Wight

New Member
لایک ها
888
پاسخ : زیستی های دوره هجده

کسی نیست جوابمو بده؟
به نظرم کمپبل رو دقیق بخون و یک ماه مونه به مرحله 1 ، کتب درسی رو دقیق بخونید

amirreza16

New Member
لایک ها
554

البرتس و امیری رو خوندین که دنبال لودیش هستید؟اگه نخوندین به نظر من اصلا صلاح نیست مستقیما لودیش بخونین.
خیلی ممنون از راهنماییتون.امیری خوندم ولی البرتز اصلا نخوندم.

sadeghwh

New Member
لایک ها
14

به نظرم کمپبل رو دقیق بخون و یک ماه مونه به مرحله 1 ، کتب درسی رو دقیق بخونید
ممنون از پاسختون.
----------------------------------
یه سوال دیگه هم داشتم
مدال نقره و برنز چند درصد واسه کنکور امتیاز داره؟
این امتیاز فقط واسه درس مربوط به المپیاد هست یا کل درسا؟
نحوه ی محاسبه ی این امتیازات چگونه است؟
کسی که مثلا 20 درصد واسه معدل و 30 درصد واسه المپیاد امتیاز داره اگه کنکور رو سفید تحویل بده چند درصد واسش محاسبه میکنن؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

Wight

New Member
لایک ها
888

ممنون از پاسختون.
----------------------------------
یه سوال دیگه هم داشتم
مدال نقره و برنز چند درصد واسه کنکور امتیاز داره؟
این امتیاز فقط واسه درس مربوط به المپیاد هست یا کل درسا؟
نحوه ی محاسبه ی این امتیازات چگونه است؟
کسی که مثلا 20 درصد واسه معدل و 30 درصد واسه المپیاد امتیاز داره اگه کنکور رو سفید تحویل بده چند درصد واسش محاسبه میکنن؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم
به تراز مجموع دروس 10-15 الی 20 درصه اضافه می شه.

مثلا اگه ترازتون 7000 باشه نقره المپیاد می کندش 8400 !

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

بچه ها فقط خواستم اطلاع بدم که خانه زیست شناسی توی مهرماه جشنواره فروش ویژه گذاشته و کتابای مفیدش رو با تخفیف 40% و بعضی کتابا 50% داره میده :)
اون کسایی که کمپبل یا سولومون یا ریون که خرج چند جلدیشون 100 هزار تومن و بالاتر میشه رو میخوان بخرند,توی مهرماه میتونن 50 هزار تومن دوره کامل هرکدوم از این کتابارو خریداری کنن :)
واقعا دلم نیومد نگم چون خودم بسی لذت بردم از اطلاع یافتن از این قضیه :)
اونایی هم که جدی میخونن , کتاب ریون رو حتمن بخونن :) رو دستش کتاب نیومده :) (به توصیه مدال داران بزرگوار دارم میگم "که حتمن بخونید " )

hossein-bio

New Member
لایک ها
48

یکی میتونه بدون خوندن آلبرتس یا سلولی مولکولی امیری ،لودیش بخونه؟؟

SophieX

New Member
لایک ها
3

سلام...من سال دومم از پارسال شروع کردم اما متاسفانه تابستون بخاطر ی اتفاقی نتونستم چیزی بخونم...
می خواستم ی راهنمایی بگیرم از کسانی ک تجربه و مدال دارن...کدوم کتابا رو و ب چ ترتیبی بهونم...اگه میشه انتشارات کتاب رو هم بگید...ممنون میشم جواب بدید:6:

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

یکی میتونه بدون خوندن آلبرتس یا سلولی مولکولی امیری ،لودیش بخونه؟؟

چرا نمیشه.میشه فقط دیگه چیزی نمیفهمه.مثله اینکه بدون استرایر و لنینجر بیوشیمی ووت بخونه.خوندن لودیش لازم نیست.فقط به درد افزایش اطلاعاتتون میخوره.چیزی که از سلولی برا یه المپیادی لازمه همه و همه ش در سلولی امیری بیان شده.

hossein-bio

New Member
لایک ها
48

چرا نمیشه.میشه فقط دیگه چیزی نمیفهمه.مثله اینکه بدون استرایر و لنینجر بیوشیمی ووت بخونه.خوندن لودیش لازم نیست.فقط به درد افزایش اطلاعاتتون میخوره.چیزی که از سلولی برا یه المپیادی لازمه همه و همه ش در سلولی امیری بیان شده.
یعنی بعد امیری آلبرتس لازم نیست؟

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

یعنی بعد امیری آلبرتس لازم نیست؟
اولا که به نظر من صلاحه البرتس قبل امیری خونده شه.البته این کاری بود که خودم کردم و تجربه ی کسی نیست که بگم فلانی گفته.تجربه ی شخصی هست.منظورم اینه ک اگه بخونی و بفهمی کافیه نه اینکه اون یکی لازم نیست.یعنی کارتون راه میفته تا حدودی.

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

سلام...من سال دومم از پارسال شروع کردم اما متاسفانه تابستون بخاطر ی اتفاقی نتونستم چیزی بخونم...
می خواستم ی راهنمایی بگیرم از کسانی ک تجربه و مدال دارن...کدوم کتابا رو و ب چ ترتیبی بهونم...اگه میشه انتشارات کتاب رو هم بگید...ممنون میشم جواب بدید:6:
با سلام :)
ببینید اولین چیزی که باید بخونید و روش مسلط باشید کتابای درسیه :)
دوم و سوم و پیش :)
خوندین؟ :)
اگر خوندین :
شیش جلد بیولوژی کمپبل انتشارات خانه زیست شناسی رو باید بخونین :) اتفاقا اگر توی همین ماه بخرین تخفیف 40درصدی هم میگیرین :) که میشه گفت مفته یه جورایی ! :)
این کتاب رو خواستین بخونین ,قبلش شیمی امسالتون رو کامل بخونین :) جلد اولش (بجز فصل آخرش ) همون مفاهیم شیمی امسالتون هستش :) که باید شیمی 2 و جلد اول رو بخونین :) جلد اول رو که تموم کردین به ترتیب همینجور بخونید و پیش برین :)
جلد دومش سلولیه :) جلد سومش ژنتیکه :) برای خوندن ژنتیک کلاسیک قبلش باید آنالیز ترکیبی و احتمال بلد باشین :)(یعنی فصل آخر ریاضی 2 و فصل اول ریاضی 3 و فصل اول ریاضی پیش دانشگاهی رو روش مسلط باشین :) احتمال تون توپ باشه خلاصه :) )
بقیه جلداش رو هم بخونید :)
یادتون باشه با تفکر و تسلط روی اطلاعات کمپبل میتونین 60درصد سوالای م2 رو هم حتی جواب بدین :) پس قشنگ و مفهومی بخونیدش :)
بعد از تسلط روی کمپبل برای هر مبحثی باید کتاب (های) تخصصیش رو بخونید :)
بیوشیمی : استرایر (انتشارات مختلفی چاپ کردنش ولی اگ خانه زیست شناسی داشت از اونجا بگیرین )یا لنینجر (انتشارات آییژ)
سلولی :آلبرتس ( خانه زیست شناسی ) بعدش میتونین امیری و بقیه کتب رو بخونین :)
ژنتیک کلاسیک : اول از همه با ژنتیک ساسان امینی باید شروع کنی و روش مسلط بشی :) بعدش میتونی گریفیث و استنسفیلد و ولینتز اینارو هم بخونی و سوالاشونو حل بکنی :)
گیاهی:کتاب ریون 3 جلدی از خانه زیست شناسی :)
فیزیولوژی : گایتون ( که انتشارات زیادی چاپش کردن ).ولی به نظرم ترجمه فرخ شادان رو بخرین بهتره :) بقول یکی از اساتید بزرگوارم : مترجم رو دستش نیومده!
و در آخر جا داره بهتون بگم :
در المپیاد چقد خواندن مهم نیست!چگونه خواندن مهم است :) اینکه چند تا کتاب خوندی مهم نیست :) مهم اینه که تفکر کنی.مهم اینه که چند تا سوال رو خودت با تفکر تونستی حل کنی :)
شما اول رو وزارتی ها و کمپبل و ساسان امینی تسلط پیدا بکنید :) بعدش وارد مباحث دگ بشین :)
سوالی بود در خدمتم.امیدوارم تونسته باشم خوب راهنماییتون کنم :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

SophieX

New Member
لایک ها
3

با سلام :)
ببینید اولین چیزی که باید بخونید و روش مسلط باشید کتابای درسیه :)
دوم و سوم و پیش :)
خوندین؟ :)
اگر خوندین :
شیش جلد بیولوژی کمپبل انتشارات خانه زیست شناسی رو باید بخونین :) اتفاقا اگر توی همین ماه بخرین تخفیف 40درصدی هم میگیرین :) که میشه گفت مفته یه جورایی ! :)
این کتاب رو خواستین بخونین ,قبلش شیمی امسالتون رو کامل بخونین :) جلد اولش (بجز فصل آخرش ) همون مفاهیم شیمی امسالتون هستش :) که باید شیمی 2 و جلد اول رو بخونین :) جلد اول رو که تموم کردین به ترتیب همینجور بخونید و پیش برین :)
جلد دومش سلولیه :) جلد سومش ژنتیکه :) برای خوندن ژنتیک کلاسیک قبلش باید آنالیز ترکیبی و احتمال بلد باشین :)(یعنی فصل آخر ریاضی 2 و فصل اول ریاضی 3 و فصل اول ریاضی پیش دانشگاهی رو روش مسلط باشین :) احتمال تون توپ باشه خلاصه :) )
بقیه جلداش رو هم بخونید :)
یادتون باشه با تفکر و تسلط روی اطلاعات کمپبل میتونین 60درصد سوالای م2 رو هم حتی جواب بدین :) پس قشنگ و مفهومی بخونیدش :)
بعد از تسلط روی کمپبل برای هر مبحثی باید کتاب (های) تخصصیش رو بخونید :)
بیوشیمی : استرایر (انتشارات مختلفی چاپ کردنش ولی اگ خانه زیست شناسی داشت از اونجا بگیرین )یا لنینجر (انتشارات آییژ)
سلولی :آلبرتس ( خانه زیست شناسی ) بعدش میتونین امیری و بقیه کتب رو بخونین :)
ژنتیک کلاسیک : اول از همه با ژنتیک ساسان امینی باید شروع کنی و روش مسلط بشی :) بعدش میتونی گریفیث و استنسفیلد و ولینتز اینارو هم بخونی و سوالاشونو حل بکنی :)
گیاهی:کتاب ریون 3 جلدی از خانه زیست شناسی :)
فیزیولوژی : گایتون ( که انتشارات زیادی چاپش کردن ).ولی به نظرم ترجمه فرخ شادان رو بخرین بهتره :) بقول یکی از اساتید بزرگوارم : مترجم رو دستش نیومده!
و در آخر جا داره بهتون بگم :
در المپیاد چقد خواندن مهم نیست!چگونه خواندن مهم است :) اینکه چند تا کتاب خوندی مهم نیست :) مهم اینه که تفکر کنی.مهم اینه که چند تا سوال رو خودت با تفکر تونستی حل کنی :)
شما اول رو وزارتی ها و کمپبل و ساسان امینی تسلط پیدا بکنید :) بعدش وارد مباحث دگ بشین :)
سوالی بود در خدمتم.امیدوارم تونسته باشم خوب راهنماییتون کنم :)
خیلی خیلی ممنون از جوابتون فقط ی سوال...ی نفر که قبلا جز 45 نفر شده بود ب من گفته بود ک تکامل کمپل باز از بقیه جلدا مهم تره...این درسته؟؟یعنی اول تکامل بخونم یا همه ی جلدا در یک سطح مهمن؟؟؟

باز هم ممنون از راهنماییتون

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

خیلی خیلی ممنون از جوابتون فقط ی سوال...ی نفر که قبلا جز 45 نفر شده بود ب من گفته بود ک تکامل کمپل باز از بقیه جلدا مهم تره...این درسته؟؟یعنی اول تکامل بخونم یا همه ی جلدا در یک سطح مهمن؟؟؟

باز هم ممنون از راهنماییتون
ببینید اول از همه اینکه کمپبل رو بر اساس سلسله مراتبش بخونید :) از جلد 1 شروع کنی به ترتیب پیش برین! ( حتمن...)
و اما فرق تکامل و سیستماتیک کمپبل با بقیه جلداش اینه که
مثلا شما اگه جلد 3 کمپبل رو نخونی...بجاش بری ژنتیک ساسان امینی و جلد سوم بیوشیمی لنینجر رو بخونی این مبحثو بلد میشی :)چون رفرنس های دیگه هم بهش مصفل تر پرداختن(حالا ورندارین ج3 رو نخونین بگین آرمین گفتا :4:! حتمن بخونین همه کمپبل رو )
ولی سیستماتیک و تکامل توی المپ...منبع اصلیش کمپبله :) شما کتابی رو پیدا نمیکنی بهتر از کمپبل گفته باشه.ینی برای تکامل و سیستماتیک شما فقط کمپبل رو بخونی و روش تسلط داشته باشی حله :)
ولی بقیه مباحث رو بعد از اینکه کمپبل رو خوندی باید بری از رو کتب تخصصیشون اطلاعات خودت رو بالاتر ببری :)

amirreza16

New Member
لایک ها
554

بچه ها یه چیزی ذهنم رو شدید مشغول کرده واسه همون میخوام بپرسم:شما و بچه های المپیادی مدرسه تون به مدرسه میرین و سر کلاس ها میشینین؟(منظورم اونایی که هدفشون فقط المپیاد هست نه اینکه در کنار کنکور المپیادم میخونن)

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

بچه ها یه چیزی ذهنم رو شدید مشغول کرده واسه همون میخوام بپرسم:شما و بچه های المپیادی مدرسه تون به مدرسه میرین و سر کلاس ها میشینین؟(منظورم اونایی که هدفشون فقط المپیاد هست نه اینکه در کنار کنکور المپیادم میخونن)
من که میشینم :4:!
ولی بجز کلاسای تخصصی ( فیزیک-ریاضی-شیمی ) بقیه زنگارو خیلی شیک گایتون یا لنینجر میزارم رو میز میخونم :4:!
البته همیشه نمیشه حدودن نصف زنگای غیر تخصصی میتونم اینکارو کنم :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

S.E.J

New Member
لایک ها
175

من ک اولم... آره همه رو میرم و همه رو هم گوش میدم!شاید دوم ک رفتم از این طرفندای جیم زنی استفاده کنم!
ولی بجز کلاسای تخصصی ( فیزیک-ریاضی-شیمی ) بقیه زنگارو خیلی شیک گایتون یا لنینجر میزارم رو میز میخونم :4:!
چه دل و جرئتی دارین شما!

اون وقت دبیرتون خیلی شیک و مجلسی پرتتون نمیکنه بیرون؟!

والا ما یه لحظه حواسمون پرت بشه دائم صدامون میزنن

آخرین ویرایش توسط مدیر

Armin_elmi

New Member
لایک ها
117

من ک اولم... آره همه رو میرم و همه رو هم گوش میدم! فقط سر صف و ...صفحات کمپلو تو ذهنم میارم و مرور میکنم..شاید دوم ک رفتم از این طرفندای جیم زنی استفاده کنم!

چه دل و جرئتی دارین شما!

اون وقت دبیرتون خیلی شیک و مجلسی پرتتون نمیکنه بیرون؟!

والا ما یه لحظه حواسمون پرت بشه دائم صدامون میزنن
باید کاربلد باشین برای این کارا :) :) بعد ما سومی هستیم کسی کارمون نداره :)
منم آروم و سر به زیر نشستم دارم کتابمو میخونم :) کسی کاریم نداره که :)

amirreza16

New Member
لایک ها
554

یعنی شما غایب نمیشین مثلا روز های 3شنبه رو کلا نرین مدرسه؟

hossein-bio

New Member
لایک ها
48

نقره ی 1 امسال (آقای غفاری) به خاطر المپیاد هیچ وقت غایب نشد حتی سال قبل (92-93) مقام اول انشای نماز استان رو آورد در ضمن اگه غایب بشین هم معلما ازنمرتون کم میکنن .

بالا