moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
موضوع خودش گویای همه چی هستش
نیاز به توضیح اضافی نیست.ماشالله تایپیکای قبلی مرحله ی دوم صفحاتشون رسیده بود به 50 60 گفتیم یه .........
از بچه های المپیاد زیستی که مرحله ی یکو به سلامتی گذروندند
(تبریک...)خواهش میکنیم بیان و به همدیگه کمک کنن و کتاب و برنامه .......واسه مرحله ی دوم بگن.........
لطفا موضوع رو خواهشا به انحرافو حاشیه نکشین .

ممنون

avashk

New Member
لایک ها
0
اول یه تشکر ویژه از شکوفه خانم
خوب بچه هایی که مرحله دوم قبول شدن کیا می خوان برن دوره ی بسیج ؟یا دوره ی مبتکران
چیه تو فکرین تا مرحله ی دوم چجوری این همه کتابو بخونین می تونین بابا!!!!!!!!!

avashk

New Member
لایک ها
0
بابا تو این سایت کسی پیدا نمیشه ایها الناس کجایین سومیای زیستی

داروین بابا تو هم ما رو کشتی با این وبلاگت

samira22

New Member
لایک ها
2
سلام من اینجام

شکوفه خانوم ممنون
ایشالا قبولی خودت عزیزم

بچه ها من یه توصیه برا دومی ها دارم، ONLY کمپبل بخونید، حسابی مسلط باشید به مطالبش، بعدش اگه فرصت داشتید حتما یه نگاه گذرا به کتابایی مثل استرایر و... بکنید، می گم استرایر چون من دقیقا چند تا سوال بیوشیمی که داده بودن رو تو استرایر دیدم! راستی ژنتیک ساسان امینیم که حتما می دونید منبع اصلی سوالات ژنتیک المپیاده! عین سوالاتش میاد دیگه!!!!!

amirsaleh

New Member
لایک ها
0
من از یکی از المپیادی های پارسال که پرسیدم (مدال نقره یا برنز، نمی دونم) گفت این کتابارو لازمه بخونیم:
1. کمپبل فصول 13 تا 33
2. استانسفیلد فصول 1 تا 3
3.استرایر فصول 1 و 2 و 11 و 12 و 16 تا 21
4. گایتون فصول 2 و 3 و 12 و 14
5. آناتومی گیاهی رُست

avashk

New Member
لایک ها
0
جناب
amirsaleh اگه رست گیرمون نیومد چی به جاش بخونیم ؟؟ بعد فک نمی کنم فقط همین ها کافی باشه باید ساسان امین لنینجر و... چند تا کتاب دیگه هم بخونیم
استرایر تا فصل 21 فقط!!!!

amirsaleh

New Member
لایک ها
0
فکر می کنم استرایر و استانسفیلد کار لنینجر و ساسان امینی رو بکنه البته باز من خیلی مطمئن نیستم.
اون کتابایی رو که قبلا نوشتم گفت حتما بخونیم بعد اگه وقت شد اینا رو هم بخونیم، البته اینا همشون کمیابند:
1. جانور شناسی هیکمن
2. فیزیولوژی گیاهی تایز و زایگر
3. زیست شناسی سلولی مولکولی دکتر مجد

samira22

New Member
لایک ها
2
وا خاک به سرم! اینا برا مرحله 1؟ لنینجر و استرایر؟ شما دارید برا مرحله 2 می گید دیگه؟ من خودم برا مرحله 1 مجدو تقریبا کامل خونده بودم اصصصصصصصصصلا به دردم نخورد عوضش الان آلبرتسو راحتتر می خونم! یعنی هر چی اضافی تر بخونید برا مرحله 1 برا مرحله2 تون راحت ترید؛ راستی ما اینارو برا کی می گیم؟! غیر از 3نفر هیشکی اینجا نیس؟

برا مرحله 2 گیاهی می گن Rost بهتره ولی نمی شه پیداش کرد
منم تایزو می خونم

tavan

New Member
لایک ها
2
سلام من تازه اومدم پس سولومون چی؟؟؟

amirsaleh

New Member
لایک ها
0
این چیزایی که من نوشتم عینا نقل قول بود از اون کسی که گفتم.
برا پیدا کردن رست باید حدود یه ساعتی تو انقلاب بگردی منم همین کارو کردم پیدا کردم.

avashk

New Member
لایک ها
0
من برا دوره بسیج عید میرم تهران کتابفروشی های انقلاب تو عیدم باز هستن
که رستو بخرم
راستی جناب
tavan سولومن هم مثل کمپبل می مونه ولی کمپبل خلاصه تره سولومن و کمپبل زیست شناسی عمومی هستن یعنی اگه اینارو بخونی از همه چی به طور مختصر اطلاعاتی داری ولی به نظرم تو المپیاد مهمتر از همه توانایی استدلاله نه این کتابا چون ما اینارو می خونیم یادمون میره فقط برای این مفیدن که یه دید به ما بدن با خوندن این کتابا سوالارو بهتر می فهمیم

samira22

New Member
لایک ها
2
کاملا موافقم! وقتی کتابارو می خونی نباید بگی مثلا باید فصل فلان کمپبلو که خوندم باید سطر به سطرش یادم بمونه! اصلا اینطور نیس! وقتی درمورد مطلبی 3تا کتاب بخونی و حتی اگرم فقط روخونیشون کنی همین که موقع خوندن بفهمیشون باعث می شه به مرور درمورد تمام مباحث زیست شناسی اطلاعات داشته باشی!
راستی کمپبل بهتر از سولومونه به نظر من

tavan

New Member
لایک ها
2
ای خدا دیگه نگید چون که با این حساب تمام کتاب هایی که خریدم بیهوده بود

اگه جسارت نشه یه پیشنهاد
می شه باهم شروع کنیم به خوندن
مثلا دو روز برای بیوشیمی

و.........
به همین ترتیب باهم جلو بریم........
وروزهای معینی بیاییم سایت برای رفع اشکال در مورد مباحثی که خوندیم ..

eligoli

New Member
لایک ها
0
salam. in ketabayi ke goftin kheyli ziad nist?:(( man dovomam vali maraheleye1 ghabul shodam!rahnamayitun be man chier?

avashk

New Member
لایک ها
0
سلام چیکار کردین بچه ها مرحله ی دومم تموم شد حالا باید تکلیف خودمونو مشخص کنیم هرکی می دونه جمع نمرات چقد میشد بگه جمع نزدم

amirsaleh

New Member
لایک ها
0
جمع کل نمرات میشه 195

کسی لینکی از سوالا نداره؟ حالا که سوالا رو نداریم چطوری چک کنیم؟

samira22

New Member
لایک ها
2
هیچی منتظر دادن جوابا می مونیم
برید بشینید نهایی بخونید

avashk

New Member
لایک ها
0
یکی از بچه های ابوف گف جمع نمرات میشد 185 فک کنم اشتباه کردی

avashk

New Member
لایک ها
0
موضوع تک تک سولات مرحله دوم دوره سیزده
بوسیله : آوشک

تصمیم گرفتم هر چی از سوالای امروز یادمه بنویسم
۱- برش عرضی از یک گیاه بود که یک طرفش مانند برگ عادی بود و یک طرفش تار کشنده داشت و مثل ریشه بود بعد طرفی که برگ بود اپیدرم و کلانشیم و نرده ای داشت وسط برگ پر از حفره ی هوایی بود و پارانشیم اسفنجی
گفته بود این برگ یک گیاه آبی هست حالا این برگ هوایی هست یا شناور یا غوطه ور
۲-در مورد گیاهان C3 و C4 بود گفته بود اول کدومشون انرژی بیشتری برای تثبیت یک کربن خرج می کنن؟و دوم کدومشون راندمان تولید بیشتری دارند؟
۳-در مورد چگونگی انتقال یک ویروس به داخل سلول و ربط سیگنال TAT به آن
۴-سوال انگلیسیه در مورد تا عنکبوت و شکار به دام افتاده در آن
۵-در مورد تغییرات میزان HCO3 وCO2 در بدن در هنگام
استفراغ،اسهال، دیابت نوع یک ،وقتی ماهیچه ها اسید لاکتیک تولید می کنن و آسیب به بصل النخاع
۶-یک فرد یه توده مایع داخل پرده ی جنبش تشکیل شده میره دکتر، دکتر براش مایع رو میکشه بیرون نمودار تغییر تجانس تهویه و خونرسانی را بکشید. از زمان مریض شدن تا پس از بهبودی
۷-چند پرنده با چند رنگیزه مختلف و چند آنزیم که رنگیزه هارو به هم تبدیل می کنن فراوانی آلل ایجاد کننده آنزیم و چگونگی به ارث رسیدن این آنزیم ها را به دست آورید شبیه یکی از سوالات کتاب ژنتیک ساسان امین بود
۸- تغییر توالی RNA ایجاد کننده یک پروتئین هنگامی که ویروس ژنشو وارد توالی کد کننده پروتئین بکنه . توالی سالمو داده بودن گفته بودن توالی ویروس رو بگید
۹-یک سوال انگلیسی طویل با ۲۰ نمره و یک متن طولانی

۱۰-مردی در روده ی کوچکش در جذب یا ترشح دچار مشکل شده . نمودار میزان ترشحات رو داده بود گفته بود مشکل از کدام ماده هست؟دکتر در آزمایش مرد در هر دقیقه ماده ای با غلظت ۱ مولار و به مقدار ۰/۲ لیتر می ریزد در دهنش با توجه به نمودار میزان ترشح در دهان و … بدست آورید
۱۱-در مورد سیگنال های عصبی و مقدار نویزدر انسان درزمان تصمیم گیری و دقت سوال جالبی بود ولی آخرین سوال بود و وقت نشد
۱۲-در مورد قسمتی از فرایند گلیکولیز و آنزیم هگزوکیناز و سرعت این آنزیم و نسبت vo/vi یه همچین چیزی و نمودارشو باید می کشیدیم سوال سختی بود
۱۳-این سوال در مورد پدیده ی سفید شدن مرجان ها در دریا بود چهار عامل گفته بود و باید در مورد نحوه ی تاثیر گذاری اون می نوشتیم چهار عامل عبارتند از کاهش اکسیژن ، مرگ جلبک های تکسلولی همزیست با مرجان ، افزایش تک یاختگان سمی و کاهش پلانکتون ها که غذای اصلیه مرجان هستند
دیگه بیشتر یادم نمیاد

A_A

New Member
لایک ها
2
سلام به همگی.................
سوال انگلیسی اولی به نظر شما encounter rate رو باید تاثیر می دادیم؟
آخه عامل محدود کننده سرعت handling time بود نه اون
اینجوری جوابا عوض میشه..........

بالا