NAVID_DH

New Member
لایک ها
176
سلام بچه ها.کسی می دونه25% معدل نهایی چه جوری تاثیر داده می شه؟اخه من از هر کی پرسیدم یکی میگه درس به درسه یکی میگه معدلی حساب می کنن و یکی هم می گه تراز تبدیل می کنن...

shima gholami

Active Member
لایک ها
168
پاسخ : نحوه تاثیر معدل نهایی در کنکور

تراز هر درس توی نهایی رو حساب میکنن ضربدر 25 +تراز همون درس توی کنکور ضربدر 75 کلا تقسیم بر صد.

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

تراز هر درس توی نهایی رو حساب میکنن ضربدر 25 +تراز همون درس توی کنکور ضربدر 75 کلا تقسیم بر صد.
اینی که شما میگین رو من از چند نفر پرسیدم از نظر محاسبات ریاضی چنین چیزی ممکن نیست
دوما این که بالفرض کسی که دیپلم ریاضی داره و کنکور تجربی میده درس زیست و زمینشو چی کار میکنن؟؟واسه همین فکر میکنم که معدل کل رو تاثیر میدن

لایک ها
251

فکر میکنم اینطور باشه که به نمره 12 درصد صفر و به نمره 20 درصد 25 رو میدن و برای نمرات بین این بازه نسبت میگیرن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فکر میکنم اینطور باشه که به نمره 12 درصد صفر و به نمره 20 درصد 25 رو میدن و برای نمرات بین این بازه نسبت میگیرن

shima gholami

Active Member
لایک ها
168

پارسال که امتحان ریاضی اونقدر آسون بود میانگین کل کشور شده بود 11.5 امسال هم که مدل امتحان ها فرق کرده پس ممکنه میانگین پایین تر هم بیاد بعد اونوقت آموزش پرورش میخواد با اونایی که زیر میانگین شدن چیکار کنه؟ مثلا میانگین بشه 11 کلی داوطلب درصد منفی میگیرن!پس هیچ وقت نمیان همچین کاری کنن!!

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

خیر ! من فک کنم شاید مطمن باشم که هر درس جداگانه توی کنکور تاثیر میزاره خب شاید یه نفر زیستش قوی باشه 20 بگیره ولی ریاضیش مثلا 17 بگیره !
تازه همون طور که نمره نهایی ها میتونن یه امتیاز مثبت باشن توی کنکور ، تاثیر منفی هم میتونن بزارن !
فک کنم که نمره ها رو به 3 یا چهار بازه تقسیم کنن مثلا 18 تا 20 ---> 25 درصد و ..... !!!
من یه چیزیم شنیدم که سال دیگه تاثیرش 35 درصد ممکنه بشه..هر سال که میریم جلو بیشتر میشه و حتی سختی سوالات هم بیشتر میشه !
از نظر من معدلمونو نباید بزاریم 18/50پایین تر بیاد که حداقل تاثیر منفی نزاره :)

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
127

در کل هرچی باشه تاثیر خود کنکور خیلی بیشتره.
یه سوال از هر درس بیشتر تو کنکور بزنی کلی تاثیرش از این نمره ها بیشتره

لایک ها
1,804

اینی که شما میگین رو من از چند نفر پرسیدم از نظر محاسبات ریاضی چنین چیزی ممکن نیست
دوما این که بالفرض کسی که دیپلم ریاضی داره و کنکور تجربی میده درس زیست و زمینشو چی کار میکنن؟؟واسه همین فکر میکنم که معدل کل رو تاثیر میدن
يني چي كه نميشه؟!!!!!!
توانايي اينو نداري كه از دو عدد با نسبت يك و سه ميانگين بگيري؟ مطمئنا ميتوني

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

من همین شرایطو دارم
بهم گفتن زیست و زمین رو برام 20 حساب میکنن و حسابان و فیزیکمون چون از ریاضی و فیزیک تجربی ها سخت تره بجای 25 درصد تاثیر 18 درصدی میدن.

منکه از مشاورمون پرسیده بودم گفت میان میگن مثلا نمره ی 15 از 20 یعنی 75 درصد یا نمره ی 10 از 20 یعنی 50 درصد و نمره ی 20 از 20 هم یعنی 100 درصد
حالا میان درصد کنکور رو هم حساب میکنن فرض کنید کسی تو درس زیست تو کنکور زده 50 درصد و نمره ی مدرسه ش هم شده باشه 15 یعنی 75 درصد. اونوقت میان میگن این 75 درصدی رو باید 25 درصد تاثیر بدیم و اون 50 درصدی رو باید 75 درصد تاثیر بدیم. اونوقت اینجوری میش: 75*1+50*3 تقسیم بر 4 که میشه 56.25 درصد! اینو بعنوان نمره ی کنکور تاثیر میدن!

r-shvir

New Member
لایک ها
230

من همین شرایطو دارم
بهم گفتن زیست و زمین رو برام 20 حساب میکنن و حسابان و فیزیکمون چون از ریاضی و فیزیک تجربی ها سخت تره بجای 25 درصد تاثیر 18 درصدی میدن.

منکه از مشاورمون پرسیده بودم گفت میان میگن مثلا نمره ی 15 از 20 یعنی 75 درصد یا نمره ی 10 از 20 یعنی 50 درصد و نمره ی 20 از 20 هم یعنی 100 درصد
حالا میان درصد کنکور رو هم حساب میکنن فرض کنید کسی تو درس زیست تو کنکور زده 50 درصد و نمره ی مدرسه ش هم شده باشه 15 یعنی 75 درصد. اونوقت میان میگن این 75 درصدی رو باید 25 درصد تاثیر بدیم و اون 50 درصدی رو باید 75 درصد تاثیر بدیم. اونوقت اینجوری میش: 75*1+50*3 تقسیم بر 4 که میشه 56.25 درصد! اینو بعنوان نمره ی کنکور تاثیر میدن!
خانوم محمدی من روش های زیادی رو شنیدم ولی خوب این روش از همشون منطقی تر و بهتزر بود و ممنونم ازتون

لایک ها
251

پارسال که امتحان ریاضی اونقدر آسون بود میانگین کل کشور شده بود 11.5 امسال هم که مدل امتحان ها فرق کرده پس ممکنه میانگین پایین تر هم بیاد بعد اونوقت آموزش پرورش میخواد با اونایی که زیر میانگین شدن چیکار کنه؟ مثلا میانگین بشه 11 کلی داوطلب درصد منفی میگیرن!پس هیچ وقت نمیان همچین کاری کنن!!
زیر ده که رد هستن و باید بیخیال کنکور شن
زیر دوازده هم مشروطه و به مشروط ها هم درصدی تعلق نمیگیره
به نظرم عاقلانه تره که اونجوری گفتم باشه
شما اگر نظر دیگه ای دارین بگید

من همین شرایطو دارم

وقتی ریاضی های تمام کشور یه امتحان میدن چه فرقی داره امتحان شما از تجربی ها سخت تره یا نه
اگر اینجوری باشه برا ما هم زیست رو باید کمتر تاثیر بدن چون خیلی سخت و حفظیه
تو کنکور که درصد ریاضی شما رو با تجربیا نمیسنجن که اینطوری باشه
بعید میدونم اینجور کاری انجام داده باشن

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

دوست من زیرِ 10 رد نیست!
زیرِ 8 یا 7 هستش!!!
مشروط اینا هم نداره!

لایک ها
251

دوست من زیرِ 10 رد نیست!
زیرِ 8 یا 7 هستش!!!
مشروط اینا هم نداره!
به من اینجوری گفتن

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

ببخشید ولی یه کم فکر کنید!!!
اینی که شما میگید که در هر حال تاثیر مثبت میشه!وقتی میگن تاثیر مثبت و منفی یعنی اگر نمره تون مثبت باشه به ترازتون اضافه میشه و اگر منفی باشه از ترازتون کم میشه!

واضحه دیگه!طبیعتا در این حالت باید یه بازه بدن!بگن مثلا بالای عدد x مثبته و زیرش منفیه

اگر بالاش شدی که 25% از ترازت به ترازت اضافه میشه و اگر پائینش شدی که کم میشه!!! فکر کنم اینطور مثبت و منفی گفتنشون یعنی همین!!

و گرنه میگفتن تاثیر مثبت1حالا واسه یکی کمتر و واسه یکی بیشتر!

بعدشم به نظرم هرکی الان در هر مقامی هست(یعنی چه سومه چه پیش چه دوم و اول)به این چیزها فکر نکنه!سوم ها درسشون رو بخونن و پیش ها هم دیگه ازشون گذشته و غصه خوردن بی فایده ست اونها هم درسشون رو بخونن!
دوم و اولها هم که...سکوت میکنم دیگه!:22:

به من اینجوری گفتن
ما خودمون اینجوری دیدیم!

در حالتِ عادی توی مدارس این روال هست خصوصا سمپاد اما در نهایی اینطور نیست..
موفق باشید:)

لایک ها
251

اینی که شما میگید که در هر حال تاثیر مثبت میشه!وقتی میگن تاثیر مثبت و منفی یعنی اگر نمره تون مثبت باشه به ترازتون اضافه میشه و اگر منفی باشه از ترازتون کم میشه!

واضحه دیگه!طبیعتا در این حالت باید یه بازه بدن!بگن مثلا بالای عدد x مثبته و زیرش منفیه

اگر بالاش شدی که 25% از ترازت به ترازت اضافه میشه و اگر پائینش شدی که کم میشه!!! فکر کنم اینطور مثبت و منفی گفتنشون یعنی همین!!

بعدشم به نظرم هرکی الان در هر مقامی هست(یعنی چه سومه چه پیش چه دوم و اول)به این چیزها فکر نکنه!سوم ها درسشون رو بخونن و پیش ها هم دیگه ازشون گذشته و غصه خوردن بی فایده ست اونها هم درسشون رو بخونن!

ما خودمون اینجوری دیدیم!

در حالتِ عادی توی مدارس این روال هست خصوصا سمپاد اما در نهایی اینطور نیست..
موفق باشید:)
واقعا امیدوارم همیطور باشه

لایک ها
120

اون اوایل که این بحث کردن رو سایت آموزش پرورش نوشت هر درس جداگانه محاسبه میشه
ولی الان ههر سایتی بری یه چیزی میگه

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

وقتی ریاضی های تمام کشور یه امتحان میدن چه فرقی داره امتحان شما از تجربی ها سخت تره یا نه
اگر اینجوری باشه برا ما هم زیست رو باید کمتر تاثیر بدن چون خیلی سخت و حفظیه
تو کنکور که درصد ریاضی شما رو با تجربیا نمیسنجن که اینطوری باشه
بعید میدونم اینجور کاری انجام داده باشن
نه دوست عزیز. زیر 7 رد هست. و تازه اونی که مثلا بیاد و بشه 5 و رد بشه شهریور رفته دوباره امتحان داده و فرضا شده 15. اما همون 5 رو تاثیر میذن تو کنکورش. چون اگر اینجوریه مثلا ما هم که 18 شدیم اگر تا شهریور وقت داشتیم شاید 20 میشدیم (چون بلافاصله بعد از مرحله 2 نهایی شروع شد)

و در ضمن درسته سخت تره اما من امتحان حسابان دادم و میخوام کنکور تجربی بدم. نه اینکه بخوام کنکور ریاضی بدم. بین ریاضی 3 تجربی و حسابان خیلییی فرق هست.

نه ثنا جان
در هر حال مثبت نیست.
شما فرض کن عربی شدی 15 میشه 75 درصد اما تو کنکور عربی رو بزنی 85. پس حالا برات تاثیر منفی داره!
در ضمن هرکس رو با خودش باید بسنجن
یکی ممکنه تو بهترین دبیرستان کشور با بهترین معلم و بهترین معدل درس بخونه. پس اون نمره هاش همشون بالای 18 هست و همه چی به نفعشه (مثال گفتم!)
اما یکی ممکنه تو منطقه دور افتاده و بدون معلم و با بدبختی بخونه و معدلش باشه 13 خب نباید به این بنده خدا تاثیر منفی بدن
فکر کنم همونی که من گفتم عقلانی تر باشه. هرکس با خودش قیاس میشه!

MEA76

New Member
لایک ها
860

سلام
من طی تحقیقاتی که داشتم
تقریبا مطمئن شدم که قراره اینجوری تاثیر داده بشه نمره نهایی :

خوب اکثر شما ها شنیدید که نمره ها قراره تراز شه و خوب این درسته یعنی نمره ها اول تراز می شه اما چجوری؟

اول از روی نمره شما عددی به نام عدد z رو به دست میارن با این فرمول :

که

= نمره شما
= میانگین نمرات در سطح کشور
= انحراف معیار نمرات کشور

انحراف معیارم که همه تو آمار خوندید و می دونیم برابر هست با :

که توی اون
تا
نمرات کل کشور ،
میانگین نمرات کشور و n تعداد نمرات کل کشور هست .

عدد z که به دست اومد وارد فرمول زیر می شه و تراز نمره امتحان نهایی (t) شما به دست میاد :

خوب حالا تراز نمره امتحان نهایی شما توی درس مورد نظر به دست اومده . اگر فرض کنیم تو کنکور 94 تاثیر 35% باشه این عدد در 0.35 ضرب می شه . تراز درصد شما تو کنکور (
) هم در 0.65 ضرب می شه . جمع این دو عدد تراز کل شما (T) می شه . پس :

×تاثیر هم درس به درس هست نه معدل !

آخرین ویرایش توسط مدیر

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

×تاثیر هم درس به درس هست نه معدل !
من اینو قبول ندارم.علتش رو هم گفتم.فرضا کسی که دیپلم ریاضی داره و میخواد کنکور تجربی بده(یعنی کسی که پیش دانشگاهی ریاضی خونده و میخواد کنکور تجربی بده نه کسی که تو دبیرستان تغییر رشته میده) زیستو چی کار میکنه؟؟
این محاسباتی که شما گفتید رو اون اوایل که بحث نهایی تو کنکور مطرح شد تو یکی از خبرگذاری ها گذاشته بود ولی بعدا کلی سر صدا شد و چندتا از مشاورای مطرح کنکور اومدن گفتن این محاسبات اشتباهه...و چون راه ساده ایه همه استناد می کنن به این که تاثیر نهایی رو اینطوری حساب می کنن.

نه دوست عزیز. زیر 7 رد هست. و تازه اونی که مثلا بیاد و بشه 5 و رد بشه شهریور رفته دوباره امتحان داده و فرضا شده 15. اما همون 5 رو تاثیر میذن تو کنکورش. چون اگر اینجوریه مثلا ما هم که 18 شدیم اگر تا شهریور وقت داشتیم شاید 20 میشدیم (چون بلافاصله بعد از مرحله 2 نهایی شروع شد)

!
اونوقت می تونم بپرسم شما اینو از کجا مطمئنین؟؟اخه من از یکی از معلما پرسیدم گفت تجدید زیر 7 مال بزرگسالاس

f1376

New Member
لایک ها
19

ببینید وقتی هرروز میان میگن تاثیر معدل تاثیر معدل و یک کلمه هم نمیگن چه جوریه ادم میمونه اسم این سازمان سنجش چی بذاره... به هرحال شما باید همه تلاشتون بکنین اگه هم خراب کردین بعضی درسارو بهش فکر نکنین چون گذشته و فقط به ضررتونه که این امتحانات بعدی باروحیه خراب ادامه بدین من خودم فیزیکم و دینم واقعا خراب کردم جوری که از ترس مامانم دراتاق قفل کردم بعد نمرم از پشت در گفتم چون بی شوخی میگم اگه دردست رس بودم امکان حضور در بقیه جلسات امتحان نداشتم و لااقل دستی سری چیزی این وسطا شکسته بود که الحق والانصفاف حقش شکستن بود... بگذریم
امیدوارم تاثیر معدل خیلی زیاد نشه چون اگه بشه یه جورایی افتضاح به بار میاد چون عموما این امتحان نهاییا جنبه حفظی دارن وبا اینکه میگن امسال متفاوته ولی من خودم میتونم بگم تا حدود 15 نمرش تکرار سالای پیشه بقیشم همچین سخت اونجوری نیست درضمن ادم میشینه دوروز رویه درس تمرکز میکنه اونی هنر داره که 28 تا کتاب یه جا تجزیه تحلیل کنه امیدوارم این مسئولا یه ذره درک کنن مارم حرص ندن

بالا