avogadro

New Member
لایک ها
167
پاسخ : ليست كامل منابع المپياد شيمي

من خودم شیمی شوم آلی رو دارم ولی سوالاتش خیلی خفن نیست که اگه حل کنی طلا میشی
فک نکنم عمومی داشته باشه ولی معدنی داره

آخرین ویرایش توسط مدیر

cheme

New Member
لایک ها
0

من خودم شیمی شوم آلی رو دارم ولی سوالاتش خیلی خفن نیست که اگه حل کنی طلا میشی
فک نکنم عمومی داشته باشه ولی معدنی داره
البته شومز تجزیه +شیمی فیزیک هم داره!

آخرین ویرایش توسط مدیر

avogadro

New Member
لایک ها
167

آره داره.کتاب هاش هم متال های خوبی داره.البته من تجزیه اش رو دیدم
راستی از یکی شنیدم که عمومی هم داره ولی مطمئن نیستم

MUTE

New Member
لایک ها
264

بله عمومی داره !
4 جلد
من برای مرحله دو یه نگاه انداختم !

imaan

New Member
لایک ها
0

سلام
کتاب شیمی آلی از انتشارات خوشخوان تالیف آقای بهروز بهنام برای مرحله 2 خوبه؟؟؟:98:

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

بله، کتاب خوبی هست ولی یه دور دمه مرحله یک و دو کار کنید، اگه وقت داشتید و کارهای واجب تر رو قبلش انجام داده بودید و زمان به مقدار کافی موجود بود..

imaan

New Member
لایک ها
0

چند مورد از کارای واجب می تونی بگی؟؟

kamal72

New Member
لایک ها
2

سلام، به همه. به نظرم شیمی عمومی جان سی کاتس و کیث اف پورسل ، برای مرحله ی یک و دوره تا حد زیادی عالیه.

kpopltala

New Member
لایک ها
0

یه کتاب مرحله اول هم نوشته ی مسعود جعفری اومده که خیلی خوبه پاسخ تشریحی با درس هم داره

sinap

New Member
لایک ها
41

:39::39::39:

immolote

New Member
لایک ها
28

<span class="Apple-style-span">سلام خيلي ممنون از راهنماييت&nbsp;<br>من كه سال دوم دبيرستان هستم بايد همه ي اين ها رو بخونم مثلا كتابهاي&nbsp;</span><span class="Apple-style-span">درسي رو كه گفتي بايد كتا ب درسي سال سوم رو هم بخونم ؟هر مقطعي كه باشي همه ي اين ها شامل ميشه ؟</span>

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

به تازگی انتشارات دانش پژوهان یک مجموعه ی دوجلدی باعنوان "کارگاه حل مسئله المپیاد شیمی "منتشر کرده که چهار بخش اصلی شیمی رو پوشش میده - جلد اول : شیمی معدنی و شیمی آلی جلد دوم : شیمی تجزیه و شیمی فیزیک- در هریک از این چهار بخش 100 سوال تشریحی با پاسخ تشریحی موجوده و سوالات روند آموزشی خوبی دارند درضمن نویسنده ی کتاب دکتر محمد اسدالاهی (دارنده ی مدال برنز جهانی است) :92::92:

البته انتشارات خوشخوان هم کتابی راتحت عنوان " 2000مساله شیمی(برای داوطلبان المپیاد شیمی )" به تازگی منتشر کرده فصل های این کتاب براساس کتب شیمی دبیرستانه همچنین در هر فصل سه سطح سوال -دربخش های جدا از هم -ارائه شده نویسنده این کتاب هم آقای بهروز بهنام میباشه :1::1:

برای تهیه این کتاب -دوهزار مسئله شیمی- می تونید به انتشارات خوشخوان زنگ بزنید اگه مجموع خریدتون کمتر از 15 هزار تومن بشه اونها کتاب رو میفرستن وقتی به دستت رسید میری بانک پولش رو به حساب میریزی:43::43:
نویسنده کارگاه دکتر اسداللهی هستند و واقعا کتاب عالی هست برای هر کدوم از فصلها 100 سوال داده و کاملا توضیح داده که من شیمی آلی رو از رو همین یاد گرفتم رو بعضی قسمتهای کتابهای دیگه گیر میکردم ولی این کتاب واقعا روان توضیح داد خیلی خوبه حتما بخونید:196:

راستی اگه میخواین رو شیمی آلی بیشتر کار کنید کتاب آقای بهروز بهنام(انتشارات خوشخوان) کتاب خوبیه به نظر من از کتاب آقای سیدی روان تر توضیح داده و آخر هر فصل هم سوالای تستی و تشریحی داره.

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

البته من اسدالهی رو گفتما!
2000 مسئله هم همه ی کتابای المپیاد رو جمع کرده تو یه کتاب!بعضیاش هم تالیفی هستن!
اینم در کل کتاب چرتیه!
شما بابلی هستید؟؟
اتفاقا آقای اسداللهی خودشون این کتاب رو به من دادن و توی کلاسمون بعضی مسائل رو برامون حل کردن و واقعا کتاب خوبی بود. شاید شما سطحتون خیلی بالاس چون این کتاب خیلی سخت نیس در هر صورت این طرز صحبت زیاد جالب نیس:68:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

سلام
کتاب شیمی آلی از انتشارات خوشخوان تالیف آقای بهروز بهنام برای مرحله 2 خوبه؟؟؟:98:
به نظرم خوبه برای مرحله 2 نمیدونم ولی در کل واضح توضیح داده پیشنهاد میکنم برای مرحله 2 و 3 سولومونز رو بخونید که خیالتون راحت بشه البته یکم کمیابه

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

<span class="Apple-style-span">سلام خيلي ممنون از راهنماييت&nbsp;<br>من كه سال دوم دبيرستان هستم بايد همه ي اين ها رو بخونم مثلا كتابهاي&nbsp;</span><span class="Apple-style-span">درسي رو كه گفتي بايد كتا ب درسي سال سوم رو هم بخونم ؟هر مقطعي كه باشي همه ي اين ها شامل ميشه ؟</span>
در نهایت باید همه رو بخونی حالا یا امسال یا سال دیگه آزمون اصلی سال سومه مجبور نیستی همش رو امسال بخونی ولی اگه امسال بخونی خیالت راحت میشه ولی شاید بعضی از کتابای گفته شده خوندنش حتمی نباشه ولی ضرر که نداره

immolote

New Member
لایک ها
28

منظورت اينكه از هر بخش شيمي يك منبع رو بخونم مثلا براي شيمي معدني از بين هيوبي وكاتن و آقابزرگ يكي رو بخونم كافيه يا هرستا رو ؟خيلي ممنون

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

منظورت اينكه از هر بخش شيمي يك منبع رو بخونم مثلا براي شيمي معدني از بين هيوبي وكاتن و آقابزرگ يكي رو بخونم كافيه يا هرستا رو ؟خيلي ممنون
به نظر من یکی رو بخون ولی خوب بخون تا نکته ای رو یاد نگرفتی ولش نکن. یکیشون که باهاش راحت تری رو انتخاب کن و چند بار خوب بخون چون در نهایت همه ی کتابها یه چیزی میگن فرقی نداره چند تا کتابو بخونی.

Ar@sh

Moderator
لایک ها
530

نميدونم چرا از دكمه تشكر خوشم نمياد پس خودم ميگم ممنون
ما هم شرمندتون میشیم و مجبور میشیم پست هاتون رو پاک کنیم:53:

لایک ها
207

آقا سینا گفتین مهم ترین کتاب ها اون قرمز و نارنجی ها هستن.چند تاشون که اصلا گیر نمیاد.ولی واقعا برای المپیاد باید همه ی اونکتاب ها رو خوند؟؟:79:

manehsan

New Member
لایک ها
701

آقا سینا گفتین مهم ترین کتاب ها اون قرمز و نارنجی ها هستن.چند تاشون که اصلا گیر نمیاد.ولی واقعا برای المپیاد باید همه ی اونکتاب ها رو خوند؟؟:79:
کدوم ها گیر نمی آیند؟کدوم ها را نباید خوند؟خیلی کلی گفتید

بالا