سوال از اسمارت دارم

لایک ها
96
پاسخ : سوال از اسمارت دارم

این طول شبی که میگه یعنی چی ؟؟یعنی از چه زمانی تا چه زمانی؟؟
یعنی از زمان غروب (مماس شدن با افق) تا زمان طلوع(میدونم توضیحم اصلا واضح نبود ازاین بهتر نمی تونستم)

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

مرسی خیلی خوب بود:3::)

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

یه ستاره ای که دلتاش بزرگ تر از فی ش باشه..بیشترین سمتی که میتونه داشته باشه مگه 90 نیس؟؟پس چرا تو اسمارت میگه عبور بالای بین z و p??

sooshans

New Member
لایک ها
52

یه ستاره ای که دلتاش بزرگ تر از فی ش باشه..بیشترین سمتی که میتونه داشته باشه مگه 90 نیس؟؟پس چرا تو اسمارت میگه عبور بالای بین z و p??
الان دقیقا مشکل چیه؟؟:7: هم بیشترین سمتش نوده هم عبور بالاش بین p و z
تناقضی دیده میشه؟:39:

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

الان دقیقا مشکل چیه؟؟:7: هم بیشترین سمتش نوده هم عبور بالاش بین p و z
تناقضی دیده میشه؟:39:
به خانم/آقاي shokolat : مگه ستاره في داره كه دلتاش بزرگتر از في ش باشه ؟ في مربوط به ناظره . در مورد سوالتون هم خودتون يه خورده فكر كنيد . دستگاه z-p رو رسم كنيد . مدار ستاره اي كه دلتاش بزرگتر از في محل باشه رو هم رسم كنيد . حالا به حرف خودتون فكر كنيد . ستاره اي با اين شرط هيچ وقت به قائم مبدا(نصف النهاري كه z رو به غرب يا شرق وصل مي كنه)
نمي تونه برسه . و بالاترين نقطه اي هم كه از مدارش وجود داره بين z و p خواهد بود (چون فاصله ي استوا تا z ، في هست و ميل (فاصله ي استوا تا مدار ستاره) بيشتر از في هست )
به آقاي sooshans :‌ :82: شكلشو رسم كن ببينم ...

sooshans

New Member
لایک ها
52

به خانم/آقاي shokolat : مگه ستاره في داره كه دلتاش بزرگتر از في ش باشه ؟ في مربوط به ناظره . در مورد سوالتون هم خودتون يه خورده فكر كنيد . دستگاه z-p رو رسم كنيد . مدار ستاره اي كه دلتاش بزرگتر از في محل باشه رو هم رسم كنيد . حالا به حرف خودتون فكر كنيد . ستاره اي با اين شرط هيچ وقت به قائم مبدا(نصف النهاري كه z رو به غرب يا شرق وصل مي كنه) نمي تونه برسه . و بالاترين نقطه اي هم كه از مدارش وجود داره بين z و p خواهد بود (چون فاصله ي استوا تا z ، في هست و ميل (فاصله ي استوا تا مدار ستاره) بيشتر از في هست ) به آقاي sooshans :‌ :82: شكلشو رسم كن ببينم ...
منظور منم همین بود دیگه ایشون پرسیدن این شرایط میتونه وجود داشته باشه؟؟؟ حالا ما یه ستاره فرض می کنیم که دلتاش بزرگتر از فی ناظر باشه ولی به اندازه بسی اندک این اندازه رو با تقریب خوبی به صفر میل میدیم در این شرایط بیشترین سمت ستاره به 90 میل خواهد کرد و این شرایط میتونه وجود داشته باشه که البته اینجا عبور بالاییش میفته رو z که حق با شماس اصن بیخیال عذر خواهی رو برا همین جاها گذاشتن! شرمنده

shokolat_g72

New Member
لایک ها
129

به خانم/آقاي shokolat : مگه ستاره في داره كه دلتاش بزرگتر از في ش باشه ؟ في مربوط به ناظره . در مورد سوالتون هم خودتون يه خورده فكر كنيد . دستگاه z-p رو رسم كنيد . مدار ستاره اي كه دلتاش بزرگتر از في محل باشه رو هم رسم كنيد . حالا به حرف خودتون فكر كنيد . ستاره اي با اين شرط هيچ وقت به قائم مبدا(نصف النهاري كه z رو به غرب يا شرق وصل مي كنه)
نمي تونه برسه . و بالاترين نقطه اي هم كه از مدارش وجود داره بين z و p خواهد بود (چون فاصله ي استوا تا z ، في هست و ميل (فاصله ي استوا تا مدار ستاره) بيشتر از في هست )
به آقاي sooshans :‌ :82: شكلشو رسم كن ببينم ...

بله...بنده هم منظورم همین بود..:3: اخه گفتم نوشه بود بیشترین سمت 90...منم خودم شکلشو میکشیدم نمیشد...

بالا