only physics

New Member
لایک ها
2,386
پاسخ : ماراتن فیزیک دوم دبیرستانی(سطح:ساده و نیمه دشوار)

سوال جدید بر آیند دو بردار 10 تفاضل آن ها 4 و زاویه بین تفاضل و برآیند 37 است اندازه دو بردار هر کدام چه قدره

رادیکال 13

3 رادیکال 5

درسته ؟

J.Karimi

Active Member
لایک ها
115

سلام.ببخشید بچه ها خلاصه20 صفحه اول فیزیک 2 رو میخاسم؟
ممنون میشم فقط با مثال و فرمولو همه چی دیگه.لطفا بهونه نیارین................خب؟منتظرم ممنون میشم ایشالا براتون جبران کنم
خبرم کنینااااااااا:183::53::122:
فك نكنم اين فصل اينقدرا هم اهميت داشته باشه كه اينجور داريد مي كنيد البته منظورم اهميت مستقيم بود و كاربرد اصلي اين فصل در مباحث ديگه اي مطرح ميشه كه اونجا هم فقط اون اصول اوليه اش مطرح ميشه تنها چيز هاي مهمش همون برآيند و تفاضل درحالت كلي وخاص(زواياي خاص و برابري دو بردار) هست خلاصه هم اگه مي خوايد باور بفرمايين با يه سرچ بهش مي رسين در ضمن اينو هم توجه داشته باشيد كه هيچ چيز به كتاب نمي رسه

silent hell

New Member
لایک ها
41

فکر کنم جوابonly درسته فقط خواهشا راه حل بزارین دوست عزیز راهی که شما رفتی بدون دیدن جواب میشه گفت غلطه مثل این میمونه برآیند دو بردار جمع آن هاست راه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سوال جدید ثابت کنید فرمول اندازه آیند و تفاضل دو بردار غیر هم اندازه همون فرمول رادیکال فلان ننوشتم فرمولو چون میدونید هست ممنون میشم راه بزارید Only physic

amir1393

New Member
لایک ها
21

مگه جواب و راه حل من چی بود؟:65:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

فکر کنم جوابonly درسته فقط خواهشا راه حل بزارین دوست عزیز راهی که شما رفتی بدون دیدن جواب میشه گفت غلطه مثل این میمونه برآیند دو بردار جمع آن هاست راه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سوال جدید ثابت کنید فرمول اندازه آیند و تفاضل دو بردار غیر هم اندازه همون فرمول رادیکال فلان ننوشتم فرمولو چون میدونید هست ممنون میشم راه بزارید Only physic

سوال قبلی که جوابش رو گفتم نوشتن راه حلش یه کم وقت گیره برام ، توضیحش رو میدم بازم اگه ابهامی بود بفرمایین تا بذارم راه حل رو .

ببینید دوتا بردار رو رسم کنید و علاوه بر اون ، بردار برآیند و تفاضلش رو به صورت متوازی الاضلاع بکشید .

بعدش 2 تا مثلث داریم که 2 ضلع و زاویه ی بین شون مقادیر معلوم دارن ، اونجا از قانون کسینوس ها استفاده میکنیم و اندازه ی دو بردار رو بدست میاریم .

سوال بعدی تون رو هم که اصلا متوجه نشدم چیه ! کامل بنویسید لطفا !

ان شاء الله موفق باشید .

Tmifn

New Member
لایک ها
22

سلام برشما.ببخشید بنده دو سوال فوری از سینماتیک داشتم وممنون می شوم اگر جواب بدهید.وان این است:دو قطار همزمان از ایستگاه راه آهن مشهد به راه افتاده وپس از 5 ساعت به اصفهان می رسند.قطار اول سه چهارم فاصله را با سرعت ثابت90(کیلومتر برساعت) وبقیه را با سرعت ثابت 120(کیلومتر برساعت)میپیماید وقطار دوم دو سوم فاصله را باشتاب ثابت تند شوندهaوبقیه را باشتاب ثابت کند شوندهá میپیماید بطوریکه دراصفهان متوقف شود:الف)این دو قطار در چه لحظه ای سرعت یکسان دارند؟
ب)در چه لحظه ای قطار دوم از قطار اول سبقت می گیرد؟ باتشکر.

Tmifn

New Member
لایک ها
22

آقا لطفا جواب بدهید.

mohammad1377a

New Member
لایک ها
3

سلام
از نمودار سرعت زمان استفاده کنین به راحتی میتونین به این سوال و خیلی از سوالای دیگه جواب بدین

J.Karimi

Active Member
لایک ها
115

تو سوال بالايي كه مشخصه :

پس ميشه بردار برآيند ما =10

شكل وسطي هم :

پس برآيند ميشه :

شكل پاييني هم :

پس برآيند ميشه :

بالا