لایک ها
195
پاسخ : كتابهاي المپياد زيست شناسي

دارم دیونه می شم هر تایپیکی بوده رفتی این سوال راپرسیدی جواب لودیشا دادام اماهارپر:اگه واقعا همه کتاب هاراخوندی والان بیکاری و میخوای خوف بیوشیمی شی voatرابخون بعد هارپر (البته قبلش باید لنینجر واسترایرتokباشه۰‏)‏

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

سلام بچه ها
یه سوال
هارپر خوبه؟؟؟؟
هارپر بيوشيمي پزشكيِ !!!
لنينجر و استراير و ول كردي چسبيدي ب هارپر ؟!؟!:39:

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

سلام بچه ها
اگه می شه راهنماییم کنید:
من اول سولومون ها رو بعد وزارتی ها رو بعد استرایر و لنینجر و ژنتیک از دیدگاه حل مسئله و 600 صفحه البرتس و 200 واتسون و استانسفیلد و 200 گایتون رو خوندم.میشه راهنماییم کنین چی بخونم؟؟؟
ببینید این که شما این مطالب رو خوندید خیلی جای مسرت و خوشحالی داره ولی این اصلا برای مشاوره کافی نیست برای اینکه اصلا مشخص نیست از روی این کتب چه مطالبی رو خوندید و یا کدوم مطالب رو از روی کدوم کتب مطالعه فرمودید اگر میخوایید من و دوستان دقیق تر راهنماییتون کنیم لطف کنید کتب صفحات و مباحث رو به صورت مجزا در قسمت مشاوره اطلاع دهید.
مثلا من ی سوال ازتون دارم:
شما مبحث قلب رو از روی چه رفرنسی مطالعه کردید؟
ببینید منظورم اینه که هر رفرنسی خاصیت خودش رو داره و هر کدوم برای ی سری مباحث بهترن و اگر بجای هم خونده بشن شاید مطلب رو به صورت ناقص برسونن و کار شما رو سخت تر کنن.
موفق باشید

m.rabiee

Active Member
لایک ها
94

من قلبو از رو گایتون دارم میخونم اخراشم داره تموم میشه
اون کتاب هایی رو که نوشتم همه شو خوندم از اول تا اخر

Wight

New Member
لایک ها
888

درود بر تو!

آخرین ویرایش توسط مدیر

atefe nz

New Member
لایک ها
0

یا حضرت عباس تو که این همه خوندی دیگه چی می گی ؟
من کلاس اولم تازه کلی جهاد کردم ی مقدار کمپل خوندم
تورو خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا اینقدر تضعیف روحیه نکن جان مادرت

لایک ها
195

اولی واین همه خوندی خوش به حالت اگه تسلط داری‏!‏

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

لنینجر و استرایرو خوندم
خوندن مهم نيست ، يعني مهم هست ولي نه ب اندازه ي فكر كردن و ميزان تسلط در مباحث !
سعي نكن فقط كتاب بخوني ، سعي كن ب جاي افزايش كميت ، كيفيت رو ببري بالا !
وقتي كسي مي گه من لنينجر و استراير رو خوندم و كامل روش مسلطم مي تونم ب جرات بگم ك شاخ بيوشيمي هست ولي مي دونم ك هنوز جا داره ، پس سعي كن ب جاي صرف خوندن (!) بفهمي و تسلط ت رو ببري بالا !
پيشنهاد : لنينجر رو دوباره از اول شروع كن با عمق بخون ، برا سوالات پايان هر chapter ش هم ايده بزن و حل كن و تسلط ت رو ببر بالا + شروع فيزيو !
با بهترين ارزوها

mefmef

New Member
لایک ها
232

من وقتی مرحله ی اول را دیدم به نظرم رسید که هرکی روی کتاب های 3 سال وزارتی مسلط باشد می تواند قبول شود حتی یادم هست یکی از سوال ها در کتاب خانه زیست شناسی سال اول دبیرستان بود البته بعضی سوالات با هوش آمیخته شده بود و البته سوالات تشریحی را تا حالا ندیده بودم و می خواستم بدانم منابع آن از کجاست ؟
و به نظر من امسال اهمیت زیادی به ژنتیک سلولی مولکولی داده شده

mefmef

New Member
لایک ها
232

سلام بچه ها
اگه می شه راهنماییم کنید:
من اول سولومون ها رو بعد وزارتی ها رو بعد استرایر و لنینجر و ژنتیک از دیدگاه حل مسئله و 600 صفحه البرتس و 200 واتسون و استانسفیلد و 200 گایتون رو خوندم.میشه راهنماییم کنین چی بخونم؟؟؟
ببخشید اگر اشکالی ندارد می شود بگویید روزی چند ساعت و از کی شروع کردید
البته در مدرسه ی ما بچه ها دو و سه دوری کمپبل سولومون و گایتون را مرور کردند + لودیش لنینجر وزارتی هم هیچکس رکورد کتاب های 3 ساله را نزده
یادم به دوستم گفتم این کتاب 180 صفحه است و گفتش چیزی نیست کلش 3 روز است

آخرین ویرایش توسط مدیر

zahra

New Member
لایک ها
609

ببین دوست عزیز اگر اینقدر خوندی که برو کلاتوبنداز هوا!!
چون اکثر ماها که هم دورتیم تازه داریممیریم سراغ تخصصیا!
به جرات میگم که نصف اعتماد به نفسم از بین رفت...
خوش به حالت!
موفق باشی

Wight

New Member
لایک ها
888

من که تاحالا 100صفحه هم نخوندم!! فکر کنم 10000 صفحه خوندی!!! آفرین!

آخرین ویرایش توسط مدیر

m.rabiee

Active Member
لایک ها
94

دیگه این قدر ها هم که شما گفتید ما خر خون نیستیم
تازه من از 3 تا از دوستام عقب ترم!!!!!!!!!!!!!

zahra

New Member
لایک ها
609

کسی نگفت خرخونی دوست عزیز!!
اگر خرخون باشی که فایده نداره...حیف این چیزایی که خوندی...
من خودم به شخصه واقعا تشویقت می کنم که همین جوری ادامه بدی چون اگر تسلط رو همه ی مطالبی که گفتی داشته باشی سال دیگه طلایی!!
دوستای دیگه ام دارین؟؟
خدا عاقبت مارو به خیر بگذرونه...

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوستان ي چيز يادتون نره : فقط ب بيو فك كنيد نه اينكه فلان كس چي خونده و چقدر خونده و چقدر شااااخِ !!!
شما اخه چي كار دارين ب خوندن طرف ؟! خب هركسي ي مدل ديگه ممكنه يكي زودتر شروع كنه طووولش بده و بفهمه بخونه يا كسي هدف از المپ رو صرفا خوندن ١٠-٢٠ تا كتاب بدونه و فقط مي خواد ك كتابارو هرطور شده تموم كنه و يا اينكه پشتكارش قابل تحسينِ;)
دركل اينارو گفتم ك بدونيد هركسي ويژگي هاي خاص خودشو داره ك با بقيه فرق مي كنه، تو راه خودت رو برو ، فقط سعي كن بفهمي و ايده زدن ت رو اكتيو كني، همين:3:
انشالله ك نتيجه ي تلاشاتونو مي گيريد و بگيرم:4:

Homayoon

New Member
لایک ها
192

ببین نمی دونم چرا این قدر می خوای کتاب بخونی!!!!!!! به خدا به هیچ کار نمیاد این همه کتاب ( حتی تو دوره تابستون! )
هر مبحث یکی دوتا کتاب اصلی داره اگه قسمت های مهم هر کدوم رو بلد باشی کفایت می کنه! وقتی یه خورده سوال حل کردی خودت میفهمی!!!
الان برو بشین سوالای مرحله دو رو بیوشیمی هاش رو بزن اگه همه رو تونستی حل کنی ( توی یه زمان قابل قبول باشه بهتره! ) دیگه بیخیال بیوشیمی شو
اگه که نتونستی حل کنی بدون که فعلا باید رو همین کتابا تمرکز کنی
پس در هر دو حالت فعلا کاری به هارپر و ... نداری!!!

جا داره بگم که خود من کسی رو میشناسم که خیلی اطالاعاتش بالا بود (در حد لالیگا!!!:4:) ( وقتی میگم خیلی منظورم خیلی خیلی خیلی هست!!!:4:) ولی حتی مرحله دو قبول نشد!
و همچنین یه نفر دیگه رو میشناسم که خیلی کمتر خونده بود و مرحله دو قبول شد
یکی دیگه رو میشناسم که از سال اول خوند ولی برنز شد و از طرف دیگه چند نفرو که از سال سوم المپیاد رو خوندن و طلا شدن و عده شون هم رفتن جهانی!

پس به جای اینجوری خوندن زیاد برو رو ذهنت کار کن! منظورم اینه که به جای اینکه هی بخونی و رد شی به هر مطلب جالبی که رسیدی براش ایده بزن
مثلا بگو چرا اینجوری شد چرا اونجوری نشد! اگه که فلان جاش تغییر کنه که تغییری می کنه و از این جور چیزا دیگه!!!
اگه ذهنت رو پرورش ندی مطمئن باش به چیزی که می خوای نمی رسی ( هر چند 100000 صفحه از کتاب های مختلف رو خط به خط بلد باشی! )

الان شاید چیزایی که نوشتم رو بخونی و ازش رد شی ولی وقتی بیای سوم میفهمی منظورم چیه!!!
المپیاد زیست (برعکس تصور عموم!!!) بیشتر نیاز به ذهن خلاق و توانایی حل سوال داره تا یه مشت اطلاعات اضافه ( این رو هم وقتی سوال درس حسابی حل کردی متوجه میشی!:3: )

موفق باشیم!

لایک ها
195

فقط ایده این که خیلی خوبه اماکمی هم خرخونی‏!‏

mefmef

New Member
لایک ها
232

ببین نمی دونم چرا این قدر می خوای کتاب بخونی!!!!!!! به خدا به هیچ کار نمیاد این همه کتاب ( حتی تو دوره تابستون! )
هر مبحث یکی دوتا کتاب اصلی داره اگه قسمت های مهم هر کدوم رو بلد باشی کفایت می کنه! وقتی یه خورده سوال حل کردی خودت میفهمی!!!
الان برو بشین سوالای مرحله دو رو بیوشیمی هاش رو بزن اگه همه رو تونستی حل کنی ( توی یه زمان قابل قبول باشه بهتره! ) دیگه بیخیال بیوشیمی شو
اگه که نتونستی حل کنی بدون که فعلا باید رو همین کتابا تمرکز کنی
پس در هر دو حالت فعلا کاری به هارپر و ... نداری!!!

جا داره بگم که خود من کسی رو میشناسم که خیلی اطالاعاتش بالا بود (در حد لالیگا!!!:4:) ( وقتی میگم خیلی منظورم خیلی خیلی خیلی هست!!!:4:) ولی حتی مرحله دو قبول نشد!
و همچنین یه نفر دیگه رو میشناسم که خیلی کمتر خونده بود و مرحله دو قبول شد
یکی دیگه رو میشناسم که از سال اول خوند ولی برنز شد و از طرف دیگه چند نفرو که از سال سوم المپیاد رو خوندن و طلا شدن و عده شون هم رفتن جهانی!

پس به جای اینجوری خوندن زیاد برو رو ذهنت کار کن! منظورم اینه که به جای اینکه هی بخونی و رد شی به هر مطلب جالبی که رسیدی براش ایده بزن
مثلا بگو چرا اینجوری شد چرا اونجوری نشد! اگه که فلان جاش تغییر کنه که تغییری می کنه و از این جور چیزا دیگه!!!
اگه ذهنت رو پرورش ندی مطمئن باش به چیزی که می خوای نمی رسی ( هر چند 100000 صفحه از کتاب های مختلف رو خط به خط بلد باشی! )

الان شاید چیزایی که نوشتم رو بخونی و ازش رد شی ولی وقتی بیای سوم میفهمی منظورم چیه!!!
المپیاد زیست (برعکس تصور عموم!!!) بیشتر نیاز به ذهن خلاق و توانایی حل سوال داره تا یه مشت اطلاعات اضافه ( این رو هم وقتی سوال درس حسابی حل کردی متوجه میشی!:3: )

موفق باشیم!
فکر کنم طبیعت ایشان همین است و واژه خرخونی به معنی زیاد خواندن در لفظ قدیمی و در حال به معنای اهمیت دادن زیاد به موضوع است و لفظ مانند خر خواندن کاملا غلط است

sepid.h

New Member
لایک ها
146

برا شما که سال دومی تسلط رو کتابای وزارتیو و یه بیولوژی عمومی لازمه فک کنم مثلا کمپل یا سولومون...

sepid.h

New Member
لایک ها
146

شما این همه کتاب خوندی ناراحتم هستی؟؟ نمیدونم خوب میخونید یا
در همین حدی که بگید ما خوندیمو اینا...
واقعا اگه عمقی میخونید فوقش میشید طلا 4 حالا از اون 3 تای دیگه ام
عقب بمونید...

بالا