نظر شما درباره ی کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم؟

sina16

New Member
لایک ها
313
میخواستم بدونم به نظرتون برای شروع خوندن المپیاد شیمی کتاب چگونه مسائل......مناسبه؟کدوم کتابا مناسبترن؟؟؟؟؟؟؟؟:26:

manehsan

New Member
لایک ها
701
پاسخ : نظر شما درباره ی کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم؟

با سلام
برای شروع اصلا خوب نیست!

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

میخواستم بدونم به نظرتون برای شروع خوندن المپیاد شیمی کتاب چگونه مسائل......مناسبه؟کدوم کتابا مناسبترن؟؟؟؟؟؟؟؟:26:
به نظرم برای شروع از کتاب های آموزش و تست شیمی 2 و شیمی 3 مبتکران نوشته ی بهمن بازرگان استفاده کنید و بعد از وارد شدن به مطالب کتاب های درسی، به سراغ حل سوال از کتاب های چگونه مسائل و بقیه برید...

Foadzare

New Member
لایک ها
2

برای شروع زیادمناسب نیست بهتراست برای شروع از کتاب 2000مسایل شیمی نوشته اقای بهنام استفاده کرد

Foadzare

New Member
لایک ها
2

برای شروع خوب نیست

Moonlight

New Member
لایک ها
533

منم با بقیه بچه ها موافقم مناسب نیست برا شروع ولی با اون دوستی که گفتن کتاب 2000مسءله واسه شروع خوبه یه کوچولو مخالفم .سطح سوالای 2000(سطح 1و2) برای شروع خوبه و واسه تمرین خیلی عالیه ،ولی یه چیزی که هست اینه که پاسخ نامه ی این کتاب غ زیاد داره و ممکنه برای کسی که زیاد تسلط نداره و میخواد از راه حل مسءله به تسلط برسه (روش خیلی خوبی) ایجاد سردرگمی کنه ولی اگه کسی هست که ازش راهنمایی بگیرید و اگه حین حل سوالات اشکالی داشتید اشکالتونو برطرف کنه دیگه مشکلی نیست ولی اگه میخواید صرفن با حل سوالای کتاب و و خوندن پاسخنامش به تسلط برسید این کتاب خیلی خوب هم خوب نیست .البته کلن کتابای المپیادی که من دیدم همشون مشکل دارن تو پاسخنامه فقط کتاب المپیادهای ایران -مرحله یک نوشته آقای خلینا واقعن هیچ اشکالی نداشت و درست درست بود!

mohamad_javad

Active Member
لایک ها
247

ببینید:
من نمیگم خوبه یا بد ! سطح علمیت چ جوریاس؟
میدونی باید چند کتاب رو از یه فصل همسان شروع کنی ببینی با کدوم راحت تری

alidelgarm

New Member
لایک ها
589

بعد از خوندن مورتیمر تا فصل 13، مطالعه و حل تمارین کتاب «چگونه مسائل شیمی را حل کنیم» میتونه مفید باشه. یکی از ویژگی های خیلی مهم این کتاب اینه که روش ها و متدهای آموزش شیمی توی اون به خوبی رعایت شده اند و تمارن به خوبی گلچین شده اند.

Eminem

New Member
لایک ها
5

سلام
این کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم ، حل المسائل نداره؟؟

فهيمه

New Member
لایک ها
51

چرا ميگين چگونه مسائل واسه شروع خوب نيست؟!
اتفاقا بنظر من خوبه,البته قبول دارم كه بعد از خوندن شيمي2و3 بايد حلش كرد
بيشتر سوالاش راحتن :22:

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

بعد از خوندن مورتیمر تا فصل 13، مطالعه و حل تمارین کتاب «چگونه مسائل شیمی را حل کنیم» میتونه مفید باشه. یکی از ویژگی های خیلی مهم این کتاب اینه که روش ها و متدهای آموزش شیمی توی اون به خوبی رعایت شده اند و تمارن به خوبی گلچین شده اند.
من فک نمی کنم مورتیمر لازم باشه...چون من هنوزم که هنوزه از مورتیمر استفاده نکردم!!!!
بابا این همه شیمی عمومی خوب تو بازار هست...چه گیری دادید به مورتیمر...یکی از ساده ترین و روان ترین اون ها هم شیمی عمومی با نگرش کاربردیه!!!!
راستی به نظرم اگه رو مباحث پایه ای و تعاریف تسلط داری "چگونه مسائل" میتونه کمکت کنه....

Eminem

New Member
لایک ها
5

چگونه مسائل شیمی را حل کنیم بیشتر جنبه سنجشی داره تا آموزشی
مثلا فصل استو کیومتریش نیم صفحه توضیح داده 10 صفحه مسئله داده( دقیقا همینطوریه) پس فقط برای کسایی خوبه که به مبحث تسلط دارند...بعد با حل این مسائل میخوان تسلطشون رو بیشتر کنن

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

دوست عزیز مگه درس دادن فقط اینه که بیایم بگیم 2+2=4...اگه به طرف با حل سوال یاد بدیم که این تیپ سوال چطور حل میشه جزو درس دادن حساب نمیشه؟؟؟؟
این کتاب هم همین طوریه...یعنی فقط کافیه طرف یه چیزه در حد پایین رو بلد باشه بعد خودش با حل سوالای باحالش میاد بالا.....لازم هم نیست طرف خیلی خونده باشه بعد بخواد بیاد سراغ چگونه مسائل

hossien_msv

New Member
لایک ها
48

به نظر من اگه کسی (چگونه مسابل...)رو نخونه نمیتونه مسایل برگزیده و بقیه مسایل رو به خوبی حل کنه:91:(تازه بعضی سوالات در هر دو تکرار شده:45::45:)
خوبیش هم اینه که از آسونترین سوالات شروع کرده تا سخت ترینشون.
:41:
تازه توش انواع مسایل، با هر فرم ورنگی اومده و برای هر کدوم چندین مثال و تمرین هم اورده.(مهمترین نکته مثبتش همینه
:90::90:)

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55

مساله هاش خوبه
مسائل برگزیده شیمی خوشخوان هم خوبه..
عجب دورانی دارید خوب بدرسید بعدن پشیمون نشید..

Eminem

New Member
لایک ها
5

دوست عزیز مگه درس دادن فقط اینه که بیایم بگیم 2+2=4...اگه به طرف با حل سوال یاد بدیم که این تیپ سوال چطور حل میشه جزو درس دادن حساب نمیشه؟؟؟؟
این کتاب هم همین طوریه...یعنی فقط کافیه طرف یه چیزه در حد پایین رو بلد باشه بعد خودش با حل سوالای باحالش میاد بالا.....لازم هم نیست طرف خیلی خونده باشه بعد بخواد بیاد سراغ چگونه مسائل
خودتون هم دارید میگید که برای حل مسائل باید یه پیش زمینه داشته باشید خوب منم همینو میگم.......
برای شروع از صفر مناسب نیست بهتره فصل مورد نظرشو از یه کتاب عمومی ( مثل مورتیمر) بخونید تا ، تسلط نسبی رو مبحث داشته داشته باشید بعد بیایید مسائلش رو حل کنید

MOT.KH

New Member
لایک ها
8

b nazare man soalaye maskhare zyad dare ama soalaye ghashangesh in ghad ghashangan k hata arzesh chan bar khondan ham dare

لایک ها
6

سلام
ببخشید یه سوال داشتم
فصول تعادل و سینتیک و یون های کمپلکس از کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم برای مرحله دوم نیازه ؟؟؟

لایک ها
2,386

سلام
ببخشید یه سوال داشتم
فصول تعادل و سینتیک و یون های کمپلکس از کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم برای مرحله دوم نیازه ؟؟؟

نه لازم نيست.

من دستور كاري خوندن مورتيمر رو از يه مدال دار كشوري گرفتم و گفت توي مورتيمر هم خوندن اين فصلها نيازي نيست.

بالا