ازكدام راه به دانشگاه ميرويد؟

• مجموع رای دهندگان
    523
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Antiheos

New Member
لایک ها
133
پاسخ : كنكوري هاي 91 سلام!

سلام
منم با خوشخوان موافق ترم(البته فار و ندیدم)... ولی خوشخوان واقعا عالیه!
اما اگه برای آموزش میخواین رمزینه خیلی از لحاظ آموزش مفهومی قوی تره، ولی تستاش کمه ...لازمه بعدش از رو یه کتاب مثل خوشخوان تست بزنید

لایک ها
1,316

یه سوال :برا آموزش گسسته چه کتابی خوبه؟کتابه نشر الگو ی گسسته کتابه خوبیه؟

با سلام
من واسه گسسته اصلا خوشخوانو توصیه نمی کنم...با اینکه خودم کامل خوندمش اما هیچ نیازی بهش نبود...مطالب سخت و اضافی زیاد داشت...من با مطالعه گاج سفید(البته درسنامه هاش)و گسسته خیلی سبز و جزوه معلمم همیشه 100 میزدم گسسته را توی کنکور هم مشکلی نداشتم اصلا...خوندن خوشخوان فقط ذهنمو به مطالب حاشیه ای می برد....
حالا این نظر من بود...
:1:

mozhgan

New Member
لایک ها
127

با سلام
من واسه گسسته اصلا خوشخوانو توصیه نمی کنم...با اینکه خودم کامل خوندمش اما هیچ نیازی بهش نبود...مطالب سخت و اضافی زیاد داشت...من با مطالعه گاج سفید(البته درسنامه هاش)و گسسته خیلی سبز و جزوه معلمم همیشه 100 میزدم گسسته را توی کنکور هم مشکلی نداشتم اصلا...خوندن خوشخوان فقط ذهنمو به مطالب حاشیه ای می برد....
حالا این نظر من بود...
:1:

اتفاقا به نظر من خوشخوان چیز اضافی نداره و چیز هایی رو که گفته همش لازمه...:5:
گاجم بیشتر از اینکه بیاد مفهوم یک مطلب رو بگه همش فرمول گفته( مثلا تعداد مسیرها در گراف کامل و ...) شاید شمام واسه این همش 100 میزدین که خوشخوان رو خوندین!!!:48:

MUTE

New Member
لایک ها
264

بچه ها من با فیزیک خیلی مشکل دارم :دی
دینامیک و اینا ها ! سر کلاس می فهمم اما تو خونه دریغ از یه دونه تست که من بتونم حل کنم !! :دی
دقیقا باید چه کنم ؟!

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

بچه ها من با فیزیک خیلی مشکل دارم :دی
دینامیک و اینا ها ! سر کلاس می فهمم اما تو خونه دریغ از یه دونه تست که من بتونم حل کنم !! :دی
دقیقا باید چه کنم ؟!
نگران نباش . بعضی مبحثا این طورین . مثل دینامیک و آهنگ تغییر
این مبحثا رو باید بخونی و در حد بضاعتت تا می تونی بفهمی ( من دفعه ی اول از دینامیک هیچی حالیم نشد . )
بعدش دی ماه هست ، عید هست ، خرداد و اردیبهشت هست . توی این وقتا که برای دوره کردن می خونی ، با وجود این که از روی همون کتابی می خونی که الان می خونی ، اون موقع یه چیزی رو که الان نمی فهمی می فهمی ، اصطلاحا به بلوغ دینامیکی می رسی !
ولی
پارسال توی این تاریخ ، من تازه داشتم تو سینماتیک سرعت متوسط و اینا می خوندم . یه ذره تند نرفتی ؟
توجه داشته باشین که این که الان زیادی بخونین ، خیلی فضیلت بزرگی نیست ، چون باعث می شه که خسته بشین .

MUTE

New Member
لایک ها
264

والا من حد اکثر تلاشم روزی سه ساعته !
خیلی تند رفتم ؟! :دی

لایک ها
600

روزی سه ساعت فیزیک میخونی واقعا؟
اگه اینجوره تند نیست!سرعت ِ غیر مجازه!

لایک ها
1,316

اتفاقا به نظر من خوشخوان چیز اضافی نداره و چیز هایی رو که گفته همش لازمه...:5:
گاجم بیشتر از اینکه بیاد مفهوم یک مطلب رو بگه همش فرمول گفته( مثلا تعداد مسیرها در گراف کامل و ...) شاید شمام واسه این همش 100 میزدین که خوشخوان رو خوندین!!!:48:
شاید:) من صرفا تجره شخصی خودمو گفتم...اینا موضوعاتیه که قانون خاصی نداره...

abdi

New Member
لایک ها
171

سلام به همه دوستان عزیز که برای کنکور 91 از همین تابستان شروع کردید
دیدم بد نیست من هم مقداری از تجربه هام رو در در این تاپیک ثبت کنم تا شاید روزی راهگشای کسی بشه. هرچند بقیه دوستان صاحب نظرترند و نظرات بنده حقیر هرگز به معنای رد توصیه های اونها نیست.
توی این پست می خوام در مورد کتاب صحبت می کنم. تو هر درس پیشنهادهای من ایناست:
ادبیات: در بحث قرابت معنایی که مهم ترین بخش ادبیاته، کتاب های خیلی سبز مخصوصاً کتاب پیش دانشگاهی 1 و 2 که آقای براری نوشتن واقعاً فوق العادن. پیشنهاد می کنم این کتاب رو تهیه کنید و از همون روز اولی که معلمتون شروع به درس دادن کرد (یعنی از نی نامه) تست های قرابتش رو درس به درس بزنید. تا پایان ترم اول، حسابی آماده اید. یادتون باشه که برای قرابت باید حسابی تمرین کنید.
برای زبان فارسی و آرایه، کتاب های آقای عبدالمحمدی از نشر الگو خیلی خوب و کاملن. من خودم زبان فارسی رو تو تابستون یه دور کامل خوندم و بعد از اون دیگه مشکل نداشتم. فقط نکته مهم تو زبان فارسی اینه که شما باید روی همه مباحث کتاب تسلط داشته باشید و همه بیاموزیم ها و نکات دستوری رو خوب یاد بگیرید چون جدیداً از جاهای جدیدی سوال طرح می کنن.
نقش کتاب درسی ادبیات در کنکور فقط در تست های لغت و تاریخ ادبیاته و متن درس ها چندان مهم نیستند، ولی با توجه به این که ممکنه امسال امتحان نهایی پیش تأثیر داشته باشه، پیشنهاد می کنم حتماً هر چند وقت یه بار متن درس ها و خودآزمایی های آخر درس ها رو مرور کنید تا تو امتحان مشکلی نداشته باشید.
دینی: باور کنید که هیچ چیزی به جز کتاب نمی تونه تو این درس کمک چندانی به شما بکنه. بعضی از کتابا تست های خوبی دارن مثل همگامان ولی باز هم نقش اصلی رو کتاب ایفا می کنه. باید تک تک مطالبی که از طرف سنجش حذف نشدن رو بلد باشید. هر جا آیه ای دیدید که تو کتاب نیومده، برید از تو قرآن پیداش کنید و متنشو رو یه کاغذ بنویسید و بچسبونید تو کتابتون. البته کتابایی مثل آیات و روایات الگو همه آیاتو دارن، ولی به نظر من اگه تو خود کتاب باشه بهتره. من که این کارو کردم.
عربی: پیشنهادهای من گاج سفید و همچنین کتاب تست الگوئه که آقای خاکبازان نوشته. من تو تابستون تقریباً 80 درصد گاجو تموم کردم که خیلی بهم کمک کرد. در طول سال هم الگو رو کار کردم که تست هاش سخت تر و قشنگ تر بود.
زبان: کتابی که من داشتم زبان الگو بود که دیگه چاپ نمی شه. البته اونم خیلی استفاده نمی کردم چون معلممون زیاد بهمون تست می داد. اگه زبانتون خوبه خیلی کتاب نیاز ندارید اما اگه زبانتون ضعیفه کتاب های انتشارات مبتکران و شبقره از بقیه بهترن.
دیفرانسیل و ریاضی پایه رو نظر نمی دم چون کتابا عوض شدن.
گسسته: واقعاً خوشخوان یه سروگردن از همه کتابا بالاتره. حتی اگه گسسته تون ضعیفه هم خوشخوانو بگیرید، فقط باید همه تستاشو حل کنید.
هندسه پایه: گاج و خوشخوان هر دو خوبن. پیشنهاد من اینه که اول گاج سفیدو کار کنید، بعد اگه دیدید هنوز ضعف دارید برید سراغ خوشخوان. برای هندسه پایه باید زیاد تمرین کنید. ضمناً قضیه های کتابو جدی بگیرید
هندسه تحلیلی: کتابای الگو خوبن. اول سفیدشو که آموزش هم داره کار کنید و بعد اگه خواستید سطح بالاتر کار کنید آبیش رو تهیه کنید.*برای تحلیلی هم قضیه ها و تعریف های کتاب خیلی مهمن.
فیزیک پایه: الگو یه کتاب داره که کل فیزیک پایه رو پوشش می ده. اونو تهیه کنید خوبه، ولی برای فیزیک 3 حتماً کتاب خیلی سبز رو بخرید. واقعاً کتاب خوبیه. هم سوالای قشنگ داره و هم توضیح عالی. من پیشرفتم تو فیزیک3 رو مدیون این کتابم. ضمناً شکل های کتاب رو هم حتماً بررسی کنید. امسال یه شکل داده بودن که من هنوزم نفهمیدم برای کجا بود!
فیزیک پیش: فیزیک پیش تقریباً 50 درصد کنکور رو تشکیل می ده و بنابراین خیلی مهمه. کتاب خوب زیاده، مثل الگو، گاج سفید، بنفش قلم چی، خوشخوان و... من خودم گاج سفید و بنفش قلم چی رو بیشتر از بقیه پسندیدم. گاچ سوالاش در حد کنکوره و بنفش قلم چی هم برای تمرین و مهارت بیشتره و مکمل خوبی برای گاجه. اما باز بهتره شما بررسی کنید و هر کدوم که باهاش راحت ترید رو تهیه کنید.*
شیمی: برای شیمی 2 که فقط مبتکران هست، اما برای 3 و پیش هم مبتکران هست و هم خیلی سبز. من مبتکران داشتم و راضی هم بودم.انتخاب بین این دو به راحتی خودتون بستگی داره. فقط خواهشاً کتاب فراموش نشه. شکل ها، آزمایش ها، رنگ ها و... رو باید کامل بلد باشید.
فعلاً همین. بقیه مطالب رو تو پستای بعدی می گم.
شاد باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

ممنون از همه دوستان گل 89 و 90
خیلی خوبه که بقیه دوستان برترین رتبه های کنکور90 لیست کتاب هایی که امسال خوندن و فک می کنن از بقیه کتاب هایی که داشتن بهتر بوده بزارن البته هر وقت حوصلشو داشتین(از جنابabdi هم که اون وقت صبح وقت گذاشتن ممنون :115:)
ali1993 قرار بود لیست مشاورشون رو ویرایش کنه!:3:

من هنوز تو هندسه پایه به یه جمع بندی خوب نرسیدم که واسه تست از چه کتابی شروع کنم؟الان فقط کتاب درسی رو می خونم و تمریناش رو حل می کنم!

هندسه پایه: گاج و خوشخوان هر دو خوبن. پیشنهاد من اینه که اول گاج سفیدو کار کنید
یکی از ترازای خوب کانون می گفت از آبی قلم چی شروع کن بعد گاج سفید, یه مشاور می گفت که از گاج سفید فقط تستای کنکورش رو حل کنید و سوالای المپیادشو بی خیال شین, کتاب های مبتکران و نشر الگو و کم حجم و مقوی خیلی سبز رو هم دارم!!!(می دونم که شاید اینهمه کتاب داشتن هم خوب نباشه) این آخری همه چی هست الا کم حجم ومقوی!!!!!! به نظرم پر از فرمول به درد نخوره

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
600

منم واسه هندسه پایه از کم حجم و مقوی خیلی سبز استفاده میکنم!
البته فعلا گرفتمش!
هنوز نخوندمش!
جزوه گزینه دو هم بدک نیست!

mozhgan

New Member
لایک ها
127

من هنوز تو هندسه پایه به یه جمع بندی خوب نرسیدم که واسه تست از چه کتابی شروع کنم؟الان فقط کتاب درسی رو می خونم و تمریناش رو حل می کنم!

یکی از ترازای خوب کانون می گفت از آبی قلم چی شروع کن بعد گاج سفید, یه مشاور می گفت که از گاج سفید فقط تستای کنکورش رو حل کنید و سوالای المپیادشو بی خیال شین, کتاب های مبتکران و نشر الگو و کم حجم و مقوی خیلی سبز رو هم دارم!!!(می دونم که شاید اینهمه کتاب داشتن هم خوب نباشه) این آخری همه چی هست الا کم حجم ومقوی!!!!!! به نظرم پر از فرمول به درد نخوره

برای هندسه با اطمینان 150%:)5:) میگم فقط گاج...چون سوالای هندسه معمولا ریتم مشخصی دارن و اگه بعد تست زدن( تحلیلی باشه...یعنی با تجزیه و تحلیل..نه صرفا یه فرمول رو حفظ کنین) نکته های اون فصل رو یادداشت کنین (ترجیحا با یه مثال) مطمئن باشین هندسه براتون میشه آسونترین درس و دیگه ام نیازی به تست اضافی نیست!! و فقط لازم وکافیه برا هر آزمون یادداشت های خودتون رو مرور کنین..

هندسه کم حجم و قوی هم خیلی چیزای بی ربط گفته!! من خودم تو اردیبهشت فقط آزمونای آخرش رو زدم که سوال های جدیدی ( در حد کتاب درسی) داره و برای محک زدن ( روبرو شدن با یه سوال جدید) عالیییییییییه!:167:

البته به نظر من!!:217:

MUTE

New Member
لایک ها
264

روزی سه ساعت فیزیک میخونی واقعا؟
اگه اینجوره تند نیست!سرعت ِ غیر مجازه!
نخیر
کلا سه ساعت درس می خونم !
تلاشم پایدار !!! :15:

لایک ها
600

تلاشت پایدار!
خیلی خوبه!
من به یه نتیجه رسیدم خیلی منظقی!
اونم اینکه برنامه گزینه در حد اعلی مزخرفه!
ما رو یه چیزی فک کردن در حد ِ انیشتین که همه مباحث ُ فول کامل بلده!
طرف پیش خودش چی فک کرده مثلا واسه درس تخصص سه ساعت اونوخ واسه عمومی یه ساعت و ربع وقت داده!

MUTE

New Member
لایک ها
264

اون برنامه یه برنامه ایده آله !
عمومیت نداره !
همین برنامه کانون خوبه ! :دی
برای من که اینقدر درس می خونم ! :15:

rebel

New Member
لایک ها
28

من ی چیز خیلی جالب توی این سایت دیدم و اون اینه که بچه های این سایت دنبال چیز های عجیب غریب میرن یعنی دوست دارن خودشون را تافته ی جدا بافته نشون بدن(به کسی بر نخوره ها من هم اوایل همینجوری بودم) یکیش سر منابع کنکوره این چیزی که میگم فقط صحبت من نیست صحبت کسایی هست که خیلی بهتر از من شدند
1-سعی کنید منابع معروفی را انتخاب کنید که از صحتشون مطمئنید.
2-اگه دبیرتون خیلی خیلی آدم معروفی نیست بهتره از کتاب ایشون استفاده نکنید.
3-برای آزمون آزمایشی یا کتاب دنبال سوال های سخت و ناجور نباشین کتاب یا آزمون استاندارد باید همه جور سوال داشته باشه
4-دنبال تعدد منابع نباشین برای کنکور باید یک تست را 3 4 بار بزنید تا درست و حسابی جا بیفته
5-با درس ها حیثیتی یا سلیقه ای برخورد نکنید
این ها را گفتم تا اول راهید بدونید

nava

New Member
لایک ها
16

سلام به همه ی کنکوری های 91.هنوز اول راهین اگه با یه برنامه ی خوب این یه سالو بخونین مطمئن باشین بهترین نتیجه رو می گیرین.هر چند هنوز رتبه هامون نیومده ولی یه چند تا نکته بود که به ذهنم رسید گفتم این جا بگم شاید برا بعضی از بچه ها بد نباشه...
یه چیزی می خوام بگم شاید خیلیا مخالف باشن ولی من نتیجه ی این کارو دیدم بعد هر مبحثی که می خونین(اختصاصی)بعد تست های تالیفی حتما تستای کنکور اون مبحثو از کتابای سازمان سنجش(هر چند بغضی جاهاش اشکال داره)یا سنجش اخر(گاج) بزنین همه ی تستای کنکورو برا اواخر نگه ندازین چون اگه تستای چند سال(داخل و خارج)یه جا بزنین می بینین که نوع سوالا خیلی مشابهن(البته باز منظورم همه ی سوالانیست.مثلا سبک سوالای ریاضی امسال یه ذره متفاوت با سالای قبل بود)
البته شاید شماها همه این تستارو از الان می زنین(شهر ما همه نگه می دارن بعد عید:)

zodiac

New Member
لایک ها
6

کاش همه ی افرادی که در زمینه ی کنکور تجربه دارن با هم مشورت می کردن و یه مجموعه کتاب و در کنارش توصیه جامع رو به بچه ها می گفتن... اینجوری خیلی گیج می شن!!!

لایک ها nava

ninja

New Member
لایک ها
25

بچه ها ببخشید یه سوال انتشارات otn داریم ؟؟؟ چیه اصلا ؟؟؟؟

amirian

New Member
لایک ها
3

بله!همون الگوي توسعه نمونه است.به زبون خودمون:انرژي اتمي

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا