فوق تخصص جراحی قلب!!

BIOSAM

New Member
لایک ها
804
سلام به همه(حتی شما دوست عزیز!)

1-میخوستم بدونم برای رسیدن به فوق تخصص جراحی قلب و ایشالله مدارج بالاتر:4: دقیقا باید چه مراحلی طی کنم(کنیم یا کنند!)؟؟

2-چقدر جای پیشرفت داره و تا چه درجه ای(تخصص،فوق تخصص و ...) میشه رفت!؟؟

این سایتم(وبلاگ!) پیدا کردم ولی رشته های مختلفی راجع به قلب داره
،منم که IQ بالا کلا گیج شدم!:4:!

http://sbmu.persianblog.ir/page/takhasos

3-ضمنا اگه زحمتی نیست کلمه
فلوشیپ رو یکم توضیح بدید!!!

تبصره**از هفت سال عمومی شروع کنید.

با تشکر

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
پاسخ : فوق تخصص جراحی قلب!!

سلام دوست عزیز ببینید بعد از ورود به یونی باید 7-8 سال رو بگذرونید و عمومی بگیرید+ 2 سال طرح مناطق محروم!!بعد از اون برید تخصص رشته جراحی عمومی و 4 سال هم اونو بگذرونید بعد از 2 سال طرح تخصص ابتدا باید در آزمون بورد (آزمون جامع تخصص) قبول بشید!بعد میتونید فوق تخصص جراحی قلب و عروق رو انتخاب کنید که البته جز یونی تهران و شهیدبهشتی جای دیگه نداره تازه فقط 5 نفر تو کشور!!!(البته منظورم پارساله) شاید سال شما تغییر کنه!:39:
به نظرم این بهترین راهه واسه رسیدن به فوق جراحی قلب چون اگرم متوجه بشید که به رشته ی دیگه ای توی جراحی علاقه دارید بازم امکان تصحیحش وجود داره...
فلوشیپ فقط برای رشته هایی هستش که بیشتر از تخصص ندارند(یعنی فوق تخصص ندارند) در چنین رشته هایی در برخی یونی ها یه دوره ای به نام فلوشیپ یا دوره ی تکمیلی تخصص برگزار میشه و یه جورایی مثل فوق تخصص عمل میکنه البته اعتبارش اونقد نیست...
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
برای آشنایی با رشته های دیگه هم میتونید به وبلاگ زیر(وب خودم!!) سر بزنید:
Pezeshke Farda - معرفی رشته های پزشکی
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

سلام دوست عزیز ببینید بعد از ورود به یونی باید 7-8 سال رو بگذرونید و عمومی بگیرید+ 2 سال طرح مناطق محروم!!بعد از اون برید تخصص رشته جراحی عمومی و 4 سال هم اونو بگذرونید بعد از 2 سال طرح تخصص ابتدا باید در آزمون بورد (آزمون جامع تخصص) قبول بشید!بعد میتونید فوق تخصص جراحی قلب و عروق رو انتخاب کنید که البته جز یونی تهران و شهیدبهشتی جای دیگه نداره تازه فقط 5 نفر تو کشور!!!(البته منظورم پارساله) شاید سال شما تغییر کنه!:39:
به نظرم این بهترین راهه واسه رسیدن به فوق جراحی قلب
سلام به همه حتی شما دوست عزیز:4:‏(به تقلید از نویسنده ی محترم تاپیک!‏
‏)‏
یه سوال:نمیشه واسه تخصص رفت قلب و واسه فوق بریم جراحی قلب؟(البته من که از قلب خوشم نمیاد:4:)
باتشکر:)

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

به نظرم این بهترین راهه واسه رسیدن به فوق جراحی قلب چون اگرم متوجه بشید که به رشته ی دیگه ای توی جراحی علاقه دارید بازم امکان تصحیحش وجود داره...
فلوشیپ فقط برای رشته هایی هستش که بیشتر از تخصص ندارند(یعنی فوق تخصص ندارند) در چنین رشته هایی در برخی یونی ها یه دوره ای به نام فلوشیپ یا دوره ی تکمیلی تخصص برگزار میشه و یه جورایی مثل فوق تخصص عمل میکنه البته اعتبارش اونقد نیست...
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
برای آشنایی با رشته های دیگه هم میتونید به وبلاگ زیر(وب خودم!!) سر بزنید:
Pezeshke Farda - معرفی رشته های پزشکی
موفق باشید
خیلی خیلی ممنون!وبلاگتونم که ممد حیات و مفرح ذات!!
کامل گرفتم! فقط 2 تا سوال دیگه!!
1-این طور که من فهمیدم گرفتن فوق تخصص جراحی قلب بیشتر از فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب طول میکشه!!درسته!؟؟؟
2-امکان جهشی خوندن وجود نداره!؟؟که زودتر تموم بشه:4:

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

1-این طور که من فهمیدم گرفتن فوق تخصص جراحی قلب بیشتر از فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب طول میکشه!!درسته!؟؟؟
نه دوست عزیز هیچ جراحی بیشتر از نروسرجری طول نمیکشه!ببینید:
جراحی قلب و عروق:7+2+4+2+4=19
نروسرجری:7+2+6+2+4=21
جهشی؟!!!نه عزیز من مگه ابتداییه؟!!

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

بله میشه جهشی خوند؛وقتی پزشکی عمومی ت درحال تموم شدنه؛ یک بار حق داری آزمون دستیاری(‏
تخصص)بدی؛اگر قبول شدی اون دوسال طرح رو نمیری و میری سر کلاس تخصص!‏
البته که دو سال واسه دختر خانم هاست!واسه آقا پسرها چون سربازیشون هم میاد روی طرحشون ؛بیشتر از دوساله
تازه میشه طرح رو بری منطقه محروم؛ کمتر طرحت میشه!مثلا بجای ۳سال میشه ۱/۵ یا دوسال!‏
باتشکر!‏:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نه دوست عزیز هیچ جراحی بیشتر از نروسرجری طول نمیکشه!ببینید:
جراحی قلب و عروق:7+2+4+2+4=19
نروسرجری:7+2+6+2+4=21
جهشی؟!!!نه عزیز من مگه ابتداییه؟!!
من منظورتون از این ۲ هایی که نوشتید رو نمیفهمم!شما که پسرید فقط در صورتی ۲ سال طرح میرید که بلافاصله پس از طرحتون در آزمون دستیاری پذیرفته بشید!درغیر این صورت باید به دوران جدیدی از زندگی به نام *سربازی*‏ سلام کنید:4:

در حال حاضر بهترین رتبه ی تخصص رو مغز و اعصاب میخواد!!!چون سخته و حساااس
پس طبیعیه که طولانی ترین زمان رو بطلبه!‏
البته این زمانی که آقای ذاکر نژاد نوشتن؛در شرایط ایده آله!یعنی کاملا پیوسته!البته خب گفتم؛میشه کوتاه تر هم بشه!ولی سخته!‏
امیدوارم موفق باشی
و فراموشت نشه که مهم مسیر رسیدن به هدفه؛خود هدف جذابیتش زیاد نیست!!!‏
پس از مسیر طولانی ت بیشترین لذت رو ببر!‏:)

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

بله میشه جهشی خوند؛وقتی پزشکی عمومی ت درحال تموم شدنه؛ یک بار حق داری آزمون دستیاری(‏
تخصص)بدی؛اگر قبول شدی اون دوسال طرح رو نمیری و میری سر کلاس تخصص!‏
البته که دو سال واسه دختر خانم هاست!واسه آقا پسرها چون سربازیشون هم میاد روی طرحشون ؛بیشتر از دوساله
تازه میشه طرح رو بری منطقه محروم؛ کمتر طرحت میشه!مثلا بجای ۳سال میشه ۱/۵ یا دوسال!‏
باتشکر!‏:)

من منظورتون از این ۲ هایی که نوشتید رو نمیفهمم!شما که پسرید فقط در صورتی ۲ سال طرح میرید که بلافاصله پس از طرحتون در آزمون دستیاری پذیرفته بشید!درغیر این صورت باید به دوران جدیدی از زندگی به نام *سربازی*‏ سلام کنید:4:

در حال حاضر بهترین رتبه ی تخصص رو مغز و اعصاب میخواد!!!چون سخته و حساااس
پس طبیعیه که طولانی ترین زمان رو بطلبه!‏
البته این زمانی که آقای ذاکر نژاد نوشتن؛در شرایط ایده آله!یعنی کاملا پیوسته!البته خب گفتم؛میشه کوتاه تر هم بشه!ولی سخته!‏
امیدوارم موفق باشی
و فراموشت نشه که مهم مسیر رسیدن به هدفه؛خود هدف جذابیتش زیاد نیست!!!‏
پس از مسیر طولانی ت بیشترین لذت رو ببر!‏:)
بابت طرح که ما خودمون منطقه محروم!!
راستش من دوست دارم مسیر طولانی تر باشه و در عین طولانیت:4: زودتر تموم بشه!!
تازه دارم میفهمم نه بابا مغز و اعصابم خیلی باحاله!!
خیلی ممنون!!
کماکان تحقیقات ادامه داره!!
خیلی داره رو مخم راه میره
:224::224::219::219::43::225:!!
نمیدونید تو کشور چند نفر جراح مغز و اعصاب و چند نفر جراح قلب موجود است!؟؟؟

لایک ها
195

این جوری که میگید وقتی بخواهیم تا آخرش بریم 99سالمون شده‏!بیخیال درس شدیم‏!‏

kati.a

New Member
لایک ها
32

سلام به همه حتی شما دوست عزیز:4:‏(به تقلید از نویسنده ی محترم تاپیک!‏
‏)‏
یه سوال:نمیشه واسه تخصص رفت قلب و واسه فوق بریم جراحی قلب؟(البته من که از قلب خوشم نمیاد:4:)
جراحی با تخصص و فوق تخصص فرق داره!!!یعنی اگه بخوای بخونی باید علاوه بر تخصص و فوق تخصص جراحی هم بخونی که 6 ساله!!!:190::179:

بالا