mshf

New Member
لایک ها
10
اره میتونید پیش را ریاضی باشید و تجربی بدید اما اگه بخواید در کلاس تجربی شرکت کنید و تغییر رشته بدید باید یه فرم از مدرسه بگیرید و در امتحان زیست شرکت کنید اخه من خودم دوم به سوم تغییر رشته دادم

Mahsima

New Member
لایک ها
0
خب به نظره شما من چي كار كنم؟ اين ليستي از نمرات من در سال اول هست:
شيمي: 20 (درسي كه هم علاقه زيادي دارم و هم سطح نمراتم هميشه توش بالا بوده)
زيست:20
رياضي:19-20
فيزيك:19-20

يعني مثلا با ديپلم رياضي ميشه تو كنكور سراسري تجربي شركت كرد؟
از بعضي افراد هم شنيدم كه مي گن شيمي رو از رشته رياضي بخوني بهتره! نظر شما چيه؟

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
بله مي شه :lol:
من فكر مي كنم رياضيا تو شيمي موفق ترن تا تجربيا (تو دوره 18از51 نفر فقط 8نفر تجربي بودن) درضمن اگه منظورتون شيمي محضه كه دانشگاه شريف بالاترينشه وهمه المپياديا كه شيمي محض مي خوان مي رن شريف والبته شيمي محض تقريبا تنها راه نفوذ تجربيا تو شريفه (خوب اينجاام چون شريف صنعتيه كار رياضيا(حداقل از نظر جو دانشگاه :wink: )اسونتره)

pozitrone

New Member
لایک ها
21
hcaebbb گفت
بله مي شه :lol:
من فكر مي كنم رياضيا تو شيمي موفق ترن تا تجربيا (تو دوره 18از51 نفر فقط 8نفر تجربي بودن) درضمن اگه منظورتون شيمي محضه كه دانشگاه شريف بالاترينشه وهمه المپياديا كه شيمي محض مي خوان مي رن شريف والبته شيمي محض تقريبا تنها راه نفوذ تجربيا تو شريفه (خوب اينجاام چون شريف صنعتيه كار رياضيا(حداقل از نظر جو دانشگاه :wink: )اسونتره)
ای بابا درست صحبت کنید!علت اینکه تو دوره ریاضیا بیشترن به خاطر اینه که اکثر المپیادی ها از مدارس خوب هستند.تو مدارس خوب هم اکثر بچه های میرن ریاضی یا به زور برده میشن! و گاهی حتی کلاس تجربی وجود نداره!مثلا همدان کلاس تجربی نداره!و هر کی بخواد خودش زیست می خونه.
شما یه آمار از طلاهای همین چند سال اخیر بگیر ببین چند تا شون رفتن پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی!تقریبا اکثر طلاها همین رشته ها رو می خونن.
تجربی ها موفق ترن تو شیمی چون درس اصلیشون شیمیه!شما میانگین درس شیمی تو کنکور تجربی و ریاضی رو مقایسه کن.
خلاصه من نمیدونم.به هر حال زنده باد تجربی!دی:! :D

tavan

New Member
لایک ها
2
با سلام بچه ها به نظر شما می شه رشته ی تجربی بخونیم بعد کنکور ریاضی وتجربی رو هم زمان بدهیم وتو دانشگاه هم هم زمان هردوتا رو با هم ادامه بدیم؟؟؟؟ 8O اصلا کدوم یکی آینده اش خوبه؟؟؟؟؟ :roll: :wink:

pozitrone

New Member
لایک ها
21
دقت کن دوست عزیز.فرقی نداره دیپلمت چی باشه ولی شما فقط میتونی تو یکی از کنکورهای ریاضی تجربی انسانی شرکت کنی.نه همش!ولی زبان و هنر محدودیت نداره.

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
يعني چي ميانگين درصداي شيمي رو مقايسه كن!!! خوب معلومه مسلما چون شيمي درس دوم تجربياس وضريب بالايي داره پس بيشتر وقت مي ذارن وبايد درصداي بالاتري داشته باشن(تازه اگه بالاتر باشه) ولي برا رياضيا ضريب شيمي 2 كه *3 تازه مي شه 6 وضريب ادبيات 4 !!! خوب معلومه اهميت شيمي (حداقل تو زير گروه اول) كمه و درضمن جز دوره 17 كه تجربيا طلاي زيادي داشتن در بقيه دوره ها تقريبا رياضيا بيشترن ودرمورد مدارس دخترونه (جز توشهرهاي بزرگ) اكثرا تجربيا خيلي خيلي بيشتر از رياضيان 8O

mshf

New Member
لایک ها
10
نه ما شهر کوچیکیم و جز سال های کم ریاضیا بیشترن و پسرونه هم جدیدا بعضی سال ها تجربی میاره یا ریاضی میخونن به علاوه کلاس زیست
ومدیر قبلیشون مجبورشون میکرده برن ریاضی و اساسا این حرفا بی مورده چون مثلا من میخواستم سوم ریاضی بخونم ولی سوم رفتم تجربی حالا یعنی اگه رفته بودم ریاضی مرحله 2 قبول میشدم؟؟؟؟عمرا !!!خلاصه چه بحث مسخره ای تنها چیز مهم اینه که همه ایرانی و باهوشیم

tavan

New Member
لایک ها
2
بچه ها آینده ی ریا ضیات خوبه یا علوم تجربی؟؟؟ 8O :roll: :wink:

FMIcho

New Member
لایک ها
1
من یکی از همون بچه تجربی هایی هستم که هم توی یه مدرسه ی خوب بوده هم المپیاد شیمی شرکت کرده :) من با جو تجربیها کاملا آشنام اونهایی که توی مدرسه های خوب میرن تجربی تقریبا همشون عشق زیستن :p (باریاضی و فیزیک قوی) خیلی کم شیمیایی توشون پیدا میشه نه اینکه شیمی رو دوست نداشته باشن ها(!) :? زیستو بیشتر ترجیح میده.
درضمن هیچ فرقی نمی کنه که چه رشته ایی باشی اگه میخوای شیمی بخونی! :D
خواهش میکنم ریاضی هادر جهت کاهش اعتمادبه نفس تجربی ها :evil: اقدام نکنن :twisted:

pozitrone

New Member
لایک ها
21
hcaebbbجان!(راستی یه بار بگو این اسمی که واسه خودت انتخاب کردی یعنی چی؟پدرم در میاد تا تایپش کنم!مفهوم خاصی داره؟اگه اسمتو بگم که مشکلی نداره؟)
ضمنا من شوخی کردم بابا!فقط منظورم اینه تجربی خوبه!به قول دوستمون مهرزاد جان المپیاد شیمی چه ربطی به رشته داره؟
یه بحثی رو می خواستم مطرح کنم.شما هم نظراتونو بگین.
به نظر من در سیستم آموزشی کشور ما به شیمی خیلی ظلم شده!بی نهایت ظلم شده!ما دو رشته داریم که شیمی دارن.ریاضی و تجربی.ولی تو هر دوشون یک کتاب کوچولوی شیمی !وجود داره و تو هیچکدومشون شیمی درس اصلی نیست!نهایتا درس دومه!کسایی که ریاضی و فیزیک دوست دارن میرن ریاضی! کسایی که عشق زیستن میرن تجربی.
حالا تکلیف اونایی که شیمی دوست دارن چیه؟ریاضی یاتجربی؟یاهیچکدوم!یهویی برن انسانی خیالشونو راحت کنن!
من خودم واقعا یه مدت سردرگم بودم.تا اینکه داروسازی رو کشف کردم!
ولی داروسازی رشته ی دانشگاهیه و بحث من سر رشته های دبیرستانه.
به نظر من ما یه رشته لازم داریم که شیمی درس اصلیش باشه.
کتاب شیمیش خیلی بزرگ باشه!مثل نظام قدیم دو تا کتاب شیمی آلی و معدنی داشته باشن.
زیست و ریاضی و فیزیک هم داشته باشن اما زیستشون کمتر از تجربی ها و ریاضیشون کمتر از ریاضی ها باشه.
بعد رشته هایی مثل داروسازی وشیمی و مهندسی شیمی و پلیمر رو از تجربی و ریاضی بردارن و در زیر مجموعه این رشته قرار بدن.
شیمی ریاضی و تجربی رو هم کم کنن و شیمی این رشته رو زیاد کنن.
یک مهندس برق یا کامپیوتر چند واحد شیمی داره ؟صفر واحد!
یک مهندس مکانیک یا عمران چند واحد شیمی داره؟حداکثر 3 واحد شیمی عمومی!
یک پزشک یا دندانپزشک چقدر شیمی می خونه؟تقریبا هیچی!فقط بیوشیمی می خونن.
چه نیازی هست ما کسایی رو که می خوان رشته هایی مثل برق و پزشکی بخونن رو مجبور کنیم واسه کنکور اینقدر شیمی بخونن و تست شیمی بزنن!
چرا باید کتاب شیمی اینقدر کم حجم و سطحی باشه.شیمی آلی که مهمترین شاخه ی شیمیه چقدر تو کتاب مطرح شده؟
به هر حال به نظر من ایجاد یک رشته به اسم رشته ی شیمی !در دوره ی دبیرستان ضروری به نظر می رسد.اگه کسی میتونه این پیشنهاد رو به مسئولان برسونه خواهشا این کارو بکنه.

tavan

New Member
لایک ها
2
یک سوال بسیار مهم ؟ تجربی بهتره یا ریاضی خواهشا کمکم کنید واقعا سر دو راهی گیر کرده ام می خواهم از تجربی تغییر رشته بدم و برم ریاضی ولی می گن آیند ه ای برای دختر ها تو ریاضی نیست حالا من چی کار کنم؟؟؟؟؟؟ :?

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
ببين درسته من هم دخترم هم رياضي مي خونم وهم تويه شهر كوچيكم(ديگه فكر كنم از اين بدتر نشه) 8O ولي با معيارايي كه من داشتم فكر مي كنم رياضي خوندنم اشتباه نبود(البته اميدوارم) خيلي بهم مي گفتن وميگن كه بي كار مي شم وحتي بد بخت مي شم ماها نمي تونيم زياد كمكت كنيم تو بايد از كسايي بپرسي كه وارد بازار كار شدن (دختر باشن بهتره چون خودت دختري وشرايطتون شبيه تره ) اونا قطعا بهتر كمكت مي كنن :lol:

Mahsima

New Member
لایک ها
0
با نظر دوستي كه فرمودن به شيمي ظلم شده واقعا موافقم! من خودم واقعا اين ظلم رو دارم حس ميكنم! موندم من كه عاشقه شيمي هستم چه رشته اي بخونم؟ ولي شايد تجربي بهتر باشه براي شيمي! چون تو تجربي زيست مهم هست و شيمي! اما تو رياضي اول رياضي و فيزيك و بعد شيمي!
با اين وجود من هم هنوز در انتخابم شك دارم!!!
tavan عزيز ، من دقيقا نمي دونم بهت چه رشته اي رو پيشنهاد كنم! چون خودم هم موندم برم تجربي يا رياضي؟
اما مشاورمون مي گفت در ايران ترتيب رشته هايي كه اهميت ميدن بهش به اين شكله: رياضي، تجربي و انساني
در حالي كه در كشور هاي خارجي به شكله انساني،تجربي و رياضي هست!
در هر صورت تجربي مقام دوم رو در همه جهان داره و ثابته! اما رياضي و انساني نه!
به نظره من بهتره اول رشته ات رو در دانشگاه مشخص كني!!
اين سايت شايد كمك خوبي باشه برات http://www.entekhab-reshte.com/

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
زياد سخت نيس دوتاbاخرو بردارين بعد برعكس كنينش اينم كه چه ربطي به من داره خوب خواهرمه ديگه :D
درمورد شيمي : با ايجاد يه رشته ي شيميايي موافقم ولي با كم كردن شيمي تو بقيه ي رشته ها نه!!!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
hcaebbb گفت
زياد سخت نيس دوتاbاخرو بردارين بعد برعكس كنينش اينم كه چه ربطي به من داره خوب خواهرمه ديگه :D
درمورد شيمي : با ايجاد يه رشته ي شيميايي موافقم ولي با كم كردن شيمي تو بقيه ي رشته ها نه!!!
وای چقدر فکر کردم تا فهمیدم!هی می خواستم معادل فارسیشو درست کنم نمی شد.یه جورم توضیح دادین که هیچکس نمی فهمه!
بالاخره رمز گشایی کردم و فهمیدم منظورتون چی بوده!حالا خواهرتون دیگه اینجا سر نمی زنن؟
خواهش می کنم علت مخالفت با کم کردن شیمی تو رشته هایی که شیمی بدردشون نمی خوره بگین.
مثلا کسی که برق و کامپیوتر می خونه شیمی رو می خواد چیکار کنه؟

cleopatra

New Member
لایک ها
23
برای tavan
! :D ریاضی20 فیزیک19 کامپیوتر19 زیست16!!!!!!! :lol:
این ها نمره های سال اول دبیرستانمن! ولی با این حال رفتم رشته تجربی.!
روزهای اول از زیست حالم به هم می خورد! به خصوص که توی فامیل همه می گفتن من اشتباه کردم که رفتم تجربی!
ولی همه چیز عوض شد. اون قدر به زیست علاقه مند شدم که رفتم المپیادش رو دادم! و مرحله اول قبول شدم! :)
(ولی خداییش آره! شیمی اصلا مهم نیست توی انتخاب رشته!)
به نظر من رشته تجربی برخلاف ظاهر خشنش خیلی مظلومه.
به هر حال من خوندن زیست رو به خوندن کتاب های گسسته و حسابان و ... ترجیح می دم. زیست شناسی برعکس اون فکری که دیگران می کنن اصلا حفظی نیست! :oops: بلکه بیشتر به استدلال نیاز داره!
مثلا نیاز داره که بین مطالب مختلف کتاب ارتباط برقرار کنی
و خب اگه بچه بشینه و فکر کنه و دنبال دلیل این چیزهایی که توی کتاب زیست نوشته شده اند بگرده راحت اونها رو می فهمه و هیچ وقت از یاد نمی بره.
برخلاف ریاضی که آدم (مثلا خودم) نمی فهمه که این همه فرمول از کجا میاد.
به هر حال استعداد بهترین کمک برای انتخاب رشته است. فقط لطفا به نمره هات نگاه نکن که ببینی توی کدوم درس استعداد داری!

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
چرا يه وقتايي كه خبراي مهمي هس صداش مي كنم مياد ولي برا چيزاي معمولي نه!!!
براي اينكه به قول دبير شيميمون :p كسي كه مي ره پزشكي مي خونه ومي خواد يه محلول درست كنه نبايد استكيومتري وغلظت بلد باشه يا مهندس باغباني برا تهيه ي سم خاص(اين عين مثالش بود ولي من به دلايلي نمي تونم اينجا نقلش كنم)
ديپلم اين ملكت نبايد در مورد عناصر يه چيزايي بدونه :? نبايد وقتي تو ازمايشگاه دستش مي خوره ونفت فلزاي قليايي مي ريزه ندونه كه نفته و اشتباهي عوض نفت اب بريزه و... :? 8O
نبايد وقتي تو اخبار درمورد ابر الكتروني مي شنوه بدونه كه چيه حداقل در حد اطلاعات عمومي براي كارايي مثل ابكاري واستخراج و... هم من فكر مي كنم اول بايد مفهومو ياد بگيريم بعد كاربردو(الكتروشيمي) نبايد وقتي مي شنوه لايه اوزون پاره شده نگه كه به من چه هركي پاره كرده بره بدوزه!!!!!! گازاي گلخانه اي وصدها مثال ديگه
قبول دارم زيست مفهوميه ولي رياضيم فقط يه سري فرمول نيس (تازه خيلي از همون فرمولاام مي شه اثباتش كرد) بي انصافي نكنين :wink:

pozitrone

New Member
لایک ها
21
من که نگفتم شیمی رو از از ریاضی و تجربی حذف کنن!گفتم کمش کنن در عوض یه رشته جدید ایجاد کنند که پر از شیمی باشه.حالا اگه کمش نکردن هم مهم نیست چون خودش به اندازه ی کافی کم هست!ولی یه رشته جدید ایجاد کنن.
ضمنا برق و کامپیوتر حتی یک واحد هم شیمی ندارن!حداقل ضریب شیمی رو تو این رشته ها یک کنن!بنده خداها گناه دارن می خوان کامپیوتر بخونن هی تست شیمی بزنن!پزشکی هم همینطور.ضریب شیمی رو توش کم کنن.
الان من تو درس فیزیک از برق ودینامیک خوشم نمیاد.6 تا تستاشم تو کنکور نزدم.
تو داروسازی حتی یک واحد برق و دینامیک نیست.چرا من باید اونا رو بخونم.و برم واسش 900 تا تست دینامیک گاج! رو بزنم؟در عوض چون داروسازی می خوام باید تو دبیرستان شیمی آلی بخونم ولی اصلا شیمی آلی تو کتابای ما وجود نداره!
ضمنا درسایی که الان می خونیم رو چند ماه بعد خیلیاشو فراموش می کنیم!اگه رشته غیرمرتبط هم بخونیم که دیگه مرور نمیشه و کلا فراموش میشن!
حالا یه نفر نیست که یکی از مسئولا رو بشناسه این پیشنهاد ایجاد رشته ی شیمی رو مطرح کنن؟
استاد خلینا شما می تونید این پیشنهاد رو به گوش کسی برسونید؟
پیشنهاد خیلی خوبیه.

magician

New Member
لایک ها
1
tavan گفت
یک سوال بسیار مهم ؟ تجربی بهتره یا ریاضی خواهشا کمکم کنید واقعا سر دو راهی گیر کرده ام می خواهم از تجربی تغییر رشته بدم و برم ریاضی ولی می گن آیند ه ای برای دختر ها تو ریاضی نیست حالا من چی کار کنم؟؟؟؟؟؟ :?
سلام
من اینجا فقط نظر خودمو میگم امیدوارم کمکی بهتون بکنه
من خودم رشته ام ریاضیه اما به محض اینکه رفتم ریاضی پشیمون شدم نه اینکه بهش علاقه نداشته باشم اتفاقا من عاشق ریاضی بودمو هستم اما ببینید واسه ی یه دختر به نظر میرسه توی رشته ی تجربی خیلی وضعیت بهتر هست اونم نه از لحاظ کنکور چون توی کنکور به پسرا سهمیه میدن اما توی جامعه کمتر دختری پیدا میشه که تونسته باشه توی ریاضی کاری به خوبیه تجربی پیدا کنه
شاید بپرسید پس چرا تغییر رشته ندادم . من همین الانشم اگه میتونستم تغییر رشته میدادم ولی واقعا شرایطش برام جور نشد و از طرفی من توانایی خوندن زیستو نداشتم ولی واسه ی ریاضی اگه ساعت ها هم میخوندم خسته نمیشدم
پیشنهاد میکنم اگه با زیست کنار اومدید حتما واسه ی یه دخترتجربی بهتره .الان که کنکور دادم توی انتخاب رشته بهم میگن تو برات فرقی نداره چه رشته ای بخونی چون احتمال پیدا کردن کار برات کمه (البته اینم بگم من بیدی نیستم که به این بادا بلرزم)
کلام آخر اینه که اینجا یکم باید علاقه رو کنار گذاشت و به فکر آینده بود هرچند که علاقه به زیست خودش خیلییییییی مهمه ولی شما رشته ات تجربیه حتما تا حالا باهاش کنار اومدی که تونستی بخونیش
ببخشید طولانی شد
موفق باشی
برای ما هم دعا کنید

بالا