سوال از اسمارت دارم

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
سلام ...
این تاپیک رو ایجاد کردم که سوالاتی از اسمارت رو درش بپرسم ...
دوستان دیگه هم اگه سوال دارن بپرسن ...
خب بریم سر سوالا . سوالم از شکسته ...
تو اسمارت فصل 3 یه فرمولی نوشته که نگفته از کجا اومده . رابطه ی بین زاویه های شکست
در جو هایی با خواص فیزیکی مختلف هست :
[center:24d82d1c4e]
[/center:24d82d1c4e]که P فشار جو بر حسب اتمسفر و T دما بر حسب کلوینه ...
آر دو هم شکست میانگینه ...
راستی باتجربه ها بگن که از شکست ، اون قسمت شکست برای یک لایه (دیفرانسیلیه رو می گم) و انتگرالش
اصلا برای جایی نیاز هست ؟!

newton2011

New Member
لایک ها
25
آره نگفته.
تو فانداهم یه چند تایی از اینها گقته.
من تاحالا به دیفرانسیلیش برخورد نکردم.

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
یه سوال : می دونیم چیز هایی که بر طول روز تاثیر می ذاره یکیش شکسته و یکی دیگه هم شفق و فلق ...
الان سوال اینجاست : تاثیر شفق و فلق بر شکست خیلی بیشتره ... بنابراین با محاسبه ی شفق و فلق ، طول روز به طور کامل محاسبه نمیشه ؟!
یعنی می خوام بگم شکست در شفق و فلق نهفته نیست ؟ الان اگه بخوایم همه شونو در نظر بگیریم باید چی کار کرد ؟!
----------------------
یه سوال دیگه :
ما برای محاسبه ی تاثیر شکست بر بعد و میل یک ستاره میایم یه مثلث رو به خاطر کوچیک بودنش ، تخت فرض می کنیم
می خوام بدونم با این کار چه بلایی سر واحد اضلاع مثلث میاد ؟
من فکر می کنم باید طول کمان ها رو به رادیان تبدیل کنیم و اندازه ی رادیانی کمان رو به عنوان ضلع مثلث بپذیریم...

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129
پاسخ : سوال از اسمارت دارم

سوال 1 فصل 2 اسمارت وقتی میگه ستاره روی دایره نصف النهار این یعنی روی هر نصف النهاری میتونه باشه؟؟؟من شکلشو میکشم ولی نمی دونم چهطوری اثباتش کنم..سادس ولی راهنمای کنید..مرسی

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

دایره ی نصف النهار همون دایره عظیمه ای هس که از p و z می گذره ...

mohammadi9

New Member
لایک ها
336

لطف می کنید عکسش رو اپلود کنید تا من ببنیم و بهتون بگم

لایک ها
96

دایره نصف النهار دایره گذرنده از zو p است وقائم مبدا هم صفحه ی عمود بر کره ی سماوی که z را به Eو w وصل می کند سوال ساده است یه مثلث رو حل میکنی ولی باید یه سری کار ریاضی رو فرمول انجام بدی

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

دایره نصف النهار دایره گذرنده از zو p است وقائم مبدا هم صفحه ی عمود بر کره ی سماوی که z را به Eو w وصل می کند سوال ساده است یه مثلث رو حل میکنی ولی باید یه سری کار ریاضی رو فرمول انجام بدی
بله ...:5:من دو تا مثلث در میارم که یکیش عظیمس . که از P تا Z نود -فی . از Z تا ستاره ای که روی قائم مبدا میشه z2 از P تا ستاره که میشه نود - میل و سمت این ستاره میشه نود....خوب بعدش؟؟ :105: و ستاره تو زمانی که روی نصف النهار ناظر باشه چیکارش کنم؟؟

sooshans

New Member
لایک ها
52

بله ...:5:من دو تا مثلث در میارم که یکیش عظیمس . که از P تا Z نود -فی . از Z تا ستاره ای که روی قائم مبدا میشه z2 از P تا ستاره که میشه نود - میل و سمت این ستاره میشه نود....خوب بعدش؟؟ :105: و ستاره تو زمانی که روی نصف النهار ناظر باشه چیکارش کنم؟؟
حل شد دیگه :41: الان تو اون ضلعش که از p تا z بود به جای فی مینویسیم delta+z1 بعد یه کسینوس برا اون مثلث مینویسیم دقیقا به عبارت قسمت الف میرسیم قسمت ب نیز! :دی

لایک ها
96

میشه سوال 18 فصل 2 رو راهنمایی کنین:217:

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

حل شد دیگه :41: الان تو اون ضلعش که از p تا z بود به جای فی مینویسیم delta+z1 بعد یه کسینوس برا اون مثلث مینویسیم دقیقا به عبارت قسمت الف میرسیم قسمت ب نیز! :دی

بله ولی من قبلا این راهو رفتم بازم جواب نداد... یعنی این شد: sindelta=sin(telta+z1).cosz2

A=90 COS90=0

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
96

ممنون از جواباتون خودم حلش کردم:81:

sooshans

New Member
لایک ها
52

بله ولی من قبلا این راهو رفتم بازم جواب نداد... یعنی این شد: sindelta=sin(telta+z1).cosz2

A=90 COS90=0
الان اصلا حس نوشتن مشروحش نیس شرمنده:46: ولی این خط دوم رو نمیفهمم برا چی اصن نوشتین؟؟؟؟رابطه بالا رو بسط میدین بعد تقسیم بر cos delta میکنیم اون طرف هم یه دونه tan delta بوجود میاد که میاریمش اینور فاکتور میگیریم بعد همه چی به جز tan delta رو میبریم اونور بعد هم هر دو طرف رو معکوس میکنیم cot delta رو همونجوری که میخوایم بهمون میده به همین سادگی به همین خوشمزگی .....:3:

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

مرسی...لطف کردین...:)

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

سوال 5 فصل 2 کروی مهمه؟؟؟ میشه توضیح بدین؟؟:65:

sooshans

New Member
لایک ها
52

boah... یعنی چی مهم نیس؟ منم این سوالو موقعی که کروی می خوندم حل نکردم دیگه هم دنبالش نرفتم:65: الان شما یادم انداختین داغم تازه شد حالا میگین مهم نیس؟:220:

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

میشه ج سوال کروی رو بگین؟؟؟فقط ج آخرشو...میخوام ببینم درست ج دادم!!مرسییی:1:

لایک ها
96

boah... یعنی چی مهم نیس؟ منم این سوالو موقعی که کروی می خوندم حل نکردم دیگه هم دنبالش نرفتم:65: الان شما یادم انداختین داغم تازه شد حالا میگین مهم نیس؟:220:
ایکس همانc است وyهمانzاست(برای حل سوال لازم است ستاره روی قائم مبدا باشد یه سینوس ها ویه چهار جزیی میخواهد)

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129
بالا