آیا برای کنکور خود به مشاور مراجعه میکنید؟

• بله

رای 31 51.7%
  • خیر

رای 29 48.3%

• مجموع رای دهندگان
    60
لایک ها
45
پاسخ : مشاوره : هزینه ای اضافه؟ یا هدایت درسیو موفقیت؟

من خودم مشاور دوستامم :21:
به نظرم خودم خیلی بهتر میتونم برا خودم برنامه ریزی کنم

سودوکو

New Member
لایک ها
70

خب آره مشاور که خوبه البته مشاوری که یه چیزی حالیش باشه !!!!

مثلا این قلمچی مشاوراش شوتن اصن !!!!
مشاور های قلمچی فقط چیزایی رو که توی مجله اش نوشته حفظ می کنن می ذارن کف دست بچه ها . تازه وقتی می خوان باهات حرف بزنن می شینن جلو ساعت دقیقاً 10 دقیقه باهات حرف می زنن هی مشاوره میدن!:43:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

راستش نميشه دقيق گفت كه مشاور خوبه يا بد...

بعضي از بچه ها هستن كه اگه برنامه نداشته باشن نميتونن درس بخونن يا مثلا آشفته و بي ثمر درس ميخونن.

خب اگه اين بچه ها برن پيش مشاور خيلي به نفع شونه.

ولي خب خيليا هستن كه با برنامه نميتونن پيش برن.

مثلا من خودم اصلا دوست ندارم كه فرضا يكي برام برنامه بريزه مثلا ساعت 1 تا 2 فلان درس رو بخون يا مثلا ساعت 5 تا 6 فلان رو بخون...

خودم راحت تر ميتونم بخونم و برنامه بريزم.

مشكل ديگه اي هم كه اين برنامه هاي چارچوبي و كليشه اي كه اغلب مشاورا ميدن اينه كه فرضا من يه روز حالم بد ميشه يا مثلا اتفاق خاصي پيش مياد يا ...

كل برنامه ميريزه بهم !

ديگه نميشه جبرانش كرد!

در مجموع بستگي به خود فرد داره...

sajad5980

New Member
لایک ها
28

مشاور های قلمچی فقط چیزایی رو که توی مجله اش نوشته حفظ می کنن می ذارن کف دست بچه ها . تازه وقتی می خوان باهات حرف بزنن می شینن جلو ساعت دقیقاً 10 دقیقه باهات حرف می زنن هی مشاوره میدن!:43:
باز خوبه مال شما ده دقیقه حرف میزنن مال ما به زور 4 دقیقه میشه

لایک ها
206

سلام.
به نظر من مشاور برای خیلی افراد لازم نیست
مگر اینکه بعضی ها به بن بست مطالعاتی(!) رسیده باشند که در آن صورت وجود یک مشاور خوب، نه تنها مستحب بلکه واجب است!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

به نظر من مشاوره خوبه.ولی نه برای هر کسی....
کسی که تا الآن خودش به خوبی تونسته برنامه ریزی کنه و موفق هم بوده پس نیاز پندانی به مشاور نداره
اما کسی که تا الآن موفق نبده وحتی اگر برنامه ای هم برای خودش طراحی کرده نتونسته بش عمل بکنه،یا عمل کرده ولی تاثیر مثبت نداشته قطعا باید با یه مشاور مشورت کنه.خیلی به دردش می خوره
من که برنامه ای برای رفتن به مشاوره برای کنکور ندارم.ولی اگر احساس نیاز پیداکردم حتما میرم.چون می دونم هیچکس به اندازه ی یک مشاور خوب نمیتونه به آدم کمک کنه.فکرم نمیکنم خرج اضافه باشه.به نظر من
ما توی زندگی خرج های اضافی و بی جای زیادی داریم که پول مشاوره در مقابل اونا اصلا به چشم نمیاد.ببخشید که طولانی شد دیگه....:)

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

سلام به همه(حتی شما دوست عزیز!!)

به نظر من اگه مشاور درجه1 باشه یک لحظه درنگ جایز نیست!!

البته باید خلقتون با مشاوره و...بسازه!!

Alice

New Member
لایک ها
189

من که فک نکنم برم پیش مشاور از این که محدود بشم عصبی میشم هر وقت و هر درسی که دلم خواست رو می خونم
اگه درس زورکی باشه نمی شه خوندش که.البته از تجربه ی کسایی که موفقن استفاده می کنم

monam

New Member
لایک ها
116

معدل نهایی هیچ ربطی به کنکور نداره یعنی تاثیر داره ولی دلیل نمیشه اگه اینو بد دادی اونم بد بدی
راجع به کنکور :
رفتن به مشاور به شما کمک خواهد کرد اما سخت کوشی زیاد هم میتونه نبود مشاور رو جبران کنه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

معدل نهایی هیچ ربطی به کنکور نداره یعنی تاثیر داره ولی دلیل نمیشه اگه اینو بد دادی اونم بد بدی
راجع به کنکور :
رفتن به مشاور به شما کمک خواهد کرد اما سخت کوشی زیاد هم میتونه نبود مشاور رو جبران کنه

negar-shah

New Member
لایک ها
30

من احتمال زیاد میرم پیش یک مشاور. مشاور خوب که با کنکور اشنایی کامل داشته باشه میتونه اطلاعات خیلی خوبی به ما بده و در مورد برنامه ریزی، شیوه درس خوندن، کتاب ها و خیلی چیز های دیگه ادم رو راهنمایی کنه. مشاوری دیدم که با دلیل علمی حتی ساعت خواب و تغذیه فرد رو هم تنظیم میکنه. نظارت مشاور هم خودش نوعی انگیزست. از طرفی بعد از مدتی زیاد درس خوندن، دانش اموز خیلی خسته میشه و روحیش رو از دست میده. برای همین مشاور میتونه نقش خیلی موثری داشته باشه و کمک کنه.

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

دوستان لطفا در نظرسنجی شرکت کنید.(بالای هر صفحه)
بعد از اون هم نظرتون رو بنویسید.
با تشکر!

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

احساس میکنم این تاپیک داره گم میشه ! برا همین تصمیم گرفتم بیارمش بالا.
بچه هایی که سال اول و دوم و یا سوم و یا دانشگاهی هستید هم نظر بدین تا بتونیم از نظراتتون استفاده کنیم.
همچنین از آقای بیگلری میخوام که ما رو در این راه راهنمایی کنند!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

[MENTION=6777]alireza_biglari[/MENTION]

zahra

New Member
لایک ها
609

سلام
من با اینکه اولم و خیلی از جو کنکور دورم اما به نظرم پیش مشاور رفتن حتی اگر به نظرتون اصلا فایده ای نداره و خودتون بهتر برنامه میریزین می تونه ی دید کلی از روشی که بهتره باهاش درس بخونید بده!
مشاور با افراد زیادی سر و کار داره گوش دادن به حرفای مشاور می تونه شمارو از وضعیت بچه های دیگه ام مطلع کنه...
در ضمن اگر مشاور طوری باشه که دائم روند تحصیلی شمارو چک کنه به پیش رفتن سریع شما و جلو رفتنتون طبق برنامه کمک می کنه.
اما بدی مشاور اینه که هم از روحیات افراد اطلاع نداره و تقریبا از جو درس خوندن خارج شده به نظرم میشه از بچه های فارغ التحصیلم کمک گرفت چون راهی که قراره طی کنیدو طی کردن...
استفاده از تجربه های اونا می تونه خیلی موثر باشه تا اشتباهات اونارو نکنید!
من خودم اصلا با برنامه ی مشاورا کنار نمیام اما راه کارایی که میدن حتی در صورت تفاوت برنامه ها خیلی به آدم کمک می کنه.

موفق هستیم

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

تو این چند روزه خیلی از افرادی که در آیریسک می اومدن از خانم تاج آبادی درباره نحوه مطالعه‌ی دروس مختلف میپرسیدند و به دلیل اینکه هنوز تازه کار هستند شاید نمدونند که مطالب کاربردی و قدیمی هم در آیریسک وجود داره بر این اساس من تاپیک هایی رو که کاربرد داره بالا میارم تا تازه کار ها چشمشون به این تاپیک ها بخوره و از مطالب موجود استفاده کنن !!!

m in m

New Member
لایک ها
11

در کل اگه به روشتون ( نه خودتون بلکه روشتون ) مطمین هستین نیازی به مشاوره رفتن نیست و برای مشورت میتونین از مشاور مدرسه کمک بگیرین مثل من!! ولی اگه احساس میکنین پایه درسی خیلی قوی ای ندارین و به روش درس خوندنتون شک دارین حتما حتما به یک مشاور حاذق ( میتونه مشاور مدرسه هم باشه مثل مدرسه ما:4: ) مراجعه کنین

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458
پاسخ : مشاوره : هزینه ای اضافه؟ یا هدایت درسی و موفقیت؟

بعله..بسی ممنون بخاطر این تاپیک!!!

خب ما دو دسته دانش اموز عزیزکنکوری داریم دسته اول بچه هایی هستند خودشون یه پا مشاورن برنامه ریزی و تخلیل نقاط قوت و ضعفشونو بهتر از یه مشاور انجام میدن و دسته شماره دوم که شوتن (!) :D یکی ختماباید بیه برگه بده دستشون که پسرم دخترم این هفته این برنامه رو انجام بده این تیپ دانش اموزان یکی خصوصیاتشون اینه اگه یه ساعت از اون برنامه که دادن بهشون جا بمونن گیج میشن دستپاچه میشن نمیدونن چی کار کنن طوری که نصف برنامه به فنا میره ...لطفا اگه از دسته دوم هستید به مشاور مراجعه کنید :) :eek:

haniye1996

New Member
لایک ها
16

من با مشاور موافقم.چون ب نظرم مشاوره خیلی دید داوطلبو نسبت ب همه چی تغییرمیده.حتی نسبت ب هدف!!
من الان مشاورم هم پزشکه هم مشاور:95:و واقعا ازش ممنونم چون واقعا کمکم کرده و راهنمایی هاش خیلی خوبه.
بعضی وقتا ک سردرگمیم و ب راهنمایی نیاز داریم یا وقتی ک ی شکست کوچیک (مثلاآزمونایی ک شرکت میکنیم) باعث میشه خودمون رو ببازیم و ب انگیزه نیاز داریم...مشاورخیلی میتونه کمککنه
علاوه براینا توی برنامه ریزی-انتخاب کتاب و آزمون و روش درس خوندن و....خیلی کمک میکنه
البته این دیدشخصی منه و هرکسی نظری داره اماچون مادرید! گفته بود دلیل بیارید دلیلشم نوشتم!!:4::4::4:

Crypt!c

New Member
لایک ها
42

به نظر من وجود مشاور خوبه اما مهم تر از اون عملي كردن برنامه ها و تلاش و پشتكار خود فرده !

only physics

New Member
لایک ها
2,386

با احترام به نظر همه ي كاربران ، من زياد با مشاور موافق نيستم .

ببينيد هيچكس بهتر از خود آدم نميتونه ويژگي هاي خودش رو بشناسه .

مشاور دقيقا نميدونه شما سطح تون چيه ، ساعات خوب مطالعه تون كي هست ، درس ضعيف و قوي تون چيه و ...

مشاور ها غالبا كلي عمل ميكنن مثلا يه مشاور هم به دانش آموز رشته ي رياضي مشاوره ميده هم تجربي هم ...!

يادمه يه زمان يه تاپيك تو آيريسك باز شده بود تحت عنوان " كدام المپياد از همه سخت تر است؟"

جالبه كه توي اون تاپيك هركس كه كامنت ميذاشت ، المپيادي كه خودش مطالعه ميكرد رو سخت ترين المپياد معرفي ميكرد .

مثلا اوني كه زيست ميخوند ميگفت زيست از همه سخت تره ، اوني كه نجوم ميخوند ميگفت نجوم از همه سخت تره .

اين چه دليلي داشت ؟

دليليش اين بود كه هيچكس تجربه ي شركت توي همه ي المپيادها رو نداشت و نميتونست مقايسه انجام بده .

ولي مثلا من كه هم فيزيك خونده بودم و هم شيمي مي تونستم بگم بين اين 2 تا كدوم سخت تره اما بازم نميشد بگم كدوم المپياد سخت ترينه.

بعضي مشاورها هم همين طوري ان . يعني واسه دانش آموزهاي رشته ي رياضي و تجربي و انساني و ... همه يه نسخه تجويز ميكنن.

يا فقط يه سري اطلاعات فيكس به آدم ميدن . چرا ؟ چون تجربه ي خوندن چندين رشته باهم رو نداشتن و قدرت مقايسه ندارن.

از طرفي بعضي هاشون فقط روي يه محور مطالعاتي برنامه ريزي ميكنن.

يعني چي؟

يعني مثلا ميگن شنبه ها : ساعت 5 تا 7 رياضي - ساعت 7 تا 9 زيست و ...

در حالي كه ممكنه مثلا يه نفر زيستش ضعيف تر از رياضيش باشه .

تو اين حالت اگه خود فرد تصميم به برنامه ريزي بگيره مي تونه رياضيش رو 1 ساعت بخونه و زيستش رو 3 ساعت.

خيلي از درسا هم در طول سال پيشرفت ميكنن و بايد برنامه مطالعاتي شون عوض بشه .

از طرفي بعضي مشاورا غالبا برنامه ي بدون انعطاف ميدن يعني فقط كافيه يه جاي برنامه بهم بريزه بعدش ديگه واويلاست .

مثلا يه روز يه اتفاقي بيفته و مثلا بجاي اينكه طرف از ساعت 5 شروع كنه به خوندن از ساعت 6 شروع كنه به خوندن.

بعد اون 1 ساعت ديگه تو هيچ جاي برنامه جا نميشه .

از طرفي همه روزاي زندگي آدم كه مثل هم نيستن .

مثلا من خودم عادت به خواب ظهر داشتم و اگه نميخوابيدم بازدهيم شديدا ميومد پايين و مثلا ساعت 10 شب خسته و خوابالو ميشدم.

خب گاهي پيش ميومد كه ظهرها خوابم نمي برد و ميديدم ذهنم خسته ست و كشش نداره .

خب اون روز درساي سنگين نميخوندم و وعده ي مطالعاتي عمومي ها رو مي بردم بالا.

به ندرت پيدا ميشه مشاوري كه بتونه همه ي اين جنبه ها رو درنظر بگيره .

از طرفي در طول يك سال كنكور ، خود فرد بايد راه هاي مختلف رو آزمون و خطا كنه ، تجربه كنه تا ببينه چه روشي براش مناسبه.

نه اينكه يه نفر پيدا بشه يه روش آماده رو بذاره جلوي آدم و طرف از رو همون بره جلو و فكر كنه اين درست ترين روشه و روش هاي ديگه رو

اصلا امتحان نكنه . چه بسا اون فرد با روش هاي ديگه اي بهتر جواب بگيره .

مجموعا بنابه اين دلايل و 100 تا دليل ديگه داشتن مشاور رو توصيه نميكنم .

ان شاء الله موفق باشيد.

بالا