Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256
پاسخ : علل مرگ طبیعی

می گم از این حرف های غلمبه سلمبه زدید !!! بارها من و دوستا دیگر گفتیم که در سخنانی که می نویسید دقت کنید!!!
اصلا می دانید ما جانورانی داریم که از لحاظ زیستی نامیرا هستند !!! و خیلی وقت پیشا قد علم کردن !!!
بنده اعتراف میکنم در این زمان کاملا یک بیسواد بودم:4:!!!
Biological immortality - Wikipedia, the free encyclopedia
بله درسته!
دوستان نظرتون راجب:
http://www.irysc.com/forum/t16919/#post211665
و کلا این ژنایی که تو این جانوران نامیرا پیدا میکنن چیه؟
واقعن خیلی سخته وارد کردن اون ژن ها به بدن انسان؟:2::2::2:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

اين مطلب را مطالعه كنيد در روند فكري تان كمك شاياني مي كند :

محققان تجویز این اکسیر جوانی را از سال ۲۰۱۵ برای انسان‌ها شروع خواهند کرد.

دانشمندان آمریکایی آزمایش فوق‌العاده‌ای برای وارونه کردن روند پیری روی حیوانات بخصوص موش‌ها انجام داده‌اند. آنها در این آزمایش از یک ماده شیمیایی برای جوان کردن ماهیچه موش‌ها استفاده کردند. نتیجه مانند؛ تبدیل یک ماهیچه شصت ساله به ماهیچه‌ای بیست ساله بود. البته قدرت ماهیچه جوان شده، افزایش پیدا نکرده بود.

این تحقیق در نشریه علمی سل، مکانیزمی کاملا تازه‌ای برای پیری ارئه می‌کند که می‌تواند، روند پیری را معکوس ‌کند. اگر چه، پیر شدن را یک جاده یک طرفه می‌دانند، با این وجود، محققان دانشگاه هاروارد تلاش می‌کنند تا امکان برگشت بعضی از جنبه‌های پیری را امکان پذیر کنند.

آنها روی یک ماده شیمیایی به نام "ان‌ای‌دی" تحقیق کردند. این ماده در تمام سلول‌های بدن به موازات افزایش سن کاهش می‌یابد و کاهش ماده شیمیایی ان‌ای‌دی، عملکرد میتوکندری را کند می‌کند.

وظیفه میتو‌کندری تولید انرژی در تمام سلول‌های بدن است. کاهش فعالیت میتوکندری باعث کاهش تولید انرژی و در نهایت پیری می‌شود. در این آزمایش محققان به موش‌ها یک ماده شیمیایی دادند که در بدن آنها به صورت طبیعی به ان‌ای‌دی تبدیل شده و روند پیری موش‌ها را معکوس ساخت.

ادامه تجویز دارو به مدت یک هفته، ماهیچه‌های بدن موش‌های دو ساله را تبدیل به ماهیچه بدن موش‌های شش ماهه کرد. همچنین، میتوکندری سلولی، تحرک ماهیچه‌ای و مقاومت به انسولین در بدن موش ها نیز تغییر کرد.

دکتر آنا گومز یکی از محققان بخش ژنتیک دانشکده پزشکی هاروارد در زمینه این تحقیقات می‌گوید: به نظر ما این یک یافته خیلی مهم است. هر چند، بعد از جوان شدن ماهیچه‌ها ممکن است، مدت بیشتری طول بکشد که قدرت و نیروی جوانی را باز یابند. اما این یافته نمی‌تواند درمان قطعی برای پیری باشد. باقی جنبه‌های پیری مثل کوتاه شدن تلومرها و آسیب‌هایی که به دی‌ان‌ای وارد می‌شود، هنوز قابل بازگشت نیستند.

از نظر دکتر گومز؛ پیر شدن جنبه‌های مختلفی دارد. فقط یک جزء از بدن انسان درگیر این موضوع نیست که ما بتوانیم از پیر شدن آن قسمت جلوگیری کنیم.  اگرچه تحقیقات جدید، چشم اندازه خوبی به ما داده است با وجود آن نباید تلاش برای جلوگیری از سالخوردگی از سن بیست سالگی آشروع شود. بلکه بهتر است از زمانی آغاز شود که به اندازه کافی عمر کرده باشیم. البته نه زمانی که خیلی پیر شده باشیم و سلول‌ها آسیب دیده باشند. برای مثال؛ چهل سالگی می‌تواند سن مناسبی برای پیشگیری از روند پیری باشد.

پروفسور تیم اسپکتور از دانشگاه کینگزکالج لندن - انگلیس در این باره می‌گوید: این یافته خیلی هیجان‌انگیز و اغواگرانه است. اینکه بدانیم بعضی از جنبه‌های پیری قابل بازگشت هستند. ولی هنوز راه طولانی در پیش داریم تا نتیجه این تحقیقات را بر روی انسان‌ها آزمایش کنیم.

چرا که موش‌ها باید زمان طولانی‌تری در معرض درمان قرار بگیرند تا تغییراتی که در سلول ها حاصل شده زمان این را داشته باشند که در کل ارگان‌ها تاثیر خود را آشکار کنند. تنها تغییرات شیمیایی و  فیزیکی برای به عقب راندن تاثیرات پیری در موش‌ها کافی نیستد.

با این وجود، محققان می‌خواهند نتیجه این آزمایش‌ها را در سال 2015 میلادی بر روی انسان‌ها در کلینیک پزشکی آغاز کنند.

منبع :

همشهری آنلاین: کشف اکسیر جوانی

A Fountain of Youth in Mitochondria? | MIT Technology Review

fateme

New Member
لایک ها
175

اول باید یه کاری کنی تلومراز مثل ادم همه جا بیان شه!!!
اصن این بحث ته کشیدن تلومر ها خیلی موضوع روی مخیه. اما هرچی فکر می کنم حتما یه دلیلی داره از کجا معلوم اگه همه جا تلومراز داشتیم عمرمون کمتر نمی شد؟ (حس غریزیم نسبت به موضوع بود) یا یه بلای دیگه سرمون نمیومد

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

اصن این بحث ته کشیدن تلومر ها خیلی موضوع روی مخیه. اما هرچی فکر می کنم حتما یه دلیلی داره از کجا معلوم اگه همه جا تلومراز داشتیم عمرمون کمتر نمی شد؟ (حس غریزیم نسبت به موضوع بود) یا یه بلای دیگه سرمون نمیومد
براي ان قسمتي را كه بولد كردم چه دليلي داريد ؟!!!

fateme

New Member
لایک ها
175

براي ان قسمتي را كه بولد كردم چه دليلي داريد ؟!!!
به وضوح هیچی اما یه حس غریزی میگه یه همچین اتفاقی که با افتادنش زندگی ما کلی فرق میکرد و به عبارتی بهتر میشد حتما یه دلیلی داشته که نیوفتاده! البته حرفام در این صورته که بگیم الان ما در کمال نسبی هستیم که ...

لایک ها
251

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اصن این بحث ته کشیدن تلومر ها خیلی موضوع روی مخیه. اما هرچی فکر می کنم حتما یه دلیلی داره از کجا معلوم اگه همه جا تلومراز داشتیم عمرمون کمتر نمی شد؟ یا یه بلای دیگه سرمون نمیومد
چرا عمرمون اگر همه جا تلومراز داشتیم کمتر میشد؟
لطفا با دلیل علمی توضیح بدید
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

نامیرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ممکنه چیزی نمیره
حتی ستاره ها هم بعد از مدتی میمیرن.شما سراغ دارین جاندار نامیرا؟

ممنون
جاندار نامیرا به موجودی میگن که به صورت طبیعی نمیره....وگرنه کل جهان یه روز نابود میشه....!!!من نگفتم نابود نشدنین که!
Biological immortality - Wikipedia, the free encyclopedia

لایک ها
251

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

همانطورکه گفته شد وجود تلومر به عنوان سپر حفاظتی برای محافظت از ژنوم سلول یوکاریوتی اهمیت حیاتی دارد وکاهش زیاد طول تلومر منجر به از بین رفتن توانائی عملکرد این ساختار در انجام وظایف خود شده ودرنهایت سلول را به سوی نابودی می‌برد. مشاهدات متعدد نشان داده‌اند که سلولهای سوماتیک انسانی طبیعی، که در سیستم در شیشه(in vitro)کشت داده شده‌اند، تنها می‌توانند تعداد محدودی تقسیم را انجام دهد و پس از آن رشد آنها متوقف شده و سلولها دچار سالخوردگی می‌شوند پس از اینکه کاهش طول تلومر به حد بحرانی برسد فرکانس بالائی از نوترکیبی‌های کروموزمی مشاهده می‌شود همین امر می‌تواند عامل سالخوردگی ونهایتاٌ نابودی سلول گردد. این اتفاق دربدن موجودات زنده (in vivo) نیز رخ می‌دهد و تحقیقات ارتباط طول عمر موجودات زنده پرسلولی وکاهش طول تلومر را نشان می‌دهند. به عنوان مثال در یک بررسی بر روی موش صحرایی مشاهده شد که کاهش طول عمر تلومر در بافتهای سوماتیک این جانور در جنس نر بیشتر (سریعتر) از جنس ماده‌است.و این مطلب با طول عمر آنها که در ماده‌ها بیش از نرهاست مطابقت دارد.

همین مسئله باعث شد که بحث‌هائی پیرامون افزایش مدت عمر بشر وحتی جاودانگی بشر مطرح گردد و دانشمندان در تلاش هستند که ابتدا اینکار را با ساختن حیوانات آزمایشگاهی مثلاً موشهائی با عمرهای طولانی تر ازحد معمول به مرحله عمل برسانند.

منبع ویکیپدیا

هر زمان که تقسیم سلولی رخ می دهد، تلومرهای سلول کوتاهتر شده و سلول بیشتر در معرض فرسودگی و مرگ قرار می گیرد، اما دانشمندان بر این باورند با بهبود بخشیدن تلومرازها می توان از مرگ سلول جلوگیری کرده و از آن در برابر سالخوردگی محافظت کرد.
منبع:
http://www.biocell.ir
:87::87::87::87:

fateme

New Member
لایک ها
175

ممنون
دوست عزیز گفتم که اونقدر بهش فک نکردم که بتونم یه دلیل (هرچند غلط) بیارم (قولی هم نمیدم که اگه فکر می کردم میتونستم, اطلاعات زیستی کم نمیزاشت) ولی وقتی سلول های ما میتونن خیلی راحت تلومراز داشته باشن و ندارن, وقتی این تغییر کوچیک میتونه زندگیمون رو تا این حد بهتر کنه اما رخ نداده چن تا دلیل میتونه داشته باشه مثل این که اصن این که گزاره اول غلطه ینی خیلی راحت نمی تونن تلومراز داشته [که چرته] یا اصن تغییر مثبت نیست که می تونه به خاطر این باشه اصلن طولانی شدن عمر خوب نیست یا این که اصن اگه همه جا تلومراز داشتیم عمرمون طولانی نمیشد!

[ظاهرا اصرار دارید این جوری فکر کردن (غریزه اینجانب) غلطه, چرا؟]

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
251

دوست عزیز گفتم که اونقدر بهش فک نکردم که بتونم یه دلیل (هرچند غلط) بیارم (قولی هم نمیدم که اگه فکر می کردم میتونستم, اطلاعات زیستی کم نمیزاشت) ولی وقتی سلول های ما میتونن خیلی راحت تلومراز داشته باشن و ندارن, وقتی این تغییر کوچیک میتونه زندگیمون رو تا این حد بهتر کنه اما رخ نداده چن تا دلیل میتونه داشته باشه مثل این که اصن این که گزاره اول غلطه ینی خیلی راحت نمی تونن تلومراز داشته [که چرته] یا اصن تغییر مثبت نیست که می تونه به خاطر این باشه اصلن طولانی شدن عمر خوب نیست یا این که اصن اگه همه جا تلومراز داشتیم عمرمون طولانی نمیشد!

[ظاهرا اصرار دارید این جوری فکر کردن (غریزه اینجانب) غلطه, چرا؟]
سلام
ممنون از پاسختون
پیشنهاد میکنم بیشتر در مورد ساخت و عملکرد تلومراز مطالعه کنید
اون موقع متوجه میشید که همه سلول ها تلومرشون زیاد باشه یا زیادتر بمونه عمر بیشتر میشه

REyhanEH_23

New Member
لایک ها
51

یه سوال بپرسم؟؟؟
میخوای ی کاری کنی ک سلول ها نمیرن یا یه جاندار کامل؟؟؟

من فک کنم اگه قرار باشه ی سلول مدت خ زیادی زنده باشه با توجه ب اینکه پایداری dna و درشت مولکول ها ب خاطر عدم غلبه ب انرژی فعال سازیه وگرنه دلتاs مساعده،اونوخ زمان زیاد شه امکان فروپاشیشون وجود داره دیگه ؟نه؟؟؟:23:
نقد کنین خواهشا

لایک ها
164

دوستان به ی چیزی بر خوردم تو ویکی پدیا که شاید قابل توجه باشه!
همانطورکه گفته شد وجود تلومر به عنوان سپر حفاظتی برای محافظت از ژنوم سلول یوکاریوتی اهمیت حیاتی دارد وکاهش زیاد طول تلومر منجر به از بین رفتن توانائی عملکرد این ساختار در انجام وظایف خود شده ودرنهایت سلول را به سوی نابودی می‌برد. مشاهدات متعدد نشان داده‌اند که سلولهای سوماتیک انسانی طبیعی، که در سیستم در شیشه(in vitro)کشت داده شده‌اند، تنها می‌توانند تعداد محدودی تقسیم را انجام دهد و پس از آن رشد آنها متوقف شده و سلولها دچار سالخوردگی می‌شوند پس از اینکه کاهش طول تلومر به حد بحرانی برسد فرکانس بالائی از نوترکیبی‌های کروموزمی مشاهده می‌شود همین امر می‌تواند عامل سالخوردگی ونهایتاٌ نابودی سلول گردد. این اتفاق دربدن موجودات زنده (in vivo) نیز رخ می‌دهد و تحقیقات ارتباط طول عمر موجودات زنده پرسلولی وکاهش طول تلومر را نشان می‌دهند. به عنوان مثال در یک بررسی بر روی موش صحرایی مشاهده شد که کاهش طول عمر تلومر در بافتهای سوماتیک این جانور در جنس نر بیشتر (سریعتر) از جنس ماده‌است.و این مطلب با طول عمر آنها که در ماده‌ها بیش از نرهاست مطابقت دارد.
همین مسئله باعث شد که بحث‌هائی پیرامون افزایش مدت عمر بشر وحتی جاودانگی بشر مطرح گردد و دانشمندان در تلاش هستند که ابتدا اینکار را با ساختن حیوانات آزمایشگاهی مثلاً موشهائی با عمرهای طولانی تر ازحد معمول به مرحله عمل برسانند.

بالا