردم و بیشتر روی ادبیات و زیست تمرکز کردم و تا پایان تابستان تقریبا 15روز دیگه فرصت دارم و کلی از مباحث باقی مونده به نظرشما چیکارکنم؟ ؟

سلام.

از لطف تون ممنونم.

همچنان با برنامه كانون بريد جلو اما كاملا منطبق .

99 درصد وقت ، انرژي و تمركزتون رو بذاريد روي دروس اختصاصي كه منابع آزمون تون هستن و زياد روي عمومي ها كار نكنيد به جز عربي.

با برنامه ي راهبردي بريد جلو تا آزمونهاي تعيين سطح.

به اونجا كه رسيديد ، اول مباحث پيش رو توي آزمون تعيين سطح رو مطالعه كنيد ، بعد همونايي كه تا اون زمان خونديد رو مرور كنيد و در گام آخر اگه

وقت اضافه آورديد بريد سر مباحثي كه ازشون عقب مونديد يعني توي آزمونهاتون بودن و شما نخونديد قبلا.

روي عمومي ها زياد تمركز نكنيد و فقط طوري بخونيد كه بتونيد تراز قابل قبولي توي آزمون بگيريد و بخاطر تراز بد عمومي ها ، تراز كل تون خراب نشه.

البته تراز اختصاصي تون ملاك باشه فعلا .

هيچ عجله اي هم نكنيد و اصلا به اين فكر نباشيد كه همه ي مباحث عقب مونده ي 2 ماه تابستون تون رو توي 15 روز بخونيد .

منم همينطوري كار كردم يعني از 15 شهريور خودم رو منطبق با برنامه راهبردي بردم جلو و كاري به مباحث قبلي نداشتم.

جالب اينجاست كه توي آزمون تعيين سطح هم بيشترين تراز رو نسبت به آزموناي قبليش گرفتم.

اگه جايي ابهامي هست و نياز به توضيح بيشتر داره بفرماييد تا بگم.

ان شاء الله موفق باشيد.

لایک ها
5

سلام .خیلی ممنون . باشه حتما این کارو میکنم و از اعتماد شما سپاس گذارم . من با بچه های دبیرستان رابطه ای ندارم و دوستام هم 99 درصد از دبیرستان نیستند چون اصلا طرز فکر من با این جور افراد نمی خونه . البته بی احترامی نمی کنم چون هر کسی عقیده خاصی داره و باید به عقیده هرکسی احترام گذاشت .

ALI493

Member
لایک ها
81

باتشکر از پاسختون :203::203:

من در طول تابستون با برنامه گزینه پیش رفتم و کم و بیش پایه تموم شد (البته هول هولکی) دو هفته دیگه قراره یه آزمون از کل پایه بگیره حالا نمیدونم باید چه کار کنم
هم چنین قراره بعد تابستون برم قلمچی می خواستم در این مدت سوال هایی که در طول تابستون غلط زدم رو بزنم اما دیدم خیلی زیاده حالا تو شوک موندم یه همچین اتفاقی قراره در اردیبهشت هم بیوفته خواستم یه جوری پیشگیری کنم.

Alireza M

New Member
لایک ها
13

می خواستم برای من کتاب معرفی کنید.
می خواهم برم دوم دبیرستان و کتاب زیست ندارم.کتابی می خوام که هم خوب توضیح داده باشه و هم تستاش خوب باشه.
یا اصلا کتاب کمک درسی زیست لازمه یا نه؟

chimica

New Member
لایک ها
256

:-/
بنده پیش دانشگاهی هستم....

majeed

New Member
لایک ها
0

نوشته اصلی توسط
majeed
ممنون
ولی منظور من از گاج این کتابه:
کلیک کنید
میگن این کتابم بر اساس کنکوره حالا راست و دروغش پای خودشون:3:
ضمنا اینم فصل 7 کتابی که میگمه:
http://media.sefeed.ir/file/zipped/f...stkonkor92.zip

يه روز بهم فرصت بديد تا سوالات رو مقايسه و بررسي كنم ، جواب رو حتما بهتون ميگم.

ان شاء الله موفق باشيد.
ممنون.وقت کردید مقایسه کنید؟کدوم بهتره؟
بازم تشکر:203:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام .خیلی ممنون . باشه حتما این کارو میکنم و از اعتماد شما سپاس گذارم . من با بچه های دبیرستان رابطه ای ندارم و دوستام هم 99 درصد از دبیرستان نیستند چون اصلا طرز فکر من با این جور افراد نمی خونه . البته بی احترامی نمی کنم چون هر کسی عقیده خاصی داره و باید به عقیده هرکسی احترام گذاشت .

سلام.

خواهش ميكنم.

ان شاء الله موفق باشيد.

باتشکر از پاسختون :203::203:

من در طول تابستون با برنامه گزینه پیش رفتم و کم و بیش پایه تموم شد (البته هول هولکی) دو هفته دیگه قراره یه آزمون از کل پایه بگیره حالا نمیدونم باید چه کار کنم
هم چنین قراره بعد تابستون برم قلمچی می خواستم در این مدت سوال هایی که در طول تابستون غلط زدم رو بزنم اما دیدم خیلی زیاده حالا تو شوک موندم یه همچین اتفاقی قراره در اردیبهشت هم بیوفته خواستم یه جوری پیشگیری کنم.

خواهش ميكنم.

براي آزمون جامع تون سعي كنيد بيشتر روي مباحثي كار كنيد كه توشون ضعف و گير داريد و اولويت رو بديد به دروس و

مباحثي كه مطالعه كرديد و درسهايي كه تا حالا نخونديد رو بذاريد به عنوان گام آخر .

اگه روزي 1-2 ساعت وقت بذاريد براي بررسي آزمونهاي گذشته ، مي تونيد سوالات نزده و غلط هاتون رو بررسي كنيد.

گاهي حل كردن 1 سوال بيشتر از 1 ساعت مطالعه مفيد واقع ميشه.

اگه بازم امري هست من درخدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

می خواستم برای من کتاب معرفی کنید.
می خواهم برم دوم دبیرستان و کتاب زیست ندارم.کتابی می خوام که هم خوب توضیح داده باشه و هم تستاش خوب باشه.
یا اصلا کتاب کمک درسی زیست لازمه یا نه؟

سلام.

بله تقريبا لازمه .

البته سال دوم و سوم مهم ترين كار شما تشريحي خوندن هست و تست زدن رو هم حتي بايد به

روش تشريحي انجام بديد ( يعني نشينيد صرفا با راه هاي تستي بريد ) و زدن تست براي يادگيري بهتر شما نيازه.

اما اجباري نيست .

جديدا انتشارات نشرالگو كتاب هاي زيست رو براي هرپايه تاليف كرده .

من خودم نداشتم اما يه نمونه از سوالاتش رو ديدم و به نظرم خوب و مشابه كنكورن .

البته خيلي سبز دوم هم خوبه منتها به درد كنكورتون نميخوره زياد.

ولي توصيه ي اكيد من اينه كه سال هاي دوم و سوم سعي كنيد كتاب كمتر بخريد و اگه ميخواين كتابي بخريد بذاريد

براي سال پيش دانشگاهي چون انتشارات مختلف هرسال كتاب هاشون رو تغيير ميدن و كنكورهاي جديد رو ضميمه ميكنن و

نحوه ي طرح تست ها رو مطابق با كنكور تغيير ميدن . به همين خاطر بهتره تا سال پيش دانشگاهي حتي الامكان از كتاب هاي

كتابخونه تون استفاده كنيد .

ان شاء الله موفق باشيد.

:-/
بنده پیش دانشگاهی هستم....

ترجيحا با برنامه ي آزمون تون بريد جلو و اول از درسي شروع كنيد كه توش ضعف بيشتري داريد .

حالا اين كار چندتا مزيت داره.

يكي اينكه همين اول مي تونيد ضعف تون رو تبديل به قوت كنيد و از بابت يه درس خيالتون راحت ميشه.

يكي ديگه اينكه هرچي جلوتر بريد حجم درسا و ميزان سختي كار بيشتر ميشه و اونجا براتون سخت ميشه كه بخواين

فيزيك 3 رو كه انقدر توش ضعف داريد بخونيد و تقويت كنيد.

بهتره از همين فيزيك 3 كه توش ضعف داريد شروع كنيد و طبق آزمون تون هم بريد جلو .

اگه نيازي به توضيح بيشتر هست بفرماييد تا بيشتر بگم.

ان شاء الله موفق باشيد.

SimFCB

New Member
لایک ها
16

خانم تاج آبادی مدرسه شما تیزهوشان بود یا عادی یا نمونه دولتی؟ بچه هاش قوی بودن؟ یعنی تو سالهای قبلش رتبه برتر داشتید؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ممنون.وقت کردید مقایسه کنید؟کدوم بهتره؟
بازم تشکر:203:

سلام مجدد.

ببينيد من هيچكدوم از اين كتاب ها رو كار نكردم و نميدونم دقيقا چطور هستن.

واسه همين نميتونم قاطعانه بگم كدوم خوبه و كدوم بد .

ولي يه مقايسه ي كوچولو كه كردم ديدم ظاهرا نشرالگو بهتره .

كتاب هاي ميكروطبقه بندي جامع گاج غالبا سوالات كنكور و سنجش رو دارن .

قبول داريد كه فقط سوالات كنكور نميتونه كافي باشه ؟

اين لينك يه سري نمونه سوال از فصل هاي مختلف كتاب نشر الگو هست .

به سوالات فصل 10 يه نگاه بندازيد و خودتون مقايسه كنيد كه كدوم كتاب بهتره و بيشتر مشابه كنكور كار كرده.

http://www.olgoopub.com/sn/books/pt/full/id/200

نظر به اينكه من تاحالا هيچكدومشون رو نخوندم و از طرفي اين كتابها جديدالانتشار هستن ،براي اطمينان از دبيراتون يا افراد ديگه هم

پرس و جو بكنيد .

ضمنا يه تشكر هم بكنم از آقاي aloneboy كه لطف كردن و لينك نشرالگو رو دادن.

خانم تاج آبادی مدرسه شما تیزهوشان بود یا عادی یا نمونه دولتی؟ بچه هاش قوی بودن؟ یعنی تو سالهای قبلش رتبه برتر داشتید؟

سلام.

من از اول راهنمايي تيزهوشان مي رفتم.

البته تيزهوشان هم يه زماني تيزهوشان بود.

زماني كه كتاب تكميلي داشتيم ، كلاس فوق داشتيم ، بهترين دبيرا و زرنگ ترين دانش آموزا رو داشتيم.

الان ديگه سطح تيزهوشان با مدارس عادي هيچ تفاوتي نداره.

دبيرامون يكسان هستن ، بچه هاهم كه به لطف آزمون هاي تكميل ظرفيت هرسال از مدارس ديگه ميان تيزهوشان.

مطالب تدريس شده توي مدرسه ي ما و بقيه ي مدرسه هاهم يكسانه.

و متاسفانه جو ناسالمي بوجود اومده كه دبيرا همه ي نكات خوب و كنكوري شون رو سركلاس نميگن و ميذارن واسه كلاس كنكور.

يعني رسما فقط كتاب رو درس ميدن.

نه بچه ها سطح هاي متفاوتي دارن . از قوي گرفته تا ضعيف.

قبولي خوب هم نداديم زياد . پارسال بهترين رتبه مون حدود 600 بود.

مجموعا بگم كه رتبه ي خوب و بد گرفتن زياد ربطي به مدرسه ي تيزهوشان يا نمونه بودن نداره.

اميدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

ان شاء الله موفق باشيد.

SimFCB

New Member
لایک ها
16

از،جوابتون ممنون....خانم تاج آبادی ریاضی من ضعیفه به خاطر همین قصد دارم اول کتابهای آموزشی رو بخونم تا مفهوم برام جا بیفته وبعد کتابهای تستی به خاطر همین از ریاضی اول دبیرستان و هندسه 1 شروع کردم ولی الان در انتخاب،منبع دو دل و بلکه چند دل شدم! در حال حاضر بین خیلی سبز و نشر الگو برای هندسه 1 و ریاضی 2 و این چیزا موندم کدوم انتخاب کنم...خودم می خوام کتابی باشه که همه چیز رو از اول آموزش بده و هی نپره سر چیزایی که نمی دونم...می خوام در وحله اول فقط،آموزشی باشه نه تستی...از نظر شما بین این دو کتاب کدوم بهتره و یا اگه کتاب بهتری سراغ دارید برای آموزش ممنون میشم معرفی کنید...هندسه رو هم فراموش نکنید!

only physics

New Member
لایک ها
2,386

از،جوابتون ممنون....خانم تاج آبادی ریاضی من ضعیفه به خاطر همین قصد دارم اول کتابهای آموزشی رو بخونم تا مفهوم برام جا بیفته وبعد کتابهای تستی به خاطر همین از ریاضی اول دبیرستان و هندسه 1 شروع کردم ولی الان در انتخاب،منبع دو دل و بلکه چند دل شدم! در حال حاضر بین خیلی سبز و نشر الگو برای هندسه 1 و ریاضی 2 و این چیزا موندم کدوم انتخاب کنم...خودم می خوام کتابی باشه که همه چیز رو از اول آموزش بده و هی نپره سر چیزایی که نمی دونم...می خوام در وحله اول فقط،آموزشی باشه نه تستی...از نظر شما بین این دو کتاب کدوم بهتره و یا اگه کتاب بهتری سراغ دارید برای آموزش ممنون میشم معرفی کنید...هندسه رو هم فراموش نکنید!

نه راستش در اين زمينه متاسفانه اطلاعات چنداني ندارم.

من رياضي 2 نشرالگو داشتم ، هي بدك نبود ولي دقيقا يادم نيست كه درسنامه هاش چطور بودن .

من چون شكرخدا رياضيم خوب بود زياد سراغ درسنامه ها نمي رفتم ولي رياضي 2 خيلي سبز رو نديدم اصلا .

در اين باره بهتره از دبيراي يكي از دبيرستان هاي شهرتون بپرسيد يا از كتاب فروشي هاي معتبر بپرسيد كه چه كتابي آموزشيه و بيشترين

فروش رو داره.

در مورد هندسه 1 من كتاب ميكروطبقه بندي گاج خريد سال دوم . درسنامه هاش خوبن منتها بعضي سوالاش يه كوچولو از سطح تجربي ها

بالاترن و مثلا مال المپيادهاي بلژيك و امريكا و... هستن كه اوتا رو نبايد بخونيد يا اينكه بذاريد براي اولويت هاي بعدي ( خودش مشخص كرده منبع سوال رو )

اين كتاب ، كتاب خوبي بود واسه هندسه اما در مورد كتاب آموزشي رياضي چيزي نميدونم والا.

ولي در مورد هندسه و رياضي اصلا اصلا اصلا از كتاب درسي تون غافل نشيد.

شرمنده ظاهرا در اين مورد زياد نتونستم كمك تون كنم.

اگه امري داريد من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.

chimica

New Member
لایک ها
256

راستش من خیلی از فیزیک3 میترسم...
از رو چه کتابی به نظرتون باید بخونم؟؟؟

SimFCB

New Member
لایک ها
16

نه راستش در اين زمينه متاسفانه اطلاعات چنداني ندارم.

من رياضي 2 نشرالگو داشتم ، هي بدك نبود ولي دقيقا يادم نيست كه درسنامه هاش چطور بودن .

من چون شكرخدا رياضيم خوب بود زياد سراغ درسنامه ها نمي رفتم ولي رياضي 2 خيلي سبز رو نديدم اصلا .

در اين باره بهتره از دبيراي يكي از دبيرستان هاي شهرتون بپرسيد يا از كتاب فروشي هاي معتبر بپرسيد كه چه كتابي آموزشيه و بيشترين

فروش رو داره.

در مورد هندسه 1 من كتاب ميكروطبقه بندي گاج خريد سال دوم . درسنامه هاش خوبن منتها بعضي سوالاش يه كوچولو از سطح تجربي ها

بالاترن و مثلا مال المپيادهاي بلژيك و امريكا و... هستن كه اوتا رو نبايد بخونيد يا اينكه بذاريد براي اولويت هاي بعدي ( خودش مشخص كرده منبع سوال رو )

اين كتاب ، كتاب خوبي بود واسه هندسه اما در مورد كتاب آموزشي رياضي چيزي نميدونم والا.

ولي در مورد هندسه و رياضي اصلا اصلا اصلا از كتاب درسي تون غافل نشيد.

شرمنده ظاهرا در اين مورد زياد نتونستم كمك تون كنم.

اگه امري داريد من در خدمتم.

ان شاء الله موفق باشيد.
خواهش می کنم...تا همین جاش هم خیلی مارو شرمنده کردین

دوست عزیز علاوه بر تجربه خود خانم تاج آبادی منم تجربه خودم از.فیزیک بدم...
من از فیزیک 3 و خازن و مقاومت هیچی نمی دونستم من از رو کتاب خیلی سبز خوندم اونی که عکس گور خر روشه... خیلی کتاب خوبيه البته به شرطی که وقت داشته باشین با حوصله کتاب رو تموم کنید... منی که از فیزیک 3 هیچ نمی دونستم توی کنکور 65 درصد فیزیک زدم و به جرات می گم که هر چی سوال از فیزیک 3 اومد رو درست جواب دادم...من توی فیزیک 3 کتابی به خوبی خیلی سبز ندیدم...البته خانک تاج آبادی اطلاعاتشون از من بيشتره و شما رو کمک می کنه اما خواستم تجربه خودم رو بگم شاید به دردتون بخوره

chimica

New Member
لایک ها
256

دوست عزیز علاوه بر تجربه خود خانم تاج آبادی منم تجربه خودم از.فیزیک بدم...
من از فیزیک 3 و خازن و مقاومت هیچی نمی دونستم من از رو کتاب خیلی سبز خوندم اونی که عکس گور خر روشه... خیلی کتاب خوبيه البته به شرطی که وقت داشته باشین با حوصله کتاب رو تموم کنید... منی که از فیزیک 3 هیچ نمی دونستم توی کنکور 65 درصد فیزیک زدم و به جرات می گم که هر چی سوال از فیزیک 3 اومد رو درست جواب دادم...من توی فیزیک 3 کتابی به خوبی خیلی سبز ندیدم...البته خانک تاج آبادی اطلاعاتشون از من بيشتره و شما رو کمک می کنه اما خواستم تجربه خودم رو بگم شاید به دردتون بخوره
خیلی ممنون دوست عزیز...
راستش اون کتاب رو هم دارم...تعریفشو شنیدم...اما شک داشتم...بعد چون فیزیک 2 رو از گاج میکروطبقه بندی خوندم و خیلی عالی بود گفتم شاید فیزیک 3 هم عالی باشه...
به هر حال خیلی ممنون دوست عزیز

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ضمن تشكر از جناب SimFBC بابت توضيحاتشون ...

كتاب خيلي سبز خوبه منتها بايد تست هاي يه گام فراترش رو بذاريد كنار و يه سري تست هاهم هستن كه بيش از حد فراتر

از كنكورن ، اونا رو هم بايد بذاريد كنار.

ميكروطبقه بندي گاج هم كه عاليه .هم درسنامه هاش خوبه و هم تست هاش استاندارده.

ان شاء الله موفق باشيد.

mehdi karimi

New Member
لایک ها
1

سلام خانوم تاج ابادی از زحمات شما کمال تشکر رو دارم
میخواستم ببینم که ایا برای تمامی درسا متن کتاب رو هم بخونیم برای مثال فیزیک رو
کتاب رو هم بخونیم؟ من برای فیزیک گاج نقره ای دارم به نظرتون همون کافی نیست؟ و این که دیگه کتاب رو نخونم
بعد یه مشکل دیگه من نمیتونم تو 2 هفته تایمی که برای ازمون میدن تمام درس ها رو بخونم به نظرتون چیکار کنم؟ ساعت مطالعه هم 6 ساعت در روز دارم
بی زحمت مشه بگید مثلا درس زیست رو چطور میخوندید مثلا مبحث گردش مواد رو ؟ اول کتاب میخوندین ؟ ایه نکته در می اوردید؟ بعد شما گفتید که خلاصه نویسی نمیکردید درس ها رو؟ پس یک هفته مونده به کنکور از چه منبعی مرور میکردید؟

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام خانوم تاج ابادی از زحمات شما کمال تشکر رو دارم
میخواستم ببینم که ایا برای تمامی درسا متن کتاب رو هم بخونیم برای مثال فیزیک رو
کتاب رو هم بخونیم؟ من برای فیزیک گاج نقره ای دارم به نظرتون همون کافی نیست؟ و این که دیگه کتاب رو نخونم
بعد یه مشکل دیگه من نمیتونم تو 2 هفته تایمی که برای ازمون میدن تمام درس ها رو بخونم به نظرتون چیکار کنم؟ ساعت مطالعه هم 6 ساعت در روز دارم
بی زحمت مشه بگید مثلا درس زیست رو چطور میخوندید مثلا مبحث گردش مواد رو ؟ اول کتاب میخوندین ؟ ایه نکته در می اوردید؟ بعد شما گفتید که خلاصه نویسی نمیکردید درس ها رو؟ پس یک هفته مونده به کنکور از چه منبعی مرور میکردید؟

سلام.

خواهش ميكنم من فقط انجام وظيفه ميكنم.

براي همه ي درسا بايد بخونيد متن كتاب رو منتها توي فيزيك و رياضي ...

رياضي رو بايد حتما حتما حتما مطالعه كنيد دونه به دونه ي سوالاش رو ، بعضي سوالات كنكور دقيقا مشابه تمرينات كتاب

طرح ميشن ، حتي متن هاش هم مهمه مثلا دبير خودم مركز تقارن تابع درجه 3 رو اصلا سر كلاس نگفت ( پيش دانشگاهي ) بعد

توي آزمونم اومد و من نتونستم بزنم و دقيقا بخاطر همون سوال رياضيم 100 نشد بعد رفتم ديدم عينا متنش رو تو كتاب نوشته و مثال هم

براش آورده.

منتها فيزيك رو الان لازم نيست زياد بخونيد . يه سري چيزاي حفظي رو يه نگاه بندازيد مثلا مواد پارامغناطيس و ... و يه سري فصول پيش دانشگاهي

حفظي هستند و بايد مراجعه كنيد به كتاب . توي همچين درسايي اول مرجع تون كتاب باشه و بعد كتاب گاج يا هركتاب ديگه اي.

مي تونيد بفرماييد مشكل تون چيه به نظر خودتون ؟ كند خواني ؟ عدم تمركز ؟ وسواس زياد ؟ يا ...

اگه بتونيد بگيد دليلش رو شايد بهتر بتونم كمك تون كنم .

ولي ترجيحا ساعت مطالعه تون رو ببريد بالا . مثلا 7 - 8 ساعت ولي سعي كنيد بيشتر نشه كه از اونور خسته نشيد.

براي روش مطالعه ، مراجعه كنيد به پست 14 همين تاپيك ، اونجا روش هاي خودم رو گفتم.

بله من فقط شيمي رو يه كوچولو خلاصه نويسي مي كردم.

از روي نكاتي كه نوشته بودم ، متن كتاب ، فصول مهم ، اشكالاتم توي آزمونها ، سوالات كنكورهاي سالهاي قبل .

نكته برداري لازمه اما خلاصه برداري نه . البته اين نظر شخصي منه و من فقط نظرم رو ارائه ميدم و

چيزي رو تحميل نميكنم .

مي تونيد امتحان كنيد مثلا 1-2 ماه دروس رو خلاصه نويسي كنيد و بعدش 1-2 ماه نكنيد و ببينيد كدوم براي خودتون بهتره.

ان شاء الله موفق باشيد.

بالا