منفی بودن بار اکثر پروتئین ها

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428
پاسخ : منفی بودن بار اکثر پروتئین ها

یه سری به اونم زدم هنوزم نظرم همینه نه درباره سدیم و پتاسیم ولی درباره پروتعین ها نظرم همونه
مشکلی داری بگو :4: :220:
بی خیال !!! نصفه شبه الان موقع این بحثا نیست:231: !! ولی فکر نکنم کامل خونده باشی !

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

میدونم چی میگی
ولی فکر کنم چون Na و ... به صورت یون هستن و باردارند راحت تر می تونن پیوند برقرار کنند و ...
ولی تو گوگرد من ویژگی خاصی رو نمی بینم که سلول بخواد اون رو انتخاب کنه
البته این فقط حدس خودم بود
الان مثلا کلر که دارای بار منفی هست به صورت یون وجود دارد و در سلول هم دارای نقش های گوناگونی است . منظورم این است که چرا گوگرد با وجود فراوانی زیاد مثل کلر نتوانسته جای خود را به عنوان یک یون در سلول باز کند مثلا به صورت یون دو منفی ........

Homayoon

New Member
لایک ها
192

الان مثلا کلر که دارای بار منفی هست به صورت یون وجود دارد و در سلول هم دارای نقش های گوناگونی است . منظورم این است که چرا گوگرد با وجود فراوانی زیاد مثل کلر نتوانسته جای خود را به عنوان یک یون در سلول باز کند مثلا به صورت یون دو منفی ........
خب فراوانی یون دو منفی گوگرد زیاده آیا؟!!!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

خب فراوانی یون دو منفی گوگرد زیاده آیا؟!!!
نه خیر فراوانی یون سدیم یک مثبت زیاده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Homayoon

New Member
لایک ها
192

نه خیر فراوانی یون سدیم یک مثبت زیاده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب تو باید نسبی بگی
در ضمن توی اقیانوس ها فکر نکنم نه [SUP]+[/SUP]Na کم باشه و نه [SUP]-[/SUP]Cl !!!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

خب تو باید نسبی بگی
در ضمن توی اقیانوس ها فکر نکنم نه [SUP]+[/SUP]Na کم باشه و نه [SUP]-[/SUP]Cl !!!
من هم در مقایسه با گوگرد گفتم ........ اب اقیانوس ها از هر جا منشا گرفته باشه ( باران - شهاب سنگ - .....) دارای مقدار زیادی گوگرد است . چرا گوگرد نقش خاصی در سلول ایفا نمی کند ؟؟؟!

Homayoon

New Member
لایک ها
192

من هم در مقایسه با گوگرد گفتم ........ اب اقیانوس ها از هر جا منشا گرفته باشه ( باران - شهاب سنگ - .....) دارای مقدار زیادی گوگرد است . چرا گوگرد نقش خاصی در سلول ایفا نمی کند ؟؟؟!
ای بابا!
دارم میگم که! گوگرد در مقایسه با یون کلر بیشتر!
ولی یون گوگرد در مقایسه با یون کلر خیلی کمتر!!!
(البته من نمی دونم یون گوگرد می تونه به صورت آزاد وجود داشته باشه یا نه! اصلا یون گوگرد داریم آیا؟؟!!!!!! دیگه بحث داره میره تو فاز المپیاد شیمی! )

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

ای بابا!
دارم میگم که! گوگرد در مقایسه با یون کلر بیشتر!
ولی یون گوگرد در مقایسه با یون کلر خیلی کمتر!!!
(البته من نمی دونم یون گوگرد می تونه به صورت آزاد وجود داشته باشه یا نه! اصلا یون گوگرد داریم آیا؟؟!!!!!! دیگه بحث داره میره تو فاز المپیاد شیمی! )
فکر کنم بالاخره فهمیدم ! گوگرد به صورت کووالانسی حل می شه و یون تولید نمی کنه !! مرسی .......

Homayoon

New Member
لایک ها
192

فکر کنم بالاخره فهمیدم ! گوگرد به صورت کووالانسی حل می شه و یون تولید نمی کنه !! مرسی .......
خواهش میکنم!
وقتی که داشتم می نوشتم "یون گوگرد" خیلی به نظرم عجیب میومد که یون گوگرد داشته باشیم!!!

بالا