ali2000s

New Member
لایک ها
0
من هم اثر ندادم. از دوستم هم که پرسیدم گفت نباید اثر میدادیم
جوابای من:
برگ شناور کنیوکول-کرک-چوب اطراف آبکش بود -پارانشیم حفره ای را باید اشاره میکردیم
c4>c3 راندمان تولید
tatنادرست درست درست نادرست نادرست
اتگلیسی اولی اعداد ستون وزن رو تقسیم بر اعداد دستورزی میکردیم
مرجان:بله خیر بله بله
معده:بزاق:50 معده 160 اون یکی هم 66 اشکال رو نوشتم از بالای روده
تجانس: خط زی یا همن نقطه ی تغییر میکرد
بچه ها به نظرتون قبول می شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

samira22

New Member
لایک ها
2
من چیزایی رو که تاحدی مطمئنم و یادم می یاد می گم:
- اون تار کشنده نبود کرک بود!!!! تارکشنده ادامه ی سلول اپیدرمه درصورتی که اگه دقت می کردید هر زائده ای که از اپیدرم خارج شده بود مجوع چند سلول پشت سر هم بود! یعنی کرک! حفره هوایی هم آیرانشیم بود، بعد به نظر من هوایی بود!
- C4 انرژی بیشتری مصرف می کرد چون قبل از کالوین یه سری واکنش های دیگه برا تغلیظ کربن دی اکسید داره که ATP مصرف می کنه، همون C4 هم انگار بازده بیشتر داشته
(با اینکه من هنوز قانع نشدم!)
- انسولین کاهش CO2 و آلکالوز بود چون وقتی گلوکوز وارد سلول نشه تنفس سلولی انجام نمی شه CO2 هم آزاد نمی شه! دوی ماراتون اسیدوز بود (اسید لاکتیک تجمع پیدا می کنه)، اختلال بصل النخاع اسیدوز بود چون مرکز تنفس تو بصل النخاع هست خلاصه باعث تجمع CO2 وبعد HCO3 می شه (گایتون همون فصل اول فک کنم هست)، استفراغ فک کنم آلکالوز و اسهال اسیدوز بود
- رنگیزه BوD که آنزیمشون E2 بود زرد و قرمز و AوC آبی و بنفش بود ترتیبش یادم نیس! تو جدول دومی وابسته به جنس بود(مطمئنم) و درنتیجه اولی و سومی اتوزومی می شدن چون اول سوال گفته بود که رو کروموزوم های متفاوت قرار دارن! اگه دومی رو کروموزوم جنسی باشه پس بقیه نمی تونن! بنفشم یادم نیس چند آوردم!
- تعیین توالی یادم نیس ولی درصدشو 5% آوردم، بعضیا 7% آوردن

- سوال دقت و سرعت تصمیم گیری رو تقریبا با اطمینان نوشتم ولی الان یادم نیس!
منم دیگه بیشتر از این یادم نمی یاد!
البته جوابای دیگم یادمه ها ولی خب اطمینان کامل ندارم! البته سوال TATرو هم تقریبا با اطمینان نوشتم ولی مواردش یادم نیس! اگه کسی یادشه بگه
بچه ها لطفا هرکی می یاد تا جایی که یادشه و مطمئنه جواب بده بقیه رو

لایک ها
5
سلام.
میشه سوالات رو بزارید؟

avashk

New Member
لایک ها
0
اون برگه غوطه ور در آب بود بیشتریا اشتباه زدن توی دوره بسیج آقای محمدی آزاد یه همچین عکسی با 50 تا عکس دیگه نشون مون داد یادمه یه همچین حرفی زد :گف این گیاهه یه برگ و یه ریشه هست که در طی تکامل گیاهان دریایی(در صخره های مرجانی یا اطراف سواحل )به هم چسبیدن و یه همچین چیزی تشکیل شده
اونم تار کشتده بود کرک اشتباه، کرک سازشی که توی گیاهان مناطق گرم که تعرقشون زیاده شکل می گیره تازه اون سمت برگ اصلا روزنه ای وجود نداشت کرک برای چیشه؟ در مورد اینکه تار کشنده همیشه یک سلوله مخالفم چون اصلا غیر معقول نیست که تار کشنده چند تاسلول بشه حالا چونکه شما هر چی عکس تو کتابا دیدین تار کشنده رو یه سلول کشیده پس باید در همه ی جهان تارکشنده یه سلول باشه !؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قطعا خیر
هر دوش میشهC4 اینو با قاطعیت میگم
در مورد TAT من نوشتم غلط غلط درست غلط غلط در مورد غلط اولی و دومی باید بگم که رنگ آمیزی مون توی همه ی شکلا به یه روش بود پس اگر مشکل داشت همش مشکل داشت سیگنالمون هم سالمه چون توی مونوسیت پرو A وقتی با سیگنال وارد شده تجمعش توی بعضی هسته ها زیاد شده و اگه دقت کرده باشین عکسی که پرو Aبا سیگنال وارد شده با عکسی که پروA بدون سیگنال وارد شده فرق داره همین کافیه کا ثابت کنه سگنال یه عملکردی داشته که عکسا با هم فرق کرده
مرجان : بله بله بله بله
استفراغ و اسهال آلکالوز ( بخاطر کاهش آب بدن و در نتیجه آبی که با CO2 قاطی میشه و H رو تشکیل میده کم میشه )، ماراتان و دیابت اسیدوز توی دیابت 1 بدن به جای گلوکز از آمینو اسید استفاده می کنه در نتیجه متابولیسم زیاد و سوختن آمینواسید ها محیط خون از فراورده های حاصل اسیدی میشه بصل النخاعم اسیدوز
رنگیزه منم موافقم B و D با آنزیم E2 ایجاد میشن وزردو قرمزن و A و C هم آبی و سفید (رنگ بنفش از قاطی شدن رنگ آبی و قرمز شکل می گیره مگه کلاس نقاشی نمی رین پس عملا رنگیزه بنفشی وجود نداره) تو جدول به ترتیب اتوزومی مغلوب وابسته به جنس اتوزومی( ترتیبشو یادم نیس شاید جابه جا نوشتم )
پرده جنبو با اطمینان نوشتم
آلنزیم هگزوکینازو نتونستم نمودارشو بکشیدم ولی واکنشو کامل نوشتم چنتا سوال دیگه هم جواب دادم مثل توالی ولی درصد بعیدی به دست آوردم 17 درصد!
بچه ها هممون قبول میشیم هیچوقت به فبول نشدن فک نکنین قطعا همه ی بچه های اینجا و تمام کسایی که تلاش کردن قبول میشن مطمئن باشین
برین وسایلتونو جمع کنین برا دوره تابستونه امسال دوره مون تو ماه رمضان م میوفته تا تیر نهایی بخونین ولی زیستو کنار نذارین مثلا هر روز سه چهار تا سوال با حال حل کنین تا ذهنتون از زیست دور نمونه
هممون قبول می شیم

amirsaleh

New Member
لایک ها
0
در مورد سوال رنگیزه ها مطمئنم که 100% مطمئنم که A زرد و B آبی و C سفید و D قرمزه دلیلش هم اینه که وقتی یکی رنگ بنفش داره پس حتما باید دو تا رنگیزه قرمز و آبی رو داشته باشه که این فقط در صورتی ممکنه که فقط دو تا آنزیم 1 و 2 رو با هم داشته باشه و باتوجه به اینکه ستاره نداره آنزیم 3 وابسته به جنسه و یکی از دو رنگ b و d قرمز و اون یکی آبیه. فردی هم که سفیده چون ستاره نداره و حداقل یکی از آنزیم ها رو داره و باید رنگیزه سفید رو داشته باشه ققط آنزیم 1 رو داره پس C سفیده و A زرده بعد اگه دودمانه رو دنبال کنیم قرمز و آبی هم به دست میاد. آنزیم 3 هم وابسته به جنس غالب بود اون دو تا هم اتوزوم بودن که یکیشون غالب و اون یکی مغلوب بود درست یادم نیست کدوم ها.
توالی هم میشه 7 درصد.
دیگه از جزئیات بقیش چیزی یادم نیست.
حدودا به نظرتون چند نمره قبوله؟!!!!

avashk

New Member
لایک ها
0
بچه ها برین نهایی بخونین انقد موج منفیم ندین

بالای 50 یا 60 نمره درست قبوله

samira22

New Member
لایک ها
2
خب می گه فاز منفی ندین دیگه!

kiandokht

New Member
لایک ها
0
سلام. من خیلی شاهکار کرده باشم نمرم به 60 می رسه. شما ها چه طور؟؟؟

A_A

New Member
لایک ها
2
سلام به همگي !
اول اينكه بچه ها شما الان دارين چيكار ميكنين ؟ ففط نهايي مي خونين ؟؟
در مورد چندتا سوال هم ميخواستم بحث كنم:
اول اون برش گياهي، نمودار تلفيقي از برگ وساقه بود و شناور بر آب بود(چون يه سمتش فقط روزنه داشت) و اون زائده ها هم كرك بودن !
سوال پروتئين قسمت اول تعيين توالي يادم نيس دوميش ميشه 7%
سوال رنگريزه هم A زرد B آبي C سفيد و D قرمز بود استدلالشم همون بود كه يكي از بچه ها گفت، پي E3 وابسته به جنس غالب، E2 اتوزومي غالب E1 هم اتوزومي مغلوب
اون سوال اينگيليش اولي هم كپي سوال كربس ديويس بود و نبايد encounter rate رو تاثير ميداديم (اه، لعنتي!)
دومين سوال اينگيليش هم ميشد به ترتيب از چپ به راست ميشد F,T,F,F,F,F
سوال روده: حجم اوليه 200 بود بعد 250، 450، 590 ميشد پس تو جاخالي ها بايد مينوشتيم 50-200-140 درصد جذب هم به ترتيب 60% و 13% ميشد مشكل هم قسنت پاييني روده ميشد (مطمئن باشين از جوابا، چون اينا جوابا يكي از طلاهاي پارساله كه الان تو تيم بودنش قطعيه !)
+ آقاي شاه نظر (عضو كميته و طراح چند تا از اين سوالا!) گفته:
"مرحله دو امسال يه هوا از پارسال سخت تر بوده و پارسال هم كف زير 50% بوده امسال كمتر از پارساله"
ضمنا بعضيا ميگن " شاه نظر گفته كف امسال حدود 30%"
من صحت خبر دوم رو 100% تضمين نميكنم ولي خبر اول رو يكي از بچه هاي مدرسمون كه بعد از مرحله2 بش زنگ زد گفت
البته از نظر من كف امسال حداقل 40 هس !

amirsaleh

New Member
لایک ها
0
ببخشید ولی فردی با نام شاه نظر تو قبولیای پارسال نیست!!!!

A_A

New Member
لایک ها
2
عزيزم، شاه نظر طلاي4 دوره يازدست و الانم تو كميته باشگاه هستش كه چند تا از سوالا از جمله همون برش گياهي (فك كنم) + سوال انگليسي اول رو هم طرح كرده ولي درمورد جوابا چيزي نگفت
اون كسي كه جوابا رو بم گفت طلاي دوره دوازدست كه الان داره واسه جهاني آماده ميشه (آخه طلاهاي هرسال همزمان با مرحله2 بچه هاي سال بعد اين امتحان رو ميدن تا خودشونو يه محك بزنن)

samira22

New Member
لایک ها
2
من که هنوز دارم درسای اون مدتی رو که کلاس نرفتم جبران می کنم، ضمن اینکه تو هیچ درسی هم نمره ندارم هرروز 3تا امتحان می گیرن ازم
ولی هروقت فرصت می کنم یه سری به المپم می زنم

A_A

New Member
لایک ها
2
حالا درساي اختصاصي يه چيزي (البته بجز زمين!) عموميا رو چيكار كنيم ؟!!! اصلا نميشه خوندشون

saman_0074

New Member
لایک ها
0
پاسخ : مرحله ی دوم سیزدهمین المپیاد زیست شناسی

سلام به همگی.من امسال می خوام برای اولین بار تو المپیاد زیست شرکت کنم.می خواستم بدونم که چه کتابایی باید بخونم و اگه میشه یه سری راهنمایی در مورد چه جوری خوندن این کنابا رو بهم بدید.و باید از کجا شروع کنم؟ممنون می شم.موفق باشید

samira22

New Member
لایک ها
2
پاسخ : مرحله ی دوم سیزدهمین المپیاد زیست شناسی

سلام به همگی.من امسال می خوام برای اولین بار تو المپیاد زیست شرکت کنم.می خواستم بدونم که چه کتابایی باید بخونم و اگه میشه یه سری راهنمایی در مورد چه جوری خوندن این کنابا رو بهم بدید.و باید از کجا شروع کنم؟ممنون می شم.موفق باشید
سلاااااااااااام دوستان
من دوره 13ی هستم و بعد مدت ها برگشتم خونه ی دومم ؛)
عزیزم این تاپیک دوره 13 هستش که بالا آوردیش! باید سوالتو تو تاپیک دوره 16 بذاری!!!
سوم هستی؟ یعنی امسال المپیاد می دی؟! و تازه می خوای شروع کنی؟؟؟!!!!!!!

http://www.irysc.com/forum/t10321/

بالا