iranikia

New Member
لایک ها
235
پاسخ : ماراتن سوالات سلولی ملکولی

ممنون!

خب بعضی از پروتئین های ساخته شده در میتوکندری و یا کلروپلاست ؛ فعالیت شون در سیتوپلاسم چیه؟؟

مثلا یکی از پروتیین های زنجیره انتقال الکترون تو میتوکندری وقتی سلول آپوپتوز میکنه از دو غشای میتوکندری رد میشه و میاد تو سیتوپلاسم و تو بسته بندی محتوای سلول داخل وزیکول ها با گلژی همکاری میکنه .

mefmef

New Member
لایک ها
232
پاسخ : ماراتن سوالات سلولی

سوال 5 فصل 3 دكتر اميري ؟
وجود پروتئين gstبه صورت ملح شده به پروتئين موردنظر، تخليص پروتئين الحاقي را با ستون كروماتوگرافي تمايلgstگلوتاتيون به آساني ممكن مي كند و مي تواند براي تثبيت پروتئين مثلا[font=&amp]ﹰ[/font] بر روي دانه هاي آگاروز پوشيده شده با گلوتات يون به كار آيد الحاقgstايجاب مي كند كه اثبات شود هرگونه اثر مشاهده شده در آزمايش، مربوط به پروتئين موردنظر و نه gstملحق شده به آن است. بنابراين، از
gstملحق نشده به عنوان شاهد كنترل منفي استفاده مي شود

آخرین ویرایش توسط مدیر

Dolama

New Member
لایک ها
3

سوال: طبق متن کمپبل، در طول گلیکولیز در مرحله ی 8 آب چرا تولید می شود؟

Wight

New Member
لایک ها
888

سوال: طبق متن کمپبل، در طول گلیکولیز در مرحله ی 8 آب چرا تولید می شود؟

آنولاز با خارج کردن یک ملکول آب باعث ایجاد یک پیوند دو گانه می شود.

و فسفوانول پیرووات تولید می شود.

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

سوال: ژنوم باکتری به طول 5*10^6 جفت باز را با انزیم EcorI با توالی شناسایی ACGTCC تیمار میکنیم.پس از یک دقیقه تیمار,قطعات حاصل را لود میکنیم.حداکثر چند باند مشاهده میکنیم؟

m.m.z

New Member
لایک ها
4

سوال: ژنوم باکتری به طول 5*10^6 جفت باز را با انزیم EcorI با توالی شناسایی ACGTCC تیمار میکنیم.پس از یک دقیقه تیمار,قطعات حاصل را لود میکنیم.حداکثر چند باند مشاهده میکنیم؟
به نظر من بايد بينهايت باند مشاهده كنيم با توجه به اينكه در يك دقيقه partial hydrolysis داريم و تعداد نواحي برش اين آنزيم محدود كننده خيلي زيادند ( تعداد قابل محاسبه است ) كه نتيجا تركيب بسيار زيادي از تعداد جايگاه هاي برش داده شده از كل جايگاه هاي ممكن ميتوان داشت در نتيجه تعداد باند ها خيلي زياد بوده و به بينهايت ميل مي كند :91::91::91::91:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سوال جديد
به نظر شما اندونوكلئاز نوع دو كه atp مصرف نمي كند انرژي اش را از كجا تامين مي كند؟؟؟
:126::126::91::91:

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

تا جایی که من میدونم چون جایگاه تشخیص و برش اندونوکلئاز دو یه جاست و در روی dna هم محل برش دقیقا همون محل تشخیصه و نیاز به حرکت مجدد در طولdnaنیست کلا نیاز به انرژی نداره.و از انرژي حاصل از تشکیل پیوند برای تامین انرژی شکست اون یکی پیوندا استفاده میکنه.

m.m.z

New Member
لایک ها
4

تا جایی که من میدونم چون جایگاه تشخیص و برش اندونوکلئاز دو یه جاست و در روی dna هم محل برش دقیقا همون محل تشخیصه و نیاز به حرکت مجدد در طولdnaنیست کلا نیاز به انرژی نداره.و از انرژي حاصل از تشکیل پیوند برای تامین انرژی شکست اون یکی پیوندا استفاده میکنه.
شايد ايده خوبي باشه ولي جواب اصلي يه چيز ديگه است!!!!

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

شايد ايده خوبي باشه ولي جواب اصلي يه چيز ديگه است!!!!
من ایده ندادم یه جایی خونده بودم.یعنی منبع انرژی درست حسابی داره؟

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

این سوالتون دلیل شیمی پیچیده ای داره! بهتره این سوالو بپرسی که اندونوکلئاز های I و III چرا atp مصرف میکنند! که این قابل توضیحست.

m.m.z

New Member
لایک ها
4

این سوالتون دلیل شیمی پیچیده ای داره! بهتره این سوالو بپرسی که اندونوکلئاز های I و III چرا atp مصرف میکنند! که این قابل توضیحست.
خيلي خوب حالا جواب بدين چرا اندونوكلئاز نوع يك و سه atp مصرف مي كنند

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

اونا نمیتونن که صد تا نوکلئوتید جلو برن و بعد بشکنن.این انرژی صرف خم کردن مارپیچ dna میشه تا اندونوکلئاز به نوکلوتید موردنظر دست پیدا کنه

m.m.z

New Member
لایک ها
4

اونا نمیتونن که صد تا نوکلئوتید جلو برن و بعد بشکنن.این انرژی صرف خم کردن مارپیچ dna میشه تا اندونوکلئاز به نوکلوتید موردنظر دست پیدا کنه
آفرين همينه:179::179::179:

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

آفرين همينه:179::179::179:
یعنی چی همینه.اندونوکلئاز نوع سه که atpرو هیدرولیز نمیکنه صرفا به عنوان کوفاکتور استفاده میکنه.

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

نیاز به انرژی atp داره!پس هیدرولیزش میکنه

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

Restriction enzyme - Wikipedia, the free encyclopedia
میتونید یه دورم از این لینک چک کنید.قرار نیست که وقتی نیاز داره قطعا برای هیدرولیز بخواد.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

Restriction enzyme - Wikipedia, the free encyclopedia
میتونید یه دورم از این لینک چک کنید.قرار نیست که وقتی نیاز داره قطع به یقین برای هیدرولیز بخواد.
درسته,این لینک این حرفو میزنه.ولی تو لنینجر فصل نه نوشته که به انرژی atp نیاز داره..در این موضوع دقیق اطلاعات ندارم

Sadegh.Mo

New Member
لایک ها
40

[FONT=&quot]پروتوئینی هترواکتامر داریم که هر کدام از زیر واحد های ان دارای دو پیوند دی سولفید هست.اگر این پروتوئین را در غلظت کم بتامرکاپتواتانول قرار دهیم و سپس الکتروفورس کنیم, در ژل چند باند مشاهده میشود؟[/FONT]

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

درسته,این لینک این حرفو میزنه.ولی تو لنینجر فصل نه نوشته که به انرژی atp نیاز داره..در این موضوع دقیق اطلاعات ندارم
سلام.من متوجه شدم که هم حرف من هم حرف شما صحیحه یعنی چون atpرو هیدرولیز میکنه پس برای فعالیت انزیم لازمه و بدون اتصالatpبه انزیم فعالیتی نداره.در واقع همون کوفاکتوره.

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا