وضعیت
موضوع بسته شده است.

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256
پاسخ : علت تکاملی رفتار homosexuality

هووم, نفهمیدم! ما زنبور کارگر داریم چون ملکه ای که بتونه کارگر بسازه برتری داره. حالا ینی می فرمایید که این دوستان به نفع بقیه از دور خارج میشن! بعد توی پرانتز رو هم که کلن ربطش رو نفهمیدم!
ببینید یک فرد اگر خودش صاحب فرزند بشود:50 درصد ژن هایش را به نسل بعد انتقال داده.
ولی کس دیگری که بتواند موجب شود تا دوخواهر زاده داشته باشد....(دوتا 25 درصد=50) انگار خودش بچه دار شده است!!!!:):)پس نباید چنین رفتاری طی انتخاب طبیعی نابود بشود....
داخل پرانتز رو هم یک بار دیگه بخونید قضیه رو متوجه میشین!(دیگه نمیتونم بیشتر از این توضیح بدم!)

Homayoon

New Member
لایک ها
192

فکر می کنم بیشتر یه اشتباه تکاملی باشه تا چیز دیگه!

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

فکر می کنم بیشتر یه اشتباه تکاملی باشه تا چیز دیگه!
استاد به چه دلیل اینرو میفرمایین ؟ :)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

درباره دلفین ها
:
خودارضایی در هر دو جنس دیده می‌شود.
آن‌ها همچنین دارای رفتارهای homosexuality در میان خود هستند. دلفین‌های پوزه‌بطری به صورت متناوب با هم‌جنسان خود معاشقه، نزدیکی، و آمیزش می‌کنند و هر دو جنس نر و ماده با همجنسان خود رابطه برقرار می‌کنند. مشاهدات نشان می‌دهند که ۳۰ درصد همه ارتباط‌ها میان دو گونه پوزه‌بطری و خال‌دار اطلس شامل فعالیت‌های همجنس‌خواهانه می‌شود.[۶۲] در میان بعضی گروه‌های نهنگ قاتل، بیش از سه چهارم فعالیت‌های جنسی مشاهده شده میان نرهای همجنس بوده‌است.[۶۳]
(دارم روانی میشم الان!!!!!!!!)

دوستان قسمت "از دیدگاه فرگشتی"
این مقاله
رو هم حتمن حتمن حتمن بخونن:):):):)

یک چهارم جفت‌های قو های سیاه همجنس‌گرا هستند (اکثراً مذکر) این جفت‌ها با دزیدن لانه‌ها و تخم‌های دیگر از آن‌ها نگهداری کرده و از جوجه به دنیا آمده همانند جوجه خود مراقبت می‌کنند در برخی دیگر از موارد جفت‌های نر همجنس‌گرا با یک قوی ماده رابطه برقرار کرده و پس از اینکه قوی ماده تخم گذاشت او را فراری می‌دهند
!!!!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

دوستان یک ایده بزنم؟
جداسازی جنسیتی در گروه‌های تماماً نر، باعث افزایش رفتارهای همجنسگرایانه می‌شود. چنین چیزی در میان گروه‌های بایزن و گوریل و میمون‌های لانگور دیده شده است.[۳۰][۳۱](منبع ویکیپدیا)
-----------
فرض میکنیم ما توی یه جمعیتی هستیم که (حالا به هر دلیلی) تعداد مونث ها پایینه...!توی این شرایط تنازع شدیدی بر سر جلب جفت میان نر ها شکل میگیره.....
اگر مذکرهایی دارای این میل مفعولی بشوند...به ارضای رقیبان خودشون میپردازن و باعث میشن تعداد رقیب ها برای بارور کردن مونث ها کم تر بشه...یعنی شانس پدر شدن خودشون رو افزایش میدن!

درسته؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

سلام،
دوستان من مثل شما زیست شناس نیستم اما لازم دونستم چند نکته رو یارآوری کنم،
تو صفحه اول که بحث فاعل و مفعول شد. معمولا در گرابش Homosexuality فاعل و مفعول نداریم.
در روابطی که یک فاعل ثابت و یک مفعول ثابت وجود دارد، حالت روانی به نام Transexuality معمولا در مفعول وجود دارد.
که البته در خیلی از موارد فاعل خود Homo نیست و برای دلایل دیگه ( که اینجا جاس نیست ) این کار رو انجام میده.

شرایط بالا رو فقط در حالت هدف: لذت جنسی گفتم و هدف سیاسی اجتماعی و قبیله و .. که دوستان گفتند مد نظر نیست.

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

سلام،
دوستان من مثل شما زیست شناس نیستم اما لازم دونستم چند نکته رو یارآوری کنم،
تو صفحه اول که بحث فاعل و مفعول شد. معمولا در گرابش Homosexuality فاعل و مفعول نداریم.
در روابطی که یک فاعل ثابت و یک مفعول ثابت وجود دارد، حالت روانی به نام Transexuality معمولا در مفعول وجود دارد.
که البته در خیلی از موارد فاعل خود Homo نیست و برای دلایل دیگه ( که اینجا جاس نیست ) این کار رو انجام میده.

شرایط بالا رو فقط در حالت هدف: لذت جنسی گفتم و هدف سیاسی اجتماعی و قبیله و .. که دوستان گفتند مد نظر نیست.
با سلام و خوش امد به تاپیک:):):)
نکته جالبی رو گفتین!
ولی درباره اون قسمتی که بولد کردم دوستانی که با تکامل و رفتارشناسی آشنا باشن میدونن که توی تاپیک چیا گفته شده و خیالتون راحت منظور ما رفتار آگاهانه از روی تفکر نبوده....

لایک ها
164

دوستان این امر یعنی همجنس گرایی در انسان بیشتر دلیل روانی داره تا تکاملی و غیره پس اونوقت تکلیف این تو انسان چی میشه؟ دلیل ترک این رفتار توسط اکثریت انسانها چیه؟
اونوقت دلیل اینکه باز هم برخی انسانها این رفتار رو دارن چی میتونه باشه بجز دلایل روانی؟

fateme

New Member
لایک ها
175

درباره دلفین ها
:
خودارضایی در هر دو جنس دیده می‌شود.
آن‌ها همچنین دارای رفتارهای homosexuality در میان خود هستند. دلفین‌های پوزه‌بطری به صورت متناوب با هم‌جنسان خود معاشقه، نزدیکی، و آمیزش می‌کنند و هر دو جنس نر و ماده با همجنسان خود رابطه برقرار می‌کنند. مشاهدات نشان می‌دهند که ۳۰ درصد همه ارتباط‌ها میان دو گونه پوزه‌بطری و خال‌دار اطلس شامل فعالیت‌های همجنس‌خواهانه می‌شود.[۶۲] در میان بعضی گروه‌های نهنگ قاتل، بیش از سه چهارم فعالیت‌های جنسی مشاهده شده میان نرهای همجنس بوده‌است.[۶۳]
(دارم روانی میشم الان!!!!!!!!)

یک چهارم جفت‌های قو های سیاه همجنس‌گرا هستند (اکثراً مذکر) این جفت‌ها با دزیدن لانه‌ها و تخم‌های دیگر از آن‌ها نگهداری کرده و از جوجه به دنیا آمده همانند جوجه خود مراقبت می‌کنند در برخی دیگر از موارد جفت‌های نر همجنس‌گرا با یک قوی ماده رابطه برقرار کرده و پس از اینکه قوی ماده تخم گذاشت او را فراری می‌دهند
!!!!!!!
ینی توی این جونورا هر بالغی قبل از مرگ حداقل یه بار رابطه با همجنس رو تجربه کرده؟

لایک ها
2,256

دوستان این امر یعنی همجنس گرایی در انسان بیشتر دلیل روانی داره تا تکاملی و غیره پس اونوقت تکلیف این تو انسان چی میشه؟ دلیل ترک این رفتار توسط اکثریت انسانها چیه؟
اونوقت دلیل اینکه باز هم برخی انسانها این رفتار رو دارن چی میتونه باشه بجز دلایل روانی؟
دلایل روانی منشا ژن و غریزی دارن:116:
اگر هم برات الان سوال شد اگر منشا ژنتیکی داره پس چرا همه انسانها ندارن؟
یادت باشه که همه انسانها زال نیستن یا همه انسانها چشمشون آبی نیست!ولی زال بودن و چشم آبی بودن منشا ژنتیکی دارن!
(ولی حواستون باشه همین ژن ها و غریزه ممکنه تو همه انسانها وجود داشته باشه و تحت شرایطی خاص بیان بشه....مثلا اگه فلان اتفاق و فلان اتفاق و فلان اتفاق برای هر کدوم ما اتفاق بیوفته گرایشمون به همجنسگرایی بیشتر بشه!!)

ینی توی این جونورا هر بالغی قبل از مرگ حداقل یه بار رابطه با همجنس رو تجربه کرده؟
نه دیگه در اون حد!!!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Homayoon

New Member
لایک ها
192

با اون قسمتی که بلد کردم موافق نیستم. روان ما هم طی تکامل ایجاد شده! پس همجنس گرایی 100% تکاملی هست!
طبق نظریه selfish gene ژن ها می خوان به هر صورتی که شده خودشون رو زیاد کنن. خب ژن ها اومدن و یه کاری انجام دادن که بدون اینکه موجودات رو مجبور به تولید مثل با هم کنن به صورت داوطلبانه و از روی علاقه این کار انجام بشه!
و اون کار چیزی نبود جز ایجاد کردن شهوت و لذت بردن از برقراری ارتباط جنسی. این جوری موجودات تمایل بیشتری به به این کار پیدا می کردن در نتیجه احتمال تکثیر ژن ها افزایش پیدا میکرد
ولی از اون طرف کار هایی مثل هم جنس گرایی و یا خود ارضایی هم به صورت ناخواسته بوجود اومدن که نه تنها به نفع ژن ها نبود بلکه به ضررشون بود! ولی به این دلیل که ضرر اون ها در مقابل سودشون کمتر بوده در موجودات خفظ شده.
به بیان دیگه هم جنس گرایی به صورت مستقل بوجود نیومده که بپرسیم باقی ماندنش چه سودی داره بلکه با ایجاد شدن شهوت هم جنس گرایی هم ایجاد شده

ولی ماجرا اینه که همه تکامل همینه! تکامل نمی تونه آینده رو پیش بینی کنه و فقط زمان حال رو می بینه

موفق هستیم!

لایک ها
2,256

با اون قسمتی که بلد کردم موافق نیستم. روان ما هم طی تکامل ایجاد شده! پس همجنس گرایی 100% تکاملی هست!
طبق نظریه selfish gene ژن ها می خوان به هر صورتی که شده خودشون رو زیاد کنن. خب ژن ها اومدن و یه کاری انجام دادن که بدون اینکه موجودات رو مجبور به تولید مثل با هم کنن به صورت داوطلبانه و از روی علاقه این کار انجام بشه!
و اون کار چیزی نبود جز ایجاد کردن شهوت و لذت بردن از برقراری ارتباط جنسی. این جوری موجودات تمایل بیشتری به به این کار پیدا می کردن در نتیجه احتمال تکثیر ژن ها افزایش پیدا میکرد
ولی از اون طرف کار هایی مثل هم جنس گرایی و یا خود ارضایی هم به صورت ناخواسته بوجود اومدن که نه تنها به نفع ژن ها نبود بلکه به ضررشون بود! ولی به این دلیل که ضرر اون ها در مقابل سودشون کمتر بوده در موجودات خفظ شده.
به بیان دیگه هم جنس گرایی به صورت مستقل بوجود نیومده که بپرسیم باقی ماندنش چه سودی داره بلکه با ایجاد شدن شهوت هم جنس گرایی هم ایجاد شده

ولی ماجرا اینه که همه تکامل همینه! تکامل نمی تونه آینده رو پیش بینی کنه و فقط زمان حال رو می بینه

موفق هستیم!
(اینکه گفتین ناخواسته به وجود اومدن و به ضرر طرف بوده رو باهاش مخالفم!)(ولی خودارضایی رو من یک فرآیند جانبی میدونم :) )
تکامل نسبت به آینده نگرشی ندارد.در زمانی خاص حتمن مفید بوده.... شاید الان هم برای آن عده ای که همجنسگرا هستن ارزش بقای ژنی داشته باشه و ما نتونیم این رو درک بکنیم :):):):)

Homayoon

New Member
لایک ها
192

(اینکه گفتین ناخواسته به وجود اومدن و به ضرر طرف بوده رو باهاش مخالفم!)(ولی خودارضایی رو من یک فرآیند جانبی میدونم :) )
تکامل نسبت به آینده نگرشی ندارد.در زمانی خاص حتمن مفید بوده.... شاید الان هم برای آن عده ای که همجنسگرا هستن ارزش بقای ژنی داشته باشه و ما نتونیم این رو درک بکنیم :):):):)
آره منم میگم مفید بوده و هست اما نه هم جنس گرایی بلکه داشتن غریزه جنسی که یکی از محصولات جانبی اون هم جنس گرایی هست
به ضرر فرد نیست بلکه به ضرر ژن های فرد هست! این دوتا رو با هم قاطی نکن!

لایک ها
2,256

آره منم میگم مفید بوده و هست اما نه هم جنس گرایی بلکه داشتن غریزه جنسی که یکی از محصولات جانبی اون هم جنس گرایی هست
من تو رفتارشناسی فرد رو دستگاهی حامل ژن که وظیفه ش انتقال ژن هست تعریف میکنم :) پس وقتی میگم فرد منظورم ژن هاشم هس :):):)
ولی باز همجنس پسندی محصول جانبی میل جنسی نیست و این رو من قبول ندارم:)(شاید هم من اشتباه میکنم!)
(فکر کنم اگه تاپیکو از اول نخوندین تا اینجا لازم باشه یه بار کل تاپیک رو ملاحظه بکنید :):):) )

لایک ها
164

ولی اونطور که در طول تاپیک بیان شد در بعضی جانوران مثه فکر کنم نوعی از میمون ها این امر یعنی هم جنس گرایی در اونها به این دلیل ایجاد شد که ی جورایی ژنهای افراد به هدر بره کسی که به نوعی میشه گفت فاعل این امر ژنهاش به نسل بعدی نمیرسه و در نتیجه ی جورایی داره حضور ژنهاش رو در نسل بعدی کم میکنه!
پس این طوری میشه گفت که هم جنس گرایی به ضررشونه، تا اینکه مفید باشه!
و من هم همین زمان حال رو برای تکامل در نظر گرفتم میگم به این شکل که اگر این رفتار یعنی هم جنس گرایی مفید واقع نشه و بلکه به ضرر جاندار هم باشه تا به حال در انسان حد اقل باید حذف شده باشه و اگر هم هنوز وجود داره ممکنه ی وستیجال رفتاری باشه!چونکه به ضرر جانوره و منجر به کاهش انتقال ژنهاش به نسل بعدی میشه!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Homayoon

New Member
لایک ها
192

ولی اونطور که در طول تاپیک بیان شد در بعضی جانوران مثه فکر کنم نوعی از میمون ها این امر یعنی هم جنس گرایی در اونها به این دلیل ایجاد شد که ی جورایی ژنهای افراد به هدر بره کسی که به نوعی میشه گفت فاعل این امر ژنهاش به نسل بعدی نمیرسه و در نتیجه ی جورایی داره حضور ژنهاش رو در نسل بعدی کم میکنه!
و من هم همین زمان حال رو برای تکامل در نظر گرفتم میگم به این شکل که اگر این رفتار یعنی هم جنس گرایی مفید واقع نشه و بلکه به ضرر جاندار هم باشه تا به حال در انسان حد اقل باید حذف شده باشه و اگر هم هنوز وجود داره ممکنه ی وستیجال رفتاری باشه!چونکه به ضرر جانوره و منجر به کاهش انتقال ژنهاش به نسل بعدی میشه!

جالبه برام!
"آره منم میگم مفید بوده و هست اما نه هم جنس گرایی بلکه داشتن غریزه جنسی که یکی از محصولات جانبی اون هم جنس گرایی هست "
فقط "میگم مفید بوده " رو خوندی و چند کلمه بعدش رو نخوندی!!!

لایک ها
2,256

دوستان فاعل بودن ممکنه یک محصول جانبی باشه :):):)
ولی میل به مغعول بودن یک پدیده جانبی نیست و حتمن یک علت تکاملی دارد!

Homayoon

New Member
لایک ها
192

من تو رفتارشناسی فرد رو دستگاهی حامل ژن که وظیفه ش انتقال ژن هست تعریف میکنم :) پس وقتی میگم فرد منظورم ژن هاشم هس :):):)
ولی باز همجنس پسندی محصول جانبی میل جنسی نیست و این رو من قبول ندارم:)(شاید هم من اشتباه میکنم!)
(فکر کنم اگه تاپیکو از اول نخوندین تا اینجا لازم باشه یه بار کل تاپیک رو ملاحظه بکنید :):):) )
تاپیک رو از اول خونده بودم
قضیه دقیقا همینه!
ژن ها فرد رو مجبور می کنن که انتقال ژن رو بر عهده بگیره در صورتی که این کار به نفع خود فرد نیست
ژن ها باعث رشد بدن میشن تا بدن بتونه ژن ها رو تکثیر کنه و منتقل کنه
برای ژن ها فقط زیاد شدن مهمه حالا هر اتفاقی که می خواد برای فرد بیوفته برای ژن مهم نیست!
هم جنس گرایی شاید به سود فرد باشه چون شاید برای فرد لذت بخشه(!) اما با این کار انرژی که باید برای انتقال ژن ها به مصرف می رسید هدر رفته و این به نفع ژن ها نیست ولی چون همین لذت بخش بودن باعث انتقال ژن ها میشه تکامل در جهت حفظ این ویژگی بر اومده
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

موفق هستیم!

لایک ها
164

جالبه برام!
"آره منم میگم مفید بوده و هست اما نه هم جنس گرایی بلکه داشتن غریزه جنسی که یکی از محصولات جانبی اون هم جنس گرایی هست "
فقط "میگم مفید بوده " رو خوندی و چند کلمه بعدش رو نخوندی!!!
نه برادر همش رو خوندم!
اینی که میگی این یک محصول جانبی هست( یعنی همین گرایش به هم جنس گرایی) آیا امکان ترکش وجود داره؟

تاپیک رو از اول خونده بودم
قضیه دقیقا همینه!
ژن ها فرد رو مجبور می کنن که انتقال ژن رو بر عهده بگیره در صورتی که این کار به نفع خود فرد نیست
ژن ها باعث رشد بدن میشن تا بدن بتونه ژن ها رو تکثیر کنه و منتقل کنه
برای ژن ها فقط زیاد شدن مهمه حالا هر اتفاقی که می خواد برای فرد بیوفته برای ژن مهم نیست!
هم جنس گرایی شاید به سود فرد باشه چون شاید برای فرد لذت بخشه(!) اما با این کار انرژی که باید برای انتقال ژن ها به مصرف می رسید هدر رفته و این به نفع ژن ها نیست ولی چون همین لذت بخش بودن باعث انتقال ژن ها میشه تکامل در جهت حفظ این ویژگی بر اومده
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

موفق هستیم!
یعنی چی که لذت بخش بودن باعث انتقال ژنها میشه؟!؟؟!؟!؟ :219::39:
لذت بخش بودن چ ربطی به اتقال ژنها داره؟!
حالا گیریم که اصلا این گرایش باعث این بشه که فرد لذت ببره ولی خب آخه از طرفی باعث میشه که ژنهاش به هدر بره و آیا این باعث این نمیشه که فرد به نوعی نسل خودش(همون موجودیت ژنهاش تو نسل بعد) کاهش بده؟ خب اگه اینطوری باشه باید خب از بین رفته باشه!(حداقل تو انسان)

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

نه برادر همش رو خوندم!
اینی که میگی این یک محصول جانبی هست( یعنی همین گرایش به هم جنس گرایی) آیا امکان ترکش وجود داره؟

حالا گیریم که اصلا این گرایش باعث این بشه که فرد لذت ببره ولی خب آخه از طرفی باعث میشه که ژنهاش به هدر بره و آیا این باعث این نمیشه که فرد به نوعی نسل خودش(همون موجودیت ژنهاش تو نسل بعد) کاهش بده؟ خب اگه اینطوری باشه باید خب از بین رفته باشه!(حداقل تو انسان)
این که امکان ترکش وجود داره یا نه، اینکه مانند یک عادت اکتسابی میشه از دستش داد یا نه، ممکنه به روانشناسی برگرده. اما میتونید از یکی که دچار این قضیه هست سوال کنید :)

نه برادر همش رو خوندم!

مانند خیلی از بیماری ها که اونقدر نادرند که تهدیدی برای ما به حساب نمیان، ( البته این رو من بیماری در نظر نمیگیرم و نباید گرفت ) این حالت هم بسیار بسیار نادره و تهدیدی برای ادامه نسل به وجود نمیاره. یا تا حالا که نیاورده.
Follow Up پستی که صفحه 5 نوشتم، این حالت خیلی نادر معمولا با (Bisexuality ) ، دوجنس گرایی ) و یا Transexuality یا اختلال هویت جنسی اشتباه گرفته میشن.
اگر تاپیک این بحث رو در ویکیپدیا مطالعه کنید کاملا براتون روشن میشه که این افراد هیچگونه تمایلی به جنس مخالف ندارن. اکثر کسایی که تو جامعه دیده میشن Bisexual هستن.

sajjaad1

New Member
لایک ها
21

اون دوستانی که میگن شاید دوری مردها برای شکار باعث این پدیده تکاملی شده چرا تکامل باعث نشده انسان تولید مثل فصلی پیدا کنه و در غیر فصل های جفت گیری غریضه جنسی انسان فروکش کنه تا بیخودی انرژی هدر نره؟تا حالا فکر کردین چرا این رفتار در خرس های قهوه ای به وجود نیومده؟باید فکر کرد که آیا اصلا این قضیه به تکامل ارتباط داره؟چرا تغییرات اجتماعی و جامعه باعث تغییر تعداد این افراد میشه؟چرا در دوره هایی از تاریخ این افراد دیده نشدن؟(البته من زیاد تو بحث تکامل مطالعه نداشتم)

آخرین ویرایش توسط مدیر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا