موزلی يا رادر فورد؟

farzin

New Member
لایک ها
24
سلام دوستان اخرش اين بحث عدد اتمی را کی کشف کرد توی کنکور امسال آمد ميشه در اين مورد کمی بحث کنيم؟ مرسی

sady

New Member
لایک ها
20
عدد اتمی رو موزلی کشف کرد ... ولی پروتون رو رادرفورد کشف کرد ... در واقع موزلی دید که بار هسته در اتم ها یکی یکی اضافه می شه . این بار هسته یا همون تعداد پروتون های هسته رو اسمش رو گذاشت عدد اتمی ...

جناب آقای رادرفورد ثابت کرده بود که توی هسته بار مثبت وجود داره ولی نتونسته بود عامل این بار رو به صورت تنها و جداگانه مورد بررسی قرار بده ... خلاصه این آقا پرتوی آلفا رو تابوند به نیتروژن دید که یه ذره ای هم جرم با کاتیون هیدروژن و هم بار با الکترون ولی با علامت مخالف داره آزاد می شه. فهمید که این همون عامل بار مثبت هسته است و اسمش رو گذاشت پروتون ...

farzin

New Member
لایک ها
24
مثل هميشه عالی جواب دادی پس جواب تست 1 امسال غلطه
:( :eek:

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
جواب سوال يكه درس شيميه كنكور رياضيا كاملا غلطه ولي كو گوش شنوا ؟ (منظورم سازمان سنجشه) :evil: :evil: :evil:
خيلي بد با سرنوشت ادما بازي مي كنن(درسته كه يه سواله ولي اونم مهمه ديگه) تنها دلخوشيم اينكه چون سوالا سوپر گلابيه احتمال اينكه كسي شانسي درست جوابش داده باشه (يعني گزينه ي مورد نظر سازمان سنجش زده باشه )كمه وزياد حق كشي نمي شه!!!!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
منم خیلی با این ها مشکل داشتم ولی در کل بر اساس کتاب درسی
رادرفورد کاهش پروتون است!ضما چادویک هم را هم باید به عنوان کاشف نوترون بنامیم!موزلی بیچاره هم زیاد به حساب نمیاد و تلاش هایش منجر به معرفی عدداتمی شد.
یک سوال غلط شیمی (متیل سالیسیلات)تجربی هم رو من 20 روز پیش اعتراض دادم ولی هنوز هیچ جوابی ندادن!

hmggi

New Member
لایک ها
0
در کل واقعا کتاب درسی این دانشمندا رو افتضاح قاطی کرده.
امیدوارم سال ما ازین سوالا نیاد. (چه آرزوی محالی!)

farzin

New Member
لایک ها
24
pozitrone گفت
رادرفورد کاهش پروتون است!ضما چادویک هم را هم باید به عنوان کاشف نوترون بنامیم!موزلی بیچاره هم زیاد به حساب نمیاد و تلاش هایش منجر به معرفی عدداتمی شد.
یک سوال غلط شیمی (متیل سالیسیلات)تجربی هم رو من 20 روز پیش اعتراض دادم ولی هنوز هیچ جوابی ندادن!
سلام دوستان از اينکه تو بحث شرکت ميکنيد متشکرم
ولی من منظور از سوال متيل ساليسيلات را نفهميدم منظور شما سوال 246 بود ؟
به نظر من مشکلی توش نيست؟ :p

A

albert

Guest
سلام دوستان

اول اینکه این سوال خیلی مبهمه! ولی با این حال این وزلی بوده که عدد اتمی رو کشف کرده و رادرفورد هم به او کمک کرده ، ولی به عقیده من موزلی صحیحه.

ممنوننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

pozitrone

New Member
لایک ها
21
farzin گفت
pozitrone گفت
سلام دوستان از اينکه تو بحث شرکت ميکنيد متشکرم
ولی من منظور از سوال متيل ساليسيلات را نفهميدم منظور شما سوال 246 بود ؟
به نظر من مشکلی توش نيست؟ :p
در تاپیک کنکور امسال درباره اهمیت آزمون های سنجش و خارج از کشور گفتم.
امسال در کنکور تجربی 88 یک سوال درباره متیل سالیسیلات و گروه های عاملی آن مطرح شده بود که با توجه به اطلاعات کتاب درسی دو گزینه ی صحیح داشت.متیل سالیسیلات دارای گروه های عاملی الکلی و استری است.گروه فنولی اصلا در کتاب درسی مطرح نشده است و فقط ماده ی فنول معرفی شده است.
در آزمون جامع اول سنجش فروردین 88 سوال 245هم سوالی مشابه طرح شده بود که گروه OHمتصل به حلقه ی بنزنی را گروه هیدروکسیل (الکلی) در نظر گرفته بود.
در آزمون سال 86 خارج از کشور سوال 245 هم سوال مشابه طرح شده بود که بازهم جواب همین بود.
ممکن است بعضی از دوستان بگویند گروه الکلی نداریم و گروه هیدروکسیل داریم چون الکلی خانواده است.ولی یک نگاه به سوال 210 ریاضی کنکور امسال این مشکل را حل می کند!در آن جا هم گروه الکلی مطرح شده بود نه گروه هیدروکسیل.
من اعتراض خود را در تاریخ 7 تیر به سایت سازمان سنجش واحد پاسخگویی اعلام کردم که بعد از 25 روز هنوز هیچ جوابی به من داده نشده است!!!

farzin

New Member
لایک ها
24
من کاملا با شما موافقم چون اگر کسی اطلاعات بيشتر از کتاب داشته باشه ميفهمه فنل ها با الکل ها تفاوت زيادی دارند
وگر نه فنل اسمش هم غلط اندازه با اون ال انتهاش
يعنی پيش خودش ميگه همون طور که بنزوييک اسيد يک اسيد آروماتيکه پس فنل هم يک الکل اروماتيکه

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
با سلام به همه دوستان گرامی،
خواهشمندم بحث را فقط در ادامه موضوع تاپیک ادامه داده و موضوعات جدید را در جای خود ایجاد کرده یا ادامه دهید.

موفق و پیروز باشید :twisted:

salar_13

New Member
لایک ها
2
اتفاقا این سوال رو هفته ی بهد از کنکور تو مدرسه بررسی کردیم . به راحتی اگه قسمت های بعدی سوال رو میدیدی به راحتی حل می شد!!!!!!!!!!!!!!!!

farzin

New Member
لایک ها
24
salar_13 گفت
اتفاقا این سوال رو هفته ی بهد از کنکور تو مدرسه بررسی کردیم . به راحتی اگه قسمت های بعدی سوال رو میدیدی به راحتی حل می شد!!!!!!!!!!!!!!!!
پس جواب این تست چون بقیه گزینه ها غلط هستند
را میشود درست زد

بالا