n_maths

New Member
لایک ها
275
پاسخ : مدال آوران شیمی سال 1392

دوست عزیز r-shvir درست میگن،با وقت تلف کردن موفق نمیشیم،با بحث سر اینکه انرژی اونطوری امکانات داره ولی ما نداریم موفق نمیشیم..البته به قول آقای معین فر :هر جا نعمت زیاد باشه،کفران نعمت هم میشه.کم نیستن کسایی که زیاد خرج کردن ولی موفق نشدن.خب البته تو انرژی اتمی وقتی یه سال اولی میبینه سال بالاییاش انقدر تو این زمینه موفقن،خود به خود یه روحیه خیلی قوی برای این کار پیدا میکنه.اما داشتن استاد خیلی به آدم کمک میکنه..اینکه چطوری بنویسیم،...کلا استاد آدمو تو مسیر درست هدایت میکنه
ولی به هر حال،ما هم زیاد از استاد بی بهره نیستیم.تو همین سایت میشه اشکالاتمونو بر طرف کنیم و از راهنمایی راهبر ها بشدت استفاده کنیم..ولی آفتش اینه که وقتی میام تو نت ،هزار سایت دیگه رو هم میبینم و تا دوساعت پشت کامپیوتر ول معطلم!(خودمو میگم)باید هدفمند بیایم توسایت،اینطوری وقتمون تلف نمیشه
:53::99:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

دوست عزیز r-shvir درست میگن،با وقت تلف کردن موفق نمیشیم،با بحث سر اینکه انرژی اونطوری امکانات داره ولی ما نداریم موفق نمیشیم..البته به قول آقای معین فر :هر جا نعمت زیاد باشه،کفران نعمت هم میشه.کم نیستن کسایی که زیاد خرج کردن ولی موفق نشدن.خب البته تو انرژی اتمی وقتی یه سال اولی میبینه سال بالاییاش انقدر تو این زمینه موفقن،خود به خود یه روحیه خیلی قوی برای این کار پیدا میکنه.اما داشتن استاد خیلی به آدم کمک میکنه..اینکه چطوری بنویسیم،...کلا استاد آدمو تو مسیر درست هدایت میکنه
ولی به هر حال،ما هم زیاد از استاد بی بهره نیستیم.تو همین سایت میشه اشکالاتمونو بر طرف کنیم و از راهنمایی راهبر ها بشدت استفاده کنیم..ولی آفتش اینه که وقتی میام تو نت ،هزار سایت دیگه رو هم میبینم و تا دوساعت پشت کامپیوتر ول معطلم!(خودمو میگم)باید هدفمند بیایم توسایت،اینطوری وقتمون تلف نمیشه
:53::99:
استاد اینترنتی اونقدر موثر نیست میدونید چرا؟ چون ادم رو نمیشناسه! روحیاتمو روش درس خوندمو اخلاقمو هوشمو و....ادم رو چک نمیکنه!
تو همین 2 سال گذشته بجز دوره استانی تنها اساتیدی ک داشتم اساتید ایریسک بودند ولی خلا زیادی حس میکردم. کسی نبود دقیق بتونه راهنماییم کنه. چکم کنه. برنامه بده و.... ولی اون یکی 2 هفته ای ک دوره استانی داشتیم واقعا عالی بود!
و خدا خودش شاهده من وقتی نت میومدم تنها سایتی ک میرفتم ایریسک بود + چک کردن ایمیلم که اونم منتهی بود به فرستادن و دریافت نمونه سوال المپیادی از دوستان و اساتید. چون قبل اشنایی با ایریسک ماهی 1 بار هم نت نمیومدم و هیچ وابستگی نداشتم. الانم ک المپیادم تموم شده فقط ایریسک میام و یه سایت مشاوره کنکور ک ازش مقاله میخونم و وبسایت خودم ک اونم برا المپ شیمیه! پس نگید نت ادمو میبره هزار سایت :3:

r-shvir

New Member
لایک ها
230

خب حرفتون در مورد اقای حیدری درست. (البته من از نزدیک با ایشون اشنا نیستم و از نحوه ی مطالعشون اگاه نبودم ولیکن در مورد همدان استثنایی با شهرستانهای دیگه هست البته بازم میگم از نزدیک نمیدونم این ها رو از یکی از نقره های همدان شنیدم.) بیخیال. حرفمون این نیست.
ولی اینو قبول ندارم که اگر نمیتونیم مثه یه مرد (از نظر شما 15 ساعت خوندن و...) باشیم کلا المپ رو بیخیال بشیم. چرا؟ چون المپیاد حداقل برای من چیزی بیشتر و فراتر از مدال و یاد گرفتن شیمی بود!!! اولش هدفم شیمی بود. بعد از چند ماه خوندن تازه فهمیدم مدال مزیت داره:4: و تا مدتها هدفم یادگیری شیمی و مدال بود. ولی بعدا فهمیدم المپیاد برام چیزای خیلی بهتری داشت!!! که دارم بصورت یه مقاله مینویسم. از همون ابتدای سال دوم تا همین الان!!! من تونستم به اندازه ی روزی 9 ساعت از المپ بهره ببرم. یکی دیگه روزی 4 ساعت یکی 6 ساعت و یکی هم 15 ساعت!!!! نتیجش هم معلوم شد. اون شد طلا جهانی منم شدم کنکوری :4: البته شوخی بود. ربطی نداشت. ولی اصل مطلب اینکه قبول ندارم اگه نمیتونیم مثه مرد بخونیم بیخیال شیم. چون المپ فوایدی برام داشت ک هیچ جوره برام قابل بدست اوردن نبود. و همیشه خدارو بابت همین شکر میکنم. واقعا خدارو شکر. و اینو میدونم شاید من چیزای بیشتری از یه طلای جهانی از المپ یاد گرفتم (بجز درس شیمی!) :)
خدارو شکر:)
در ضمن اینکه اگر من نمیتونم مدال بگیرم پس نرم المپ بخونم بنظرم کاره بسی.... :4: تقریبا از اول هم واضح بود یکی مثله من المپ قبول نمیشه (اکثرا من و شرایطمو میشناسید دیگه توضیح نمیدم) ولی تا همون روز امتحان میگفتم من مدال میگیرم. حتی اکانت ایمیلمم اینجوری بود:gmoicho (ایمیلم این نیس. ناظمان پاک نکنن. بینش یه سری علامت داره) معنیشم این هس: gold medal of icho :4: یه چیزه غیرممکن برای منی ک از مدرسمون کلا تاحالا فقط یه نقره فیزیک و یه برنز شیمی داده بود. ولی تا اخرین لحظه باورم این بود. و الانم همین فکرو میکنم درباره خودم. فقط تنها چیزی ک کمتر دارم اون دایره ی حلبی (همون مدال :4:) هس و اینکه یکم کتاب کمتر خوندم که نمیدونم باور میکنید یا نه ولی الان در کنار کنکورم شبی 1 ساعت دارم کتابای المپمو میخونم! ادامه ی لواین و سولومونز و اسکوگم :1:
خداروشکر:)

ویرایش: الان پست اقای خاوران رو خوندم و خوشحالم ک ایشون با من هم نظر بودند در مورد معلم داشتن اقای حیدری! و در کل مدال دار ها!!! حتی 2 تا از دوستان ساروی ما 2 سال پیش مدال گرفتند و میگفتند هیچ کلاسی نداشتند جز دوره استانی ولی ماه بعد ک داشتم تلفنی با یکی از استادها میحرفیدم گفتند هر هفته با اون ساروی ها کلاس داشتند :4: معلم بخاطر درس دادنش باعث مدال نمیده!! بخاطر روحیه دادن و اینکه ادم رو اجبار به درس خوندن میکنه موثره!!!
داشتم هفته ی قبل با یه مشاور برا کنکورم میحرفیدم. گفتند یه کاری کن امسال اقا بالاسر داشته باشی:4: گفتم ینی چی؟ گفت ینی یکی باشه مجبورت کنه درس بخونی. اون معلم المپ همین نقشو داره. زمانهایی ک کلاس المپ داشتم خدا شاهده شبی 4 ساعت میخوابیدم و یکسره میخوندم. ولی زمانهای عادی ک کلاس نداشتم اگر 8 ساعت نمیخوابیدم میگرنم اوت میکرد و.... :4:
بازم خداروشکر:)
از خودم راضیم چون هرچه در توان داشتم گذاشتم! ان شالله خداهم راضی باشه :4:
اقا به خدا من نگفتم باید روزی 15 ساعت درس خوند .من فقط می خواستم تلاش بی نهایت این بچه ها رو بگم
من هنوز هم میگم باید المپو مثل مرد خوند .باید مثل مرد خوند . یعنی چی روزی 2 ساعت بشینی خودتو الاف کنی و بگی من دارم المپ می خونم من گفتم یا نخونید یا از تمام توانایی هاتون استفاده کنید (اگه می تونی روزی 20 ساعت بخون یا اگه می بینی خیلی باهوشی روزی 30دقیقه اون دیگه با خودته)

من هنوزم می گم اگه می خواید تاثیر المپیتادو تو دانشگاه وزندگی تون بیش از پیش احساس کنید مثل مرد بخونید
همین و تمام دیگه نتیجه گیری به عهده ی خود شماست

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اقا یه مرد پیدامیشه لیست مدال هارو بزاره خیلی ممنونش میشم :179:

آخرین ویرایش توسط مدیر

iman HN

New Member
لایک ها
2,646
پاسخ : نتیجه المپیاد شیمی

در جواب دوستی که لیست میخواستن بگم من فقط میدونم نقره یک هم سهند وکیلی از انرژی هست که با 0.7% فاصله طلا نشد.
و در جواب شما هم اینکه هر مدرسه ای و هر دانش آموزی میتونه تلاش کنه و این طور هم هست.تو دوره کاملن معلوم شد شهرستان و غیر شهرستان همه تلاش میکنند.حالا اگه یک مدرسه خیلی قوی عمل میکنه یا یک شهر خیلی قوی عمل میکنه باید بقیه برن بیشتر کار کنند!سهمیه بندی که نیست بگن آقا هر شهرستان به نسبت جمعیتش باید طلا بگیره!!به استعداد و مهارت دانش پژوه ها تو هر درسه.مثلن امسال بچه های انرژی سلام رو من میشناختم..واقعن اینا بچه های قوی ای بودن که اگر المپیاد های دیگه هم میرفتن موفق میشدن.یک سال اینطوری میشه..یک سالی هم نه!من منظورتون از "چیزهای بد" رو نمیفهمم!تسلیت رو هم به کسایی که ناراحت شدن 8 نفر تهرانی هستن میگم!
دوست عزیز زیاد پیش کشیدن این بحث ها چیزی رو درست نمیکنه....باید شهرستان باشی که ببینی چی میگیم....امسال کسی فکرشم نمیکرد که از مازندران قبولی داده نشه ولی یکی از دلایل اصلی که نداد میدونی چی بود؟
چون اولا یه مراقب داشتیم که هی وسط امتحان وراجی میکرد و با تلفنش داشت میحرفید.....یک ربع دیرتر شروع کردیم که قرارا بود آخر امتحان یک ربع بیشتر وقت بدن که ندادن و....و اینگونه شد که مازندرانی که تو انواع المپیاد های آزمایشی تو کشور حتی آخریش ک یه هفته قبل مرحله2 بود هم برگزار شد حدافل2 تا زیر 10 کشور داشت...البته همه اینا چیزی رو ثابت نمی کنه....ان شاالله که هر کی هر جا هست موفق باشه،چه تهرانی چه شهرستانی و ....چون همه ما ایرانی هستیم و فرقی نداره کجای این کره خاکی باشیم!

S.Haddadan

New Member
لایک ها
6

در مورد امکانات تهرانیا هم باید بگم اقرار میکنم 4 طلای اول بشدت با شخص خودم خیلی فاصله داشتند از لحاظ تبهر در حل سوال.حالا به هر دلیلی...که امکانات زیاد یکیشه.ولی همش نیست.
اما نکته ای که نگران کنندست اینه که همه طلاها و حتی نقره یک تهرانی بودن.و تازه از نفر دهم شهرستانی ها شروع میشن.که واقعا دردناکه که بخاطر نبود کلاس درس و .... به اندازه اونا برای ما چنین اتفاثی بیفته.
واقعا درد داره بخاطر یه درصد باید بشینم کنکور بخونم.....شاید شاید شاید اگر منم امکانات در اون حد داشتم الان بجای کنکور باید به دوره 9 نفر فکر میکردم....!!!:17:

آخرین ویرایش توسط مدیر

albertreza

New Member
لایک ها
0

بعله مثلن همین من به خاطر کمبود امکانات باید از المپیاد جا بمونم

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

بعله مثلن همین من به خاطر کمبود امکانات باید از المپیاد جا بمونم
چرا جا موندن میذارید اسمشو؟؟
مگه فقط کسی که مدال میگیره جا نمونده؟؟!!
همین که شما جرات شرکت تو این رقابت رو تو شهر کوچیک کردید خودش خیلیه و قابل تحسین هست!
در مقایسه با بقیه ی هم شهری ها و همکلاسی هاتون خیلی جلو هستید!
اتفاق جالبی برای من افتاد: میخواستم برم پیش مشاور و خب هم رو نمیشناختیم. مشاور رفت از یکی از هم مدرسه هام (که از ابتدایی تا حالا همکلاسیم و سایه ی همو با تیر میزنیم) پرسید درس مهزاد چطوره؟ دوستمم گفت عالیه و شاگرد اوله و.... در حالی این حرف رو زد که تو تمام این 11 سال معدلش از من خیلی بالاتر بود و معدلی که من امسال اوردم شاید شاگرد 20 ام هم نشدم! :4: این رو گفتم که بدونید بین بچه های مدرسمون هم همه فکر میکنن همین که ما قدم گرفتیم و سراغ المپ رفتیم یعنی خیلی قوی و خوبه درسمون و اینکه خودشون سراغ المپ نرفتن خودشونو پایین تر میدونستن! در حالیکه یادمه سال دوم که رفتم المپ شیمی خیلی ها تو کلاسمون از من قوی تر بودن و کسی منو شاگرد اول نمیدونست! :4:
این نشون میده شما از همکلاسی ها و همشهری های خودتون قوی تر هستید و اون ها همینو میدونن هرچند که شاید تو دوران المپیاد خوندنتون اذیتتون میکردن!
این نشون میده ما ها جا نموندیم! :1:
موفق باشیمممم :93:

iranikia

New Member
لایک ها
235

در مورد امکانات تهرانیا هم باید بگم اقرار میکنم 4 طلای اول بشدت با شخص خودم خیلی فاصله داشتند از لحاظ تبهر در حل سوال.حالا به هر دلیلی...که امکانات زیاد یکیشه.ولی همش نیست.
اما نکته ای که نگران کنندست اینه که همه طلاها و حتی نقره یک تهرانی بودن.و تازه از نفر دهم شهرستانی ها شروع میشن.که واقعا دردناکه که بخاطر نبود کلاس درس و .... به اندازه اونا برای ما چنین اتفاثی بیفته.
واقعا درد داره بخاطر یه درصد باید بشینم کنکور بخونم.....شاید شاید شاید اگر منم امکانات در اون حد داشتم الان بجای کنکور باید به دوره 9 نفر فکر میکردم....!!!:17:
فکرشو نکن ، سعی کن هدفات واست تابع حالت باشن نه تابع مسیر ..... :116:

r-shvir

New Member
لایک ها
230

فکرشو نکن ، سعی کن هدفات واست تابع حالت باشن نه تابع مسیر ..... :116:
سلام اقای کیا ایراندوست
اولا بهتون خیلی بهتون خیلی تبریک میگم
(این سوال ها رو خصوصی نپرسیدم تا بقیه هم ببینن)
1-معدل نهای تون خوب شد(ترجیحا بالا ی 19 دیگه)
2-راضی هستید از اینکه المپ خوندید ومسلما از بقیه ی دوستاتو در حال حاضر برای کنکور (نه سواد) عقب ترید
aخیلی ممنون

iranikia

New Member
لایک ها
235

سلام اقای کیا ایراندوست اولا بهتون خیلی بهتون خیلی تبریک میگم (این سوال ها رو خصوصی نپرسیدم تا بقیه هم ببینن)1-معدل نهای تون خوب شد(ترجیحا بالا ی 19 دیگه)2-راضی هستید از اینکه المپ خوندید ومسلما از بقیه ی دوستاتو در حال حاضر برای کنکور (نه سواد) عقب تریدaخیلی ممنون
معدل نهاييم ١٩.٦٧ شد. از المپ خوندن هم بسي راضي هستم. از دوستامم عقب نيستم d:

بالا