سوال ترکیبیاتی هندسی

bijanbina

New Member
لایک ها
0
سوال سخت ترکیبیاتی و هندسی

ما یک دایره داریم که توش یک منحنی به طول L که در شکل (فایل ضمیمه) هست می دانیم مساحت قسمت رنگ شده برابر نصف مساحت دایره است ثابت کنید طول منحنی بیشتر از قطر است

پیوست ها

bijanbina

New Member
لایک ها
0
خب انگار هیچ کس نتونست سوال ما رو حل کنه

rezashiri

Well-Known Member
لایک ها
325
این چطوری حل می شه؟!

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
این سوال تو باشگاه تو دوره مریم میرزاخانی اینا سوال یه امتحان بوده و فقط مریم میرزاخانی و یه نفر دیگه حل کرده اند سوال خیلی با حالیه!(در واقع خلاقیته!) و فقط نیاز به قضیه حمار داره!

bgo

New Member
لایک ها
397
کافیه قطر موازی AB که A,B محل تقاطع منحنی با دایره اند رو بگیرید و منحنی رو از اولین نقطه تماسش با این قطر قرینه کنیم (چون مساحتو نصف کرده پس حتما قطرو قطع میکنه)

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120
??????rabte in soal be tarkibiat kojashe

alneon

New Member
لایک ها
0
goodarz ras mige kojaye in be tarkibiat rabt dasht??????????mikhay gool bezani esme topico intori minevisi???????1

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
هندسه ترکیبیاتی یعنی هندسه ای که کارهای نامتعارف و خلاقیت های ترکیبیاتی از ان استفاده بشه و به سواد زیاد هندسی نداره!
توجه: اگه تو کمتر از 15 حل نکنید براتون متاسفم چون اقای ثروتی تو 30 دقیقه حلش کرد!!!!!

(شوخی کردما پس فردا نیاد یقه ما رو بچسبه,تو رو خدا با جنبه باشید!!)

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
البته ایشون استاد بنده هستند,و من در مقابل ایشون هیچی نیستم!!!

alneon

New Member
لایک ها
0
اگه اینطوریه که آقا ثروتی اصلا" نباید حلش می کرده....اسم هندسه می شنوه دیگه حل نمیکنه!!!!!!!!

نه شوخی کردم...ایشون استاد خودمونن و هیچکدوممون اندازه ایشون نیستیم!!!!خیلی ارادت داریم!!!!!!!!!!!!

bijanbina

New Member
لایک ها
0
این سوال رو آقای وکیلی معلم هندسه انرژی به عنوان یک سوال ترکیبیاتی هندسی مطرح کرده من هم قصد گول زنی نداشتم شما هم وقتی راه حل رو ببینی می فهمی که ایشون اشتباه نکردن

بالا