لایک ها
99
پاسخ : دندانپزشکی ,پزشکی یاداروسازی؟؟؟؟

من نمیدونم چرا وقتی حرف از دارو سازی میشه فکر همه میره به سمت داروخونه؟؟!!!
اگه یکم تحقیق کنین میبینین که فقط داروخونه نیست و داروساز ها میتونن درآمد خوبی (بدون سرمایه اولیه) داشته
البته این نکته رو بگم که شاید داخل اتیران این طور نباشه و کشور های اروپایی به کارهای تحقیقاتی پول خوبی میدن
اگه همتتون خوب باشه و علاقه داشته باشید، میتونین با چاپ 3-4تا مقاله isi در طول تحصیل (کار سختی نیست، هستن کسایی که این کار رو کردن) و نمرات خوب ، جذب دانشگاه هایی خوب اروپایی یا آمریکایی بشین
من شخصا به نانو علاقه دارم و قصد دارم به هدفم از طریق دارو سازی برسم و شنیدم وضعیتش خوبه (نه در ایران)

Selena_R

New Member
لایک ها
24

اگه کسی به امید پزشک عمومی بره پزشکی بخونه همون بهتر که یه رشته ی آسونی مثل زیست بخونه،خودشو به زحمت هم نندازه!بعد گرفتن تخصص تو دارو مگه میشه چیکار کرد؟!یا باید هیئت علمی شد،که قضیه اش مثل مجوز داروخونه است.یا باید سرمایه ی کلانی داشت که بشه شرکت داروسازی و...زد.دیگه میشه چه کارایی کرد؟!

Moonlight

New Member
لایک ها
533

البته در کشور خودمون هم زمینه ی فعالیت در این رشته هست چون درصد زیادی از داروها تولید داخلی هستن و ما ناچاریم که هرطور شده بقیه ی دارو هارو هم خودمون تولید کنیم !به همین دلیل به نظرم کسایی که واقعن بخوان در این زمینه فعالیت کنن زمینش براشون میتونه فراهم شه

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

اگه کسی به امید پزشک عمومی بره پزشکی بخونه همون بهتر که یه رشته ی آسونی مثل زیست بخونه،خودشو به زحمت هم نندازه!بعد گرفتن تخصص تو دارو مگه میشه چیکار کرد؟!یا باید هیئت علمی شد،که قضیه اش مثل مجوز داروخونه است.یا باید سرمایه ی کلانی داشت که بشه شرکت داروسازی و...زد.دیگه میشه چه کارایی کرد؟!
نه دیگه!!!
با تخصص داروسازی مثلا تخصص شیمی دارویی یه چیز جدیدی از علمه و کاملا متفاوت میشه از داروساز عمومی. تو جاهای خیلی بیشتری میشه کار کرد و درامدش هم خیلی بیشتره.
هیئت علمی کجاش شبیه مجوز داروخانه هست؟؟؟ قرار نیست همون 27-8 سالگی هیئت علمی بشیم که. باید اول بصورت استاد یار مدتی کار کنیم و بعد از مدتی هیئت علمی بشیم. که خیلی هم خوبه!!!

Elven lady

New Member
لایک ها
4

من بیوتکنولوژی رو ترجیح میدم...
ولی از بین این 3 تا صد در صد پزشکی!

nik1997

New Member
لایک ها
9

من خودم شخصا پزشکیه کتسفسم باشه میزنم چون عاشق پزشکیم ولی از لحاظ موقعیتایی ک شما گفتید من فک میکنم دندون پزشکی بهتر باشه چون هم زحمتش کمتره هم درآمدش عالیه!

nik1997

New Member
لایک ها
9

میگم دقت کردین این تاپیک ماله پارسال این موقس!:21:

Dr.alvlir

New Member
لایک ها
7

به نظرم دندون خیلی یکنواخت و طاقت فرساست، تازه فرسودگی کاری هم زیاد داره! باید کل روز رو سرپا وایسی! تازه همه چیز که پول نیست....!

لایک ها
1,804

بالاخره یکی با ما هم عقیده شده..........

MUTE

New Member
لایک ها
264

دارو تخصص های خیلی متنوعی داره ! و چون جدید هم هست خیلی خیلی راحت تر از دندان و زشکی میشه هیئت علمی شد تو شهزای بزرگ ! چون هنوز اشباع نشده ! ولی برای دندان و زشکی دیگه هیئت علمی اشباعه و مگه تو شهرای کوچیک یا آزاد هیئت علمی شد !
میشه تو بیمارستان کار کرد ! شرکتای دارویی کارخونه ها آزمایشگاه ها مراکز تحقیقاتی .........
اینا جاهایی هستن که از متخصصای داروسازی و عمومی ها بعضی جاها استقبال می کنن !
جذابیت دروس دارو سازی به نظرم به مراتب بیشتر و البته سخت تر هم هست !
دارو شیمی فیزیک و ریاضی داره اما زشکی فقط زیسته ! یه بیوشیمی داره فقط که دارو هم داره اونو !
درسای دارو خیلی متنوعه ! از طراحی مولکول دارو گرفته تا تبدیل دارو به شکل قرص و شربت ! کلی هم آزمایشگاه داره ! از تیتراسیون گرفته تا آزمایشگاه گیاهان دارویی !
به قول معاون آموزشی دانشکده دندان مشهد ، اگه آدم علاقه داشته باشه و تو دارو بره دنبال تخصص یه دانشمند به معنای واقعی میشه !
متاسفانه دید افراد جامعه به داروسازا فقط محدود به داروخونه و کاسبی میشه ! در حالی که این پایین ترینشه ! دارو جای پیشرفت زیادی داره !

Ali007

New Member
لایک ها
70

تو هر رشته ای اگه بی وقفه تلاش کنی مطمئن باش بازخورد تلاشتو خواهی گرفت
تلاش = بازخورد
این یه قانونه!
حالا میخواد دارو باشه یا پزشکی...دندون باشه یا هر چیزه دیگــــــــه ای!
فقط نباید اکتفا کرد!
"یه دانشمند به معنای واقعی" رو کاش دوستمون تعریف میکرد ....به نظرم یه دانمشند به معنای واقعی شدن تو هر رشته ای ممکنه نه صرفا" دارو
پایا باشی
میم مثه محسن

لایک ها
99

اخیرا از یکی که تخصص داروش رو گرفته پرسیدم ، گفت اگه 140 واحد دارو بگذرونین میتونین به عنوان مسئول فنی داروخونه کار کنین و برای 6 ساعت کار در روز ، ماهانه 1,800,000 تومن میدن (ساعتی 10 تومن) که به نظر من میتونه خیلی کمک خرج خیلی خوبی برای دانشجو باشه
اگه فرضا یکی هر ترم 20 واحد بگذرونه میشه 7 ترم یعنی بعد از 3.5 سال میتونه کسب درآمد کنه (البته لازم نیست هر روز 6 ساعت کار کنه)

در مورد رفتن به خارج هم گفت برای اینکه مدرکتون معتبر بشه باید یه امتحان 3 مرحله ای رو در کانادا بگذرونین یا اینکه 1 سال در یه کشور (اکثرا میرن آلمان) دوره بگذرونین و بعد باید یه امتحان بدین . از این به بعد به راحتی میتونین از دانشگاه های خارجی پذیرش بگیرین

البته مدرک Ph.D همه جا معتبره ولی اشکالش اینه که یا باید 10 سال ایران باشید تا مدرکتون آزاد بشه یا 150 میلیون بدین

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

تو هر رشته ای اگه بی وقفه تلاش کنی مطمئن باش بازخورد تلاشتو خواهی گرفت
تلاش = بازخورد
این یه قانونه!
حالا میخواد دارو باشه یا پزشکی...دندون باشه یا هر چیزه دیگــــــــه ای!
فقط نباید اکتفا کرد!
"یه دانشمند به معنای واقعی" رو کاش دوستمون تعریف میکرد ....به نظرم یه دانمشند به معنای واقعی شدن تو هر رشته ای ممکنه نه صرفا" دارو
پایا باشی
میم مثه محسن
البته امروزه خيلي جيزاي ديكه اي هم دخيل اند ك برقراريه رابطه ي تلاش=بازخورد. هميشه ايجاد نمي كنند متاسفانه!
B. مثله bh!:4:

Ali007

New Member
لایک ها
70

نه....اینجوریام نیست
تلاش =بازخورد
امتحان کن می بینی .....هر تلاشی بازخوردشو داره مطمئن باش ...این یه قانونه!

alchemist2

New Member
لایک ها
23

من تا حالا این همه مطلب فوق مفید رو در زمینه انتخاب رشته مخصوصا بین این سه تا که انتخاب بینشون سخته نه دیده و نه شنیده بودم. پس اولا تشکر می کنم از همه که تو این بحث شرکت کردن. فک کنم هر کی این مطالبو بدونه دیگه خودش راحت میتونه انتخاب کنه. فقط یکم باید خودشو بشناسه. پس فک کنم هرچی بگم تکراری خواهد بود. من که امیدم به دارو خیلی زیاد شدمخصوصا چون عاشق شیمیم. ینی هرچی که می خوام داره تازه حالا فهمیدم که خارجم میشه رفت پس دیگه چی می خوام!!! یه سوال از اقای درخشان: یعنی چی مدرکت ازاد بشه؟

لایک ها
99

من تا حالا این همه مطلب فوق مفید رو در زمینه انتخاب رشته مخصوصا بین این سه تا که انتخاب بینشون سخته نه دیده و نه شنیده بودم. پس اولا تشکر می کنم از همه که تو این بحث شرکت کردن. فک کنم هر کی این مطالبو بدونه دیگه خودش راحت میتونه انتخاب کنه. فقط یکم باید خودشو بشناسه. پس فک کنم هرچی بگم تکراری خواهد بود. من که امیدم به دارو خیلی زیاد شدمخصوصا چون عاشق شیمیم. ینی هرچی که می خوام داره تازه حالا فهمیدم که خارجم میشه رفت پس دیگه چی می خوام!!! یه سوال از اقای درخشان: یعنی چی مدرکت ازاد بشه؟
آخه اسم من کجاش به درخشان میخوره؟؟؟؟ درس خوان :d

منظور اینه که بعد از اینکه تخصصت رو گرفتی باید حداقل 10 سال داخل ایران کار کنی تا بتونی از مدرکت تو کشور های دیگه استفاده کنی
البته بعد از 10 سال دیگه سن زیاد میشه و کمتر توسط کشور های دیگه جذب میشی که کسایی که میخوان برن خارج از روش های دیگه استفاده میکنن

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

این قضیه ی همون 200 میلیونی هست که من گفته بودم............... انگار شد 150 تا......

zahraaa

New Member
لایک ها
80

بچه ها کسی دانشگاه پزشکی کرج-البرز رو میشناسه؟سطحش؟
آخه مجله کانون بعد از دانشگاه های مادر زده ولی مشاور کانون گفت سطح خوبی نداره!!!

شاهد چطور؟
البرز و شاهد در سطح دانشگاه های تهران هستن؟
(یعنی به پزشکی قم و دوری از خانواده می ارزن!)

نظر شما؟!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

zahraaa

New Member
لایک ها
80

بچه ها کسی دانشگاه پزشکی کرج-البرز رو میشناسه؟سطحش؟
آخه مجله کانون بعد از دانشگاه های مادر زده ولی مشاور کانون گفت سطح خوبی نداره!!!

شاهد چطور؟
البرز و شاهد در سطح دانشگاه های تهران هستن؟
(یعنی به پزشکی قم و دوری از خانواده می ارزن!)

نظر شما؟!!!
خوشم میاد هیچ کسی هم آدمو راهنمایی و کمک نمیکنه!!!!!:45:

MUTE

New Member
لایک ها
264

طبق نظر تعداد زیادی از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد کلا پزشکی رشته ایه که هر جا باشی فرق نداره ! دوره عمومی هر چی تو شهر کوچیکتری باشی بهتره ! یعنی نمی ارزه بری تهران !
اگه بومی قمی همون زشکی قمو بزن خیالت راحت باشه که تا تو دوره عمومی چیزی رو از دست نمی دی ! بعد برای تخصص برو شهرای دیگه !

بالا