ازكدام راه به دانشگاه ميرويد؟

• مجموع رای دهندگان
    523
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ar@sh

Moderator
لایک ها
530
پاسخ : كنكوري هاي 91 سلام!

با عرض سلام خدمت تمامی کنکوری های عزیز

آرزوی قبولی طاعات رو برای تمامی شما عزیزان دارم

دوستان عزیز ، در تاپیک کنکوری های 90 مشکلاتی پیش اومده

برخای از دوستان ادب را رعایت نمیکردن ، بعضی از دوستان اپسم میزدند

بعضی از دوستان . . .

عزیزان چنان رفتار کنید که انشاالله که روزهای خوشی رو سپری کنیم

و طوری نباشه که ما مجبور بشیم دسترسی برخی از دوستان به انجمن رو ببندیم

موفق و سربلند و پیروز باشید:67:

nima94

New Member
لایک ها
296

ازمون های المپیاد کانون مفت گرون:67:ه
اصلا به درد نمی خوره اگه سولاتش رو دیدین به عنوان نمونه سوال بزنید ولی ارزش ثبت نام کردن نداره مخصوصا که جامعه اماری افتضاحی هم داره:43::43:

9vampire9

New Member
لایک ها
6

دوستان ، این کتابای دریافت با اسم کتاب همایش.... چطورن ؟ کسی چیزی میدونه در موردش !!!؟

J-J

New Member
لایک ها
113

9vampire9 ,بیشتر به دردِ ماه های آخر و جمع بندی می خوره

mysky

New Member
لایک ها
46

ببخشید میشه بگید برای یک تست هر درس چه مدت وقت باید صرف بشه ؟:216:

bihamta

New Member
لایک ها
345

تو چه آزمونی؟تو چه مقیاسی؟تو کنکور؟توو خونه؟

MUTE

New Member
لایک ها
264

دوست عزیز,تفکرتون کاملا درسته ولی خوبه که تا آخر همینو ادامه بدید.
منم اوایل همین فکر رو می کردم ولی در طول سال منصرف شدم ,با خودم می گفتم این وقتی رو که روی زمین میذارم به جاش میذارم روی زیست ولی شما اشتباه من رو انجام نده,چون هم موقع انتخاب رشته دستت بازتره و هم توی امتحانا به خاطر زمین ترازت از کسایی که هم سطحت هستن کمتر نمیشه و این خودش کلی روحیه دهنده س .
کتاب جمع بندی انتشارات دریافت و سی دی های گزینه دو هم خوبن.
زمین رتبه میاره !
به نظر شما زمین پیش بختر نیست برای خوندن ؟!
آخه زمین سوم اون قسمت سنگا که دیوانه میشم بخوام بخونم !!

mysky

New Member
لایک ها
46

تو چه آزمونی؟تو چه مقیاسی؟تو کنکور؟توو خونه؟
خوب توی خونه می خوام تست بزنم باید در حد کنکور باشه دیگه

nima94

New Member
لایک ها
296

سلام!
معمولا هر تست وقت یکسانی نداره
برای مثال بعضی تست های شیمی رو باید تو 20ثانیزده وبعضی هاش رو نمیشه تو کمتر از 2دقیقه زد فیزیک هم شبیه به این هست
باید اول مبحث رو مشخص کنید وبعد از اون وقت بگیرید
میتونید ازمون های قلمچی سال های گذشته رو پیدا کنید وببینید چقدر زمان به هر مبحث اختصاص داده ولی اطلاعات دقیق تر رو قطعا کسی میتونه به شما بده که دبیر اون درس باشه

MUTE

New Member
لایک ها
264

خوب توی خونه می خوام تست بزنم باید در حد کنکور باشه دیگه
فعلا که وقت نگیر !
الان آموزشی تست بزن ! وقتی خوب مسلط شدی بعد تایم بذار !

MUTE

New Member
لایک ها
264

بچه ها من تو تنظیم وقتم یه مقدار بسیاد مشکل دارم !!
من کلا اگه زیاد درس بخونم میمیرم !!!
مخصوصا اگه زیست باشه ! اونم جانوری و گیاهی ! باز ژنتیک خوبه ! آسونه !
هنوز زیست پاه م تموم نشده !
نصف قلب مونده با دفع موادو ماهیچه !
از سومم گیاهیا با تولیدمثل
معلم فیزیکمون خیلی شاخه ! همونقدر هم ازمون کار می خواد !
اگه روزی دو ساعت هم رو فیزیک وقت بذارم تموم نمیشه ! دیگه معلمم رسما منو می کشه !!!
عربیم خیلی ضعیفه !
عمومیام بیشترش مونده !
بیخیال ریاضی شدم !! نمی رسم !
کلا نمی دونم چه نوع خاکی به سرم بریزم !!

لایک ها
600

من کلا با وقتم مشکل دارم!
در طی ِ تغییر رشته خیلی نامبارک ِ من!
وقت خیلی خیلی زیاد کم میارم!
اینکه زیست ِ من کلا مونده بماند!(فقط 4 فصل ِ زیست ِ 1 خوندم!)
عربی فقط مفهوم ُ خوندم(تست نزدم!چون تو همون مفهوم پر ِ اشکال بودم!)
شیمی و فیزیک و ریاضی ام که :دی(البته ریاضی نسبتا آمادگی دارم!ریاضی بودم مثلا!)
فقط ادبیات ُ زبان خوبن!سلام میرسونن:دی
البته من وقتی روزه ام به حال ِ مرگ میوفتم و عمده مطالعه نه شب ِ تا 2!
بعد ِ سحرم بازده ام میل میکنه به منفی!
البته اینا مال ِ ماه رمضون بود!الان دیگه تقریبا تموم شده ماه!

nima94

New Member
لایک ها
296

اگه توی وقت تست نتونید بزنید حتما روی وقت کار کنید از الان بعدا حل کردن این مشکل خیلی سخت میشه البته فقط ازمونایی که از خودتون میگیرید
تست های اموزشی هم جای خودش رو داره

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

نتيجه نظر سنجي چه جالب شده :d

mysky

New Member
لایک ها
46

فعلا که وقت نگیر !
الان آموزشی تست بزن ! وقتی خوب مسلط شدی بعد تایم بذار !
آموزشی یعنی چی؟ من همه تست ها رو می تونم بزنم تسلط که در طول سال تحصیلی باید انجام می دادیم !!

لطفا بگید برای 30 تا تست هر درس چه مدت زمان لازم ؟؟؟؟؟؟؟؟:227:

S@n@m

New Member
لایک ها
42

بستگی به درسش داره خب
اگه تسلط کافی داری رو تایم کنکور تست بزن

آخرین ویرایش توسط مدیر

bihamta

New Member
لایک ها
345

من این مطلبو مدت ها پیش نوشتم
دوباره نخوندمش
بخونید سوالی بود بپرسید

به نام یگانه ی بی همتای مهربان
سلام علیکم و الرحمة الله و برکاته
"موضوع:تست زنی"
به نظر من و فک کنم اکثر کنکور رد کرده ها تست بخش عظیمی از یادگیری رو پوشش میده...به نظر من 85%...یعنی از 100% یادگیری تنها 15% به عهده ی جزوه خوانیه...بقیه اش به عهده ی تسته...با جزوه خوندن مبحث بعد مدتی ناخودآکاه از ذهن میره....اما تست تثبیتش میکنه....10 ساعت جزوه بخونید اندازه ی 4 ساعت تست زنی جواب نمیگیرید.
1-اول از همه منبع مناسب برای تست زنیه...یکی از مهمترین اصوله....لیست کتابایی رو هم که به نظرم خوبن خواهم نوشت.
2-موضوع دوم تعداد تستیه که زده میشه...این بستگی به طوول مبحث،سنگینی مبحث....سعی کنید به تعدادی باشه که هر بحث یا فرمول حداقل 3و4 باز دوره بشه براتون...
3-موضوع سوم نوع تستی هست که میزنید...منظورم اینه که تالیفی،سراسری،...بستگی به برهه ی زمانی ای که تووش هستید داره....طی سال توصیه میشه تست تالیفی بزنید...تست کنکور هم برای جمع بندی ها زده بشه خیلی خوبه...قرار تالیفی بزنید تا ورزیده شید...اگه بالاتر از کنکور باشه که فبها اگه نباشه برسونید بهش....اینکه میگم هر از گاهی کنکور بزندی به این خاطره که سوالات کنکور خط کشی هست برای سنجش بالا و پایینی سوادتون برحسب کنکور!
4-مارک دار کردن تست ها یکی از راههای مرور سریع هست...دو یا سه رنگ ماژیک واسه خودتون انتخاب کنید و تست هارو درجه بندی کنید...قطعا یه سری تست هارو که میتونید حل کنید...اینا نیازی به مارکدار کردن نیس جز تست هایی که از توو پاسخ نامه دیدید و روش حل قشنگی داره!!!!
تست هایی رو هم که نتونستید حل کنید از روو پاسخ نامه چک کنید....اگه سوال قشنگی بود حتما مارکدارش کنید.
تستای بعدی ای که باید مارکدارش کنید تست هایی هست که جامع هستن از همه لحاظ...مثلا خلاقیت،اطلاعات و سرعت رو میطلبن...مثلا یه سوالی در مورد موج از همه چی موج (انرژیش،عددش،فاز اولیه و ...)داده باشه...
حالا اهمیت این مارکدار کردن توو چی هست؟
اهمیتش جایی مشخص میشه که شما یه جاهایی حتما باید برگردید تست هایی رو که قبلا زدید یه مرور کنید...مثلا جمع بندی هفتگی یا ماهانتون یا نیمسالیتون...اون موقس که دیگه نیاز همه ی تست هارو بزنید...فقط مارکدارها.
5-موضوع مهم دیگه تایمی هست که تووش تست میزنید....این تایم قرار نیست محدودیت خاصی داشته باشه....موضوع پر اهمیت تر تعداد تست هست...تایم میتونه محدودیتی نداشته باشه...اما این عدم محدودیت واسه اوایل کاره...هر چند نمیگم بشینید هواخوری 50 تا تست رو توو 3 ساعت بزنیدا...هر چقد بتونید زودتر تموم کنید به چیزای دیگتون میرسید.
بعد مدتی که راه افتادید و مطلب براتو جا افتاد باید باید باید باید تست وقت دار بزنید....باییییییییید بزنید...نزنید سر آزمون آزمایشی کم میارید وقت در حالیکه تست هارو بلدید اون موقس که کاسه ی چه کنم میاد وسط:4:
این تست ها همونطور هم که قبلا گفتم جنبه ی آموزشی دارن نه سنجشی...ترجیحا درصد نگیرید...
6-یه سری دروس و مباحث هستن که توو کوتاه مدت جوابدهی ندارن...مثه اوایل فیزیک...دینامیک و سینماتیک...اینطور مواقع شما همه چی فصل رو بلدی،فولی اما به تست که میرسی بی دقتی میکنی تا یه نکته ی ریزشو اشتباه میکنی...اینا نگرانی نداره...به مرور درست میشن...اما در صورتی درست میشن که شما کارتونو خوب انجام بدید بعد منتظر اتمام پروسه ی یادگیری شید...یعنی خوب بخونید،درسو بفهمید و تا جایی که میتونی تست بزنید!...نا امیدی و اعصاب خوردی چاله هایین که خودتون ایجاد میکنید...
7-موضوع بعدی نوع تست حل کردنه...فرمول حفظ نکنید حتی الامکان...تشریحی حل کنید نا خود آگاه خودش سیو میشه توو ذهنتون....از طرفی اگه خودتون تشریحی حل کنید توو 20 تای اول کند عمل میکنید اما از 20 به بعد سریع میشید اینو خودتونم حس میکنید که توو 20 تای قبل اینطوری نبودید....در ضمن توو تشریحی حل کردن خود آدم یه سری لم ها پیدا میکنه که صد تای فرمول حفظ کردن می ارزه...کلیم حال میده:4:...میگید نه امتحان کنید.
8-سعی کنید مطالعه رو قبل تست زدن داشته باشید...حتی الامکان اینطوری نباشه که امروز بخونید 3 روز دیگه تست بزنید.
9-گاهی وقتا وقتتون باز نیست برای تست زدن اما شدیدا لازمه که از مبحث سینماتیک تست بزنید ...این موقعس که باید از ضریب زنی استفاده کنید...100 تا تست دارید اما فرصت واسه 50 تاس...اینطور موقع ها باید 2k,3k,2k-1,… بزنید....به اصطلاح مضرب بزنید...اینطوری کل اوون 100 تا هم پوشش داده میشه...شاید الان پیش خودتون بگید ممکنه یه سری مباحث از زیر دستمون بره یا توو اوون تستایی بوده که مثلا زوج بوده و ما نزدیم...کم پیش میاد اینطوری شه...مثلا توو 300 تا تستی که شما بخواید مضرب 3 بزنید شاید نهایت نهایتش 10 تا اینطوری بشه...از این بابت نگرانی نداشته باشید...اما اگه بازم نگرانی داشتید برگردید از اونایی که نزدید ستاره دار ها یا فلش دار ها یا مارکدارن رو هم بزنید تا نگرانیتون رفع شه!:3:
10-بازم اوقاتی پیش میاد که حتی شما از اون 100 تایی که باید بزنید نه تنها واسه خودش وقت ندارید واسه مضرب زدناشم وقت ندارید...یه سری از کتابا اومدن یه سری علامات کنار تست ها گذاشتن...الگو:فلش سیاه...گاج:ستاره ی توو خالی...بهمن بازرگان : شکلک آدم....مولف اومده بر حسب موضوعی که تست در بر میگیره این علامتارو گذاشته که اگه قرار بر این شدد که طرف حتی شده یه دورنمای کلی از فصل داشته باشه یه یادگیری مقطعی و کوتاه این تستارو بزنه...اینم یه راهی بود برای رسیدن به....
به قول رضا مارمولک:به عدد آدم ها راه هست برای رسیدن به خدا:4:
ادامش:
***11-تمرکز تمرکز تمرکز...افتاد داداش؟ تمرررررررررررکز....نداشته باشیش ول معطلی....توو همه جا ول معطلی...به خصوص توو تست زدن....وسط حال و پیش کامپیوتر و با آهنگ یانی و پیش دختر خاله و عمو و پای ساختمان پزشکان وخانم شیرزاد :4: و ... نمیشه تست زد....اگه میخواید اینطوری بزنید همون بهتره کتابو جمع کنید برید ساختمان پزشکان ببینید یکم بخندید یکم روحیتون عوض شه یا یانی یا شجریان:4::8: گوش بدید روحتون تازه شه...دیگه وقتتونو واسه تست زدن تلف نکنید...والا:4:...اصن تست چیه درس چیه...هندسه و حساب چیه؟:4:
اما جدای از شوخی بدون اینکه متوجه شید با تمرکز تست یه تاثیری توو ذهنتون ایجاد میکنه که بعدا میبینید.
حالا میخوای بی تمرکز تست بزنی برو بزن....به من چه:4:
حالا میگم تمرکز منظورم این نیس که توو خلا و توو اتاق اکوستیک و ... اینا باشیدا...یه اتاق که جای نشستنتون مناسب و باشه و شرایط محیطی برقرار....نورم میزون باشه...وسایلیم که حواس پرت کنه درو کنید...لطفا هم وسط تست زدن یاد خاطره و رویا نیوفتید...مثلا هییییییی آره سال 42 بود*:4: با بچوچ(مخفف بر و بچ)المپ میخوندیم بعدش فلان شد و بسار و بیرد توو تریپ غم و ..:4....یا اینکه تصور کنی الان مهرماه و با عینک دودی و تریپ اسپرت میری شریف...این توهماتو بذارید کنار...(قبل اینکه بری توو داشنگاه به فکر گشت ارشاد باش که خفتت میکنه میبره تعهد میگیره ازت همش کوفتت میشه...هه هه هه:4:)...اینارو شبا که ما میخوابیم (آقا کنکوری بیداره:4:)شما باید بهشون فک کنید:4:
*:یه خاطره م بگم :یه معلم حسابان داشتیم درس میدااد یهو وسط درس یاد خاطرات عنفوان جوانی میوفتاد...میگفت:یادش بخیر سال 55 بود ما توو شمال درس میخوندیم معلمه از درخت تمشک شاخه میکند مارو فلک میکرد و فَلان:4:...یاد خاطرات انقلابیش میوفتاد سال 65 بود عملیات فتح المبین ...یادش بخیر با شهید همت و باکری:4:
خودمم شدم مثه معلممونا:4:
بسه دیگه به حد کافی توو این پست خندیدی بچه ...بدو بپر سر درست...بدو بدو بدو

در پناه حق موفق و موید باشید ان شا الله

nima94

New Member
لایک ها
296

سلامی دوباره خدمت تمام بچه های کنکور نود و یک
من تو این چند هفته اخیر دو سری سوال گذاشتم که با اسقبال خیلی کمی رو به رو شد شاید مشکل از سوالایی که گداشتم بوده شایدم ......
به هر حال چه دلیل اول باشه چه دوم باید یه فکری کرد شاید عبرت گرفتن از گذشته بتونه وضعیت رو بهتر کنه(پست های59-74-76-108-117-119-و121تاپیک کنکور نودیا)
وگرنه مسایل مشاوره ای گر چه با اهمیته ولی شاید اینقدر ارزشش رو نداشته باشه که به خاطرش اینقدر وقتمون رو تلف کنیم(اغلب بچه ها مشاور های خوبی دارند و یا دسترسی به مطالب مشاوره ای دارند) این برای ما مفید تره که استفاده علمی تری از این سایت با دیدن سولای جدید بکنیم
اینا فقط نظرات من بود برای بهبود بخشیدن به فضای علمی این تاپیک
همگی موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

MUTE

New Member
لایک ها
264

من کلا با وقتم مشکل دارم!
در طی ِ تغییر رشته خیلی نامبارک ِ من!
وقت خیلی خیلی زیاد کم میارم!
اینکه زیست ِ من کلا مونده بماند!(فقط 4 فصل ِ زیست ِ 1 خوندم!)
عربی فقط مفهوم ُ خوندم(تست نزدم!چون تو همون مفهوم پر ِ اشکال بودم!)
شیمی و فیزیک و ریاضی ام که :دی(البته ریاضی نسبتا آمادگی دارم!ریاضی بودم مثلا!)
فقط ادبیات ُ زبان خوبن!سلام میرسونن:دی
البته من وقتی روزه ام به حال ِ مرگ میوفتم و عمده مطالعه نه شب ِ تا 2!
بعد ِ سحرم بازده ام میل میکنه به منفی!
البته اینا مال ِ ماه رمضون بود!الان دیگه تقریبا تموم شده ماه!
اومدی تجربی ؟!
حیف ریاضی نبود ؟!
زیست بخون ! همش زیست بخون ت=اید زیستو 20 دور بخونی کم کم !

hamedmpls

New Member
لایک ها
0
مشاوره با رتبه 2 کنکور آزمایشی کشور

سلام من حامد هستم رتبه 2 کشوری آزمون آزمایشی سنجش- میخوام به بچه هایی که میخوان جزو 5 نفر کنکور بشن کمک کنم -اگه موافق بودین بگین من با مشاوره در خدمت همتونم:211:

آخرین ویرایش توسط مدیر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا