سوالات 20 سال اخیر ترکیبیات روسیه و تورنمنت شهرها به زبان فارسی!

mohsen2010

New Member
لایک ها
35
پاسخ : سوالات 20 سال اخیر ترکیبیات روسیه و تورنمنت شهرها به زبان فارسی!

ممنون از خبرتون چون سوالات المپياد رياضي شوروي (منظورم كتابشه)كه به درد كامپيوتر هم مي خوره مال عهد كاغذرنگيه.
خيلي دوست دارم هرچه زودتر سوالا رو ببينم.

Aref

New Member
لایک ها
1,008

سوالات المپياد رياضي شوروي مال عهد كاغذرنگيه.
شوروی حرف نداره. چه از نظر تعداد مساله، چه از نظر تنوع ایده و چه از نظر قشنگی سوالات.

mimilad

New Member
لایک ها
40

واقعا هر کسی یه همچین فایلی رو تهیه کرده واقعا دستش درد نکنه .

mohsen2010

New Member
لایک ها
35

شوروی حرف نداره. چه از نظر تعداد مساله، چه از نظر تنوع ایده و چه از نظر قشنگی سوالات.
منم حسابي قبولش دارم ولي قبول داشته باشيد بيشتر سوالاش قديميه هرچند بعضي از ايده هاش هنوز تازه مونده و خواهد موند.

nabeghe98

New Member
لایک ها
8

خيلي ببخشيد! پس اين فايلتون چي شد؟

math

New Member
لایک ها
1,096

فکر کنم همه این قدر از این موضوع خوشحال شدند که یادشون رفت اصلا فایلی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نیوتن

New Member
لایک ها
22

مرسی از خبر شما :41::41::41::41:

لایک ها
282

بیایین سوالات 8 سال اخیرش که تو ایران برگزار شده ولی شما سوالات مرحله 2 رو نگاه کنید در لینک زیر

نمونه سوالات سالهای قبل

لایک ها
268

روسیه اش تو سایت combinatorics.vcp.ir هست. تورنمنت شهرها هم به زودی آماده می شه

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

سلام. من هم با فایرفاکس هم با اکسپلورر خواستم 1993to2011 رو دانلود کنم ولی نشد, هر دفعه مینویسه: format error: not a PDF file or corrupted. میشه بگین چیکار باید بکنم؟

goldeneagle

New Member
لایک ها
173

سلام به دوستان
اولا که من دانلود کردم مشکلی نداشت.... :197:

ثانیا با تشکر فراوان از آقای ابوالفضل اسدی و دوستان دیگر که به ایشان کمک کردند :113:
اما یک نکته که به نظرم می رسد این است که خیلی خوب است که بچه سوالات را از همان منابع انگلیسی بخوانند ...شاید اول کمی سخت باشد اما بعدا عادت می کنید و البته بسیار بسیار مفید فایده ـ و البته در آینده لازم-خواهد بود...کلا متنهای ریاضی ساده هستند و لغات محدودی دارند.....ااگر بتوانید این کار را بکنید اولا منابع بسیار زیادی ترجمه نشده وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید....ثانیا می توانید با افراد مختلف از کشورهای مختلف بحث کنید .... ثالثا در دانشگاه (و البته باشگاه) به شدت نیازتان می شود!!!

البته باز تاکید می کنم این حرفم به هیچ عنوان در جهت کم کردن ارزش کار دوستمان نیست...کار او بسیار با ارزش است و حتی ای کاش این را به صورت کتاب چاپ می کرد..... خسته نباشیدی دیگر به تهیه کنندگان این فایل....
:91:

لایک ها
268

سلام به دوستان
اولا که من دانلود کردم مشکلی نداشت.... :197:

ثانیا با تشکر فراوان از آقای ابوالفضل اسدی و دوستان دیگر که به ایشان کمک کردند :113:
اما یک نکته که به نظرم می رسد این است که خیلی خوب است که بچه سوالات را از همان منابع انگلیسی بخوانند ...شاید اول کمی سخت باشد اما بعدا عادت می کنید و البته بسیار بسیار مفید فایده ـ و البته در آینده لازم-خواهد بود...کلا متنهای ریاضی ساده هستند و لغات محدودی دارند.....ااگر بتوانید این کار را بکنید اولا منابع بسیار زیادی ترجمه نشده وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید....ثانیا می توانید با افراد مختلف از کشورهای مختلف بحث کنید .... ثالثا در دانشگاه (و البته باشگاه) به شدت نیازتان می شود!!!

البته باز تاکید می کنم این حرفم به هیچ عنوان در جهت کم کردن ارزش کار دوستمان نیست...کار او بسیار با ارزش است و حتی ای کاش این را به صورت کتاب چاپ می کرد..... خسته نباشیدی دیگر به تهیه کنندگان این فایل....
:91:

خیلی ممنون از شما که قدر این کار را می دانید. من هم با شما موافقم که بچه ها باید متن های انگلیسی هم بخوانند. به بچه ها پیشنهاد می کنم برای قوی شدن انگلیسی، کتاب "آشنایی با نظریه گراف" نوشته ی "د.ب.وست" را از متن انگلیسی بخوانند. هم سوالات بیش تری از کتاب ترجمه شده دارد و هم تمام اصطلاحات ریاضی مهم را دارد.
در مورد کتاب کردن کار باید بگویم از طرفی هدف من ارتقا سطح المپیادی های ایران بود و از طرفی تعداد صفحات فایل آن قدر کم است که نمی تواند یک کتاب شود.
فایل سوالات بلغارستان هم به زودی حاضر می شود. هر موقع آماده شد همین جا اعلام می کنم.
در مورد این که برخی پرسیدند چرا فقط ترکیبیات ترجمه می‌کنی، نکات زیر را باید اشاره کنم:
ترجمه ی یک متن علمی تنها سواد زبان نمی خواهد بلکه باید مترجم در آن علم دستی داشته باشد. گاهی در فایل می بینید نوشته هایی با فونتی متفاوت از فونت اصلی نوشته شده است. این جملات را مترجم اضافه کرده است. باید من خودم همه ی سوالات را حل کنم تا ببینم اگر سوال غلط است، اصلاح کنم؛ اگر ساده است، اشاره کنم و ... . من در المپیاد کامپیوتر فعالیت می کنم. پس ترجمه ی هندسه، جبر و اعداد برایم ممکن نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا