Mahsima

New Member
لایک ها
0
نظرش اينه كه با اين دو سال رياضي دروس رياضي و فيزيكش رو قوي كنه و سال پيش دانشگاهي امتحان تغيير رشته بده! از نظره خودش اينجوري باعث ميشه رتبه خوبي تو كنكور هم بياره!
ولي به نظره من زيست دو سال رو خوندن كاره 3 ماه تابستون اون هم به صورت غير حضوري نيست!!!

bihamta

New Member
لایک ها
345
Mahsima گفت
نظرش اينه كه با اين دو سال رياضي دروس رياضي و فيزيكش رو قوي كنه و سال پيش دانشگاهي امتحان تغيير رشته بده! از نظره خودش اينجوري باعث ميشه رتبه خوبي تو كنكور هم بياره!
ولي به نظره من زيست دو سال رو خوندن كاره 3 ماه تابستون اون هم به صورت غير حضوري نيست!!!
منم دقیقا همینو میگم.خود تجربیا زیستو که هر سال میخونن توش گیر کردن.در ضمن من از یکی همین بچه های سایت که تجربی بود و کنکور داده بود درصد هاشو پرسیدم گفتش زیست 74 ریاضی 41 بعدش رتبش شده بود چهارصد و سی و خورده ای یادم نیست.مثلا تو زیر گروره داروسازی (نمیدونم زیر گروه چنده)شده بود 334 .نظر من اینه که نره بهتره.همون تجربی رو تووپ بخونه.در ضمن خود ما ریاضیا اکثر سوالای ریاضی کنکورمون از پیشه یعنی عملا از سوم و دوم چیزه زیادی در نمی آد که ما ریاضیمون تووپ بشه.مطلب هستا ولی مطالب خیلی پیش بیشتره.در مورد فیزیک ریاضی ها تو سال سوم یه فصل از تجربی ها بیشتر دارن که ترمودینامیکه.نظر من اینه که نره.

Rostami

New Member
لایک ها
15
به عنوان کسی که همچین غلطیو کرده عرض میکنم که هر کی هر رشته ای می خواد بره از همون اول انتخاب کنه و تا تهشو ادامه بده.البته نه اینکه همه ی افرادی که تغییر رشته میدن رتبه های خوبی نمیارن!نه!خیلیا هستن که موفق میشن ولی کار پر از ریسک و خطریه!

Mahsima

New Member
لایک ها
0
Rostami گفت
به عنوان کسی که همچین غلطیو کرده عرض میکنم که هر کی هر رشته ای می خواد بره از همون اول انتخاب کنه و تا تهشو ادامه بده.البته نه اینکه همه ی افرادی که تغییر رشته میدن رتبه های خوبی نمیارن!نه!خیلیا هستن که موفق میشن ولی کار پر از ریسک و خطریه!
شما چه رشته اي بودين؟؟ و به چه رشته اي تغيير دادين و چي شد؟ آخه من چه جوري به اين دوستم بگم كه داره اشتباه مي كنه؟ 8O :?

pirate17

New Member
لایک ها
40
دوستتونو اگه می تونید بیارید تو این تاپیک :wink:
به نظر منم اگه از همون اول رشته ای رو که می خواد بخونه بخونه بهتره! :)

Rostami

New Member
لایک ها
15
Mahsima گفت
Rostami گفت
شما چه رشته اي بودين؟؟ و به چه رشته اي تغيير دادين و چي شد؟ آخه من چه جوري به اين دوستم بگم كه داره اشتباه مي كنه؟ 8O :?
من اولش رشته ریاضی بودم بعد سال سوم اومدم تجربی(دلیلش رو هیچ کس نفهمید حتی خودم!!(پس حتما به دوستتون بگید که اگه می خواد تغییر رشته بده باید واقعا دلایل منطقی و قابل قبولی داشته باشه))سال سوم خوب بود سال پیش هم بد نبود ولی خوب دیگه زیست شناسی تبدیل شد به پاشنه آشیلم!رتبه ی منطقه ی 3 من شد **** 8O اینجور بگم که مثلا کسی که رتبه منطقش شده 2500زیست رو از من بیشتر زده!! :eek: و در عین حال من ریاضی روهم کم زدم.......!
قصه ی من طولانیه ولی امیدوارم دوستتون بهترین تصمیم رو بگیره و بعد از اون بدون نگاه کردن به گذشته به فکر آینده باشه!خود من با اینکه از نتیجه کنکورم ناراضیم اما اصلا به این فکر نمی کنم که چرا رشتم رو تغییر دادم چون اون تموم شده.........!
یک تصمیم و بهترین تصمیم!! :wink:

kquran

New Member
لایک ها
18
pozitrone گفت
hcaebbbجان!(راستی یه بار بگو این اسمی که واسه خودت انتخاب کردی یعنی چی؟پدرم در میاد تا تایپش کنم!مفهوم خاصی داره؟اگه اسمتو بگم که مشکلی نداره؟)
ضمنا من شوخی کردم بابا!فقط منظورم اینه تجربی خوبه!به قول دوستمون مهرزاد جان المپیاد شیمی چه ربطی به رشته داره؟
یه بحثی رو می خواستم مطرح کنم.شما هم نظراتونو بگین.
به نظر من در سیستم آموزشی کشور ما به شیمی خیلی ظلم شده!بی نهایت ظلم شده!ما دو رشته داریم که شیمی دارن.ریاضی و تجربی.ولی تو هر دوشون یک کتاب کوچولوی شیمی !وجود داره و تو هیچکدومشون شیمی درس اصلی نیست!نهایتا درس دومه!کسایی که ریاضی و فیزیک دوست دارن میرن ریاضی! کسایی که عشق زیستن میرن تجربی.
حالا تکلیف اونایی که شیمی دوست دارن چیه؟ریاضی یاتجربی؟یاهیچکدوم!یهویی برن انسانی خیالشونو راحت کنن!
من خودم واقعا یه مدت سردرگم بودم.تا اینکه داروسازی رو کشف کردم!
ولی داروسازی رشته ی دانشگاهیه و بحث من سر رشته های دبیرستانه.
به نظر من ما یه رشته لازم داریم که شیمی درس اصلیش باشه.
کتاب شیمیش خیلی بزرگ باشه!مثل نظام قدیم دو تا کتاب شیمی آلی و معدنی داشته باشن.
زیست و ریاضی و فیزیک هم داشته باشن اما زیستشون کمتر از تجربی ها و ریاضیشون کمتر از ریاضی ها باشه.
بعد رشته هایی مثل داروسازی وشیمی و مهندسی شیمی و پلیمر رو از تجربی و ریاضی بردارن و در زیر مجموعه این رشته قرار بدن.
شیمی ریاضی و تجربی رو هم کم کنن و شیمی این رشته رو زیاد کنن.
یک مهندس برق یا کامپیوتر چند واحد شیمی داره ؟صفر واحد!
یک مهندس مکانیک یا عمران چند واحد شیمی داره؟حداکثر 3 واحد شیمی عمومی!
یک پزشک یا دندانپزشک چقدر شیمی می خونه؟تقریبا هیچی!فقط بیوشیمی می خونن.
چه نیازی هست ما کسایی رو که می خوان رشته هایی مثل برق و پزشکی بخونن رو مجبور کنیم واسه کنکور اینقدر شیمی بخونن و تست شیمی بزنن!
چرا باید کتاب شیمی اینقدر کم حجم و سطحی باشه.شیمی آلی که مهمترین شاخه ی شیمیه چقدر تو کتاب مطرح شده؟
به هر حال به نظر من ایجاد یک رشته به اسم رشته ی شیمی !در دوره ی دبیرستان ضروری به نظر می رسد.اگه کسی میتونه این پیشنهاد رو به مسئولان برسونه خواهشا این کارو بکنه.
بالاخره بعد از این مدت یه انتقاد با پیشنهاد کنار هم دیدیم...بابا ایولا...
اما خوب یه کم ارمان گرایانه است...فکر کنم حدودا 30 سال زمان می خواد که این رشته ی جدید به سیستم آموزش کشور اضافه بشه...
باید بسوزیم و بسازیم...
ةآقا محمد شما اگه بشید وزیر آموزش و پرورش خیلی می تونید خدمت کنیدا!

kquran

New Member
لایک ها
18
cleopatra گفت
برای tavan
! :D ریاضی20 فیزیک19 کامپیوتر19 زیست16!!!!!!! :lol:
این ها نمره های سال اول دبیرستانمن! ولی با این حال رفتم رشته تجربی.!
روزهای اول از زیست حالم به هم می خورد! به خصوص که توی فامیل همه می گفتن من اشتباه کردم که رفتم تجربی!
ولی همه چیز عوض شد. اون قدر به زیست علاقه مند شدم که رفتم المپیادش رو دادم! و مرحله اول قبول شدم! :)
(ولی خداییش آره! شیمی اصلا مهم نیست توی انتخاب رشته!)
به نظر من رشته تجربی برخلاف ظاهر خشنش خیلی مظلومه.
به هر حال من خوندن زیست رو به خوندن کتاب های گسسته و حسابان و ... ترجیح می دم. زیست شناسی برعکس اون فکری که دیگران می کنن اصلا حفظی نیست! :oops: بلکه بیشتر به استدلال نیاز داره!
مثلا نیاز داره که بین مطالب مختلف کتاب ارتباط برقرار کنی
و خب اگه بچه بشینه و فکر کنه و دنبال دلیل این چیزهایی که توی کتاب زیست نوشته شده اند بگرده راحت اونها رو می فهمه و هیچ وقت از یاد نمی بره.
برخلاف ریاضی که آدم (مثلا خودم) نمی فهمه که این همه فرمول از کجا میاد.
به هر حال استعداد بهترین کمک برای انتخاب رشته است. فقط لطفا به نمره هات نگاه نکن که ببینی توی کدوم درس استعداد داری!
تایید می کنم نظر دوستمو و اضافه می کنم این مطلبو که زیست شناسی به علت رابطه ی نزدیکی که با بدن انسان و
سایر موجوداتی که به ما بسیار بسیار نزدیکند راحت تر در ضمیر خودآگاه و البته نا خود اگاه مخاطبان خود می نشینه...
من هم مثل دوستمون زیست خوندن رو به حسابان خوندن ترجیح می دادم....
اما دوستی درباره ی المپیاد بحث کرده بودن و اینکه از رشته ی ریاضی بچه ها المپیاد قبول میشن که این بسیار واضحه...
درس های سبک رشته ریاضی در سال های دوم و سوم این امکانو بهشون میده و البته بالا بودن آمار شرکت کنندگان این رشته در المپیادها...
در هر صورت تجربی و شیمی رو عشقه...!

kquran

New Member
لایک ها
18
Rostami گفت
بزرگترین فرق بین کنکور و المپیاد اینه که المپیاد رو خودت انتخاب می کنی و با علاقه می ری طرفش ولی کنکور....... :( مجبوری بهش علاقه داشته باشی :( که به نظرم این بدترین تفاوتشونم هست.......... :cry: حالا تصور کنید کنکور رو بردارن و بجاش امتحانات نهایی ملاک باشه !خیلی چرته!
دید جالبی نداری آقا محمد نسبت به کنکور...
مجبوریم کنکور بخونیم درسته...پس حرفه ای باهاش برخورد می کنیم...زمینش می زنیم و پیروز میشیم...اوکی؟!

kquran

New Member
لایک ها
18
Mahsima گفت
دوستامونو تو منگنه قرار ندیم .... تحلیل گری رو بهشون یاد بدیم...
حالیش کنم یعنی چی؟!
معایب و محاسن این کارو بهش بگین و بقیه اش رو به خودش واگذار کنید....
تو همه چیز همین دید رو داشته باشین...

mshf

New Member
لایک ها
10
من ترم 1 ایران را زودتر از شیراز میزنم اما ترم 2 ایران را باید زودتر از ترم 1 شیراز بزنم اخه شیراز7 ساله ولی ایران5/7ساله که ترم 2 ایران 8 ساله میشه و اگه ترم تابستونه بگیرم 5/7ساله تموم میکنم که برا تخصص فرقی نمیکنه
تو را خدا کمک کنید البته به من میگن یه سال دیر و زود فرقی نداره

Mahsima

New Member
لایک ها
0
چرا رياضي ها بيشتر در مرحله اول المپياد شيمي قبول ميشن؟ البته به نظره من المپياد شيمي ربطي به رشته نداره و موضوع علاقه و استعداد و پشت كار هست توش! از معاونمون هم پرسيدم گفت براي شيمي تجربي ها قوي تر هستن! كسي اينجا صدف امين رو ميشناسه؟ 2-3 سال پيش مدال طلاي كشوري شيمي رو آورد رشته اش تجربي و توي مدرسه ي ما هم بود!!!
نظر دوستان چيه؟
----------------------------------
درباره اون دوستم هم من بهش گفتم اما خودش اين تصميم رو گرفته كه دوم و سوم رو رياضي بخونه و پيش رو بياد تجربي!! در دانشگاه هم دوست داره دندان پزشكي،مامائي و يا مغز و اعصاب بخونه!!!

kquran

New Member
لایک ها
18
من می گم اگه دوستتون مامانی بخونه خیلی بهتره به جای مامائی
اخه خودمم می خوام بابایی بخونم!
گفتم که ریاضیا بیکارن میرن میشینن المپیاد می خونن! :p

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
من که با تغغیر رشته دوستتون مخالفم!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه 2 نفر رو من میشناسم اینکار رو کردن
یکیشون خیلی خرپول بود رفت دانشگاه کیش
یکیشون یه سال موند و الان داره میره سال سوم پزشکی دانشگاه شیراز( که این خودش خیلی زرنگ بود)
در هر صورت اگه دوستتون خرپوله!!!!! یا طاقت موندن پشت کنکور رو داره اینکار رو بکنه

mshf

New Member
لایک ها
10
من بعد دارو و دندون و پزشکی اصفهان تهران شیراز کجا را بزنمالبته قبل زنتیک اصفهان خواهشا جواب منم بدید :(

cleopatra

New Member
لایک ها
23
دندون و پزشکی و داروی مشهد
ولی من به طور خاص از پزشکی مشهد تعریف زیاد شنیده ام.

kquran

New Member
لایک ها
18
mshf گفت
من بعد دارو و دندون و پزشکی اصفهان تهران شیراز کجا را بزنمالبته قبل زنتیک اصفهان خواهشا جواب منم بدید :(
بابا ایولا....اینقدر ما توضیح میدیم بعد باز میگین جواب بدین؟!...شما به استرس حاد دچار شدین انگار!

mshf

New Member
لایک ها
10
جواب شما را که پذیرفتیم خیلی هم ممنون وقت گذاشتید اما جمهوری اسلامیه دیگه ممکنه قانونش بعد انتخاب رشته تغییر کنه خونوادم میگن پزشکی شهرکرد را بزنم که من اگه قبول شم باید یه راست برم دارالمجانین گفتم شاید یه شهر خوب دیگه بعد اصفهان بزنم مطمین باشه هیچ میدونید پارسال تا12 کشوری پزشکی دانشگاه تهران ازغیربومی تهران و 2500تهرانی اوردن پسرا تو شهرکردم با این رتبه پزشکی نمیارن هیچ میدونید10000دارو دانشگاه تهران میخونه چون تهرانیه در حالی که تا 131 از غیربومی قبول شدن اخه کی میتونه باور کنه

بالا