وضعیت
موضوع بسته شده است.
لایک ها
15
mersadchem گفت
لطفا يكي سوال 15 -21 چگونه رو برام توضيح بده كه چي ميخواد؟
میشه سوالو بذاری؟؟؟ کتابم پیشم نیست!!

بهراد

New Member
لایک ها
214
سلام
کسی می دونه انتگرالVdP وقتی که فشار اولیه و فشار نهایی رو در دمای ثابت داشته باشیم رو چجوری باید حساب کرد؟؟ با توجه به اینکه آلفا و کاپا رو هم داریم، حجم مولی و Cp رو هم داریم... مادمونم مایعه، مثلاً آب... از تغییرات آلفا و کاپا و Cp هم در برابر فشار و دما صرفنظر می کنیم...

دقیقتر بگم... سئوال 4-31 لواین!

بهراد

New Member
لایک ها
214
ممنون حل شد!

یه وقت کسی جواب نده ها!

اصلاً من دیگه این سایت نمی آم...

kiarash5000

New Member
لایک ها
22
سلام بر استاد بهراد ... من كه الان راستش كاملا يادم نيس اين سوالو ولي رفتم يه سر به دفترم زدم ... كلن نميدونم چرا اينقد توش نوشتم تقريبه خوب تقريبه خوب .... ولي فكر كنم بايد توش يه 3ري تقريبا بزني ... وليكن VdP رو وا3 كدوم قسمت سوال ميخواي تا توضيح بدم ... خيلي وقت بود سايت نبودم ... ايشالا كه منظورتون رو كامل تر بنوي30ن شايد بتونم كمك كنم ... علي اي حال جواباي آخري كه تو دفترم به دست آوردم مينويسم براتون شايد كمك كنه ... جناب استاد قهر كردن از شما بعيده ...

الف ) DH=5.503 kj dH=CpdT+(v-aTv)dP ب ) DU=5.411 Kj dU=(Cp-aPV)dT+V(Pk-Ta)dP ج ) DS=16.15 J/K DS=CplnT2/T1 - a.V.DP

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
در يك آمين نوع 2 يا 3 نامگذاري چگونه است؟
يعني شاخه ها را بر حسب حروف لاتين مينويسيم يا چيز ديگر؟

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
ممنون.جوابم رو گرفتم.
حالا يكي اينو تفسير كنه:نقطه جوش فلوئورو كربن ها از هيدرو كربن ها كمتره به خاطر قطبش پذيري كم فلوئور.

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
يه سوال ديگه:انرژي شكستن پيوند ها براي انحلال يك ماده در آب چگونه تامين ميشود؟

dinodanesh

New Member
لایک ها
42
mersadchem گفت
يه سوال ديگه:انرژي شكستن پيوند ها براي انحلال يك ماده در آب چگونه تامين ميشود؟

بخشیش از محیط و بخشی دیگر از انرژی آبپوشی تامین میشه

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
ممنون.سوال بالايي رو هم بي زحمت يكي جواب بده.

لایک ها
14
تو فسل 3 شیمی توسیفی یه توزیهات خوبی راجع به قتبش پزیری گفته برو بخ.ن سفهه اش یادم نیس اما یه سفهه سمت راستی بود که از وست تا پایین سفهه نوشته بود

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
لطفا يكي صفحه 127 سولومونز رو برام توضيح بده!

لایک ها
15
mersadchem گفت
ممنون.جوابم رو گرفتم.
حالا يكي اينو تفسير كنه:نقطه جوش فلوئورو كربن ها از هيدرو كربن ها كمتره به خاطر قطبش پذيري كم فلوئور.
سلام!
مطمئن نیستم به جوابم صرفا یه حدسه، ولی فکر کنم به خاطر اینکه قطبش پذیریه فلوئور کمه پس بر اثر برخورد مولکولها با هم ابرالکترونی زیاد جابجا نمیشه یعنی دوقطبی القایی زیاد قوی نیست پس جاذبه ی بینشون کمه!!!!!
به هیچی استنناد نکردن برای این جواب (من دراوردیه)!!!

mobtaker

New Member
لایک ها
36
kiana74 گفت
mersadchem گفت
ممنون.جوابم رو گرفتم.
سلام!
مطمئن نیستم به جوابم صرفا یه حدسه، ولی فکر کنم به خاطر اینکه قطبش پذیریه فلوئور کمه پس بر اثر برخورد مولکولها با هم ابرالکترونی زیاد جابجا نمیشه یعنی دوقطبی القایی زیاد قوی نیست پس جاذبه ی بینشون کمه!!!!!
به هیچی استنناد نکردن برای این جواب (من دراوردیه)!!!

به نظر من هم درست فرمودن
هر چی قطبش پذیری بیشتر باشه یه طرف مولکول منفی تر از طرف دیگش میشه
اونوقت به خاطر جاذبه ی بین +و - جاذبه های بین مولکولی بیشتر و نقطه جوش هم بالاتر میره و F هم به خاطر قطبش پذیری کم شاید اینطوریه

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
سلام.
1سوال داشتم لطفا سریع جواب بدین.
حالت ماده در صفر کلوین چطوریه؟!
یعنی چه اتفاقی براش می افته؟!
این درسته که حجمش 0 میشه؟!

کلوین دقیقا از کجا فهمید این صفر 273- درجست؟!
از یکی شنیدم که از مثبت بینهایت به این صفر رسیده...(توضیح بدید درس گفته یا نه....اصلا یعنی چی؟!
)
اینو توی تاپیک یخ زدن آب و سوالات مفهومی فیزیک هم مطرحش میکنم...

لایک ها
15
f-makvandy گفت
سلام.
1سوال داشتم لطفا سریع جواب بدین.
حالت ماده در صفر کلوین چطوریه؟!
یعنی چه اتفاقی براش می افته؟!
این درسته که حجمش 0 میشه؟!

کلوین دقیقا از کجا فهمید این صفر 273- درجست؟!
از یکی شنیدم که از مثبت بینهایت به این صفر رسیده...(توضیح بدید درس گفته یا نه....اصلا یعنی چی؟!
)
اینو توی تاپیک یخ زدن آب و سوالات مفهومی فیزیک هم مطرحش میکنم...
رسیدن به صفرکلوین غیر ممکنه چون قانون دوم ترمودینامیک نقض میشه!!!! اگه بتونیم به صفرکلوین برسیم یعنی میتونیم ماشین گرمایی بسازیم که بازده کارنوش 100% بشه و این قانون دوم رو نقض میکنه!! آنتروپی و انرژی ذرات نیز در این دما صفر میشه(یعنی دیگه الکترونها دور هسته نمیچرخن)! ولی تا اونجا که میدونم حجمش صفر نمیشه چون با صفر شدن حجم اتمها هم باید صفر بشه بعد اتمها چی میشن یعنی ساختار بهم میخوره!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا