سوالي جالب معما گونه !!! اگه تونستين جواب بدين

Olympiad

New Member
لایک ها
134
يك نفر هست كه سر يه دو راهي گير كرده و در سر هر راه يك نگهبان ايستاده كه يكي راستگو وديگري دروغگو هست.فرد مورد نظر ما ميخواهد به سمت راه(خوب)برود .(يك راه ، راه بد است وديگري راه خوب است). او ميخواهد با پرسيدن فقط يك سوال از يكي از نگهبانان راه خوب را بيابد (او نگهبان راستگو و دروغگو را نميشناسدولي نگهبانان يكديگر را ميشناسند)

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
kari nadare khob! az yeki az negahbana beporse un yeki romishnasi age bege are ke rast gofte age bege na ham ke durugh gofte! fekonam in tori bashe!
...q

Olympiad

New Member
لایک ها
134
FMIcho_2009 گفت
kari nadare khob! az yeki az negahbana beporse un yeki romishnasi age bege are ke rast gofte age bege na ham ke durugh gofte! fekonam in tori bashe!
...q
نگهبا ن ها يكديگر رو ميشناسند هر دو ميگن: آره
بعدش هم ما ميخواهيم راه رو پيدا كنيم نه راستگو بودن و دروغگو بودن و فقط يك سوال ميتونيم بپرسيم

araknet

New Member
لایک ها
0
Salam
Be nazar man choon 1rah khoob o yek rah bade fard nazde yeki az negahbana rafte o mige Aya rahe khoobi bara neshoon dadan be man vojood dare? Khoob age negahbane rastgoo bashe mige are masalan oone va agar doroghgoo bashe mige aslant rahe khoobi vojood nadare.

mahyar12

New Member
لایک ها
0
سلام ،فکر کنم می ره پیش یکی از نگهبانا میگه به نظر تو اگر از اون یکی بپرسم این در خوبه چی می گه؟ هر جوابی که نگهبان بده برعکس می کنیم یعنی اگر میگه آره ،یعنی اون در بده

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4

asadh

New Member
لایک ها
4
با یک سوال هیچ امکانی ندارد که بفهمیم.

rezashiri

Well-Known Member
لایک ها
325

aliscience

New Member
لایک ها
0
سلام
منم با مهيار موافقم
به نظرم جواب درست همينه

Olympiad

New Member
لایک ها
134
mahyar12 گفت
سلام ،فکر کنم می ره پیش یکی از نگهبانا میگه به نظر تو اگر از اون یکی بپرسم این در خوبه چی می گه؟ هر جوابی که نگهبان بده برعکس می کنیم یعنی اگر میگه آره ،یعنی اون در بده
sd
درسته !آفرین

TG-100

New Member
لایک ها
0
از یکی از آن ها می پرسد اگر از دیگری بپرسم که راه خوب چیه چه جوابی میده؟

هر چی بگه برعکسشو میکنه.

rezoos

New Member
لایک ها
17
mahyar12 گفت
کاملا درسته.البته این سوال خیلی آسونه.پارسال تو دوره استانی بهمون گفته بودن.

Goharshady

New Member
لایک ها
166
mahyar12 گفت
من یه جور دیگه پیشنهاد می کنم:
از یکی بپرسه :((اگه من از تو بپرسم ، این راه خوبه ، تو می گی بله؟))
بعد لازم نیست جوابشو برعکس کنه. اگه گفت ((بله)) همون راه درسته و اگه گفت ((نه)) راه دیگه خوبه!

rezoos

New Member
لایک ها
17
خیلی قشنگ بود! اینو نشنیده بودم!

بالا