seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998
طلاها:فروغمرد حلی
خادم انرژی
حسینی انرژی
خلجی انرژی
شاپورگان سلام
مرجانمهر علامه
جباری سلام
مرادی سلام
تبریک به باشگاه انرژی سلام دپارتمان شیمی
که انصافن ترکوند!

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750
پاسخ : نتیجه المپیاد شیمی

طلاها:فروغمرد حلی
خادم انرژی
حسینی انرژی
خلجی انرژی
شاپورگان سلام
مرجانمهر علامه
جباری سلام
مرادی سلام
تبریک به باشگاه انرژی سلام دپارتمان شیمی
که انصافن ترکوند!
مرسی از اطلاع رسانی
البته با کمال احترام باید بگم که بعضی از دوستان از مدال دارای پارسالند و طلای بعضی ها قابل حدس بود...اما بعید بود که همه ی طلا ها تهرانی بشن،اما خب شد
راستی شما لیست کامل مدالا رو دارین؟؟اگه دارین لطفا بدارین؛))

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ممنون بابت خبرتون
ولی بعضی چیز ها تبریک گفتن نداره. تسلیت گفتن داره!!
اینکه همه ی مدال ها ماله یک شهر (یا یک مدرسه) هست میتونه چیزهای بدی رو داشته باشه!
اصلا بنظرم خبر خوبی نبود که همه ی طلاها ماله یک شهره!
بازم به همه ی بچه ها تبریک میگم :)
امیدوارم موفقیت های مهمتر و خوبی تو زندگیشون کسب کنند:)

(دوباره داغ دلم تازه شد :180: )

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

ممنون بابت خبرتون
ولی بعضی چیز ها تبریک گفتن نداره. تسلیت گفتن داره!!
اینکه همه ی مدال ها ماله یک شهر (یا یک مدرسه) هست میتونه چیزهای بدی رو داشته باشه!
اصلا بنظرم خبر خوبی نبود که همه ی طلاها ماله یک شهره!
بازم به همه ی بچه ها تبریک میگم :)
امیدوارم موفقیت های مهمتر و خوبی تو زندگیشون کسب کنند:)

(دوباره داغ دلم تازه شد :180: )
در جواب دوستی که لیست میخواستن بگم من فقط میدونم نقره یک هم سهند وکیلی از انرژی هست که با 0.7% فاصله طلا نشد.
و در جواب شما هم اینکه هر مدرسه ای و هر دانش آموزی میتونه تلاش کنه و این طور هم هست.تو دوره کاملن معلوم شد شهرستان و غیر شهرستان همه تلاش میکنند.حالا اگه یک مدرسه خیلی قوی عمل میکنه یا یک شهر خیلی قوی عمل میکنه باید بقیه برن بیشتر کار کنند!سهمیه بندی که نیست بگن آقا هر شهرستان به نسبت جمعیتش باید طلا بگیره!!به استعداد و مهارت دانش پژوه ها تو هر درسه.مثلن امسال بچه های انرژی سلام رو من میشناختم..واقعن اینا بچه های قوی ای بودن که اگر المپیاد های دیگه هم میرفتن موفق میشدن.یک سال اینطوری میشه..یک سالی هم نه!من منظورتون از "چیزهای بد" رو نمیفهمم!تسلیت رو هم به کسایی که ناراحت شدن 8 نفر تهرانی هستن میگم!

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

ببینید من نمی خوام طرفداری کنم البته این بستگی به بچه های هر شهر که می خوان تو المپیاد قوی عمل کنن مثل بچه های تهران که البته چون تو پایتخت هستند بیشتر با فعالیت های دیگر منظورم غیر درسی آشنا هستند بر عکس شهرستان ها البته به نظر من وضعیت بابل وقائمشهر وساری از جاهای دیگه تو استان بهتره به هر حال بچه های تهران امکانات و معلم دارن ازش استفاده می کنن برعکس بچه های شهرستان به خودشون تکیه می کنن ابته این تقصیر شما ها نیست تقصیر باشگاه که این مسئولیت رو به عهده نمی گیرد:13:

a-partovi

New Member
لایک ها
1,015

در جواب دوستی که لیست میخواستن بگم من فقط میدونم نقره یک هم سهند وکیلی از انرژی هست که با 0.7% فاصله طلا نشد.
و در جواب شما هم اینکه هر مدرسه ای و هر دانش آموزی میتونه تلاش کنه و این طور هم هست.تو دوره کاملن معلوم شد شهرستان و غیر شهرستان همه تلاش میکنند.حالا اگه یک مدرسه خیلی قوی عمل میکنه یا یک شهر خیلی قوی عمل میکنه باید بقیه برن بیشتر کار کنند!سهمیه بندی که نیست بگن آقا هر شهرستان به نسبت جمعیتش باید طلا بگیره!!به استعداد و مهارت دانش پژوه ها تو هر درسه.مثلن امسال بچه های انرژی سلام رو من میشناختم..واقعن اینا بچه های قوی ای بودن که اگر المپیاد های دیگه هم میرفتن موفق میشدن.یک سال اینطوری میشه..یک سالی هم نه!من منظورتون از "چیزهای بد" رو نمیفهمم!تسلیت رو هم به کسایی که ناراحت شدن 8 نفر تهرانی هستن میگم!
حرف ايمان درسته، هر کسی خوب تلاش کنه و زحمت بکشه و راه رو درست بشناسه ، موفق ميشه.
ولی فکر کنم منظور مهزاد هم از اينکه همه طلاها از يک شهر هست، اينه که اين نشون ميده متأسفانه همه امکانات در يکجا جمع شده.
مطمئناً نبايد نقش باشگاه المپياد انرژی يا رده ب حلی يا ادونس علامه رو در موفقيت اين دانش آموزان ناديده گرفت.
سؤال اين هست که اگر همين دانش آموزان مثلاً در بوشهر زندگی ميکردند، باز چنين موفقيتی کسب ميکردند ؟

امسال 39 نفر از 41 نفر قبولی مرحله دو المپياد رياضی از تهران هست.
همه طلاهای شيمی از تهران هست
6 نفر از 10 نفر طلای فيزيک، از تهران هست و بقيه هم از شهرهای بزرگ اصفهان و مشهد و شيراز.

يعنی واقعاً همه نخبه های المپيادی کشور، تو تهران جمع شدند؟
يا نخبه های شهر های ديگه مشاور و استاد خوبی نداشتند ؟

همه اينها نشون ميده که امکانات و وجود مشاور و استاد در موفقيت المپياد نقش داره.
اين نشون ميده که عدالت امکانات آموزشی در کشور خيلی ضعيف هست.

به نظر من وظيفه خود المپيادی ها هست که اين فاصله ها رو از بين ببرند تا رقابتی بهتر و سطح بالاتر و عادلانه تر ايجاد بشه.

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

منظورم همون بود که اقای پرتوی گفتند!
چیزه بد یعنی نبود عدالت اموزشی!
من به جرات میتونم بچه هایی رو تو استان مازندران- کرمان- اذربایجان شرقی و اصفهان میشناسم که نمیخوام بگم باهوش تر از اون بچه ها هستند ولیکن اگر امکانات اونهارو داشتند مطمینا مدالهای خوبی کسب میکردند!
فکر نمیکنم نیاز به بردن اسمشون باشه و همتون هم میشناسید!
اینم بارها گفتم که من برای داشتن یه کلاس رفع اشکال بیش از 2.5 ماه منتظر موندم و اخرش هم استاد فقط 3 ساعت بهم وقت داد و من باید تو اون 3 ساعت همه ی سوالامو که طی 5-6 ماه برام بوجود اومده بود میپرسیدم. این کلاس تو اذر بود و تا دوره استانیمون که اسفند و فرودین بود دیگه هیچ کلاسی نمیتونستم داشته باشم!!! با اینکه هزینه اش هم خانوادم تقبل کردند ولی استاد نمیومد و مکان نداشتیم!!
ولی مطمینم دانش اموزی که تو تهران بوده اینطوری نبوده. درسته؟؟

حالا نمیخوام این بحث رو بکنم چون مکانش این تاپیک نیس و زیاد هم ازین بحث ها شده. فقط وقتی تاپیکو دیدم یه لحظه بغضم گرفت و حالم بد شد. نتونستم نگم. امیدوار بودم حداقل از استان خراسان و اذربایجان و.... چند تا طلا داشته باشیم. (حالا با قبولی م2 کاری ندارم!)
بازم عذرمیخوام
موفق باشیم!!

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

منظورم همون بود که اقای پرتوی گفتند!
چیزه بد یعنی نبود عدالت اموزشی!
من به جرات میتونم بچه هایی رو تو استان مازندران- کرمان- اذربایجان شرقی و اصفهان میشناسم که نمیخوام بگم باهوش تر از اون بچه ها هستند ولیکن اگر امکانات اونهارو داشتند مطمینا مدالهای خوبی کسب میکردند!
فکر نمیکنم نیاز به بردن اسمشون باشه و همتون هم میشناسید!
اینم بارها گفتم که من برای داشتن یه کلاس رفع اشکال بیش از 2.5 ماه منتظر موندم و اخرش هم استاد فقط 3 ساعت بهم وقت داد و من باید تو اون 3 ساعت همه ی سوالامو که طی 5-6 ماه برام بوجود اومده بود میپرسیدم. این کلاس تو اذر بود و تا دوره استانیمون که اسفند و فرودین بود دیگه هیچ کلاسی نمیتونستم داشته باشم!!! با اینکه هزینه اش هم خانوادم تقبل کردند ولی استاد نمیومد و مکان نداشتیم!!
ولی مطمینم دانش اموزی که تو تهران بوده اینطوری نبوده. درسته؟؟

حالا نمیخوام این بحث رو بکنم چون مکانش این تاپیک نیس و زیاد هم ازین بحث ها شده. فقط وقتی تاپیکو دیدم یه لحظه بغضم گرفت و حالم بد شد. نتونستم نگم. امیدوار بودم حداقل از استان خراسان و اذربایجان و.... چند تا طلا داشته باشیم. (حالا با قبولی م2 کاری ندارم!)
بازم عذرمیخوام
موفق باشیم!!
آخ که باز حرف دل منو زدی من اینجا رفتم مثلا کلاس رفع اشکلال معلمه میگه تو کلاس لازم نداری برو خودت بخوان و اگر سوالی داشتی بهم بزنگ
ولی وقتی زنگ میزنم یا جواب نمیده با میگه سر کلاسم و...
و کلا ازم گریزونه

hosah

New Member
لایک ها
55

ای بابا
انرژی هم گندشو درآورده
دیگه موفق بودن هم حدی داره:دی
راستی منم قبول دارم فقط تو شهرای بزرگ الخصوص تهران(به جز مناطق جنوبیش)بیشتر هوای المپیادی هارو دارند
ولی خب نگید فلانی هوشش از اینا بیشتره
بگید ایکاش امکانات برابر بود همه برابر امتحان میدادن اینجوری جو از حالت اتهامی در می یاد
با آرزوی برابری امکانات برای تمامی دانش دوستان ایران

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ای بابا
انرژی هم گندشو درآورده
دیگه موفق بودن هم حدی داره:دی
راستی منم قبول دارم فقط تو شهرای بزرگ الخصوص تهران(به جز مناطق جنوبیش)بیشتر هوای المپیادی هارو دارند
ولی خب نگید فلانی هوشش از اینا بیشتره
بگید ایکاش امکانات برابر بود همه برابر امتحان میدادن اینجوری جو از حالت اتهامی در می یاد
با آرزوی برابری امکانات برای تمامی دانش دوستان ایران
منم نگفتم هوشش بیشتره! اتفاقا گفتم نمیخوام بگم هوشش بیشتره ولی اگر امکانات داشتن....

bemoniri

New Member
لایک ها
200

سلام
اول به باشگاه سلام - انرژی تبریک میگم که ترکوند (یعنی از همین الان دو نفر تیم هم دادن!)
حرفی که مسوولین باشگاه انرژی میزنن اینه که خوب بودن کافی نیست باید خودمون سطح کل المپیاد رو بکشیم بالا که دوستان له بشن!

فیزیک هم امسال ضعیف بود انرژی ولی سال اینده ترکوندیم

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

(باید خودمون سطح کل المپیاد رو بکشیم بالا که دوستان له بشن!)lمنظرتون از این حرف چی هست؟

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

(باید خودمون سطح کل المپیاد رو بکشیم بالا که دوستان له بشن!)lمنظرتون از این حرف چی هست؟
منظور هرچی که باشه،به هر حال این حرف،حرف قشنگی نیست...
البته مسئولین باشگاه انرژی می تونن هر جوری که دلشون میخواد فکر و برنامه ریزی کنن و با شهریه ها و خرج های آنچنانی یه عده رو به مدالای کشوری تبدیل کنن...اما باید بدونن که هرگز اون روزی نخواهد رسید که همه ی مدالای المپیاد یه سال،مال باشگاه اونا یا حتی تهرانی باشه.....همونطور که توی این سال ها هیچ وقت همچین اتفاقی نیافتاده....

نکته ی دیگه اینکه متاسفانه این انحصار طلبی یه عده،جو و سطح علمی المپیاد خصوصا توی بعضی رشته ها رو شدیدا پایین آورده....البته این حرفا احتمالا به مذاق خیلی ها خوش نمیاد،ولی واقعیته...و تبعات این مسئله دیر یا زود در سطح المپیاد جهانی هم دیده خواهد شد....کما اینکه امسال نیز در یکی از رشته ها،تیم ایران ضعیف تر از انتظارات ظاهر شد که البته با وجود نمایش عالی سایر تیم ها،عملکرد این تیم چندان به چشم نیامد،اما به عقیده ی بسیاری از صاحب نظران این مسئله از عواقب شیوع همین دیدگاه ها در آن رشته است

پ.ن:البته من قصد جسارت به مدال آوران عزیز رشته ی شیمی یا سایر مدال آوران را ندارم....من به شخصه بسیاری از دانش پژوهان رشته ی شیمی امسال را می شناسم و شایستگی های آنها را میدانم....این را هم می دانم که هرکس که موفق به کسب مدال المپیاد می شود،در حقیقت به حاصل زحمات خود می رسد...روی سخن من با کسانی است که تلاش های جوانان عزیز این مرز و بوم را وسیله ای برای رونق کسب خود کرده اند

آخرین ویرایش توسط مدیر

sina16

New Member
لایک ها
313

هی...روزگار!!!!

ما شهرستانیا که این چیزا رو میبینیم.ناامید میشیم!!!

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

هی...روزگار!!!!

ما شهرستانیا که این چیزا رو میبینیم.ناامید میشیم!!!
دوست عزیز من و شمایی که با همت خودمون و فقط با تکیه بر خدا و خودمون داریم میریم جلو حتی اگر مرحله اول قبول نشیم ارزش کارمون خیلی بیشتر از اونایی است که با پول خرج کردن و استفاده از کلاس ها و اساتید آنچنانی مدال میگیرند

hosah

New Member
لایک ها
55

دوست عزیز من و شمایی که با همت خودمون و فقط با تکیه بر خدا و خودمون داریم میریم جلو حتی اگر مرحله اول قبول نشیم ارزش کارمون خیلی بیشتر از اونایی است که با پول خرج کردن و استفاده از کلاس ها و اساتید آنچنانی مدال میگیرند
حرف شما متین
ولی شما فرض کن تو ویه تهرانی(به جز جنوب شهریاش) باهم میخواید برید غذا بخورید
خوب شما پول کمتر دارید(امکانات)مسلما غذای کمی بهتون میدن(موفقیت)حالا این هنر شماست که چه جوری از غذا استفاده کنید (ترجیحا با نون اضافه :دی)که سیر بشید
ولی خوب اون تهرانیه پول زیاد داره(امکانات و البته به جز جنوب شهریاش)غذای بیشتری میگیره خوب مسلما هم باید سیر بشه(موفق بشه)
حالا اگه نشه یکم مایه خجالت نیست؟؟؟؟
پس ارزش کار این دوستان رو پایین نیارید
مشکل تقصیر اونا نیست که از امکاناتی که دارن استفاده میکنن که اگر استفاده نکنن کار اشتباهی میکنن
خواهشا توهین نکنید
به امید روزی که هیچ دانش دوستی به خاطر کمبود امکانات از رقابت باز نماند

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

حرف شما متین
ولی شما فرض کن تو ویه تهرانی(به جز جنوب شهریاش) باهم میخواید برید غذا بخورید
خوب شما پول کمتر دارید(امکانات)مسلما غذای کمی بهتون میدن(موفقیت)حالا این هنر شماست که چه جوری از غذا استفاده کنید (ترجیحا با نون اضافه :دی)که سیر بشید
ولی خوب اون تهرانیه پول زیاد داره(امکانات و البته به جز جنوب شهریاش)غذای بیشتری میگیره خوب مسلما هم باید سیر بشه(موفق بشه)
حالا اگه نشه یکم مایه خجالت نیست؟؟؟؟
پس ارزش کار این دوستان رو پایین نیارید
مشکل تقصیر اونا نیست که از امکاناتی که دارن استفاده میکنن که اگر استفاده نکنن کار اشتباهی میکنن
خواهشا توهین نکنید
به امید روزی که هیچ دانش دوستی به خاطر کمبود امکانات از رقابت باز نماند
بله کار اونا هم ارزش خودشو داره ولی اگه یه شهرستانی مدال بگیره ارزش کارش 100000000000برابره

ما هم منکر زحمات اونا نشدیم که
ولی میگم این که اونا تو مدرسه شون بهترین اساتید رو دارن و تو شهرشون دسترسی به بهترین امکانات و اساتید دارن و ما همچین امکاناتی نداریم نامردیه واقعا هم نامردیه اینطوری شایسته ها انتخاب نمیشن به خدا
میشه مثل دوران قبل از اسلام که بچه های برزگان حق تحصیل داشنتند(خب اونا هم از امکانتشون استفاده کردن و زحمتم کشیدن اما آیا این نامردی نیس؟)

عذر میخوام که اینقدر بی پروا حرف زدم ولی این حرفا تو دلم مونده بودو امروز که این نتایج رو دیدم دیگه نتونستم نگه شون دارم
بازم معذرت

seyed1375

New Member
لایک ها
6

بعضی از دوستان به کمبود امکانات شهرستان اشاره می کنند که حق هم دارند.ولی 3 تا سوال از این دوستان دارم که البته شاید تکراری باشه ولی:1-تقصیر بچه های تهرانی چیه که این دوستان از امکانات برخوردار نیستند؟2-آیا فقط استاد اهمیت داره و یا خود شخص می تونه به تنهایی هم بخونه و موفق بشه؟(که البته در عمل ثابت شده در موارد متعددی بچه هایی که فقط به استادشون تکیه می کردن و یا به صورت دوپینگی کلاس داشتن با وجود مستعد بودن نتیجه ی ضعیفی کسب کردن)3-اگر سیستم الان مشکل اساسی داره راهکار جداسازی استعداد ها چیه؟(در هر صورت همه باید آزمونی رو بدن که طراح در طرح اون گاهی با کمبود ایده جدید مواجه میشه)

khash

New Member
لایک ها
323

اینکه امکانات تاثیرگذار هست رو کسی منکرش نیست...
ولی این حرفایی که میزنند که مثلا چوب و المپیادی می کنند و ... اهانت هست به تلاش خود فرد و... بعد همش هم لزوما با پول نیست

1- درسته انرژی و سلام خیلی پول صرف می کنند ولی خبلی از افرادی که بضاعت مالی رو ندارند و هم بورسیه می کنند
2- در دوره انتخابی تیم من کسایی که بیشترین تلاش رو می کردند بچه های سلام بودند و هر نتیجه ای که بگیرند حق خودشونه و نتیجه تلاششون

peyman shimi

New Member
لایک ها
226
پاسخ : مدال آوران شیمی سال 1392

ببخشیدها ما هم که نمی گوییم اینها بیسواد هستند و فقط با پول بالا اومدن

بله صد درصد تلاش خیلی زیادی هم داشتند که موفق به کسب مدال شدن

و ما هم بهشون تبریک میگوییم

ولی شاید اگر این امکانات در دست شهرستانی هم بود اصلا اینهایی که الان مدال گرفتند مدال نمیگرفتند

مشکل ما با دانش آموزای تهرانی نیست که

ما اونا رو از ته دل دوست داریم

ولی خیلی نامردیه که بعضیا امکانات بسیار عالی تری از بقیه داشته باشند

و در جواب اینکه گفته بودید آیا فقط استاد موثره یا خودمون هم میتونیم باید بهتون بگم که در قدم اول استاد خیلی موثره چون من خودم از اول تابستون که کلا با المپیاد آشنا شدم و شروع

کردم به خواندن قسمت زیادی از وقتم صرف این شده که ببینم چطور باید بخونم اوایل از روش های غلطی برای مطالعه استفاده میکردم ولی بعدها با پرسش از دوستان همین انجمن

و سایت های دیگه روش صحیح مطالعه رو یاد گرفتم و پیشرفتم بسیار بهتر و سریع تر شد

حالا

آیا اگر معلم یا حتی مشاوری داشتم پیشرفت کارم بیشتر نبود؟آیا شانس قبول شدنم بیشتر نبود؟

در انتها باز میگویم ما با هیچ کس دشمنی نداریم و از وضعیت خودمان هم گله ای نداریم این فقط بغضی بود که تو گلوی همه ما گیر کرده بود و با مشاهده این نتایج ترکید!

موفق باشید

بالا