مفاهیمی از الکترومغناطیس

snake

New Member
لایک ها
80
سلام چند تا جمله سوالی مینویسم که به نظرم مفاهیم جالبی توش نهفتس هر کی میخواد فکر کنه نظر بده:

1 به نظر شما میشه خطوط میدان الکتریکی مانند مغناتیسی حلقه های بسته تشکیل بدن؟ (یعنی از یه بار مثبت به منفی نرن) {توجه کنید نمیخوام با مفاهیم حدی استدلال کنید}

2 به نظر شما میشه خطوط میدان مغناتیسی حلقه های بسته تشکیل ندن؟

3 آیا حالتی رو میشه در نظر گرفت که میدان الکتریکی پایستار نباشه؟ {یعنی انرژی پتانسیل واسش تعریف نشه؟}

snake

New Member
لایک ها
80
اگر یه نفر کار درست این تاپیک رو تایید کنه فکر کنم بچه ها استقبال کنن

meh3

New Member
لایک ها
0
snake گفت
سلام چند تا جمله سوالی مینویسم که به نظرم مفاهیم جالبی توش نهفتس هر کی میخواد فکر کنه نظر بده:

1 به نظر شما میشه خطوط میدان الکتریکی مانند مغناتیسی حلقه های بسته تشکیل بدن؟ (یعنی از یه بار مثبت به منفی نرن) {توجه کنید نمیخوام با مفاهیم حدی استدلال کنید}

2 به نظر شما میشه خطوط میدان مغناتیسی حلقه های بسته تشکیل ندن؟

3 آیا حالتی رو میشه در نظر گرفت که میدان الکتریکی پایستار نباشه؟ {یعنی انرژی پتانسیل واسش تعریف نشه؟}
1.خطوط میدان فک کنم ربطی به بار نداره اول از همه پخش میشه بعد به بار میره....

2.منظور شما رو نمی فهمم

3.نمی دونم.

snake

New Member
لایک ها
80
1 اشتباه بود

2و3 هم که نمیدونی

sinas1372

New Member
لایک ها
1
1-اگر میدان الکتریکی حاصل از یک مجموعه بار ساکن باشه این خط ها بسته نیستند

2- خیر زیرا تاو میدان مغناطیسی صفر نیست( تاو خاصیت برداری است که چرخشی بود میدان برداری رو توصیف می کند)

3-بله اگر میدان مغناطسی متغیر نسبت به زمان و جود داشته باشه دیگر میدان الکتریکی پایستار نیست

snake

New Member
لایک ها
80
sinas1372 گفت
1-اگر میدان الکتریکی حاصل از یک مجموعه بار ساکن باشه این خط ها بسته نیستند

2- خیر زیرا تاو میدان مغناطیسی صفر نیست( تاو خاصیت برداری است که چرخشی بود میدان برداری رو توصیف می کند)

3-بله اگر میدان مغناطسی متغیر نسبت به زمان و جود داشته باشه دیگر میدان الکتریکی پایستار نیست

تصور میکنم تو کار سوالای دوره باشی

در مورد اول متوجه منظورت نشدم ولی اون چیزی که تو کله ی منه مربوط میشه به قانون القای فاراده بیشتر نمیگم که همه فکر کنن

مورد دو درسته و استدلال من اینه که چون در عالم تک قطبی مغناتیسی نداریم همه ی خطوط حلقه ای هستن

سه هم که واضح بود

sinas1372

New Member
لایک ها
1
1-

اگر میدان حاصل از بار های ساکن باشه اون موقعه تاو میدان صفره یعنی خطوط بسته نیستند

ولی اگر یک میدان مغناطیسی متغییر داشته باشیم میدان الکتیریکی حاصل تاو داره یعنی خوطوط بسته اند

snake

New Member
لایک ها
80
sinas1372 گفت
1-

اگر میدان حاصل از بار های ساکن باشه اون موقعه تاو میدان صفره یعنی خطوط بسته نیستند

ولی اگر یک میدان مغناطیسی متغییر داشته باشیم میدان الکتیریکی حاصل تاو داره یعنی خوطوط بسته اند

thats right

بالا